Skocz do zawartości

Ile biorą poleju wasze autka 318i silnik m43 ?


maniek33

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez mamM43 i nie ubywa go az tyle zebym sie tym martwil nawet jezeli jezdze bardziej agresywnie na miarce od max do min miesci sie go 1l a jezeli u ciebie na tysiac ubywa Ci go 200ml to caly ten litr wejdzie po 5000 km a gdzie jeszcze drugie 5 to powinno dac Ci do myslenia cos bedzie do wymiany uszcelniacze na zaworach lub pierscienie pewnie to piersze
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprzedawalem swoje m43 mialo 205 tys na liczniku i zero zużycia od wymiany do wymiany.

 

W moim byłym e36 m43 też nie zauważyłem zużycia oleju od wymiany do wymiany. Sprzedałem z przebiegiem blisko 200 kkm, zalewane Castrolem 5-w40, syntetyk.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 m43 150 tys przebeigu nie brał ani grama

 

1.8 is 1993r 220 tys ale wątpie że to realny przebieg, przez 5 tys km też nie widziałem żeby coś ubyło

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopóki nie wymieniłem uszczelniacza przedniego korbowodu i uszczelki przy filtrze oleju to znikało prawie 1 litr na 2000 km. Po naprawie przez 7000km nic nie znikło. Silnik oczywiście M43. Umyj silnik, przejedz 200km i sprawdź skąd ciecze. Potem skalkuluj co się bardziej opłaca - naprawa czy dolewki oleju.

Ja jeżdżę na Valvoline 5W40. Przebieg silnika nieznany bo w 150 000 to ja niewierze.

 

Buziaczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak jeźdzosz głownie po miescie i robisz krótkie trasy to 200ml na tysiać to nie jest duzo, chodz moze swiadczyć o uszczelniaczach zaworowych. najlepiej pojechać na pomiar spalin, tylko tam gdzie sie znaja i moga zrobic pomiar nie tylko co2. tam powinno tobie wykazać czy ten olej jest spalany czy gdzie indziej sie wydostaje.

p.s. jak ktoś mówi ze jeżdzi ostro a mu silnik na 10,000 oleju nie bierze to niech sie stuknie w czułko..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak ostro(jazda na 3 pierwszych biegach powyżej 5000obr a czesto do odcinki-7200obr) traktuje moje dłubniete 318 m40 to na 1000km bierze około 400ml.jak troche dynamicznie w miescie to około 100ml jak spokojnie w trasie do 140km/h to nie bierze nic.
///M40pwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale bajki ze przez 16 tyś ani grama oleju to ze kolego włóż miedzy bajki. a schyba ze robisz na oleju po 16 tyś i jeździsz na 15w40 marki lotos lub orlen to masz pewnie taki nagar na cylindrach pewnei dlatego nic nie pije. ale kondycja silnikia wybacz, dzikuje za taki samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bajki ze przez 16 tyś ani grama oleju to ze kolego włóż miedzy bajki. a schyba ze robisz na oleju po 16 tyś i jeździsz na 15w40 marki lotos lub orlen to masz pewnie taki nagar na cylindrach pewnei dlatego nic nie pije. ale kondycja silnikia wybacz, dzikuje za taki samochód.

jak nie wiezysz to nie moj problem, przyjedz i sam zobacz, widac ze twoje pojecie o olejach jest słabiutkie, co do bajek to własnie ty napisałes jedną haha mam shell 10w40, a o zadnych gramach nic nie pisałem tylko ze braków nie stwierdzono (na bagnecie taki sam stan jak po wymianie), a kondycja silnika? co ty mozesz wiedzieć o moim silniku? przebieg 146tyś zadnych wycieków pracuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.