Skocz do zawartości

Pytanie apropo Xenonów...


melon115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie w kwesti lamp w mojej E46 2.0d

Czy trzeba zmienic całe lampy czy tylko odpowiednie zarówki zakupic chcąc miec ksenony? I jakie sie wiążą z tym wszystkim koszty.

Mam ładna srebrna bunie i chciałem coś zmienic, pomyślałem ze ksenony dużo by dały więc czekam na rady i porady..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Xenony mają świecić, a nie wyglądać. Wymagają samopoziomowania i spryskiwaczy więc jak nie przewidujesz lekko licząc 1,5kzł na inwestycje to daj se spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie w kwesti lamp w mojej E46 2.0d

Czy trzeba zmienic całe lampy czy tylko odpowiednie zarówki zakupic chcąc miec ksenony? I jakie sie wiążą z tym wszystkim koszty.

Mam ładna srebrna bunie i chciałem coś zmienic, pomyślałem ze ksenony dużo by dały więc czekam na rady i porady..... Pozdrawiam

 

Najpierw uruchom funkcję SZUKAJ - na forum było o tym mnóstwo...

 

A na marginesie według prawa powienieneś mieć nowe, całkiem innej konstrukcji reflektory z samopoziomowaniem, spryskiwaczem i gładkim szkłem.

A że można wstawić zamiast żarówki H4 czy H1- żarówkę ksenonową to już inna sprawa - kupując chiński zestaw z przetwornicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega Bax wspominał montaż xenonów wiąże się z większą inwestycją... tanim kosztem możesz zrobić tzw "ZENONY" czyli żarówki świecące na niebiesko rodem z tuningowanych golfów II i III z 4 rurami na czele.

 

Link do allegro:

http://allegro.pl/search.php?string=e46+xenon&category=623&category=4138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
spryskiwaczy więc jak nie przewidujesz lekko licząc 1,5kzł na inwestycje to daj se spokój.

 

Spryskiwacze nie są obowiązkowe ;)

 

Jak szukałem auta to wszelkie ogłoszenia które miały ksenony bez spryskiwaczy pomijałem obojętnie co by to nie było za BMW i "okazja".

 

U mnie zasady są proste, jak coś robisz rób dobrze i do końca, jak cię nie stać/nie chce Ci się nie rób wcale. A po za tym jak czytam, że ktoś coś chce zrobić z autem żeby lepiej wyglądało i pisze o xenonach to :duh: Motyla noga, ludzie to są LAMPY, a nie choragiewka w ....nosie dla poprawy wyglądu. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze nie są obowiązkowe ;)

Przy ksenonach są obowiązkowe razem z samopoziomowaniem świateł.

 

Dokładnie :mrgreen: Można za tanie buble bez spełniających wymogów wyrwać mandat , brak spryskiwaczy czy też samo poziomowania :mad2: poza tym trzeba się liczyć także z przeglądem nie wspominając już o tym że jak się to źle zrobi to się będzie oślepiać innych kierowców :mad2:

 

Ja sam sobie założę także ksenony do E46 ale tylko oryginalne i tylko z kompletem spryskiwaczy , pompek , odpowiednim programem etc. :twisted2: Nie bawię się w nic co nieoryginalne :mrgreen:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie według prawa powienieneś mieć nowe, całkiem innej konstrukcji reflektory z samopoziomowaniem, spryskiwaczem i gładkim szkłem

Dobrych parę lat temu montowali xenon w s-klasie. Nie ani miały samopoziomowania ani szkło nie było gładkie. Była tylko soczewa za zwykłym reflektorowym szkłem. Nie miały spryskiwaczy a wycieraczki - takie same z resztą były też montowane do bogatszych wersji bez xenonu.

Możesz mi tutaj zarzucić ustawą w której jest napisane o tym poziomowaniu, spryskiwaczu i szkle? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem sobie ksenony (same palniki z przetwornicami pod H1)i nie ma z tym tyle problemu iak piszecie policja nie czepia sie i z ustawieniem wiazki nie bylo problemow i nie musi byc samopoziomowania i spryskiwaczy gdzies slyszalem ze pierwsze samochody z ksenonami nie mialy takich zeczy spryskiwacze mozna samemu dolozyc koszt okolo 100zl
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wątek o xenonach... i te dewagacje, czy spryskiwacze są wymagane, czy nie...

Powiem tak - miałem założone oryginalne lampy bixenonowe w e46, bez spryskiwaczy. Wracałem na początku roku z Torunia, wieczorem, jeszcze taka breja leżała na ulicach... efekt? Swiatła zachlapane przez samochody jadące przede mną, xenony świeciły przez to tak sobie. Jeżeli ktoś jeździ dużo i często i myśli nad założeniem xenonów (nawet tych oryginalnych), niech dla własnego bezpieczeństwa i wygody (nie dla misiaków) zamontuje spryskiwacze. Tylko spryskiwacze wysokociśnieniowe, nie te podłączane pod pompkę spryskiwaczy szyby.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze mozna samemu dolozyc koszt okolo 100zl

 

Kolego ty masz e36 i chyba o e36 piszesz ? :mad2: Bo w przypadku e46 to nie jest koszt 100zł :mad2: Nie wiem co zrobisz za 100zł ? Musisz mieć inny zbiorniczek na płyn , mocowania pod lampy , wężyki oraz pompki i nawet chyba na szrocie nie kupisz tego za 100zł bo chyba nawet za same zeszrotowane i zapchane pompki powiedzą ze 200zł :mad2:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt dzysz z allegro pod dany model 80 zl + kawalek weza i dwa trujmiki kogo byc od np fiata 125p i sie zmiescilem zasilanie woda z jednej pompy tylko zbiornik orginalny 2,5l czesto trzeba dolewac plynu

nie kazdy chce do swojego auta wkladac "trujmiki kogo byc od np fiata 126p".

podejrzewam ze wiekszosc z posiadaczy e46,bo o takim mowa w tym poscie zalozylaby oryginalny zestaw. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt dzysz z allegro pod dany model 80 zl + kawalek weza i dwa trujmiki kogo byc od np fiata 125p i sie zmiescilem zasilanie woda z jednej pompy tylko zbiornik orginalny 2,5l czesto trzeba dolewac plynu
i co takie spryskiwacze zrobią oprócz zmoczenia lampy?
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co takie spryskiwacze zrobią oprócz zmoczenia lampy?

 

Jakby to prosto wytłumaczyć....brud na szybach reflektorów powoduje zniekształcenia - inaczej rozproszenia wiązki światła ksenonowego co spowodować może oślepianie pojazdów jadących z naprzeciwka...

Edytowane przez artoor.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co takie spryskiwacze zrobią oprócz zmoczenia lampy?

 

Jakby to prosto wytłumaczyć....brud na szybach reflektorów może spowodować zniekształcenia światła ksenonowego co spowodować może oslepianie pojazdów jadących z naprzeciwka...

ja mówię o spryskiwaczach z allegro za 80 zł,bo spryskiwacze wysokociśnieniowe na pewno spełnią swoje zadanie

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.