Skocz do zawartości

KUPIŁEM a facio nie chce wydac towaru:)


czestek1

Rekomendowane odpowiedzi

Boże :duh: Po przeczytaniu pierwszego posta mialem wrazenie jakby Pawel Sitek chcial sie pochwalic na forum jaki on cwany, ze zrobil interes na czyjejs pomylce. Gratuluje cwaniactwa, a i jeszcze tytulujac temat zrobiles z siebie ofiare :duh: Zycze Ci zebys kiedys sam wpadl w takie klopoty.

 

Mam znajomych na wyspach, i tam panuje przekonanie byle najdalej od polaków. Prędzej zrobisz interes z obcokrajowcem niz z polakiem :modlitwa:

 

Ja nigdzie nie musialem wyjezdzac zeby zrazic sie do tego narodu :doh:

 

Jedyny głos rozsądku

 

Myśle ze temat można zakończyć zanim "adwokaci" doradzą jak wymusić sprzedaż po kosztach

 

Nie obrazając nikogo - przeczytajcie jeszcze raz ludzie swoje posty i sie zastanówcie w czym pomagacie :clap:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawo jest niby po stronie kupującego ale może warto by było być uczciwym? Ewidentnie widać, że sprzedający się pomylił. Można się przecież jakoś dogadać, np. darmowa wysyłka, wtedy wszyscy by byli zadowoleni. Czasem warto być człowiekiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż w końcu zaczynaja sie głosy rozsądku normalnośći bo poczatkowe posty to tylko pokaz tego jacy sa polacy naciagnąć cwaniakowac i jeszcze sie tym chwalic kogo to w konia nie zorbilem a gdzie jakiekolwiek zasady ???? Mam wrażenie że niektorzy polacy za 5zł by własna matke sprzedali byle uciułac pare złtocyh.

 

Teraz postawcie się w roli tej firmy wystawia pewnie ze 10 aukcji dziennie pracuje chłop po 12 godzin z okładerm jak większość przedsiębiroców w tym kraju płaci wysokie podatki i ZUS w zakian nic nie ma pomyli się z przemęczenia czy pośpiechu a tu juz się tylko ktoś czai żeby mu dołożyć i tydzień pracy poszedł w dupę bo teraz Paweł Sitek pozbędzie go zarobku i robi z siebie ofiare Sorki ale myślałeś że komplet opon będzie za 200zxł?? Z kogo robisz bałwana bo nie ze mnie opanujcie sie ludzie bo poziom mamy jak w zimbabawe albo niżej komuna rządzi kradnij kombinuj itd i namkoniec się tym chwal :duh:

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bananowej republice prawo obowiazuje na swoj sposob. U nas naszczescie tak nie jest. Przesadzacie w tym wypadku z tekstami o Polakach. Kazde spoleczenstwo sklada sie w 95% z cwokow i tyle. Niewazne czy brytyjskie, niemieckie, czy moze francuskie. Odniesienie do tej sytuacji tez z lekka naciagane.

 

Czy gdyby to kupujacy niedotrzymal umowy tez byscie pisali o Polaczkach jacy to oni sa, ze jako sprzedajacy chca wyegzekwowac umowe? Watpie. Taka propozycja: zalozcie sobie watek w ktorym bedziecie narzekac na to, ze policja zatrzymala przestepce, bank egzekwuje dlug, prokuratura tworzy akty oskarzenia, ze przedsiebiorca wystepuje na droge sadowa celem sciagniecia naleznosci za usluge. Contractus ab initio voluntatis est, ex post facto necessitatis. Prawo, to prawo. Nie ma odstepstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja dopiszę się do listy ,aby wyjaśnic sprawę polubownie,nie chcesz opon po 210zł za szt,to wystaw komentarz pozytywny bez kupowania ,gościu i tak poniesie koszt wystawienia aukcji.

Nie znam Cię osobiście ale już kiedyś zaszedłeś mi za skórę,a po tym temacie uważam że jesteś większy cwaniaczek który nie przynosi chluby marce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... pewnie ze 10 aukcji dziennie pracuje chłop po 12 godzin z okładerm ... opanujcie sie ludzie bo poziom mamy jak w zimbabawe ...

Zawodowo zajmujesz się wróżbami? Opanować się mamy, a niby czemu? Chłopina jak nie wyrabia niech rzuci ten interes bo pewnego dnia ze zmeczenia będzie wracał i wpadnie pod coś.Pomyłki są zazwyczaj kosztowne. Trzeba się o swoje upominać tak jak skarbówka w zeszłym roku ode mnie upominała sie o 2 gr. Wiesz co zrobili? Komornika nasłałi po 2 grosze!

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacta sunt servanda.

 

Ta paremia powinna zakończyć dyskusję. Oczywiście Najlepiej gdyby sprawa trafiła do sądu. Cywila 1 i 2 mam dopiero na III roku ale w kodeksie są artykuły które traktują o pomyłkach, które unieważniają tranzakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba fizyczna prowadzaca działalność jak chce, czasami musi wystawia faktury VAT, np. masz kiosk z gazetami i wystawiasz paragony albo faktury vat. i jestes zaresjestrowany swoim imieniem i nazwiskiem.

na skale sprzedazy tego kola to jakis robiący w drobnicy: sprzedaje kiepską markę i ma mało komentarzy.

prawdopodobnie z tego kola taka firma jak ze mnie billy gates, czyli ta wtopa na tej aukcji to zarobek z 2 tygodni :mrgreen:

watpie, zeby wydal towar plus transport, ale jak ktos sie postawi to bedzie musial nie ma bata - sprawa cywilna.

:nienie:

Jest to facet co ma prowadzi duza wulkanizacje.NIe wiem czy nie jednyna w płotach

a do roberta lesia co ma tu marka do czynienia.?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polska cała - gość sie pomylił a tu wszyscy chcą aby sprzedał za taką cenę i jeszcze dopłacił! Przecież oczywiste jest ze to za jedną opone... ogarnijcie sie troche ludzie bo zawsze za granicą polacy bedą uwazani za naród cfaniaków itd.

 

W dyskusji jest przewaga aby gość sprzedał nowy komplet za 220pln, to ewidentna pomyłka.

 

Jak są szroty sprowadzane z zagranicy i kręcone liczniki to jest ok? Dopóki nie bedzie społecznego potępienia dla zjawiska cfaniakowania do zawsze bedziemy odbierani za kraj 3-go świata

 

Popieram. Tacy są Polacy. Mamy pretensje jak ktoś nas wydyma, ale jak jesteśmy z drugiej strony to już cacy i wszystko ok. Facet się pomylił, ale już sępy czatują. Żenada i tyle.. Ten kraj nigdy się nie zmieni.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyscie sie tak Polakow uczepili? Czy my naprawde zawsze musimy zanizac nasze mniemanie o sobie? Proponuje popracowac troche w jednym z "cywilizowanych" wg was krajow, a zobaczycie ze przy wszystkich minusach, daleko nam do tych waszych porownan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje sie wrtóżbami tylko wiem jak wygląda praca polskiego przedsiębiorcy dla twojej madrej wiadomości na sto pare krajów na świecie Polska jest na 82 !! miejscu pod wzgledem swobody prowadzenia dziłalności gospodarczej to co nieco obrazuje sytuacje bo za nami sa juz tylko chyba kraje totalitarne

 

Tak moglibyscie się opanować bo dla mnie tkoś kto niby jest fanem marki ( kolega Pawel Sitek ) ktory siedzi na forum czyli ciut sie orientuje w sprawasch moto nagle nie zauważa że opony kosztuja po 50zł za sztuke paranoja dla to jest typowe cfaniactow zrobic kogoś w ciula potem sie chwalic jak to sie pieknie dorabiam kaski brawo oby tak dalej :duh: :mad2:

 

Osobiście takie cos jest na poziomie dna i metr mułu wg mnie

 

Na miejscu Pawla zapłaciłbym pełna cene w zamian za ustępstwo zazyczyłbym sobie gratis wysyłke albo spory rabat

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje szczególnie za posty z pierwszej strony.

Spodziewałem się, że zrobicie ze mnie "hienę , złodzieja, a na koniec może gwałciciela i mordercę" Niestety nie mam zamiaru iść i kijem w reku odebrać opon facetowi. Tyra biedny z łopatą po 10 godzin dziennie, nie dostaje wypłaty na czas, jego dzieci nie maja butów do szkoły a żona kupuje w sklepie na tzw. zeszyt

Niestety to dotychczas mnie ciagle , to w warsztatach, to na wulkanizacjach, lakierniach i innych usługach wkładano patyk w tyłek- dlatego epitety co niektórych na moj temat nie robia wrażenia.

Dość bezkarności tym co sie myla, bo maja szmal albo znajomosci. Porzadki trzeba robic od A do Z, egzekwować odpowiedzialność za popełniane błedy.

( a jesli facet bylby tak uprzejmy i powiedzial , ze jego blad i w zamian za to oferuje cos innego choćby nawet 4 zdechłe używki to BYŁO BY inaczej , a nie sie śmieje i unieważnia sobie wygrane aukcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno odnośnie "tego tzw. szacunku do rodaka"

:mrgreen: Niestety TEn kraj nie dał mi nic, praca za dziadowskie pieniadze, opieka medyczna- jakbym nie odwiedzil kilku prywatnie i po znajomosci lekarzy to by mi kolana wyleczyli tak, ze chyba na wózku bym siedział, chamstwo na drogach, nieobiektywne organy jak Policja ( jak mnie zaparkowala baba ba zderzaku to ja byłem winien ) i wiele innych. A dlatego,ze nic mi nie dał to musialem wyjechac za praca. A od polaków na zachodzie warto trzymać sie z daleka bo wysla Cie do obozu pracy, zabiora haracz, narobia wstydu wszedzie, bo sie nachlają albo ukradną kiełbase w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje sie wrtóżbami tylko wiem jak wygląda praca polskiego przedsiębiorcy dla twojej madrej wiadomości na sto pare krajów na świecie Polska jest na 82 !! miejscu pod wzgledem swobody prowadzenia dziłalności gospodarczej to co nieco obrazuje sytuacje bo za nami sa juz tylko chyba kraje totalitarne

 

Możesz więc podziękowac eurotuskomózgotłukom, ktorzy zapowiadali nowelizacje przepisów umożliwiających prowadzenie dział. gosp i po wielu miesiacach swoich rządów nic w tym temacie nie zrobili m.in. chodzi o ZUS jaki musi płacić osoba prowadząca dział.gosp, a KRUS jaki płaci rolnik. Moge się założyć o każde pieniądze, że w tym temacie nic nie będzie zrobione, bo eurtuskomozgotlukom zalezy tylko na posadach i utrzymaniu wladzy do konca kadencji wiec nie wejdą w konflikt z psl-em, w obawie o zerwanie koalicji. Jedno co eurotuskomozgotluki robia to utrudniają zycie Polakom przez podwyzszanie podatkow-akcyza czy przez montaz dodatkowych fotoradarów. Czy tez uchwalenie braku dziedziczenia srodkow zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych - jesli ktos o tym nie slyszał to chodzi o to, ze te pieniadze ktore ZUS przekazuje do OFE ( bo musi przekazac) z naszych pensji czy wpłat osob prowadzacych dział gosp, w razie śmierci nie staną sie wlasnością spadkobiercow: wspołmażonka/dzieci/rodzicow tylko przechodzą na własność OFE- eurotuskomozgotluki okradaja Polakow.

 

Taki jesteś statystyk, to sobie sprawdz w jakim czasie rejestruje sie firme w Polsce(czyli komplet: wpis do ewidencj, NIP, REGON itd), a ile to trwa za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renoraines

Możesz więc podziękowac eurotuskomózgotłukom,

 

ja myslalem ze są tylko tuskomózgotłuki o euro pierwszy raz czytam :twisted2:

 

podoba mi sie :mrgreen:

 

znasz to :

 

najwieksze świństwo jakie można zrobić polakom:

zagłosować na tuska i pojechać za granice!! :mrgreen:

Edytowane przez robiola1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakieś dylematy moralne rozstrzygacie :) (ja też nie miałbym długiego zastanawiania się na ten temat na miejscu kupującego; poza tym szkoda czasu i nerwów na taką sytuację).

Słowo jedynie na inny temat:

...sprawdz w jakim czasie rejestruje sie firme w Polsce(czyli komplet: wpis do ewidencj, NIP, REGON itd), a ile to trwa za granicą.

Szczerze mówiąc to akurat wcale mnie nie martwi - przechodziłem przez to dotąd dwa razy: przy tworzeniu firmy (2007) , a potem to samo przy przenoszeniu jej do innego miasta (2008/2009). Mimo, że trwało to jakiś czas i kilka miejsc trzeba było odwiedzić, to momentami było nawet miło (w statystycznym w Katowicach jest wręcz bajkowo - prawdziwi, normalni i życzliwi ludzie). Nie pamiętam nawet żadnych kolejek i nerwów gdziekolwiek. Zresztą o tym się już potem nie myśli. Większym problemem jest nauczenie się zasad prowadzenia firmy, utrzymanie jej i jeszcze zarobienie czegoś ponad to, co miesięcznie trzeba dać samej firmie i to, co trzeba wyrzucić w błoto (czyli w państwo) - a to nikogo nie obchodzi. Żeby marny polski polityk czy ekonomista (sami teoretycy) to zrozumieli, musieliby być najpierw sami zmuszeni do zbudowania małej firmy i utrzymania się tylko z niej.

Gadanie od lat o jednym okienku przy rejestracji firmy to wyborcza pożywka, dobra jedynie dla tych, którzy nie mają i nie planują mieć firmy. To jedno okienko nie ma najmniejszego związku z ułatwieniami dla przedsiębiorców.

 

pozdr. :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emocje i gadanie o moralnosci. nie wiem czemu nazywacie cwaniakiem autora watku, ze zada towaru, ktory kupil wg zasad. jasne, mozna odpuscic, mozna byc spoko czlowiekiem, ale z drugiej strony, czy sprzedawca kulturalnie powiedzial ze sie pomylil i 'prosil o litosc', czy po prostu odwrocil sie od klienta i pokazal srodkowy palec? kij ma 2 konce.

 

zupelnie inna sprawa, ze jako klient (lub potencjalny klient) mam dosc tracenia czasu na bezsensowne wycieczki po sklepach netowych i allegro, w ktorych sa pomylki, zmylki, nie mowiac o tonie bledow ortograficznych (allegro) bedacych objawem zerowego szacunku do klienta.. wejdzcie na ebay.com i zobaczcie czy tam tez aukcje samochodow wygladaja jakby niedorozwinieta malpa sie dorwala klawiatury.. nawet w wielkich sklepach internetowych zdarzaja sie bledy w cenie, ktore sa ratowane magicznym 'niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu prawa blablabla'.. masz sklep - pilnuj cennika! co mnie to obchodzi. szanuj czas swoich klientow albo nie zajmuj sie handlem.

 

na świecie Polska jest na 82 !! miejscu pod wzgledem swobody prowadzenia dziłalności gospodarczej to co nieco obrazuje sytuacje bo za nami sa juz tylko chyba kraje totalitarne

http://www.doingbusiness.org/documents/Press_Releases_08/DB_08_Oveview_English.pdf

74 w 2008 i nie tylko totalitarne. poza tym zbior czynnikow do tego rankingu jest bardzo zlozony. wysoko na liscie masz kraje, ktore maja takie podatki ze bys wymiekl, ale inne czynniki sprawily ze sa wysoko. w okolicach polski masz kraje, w ktorych nie ma podatku ani zusu, ale inne cechy sprawily ze sa tak daleko. wiec raczej trzeba patrzec na poszczegolne skladowe i co ci odpowiada a co jestes w stanie przebolec niz numerek na liscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa jak dla mnie , masz całkowite prawo domagać się tych opon , sprzedawca jeśli się wypiął i pokazał palec to zachował się chamsko i co z tego że się pomylił ? każdy się myli a nie każdy potrafi zachować się z godnością . Pokaż facetowi że masz godność i odpuść mu to że się pomylił i to że chamsko się zachował w twoim stosunku bo prawa do tego nie miał . Jeśli nie chcesz odpuszczać to nie odpuszczaj i spraw byś dopiął swego a facet się już raczej nigdy nie pomyli i oduczy się chamstwa albo ze złości będzie jeszcze większym chamem :duh:

 

Jak widać można tą sytuacje zobrazować na wiele sposobów niech autor tematu sam zdecyduje co zrobi :cool2:

 

Pamiętajcie że poprzez forum internetowe nigdy się nie dowiemy kto czym się kieruje i czy jest na poziomie czy jest też zwykłym cwaniaczkiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu znalazlem 3 telefony i kazdy oddalem wlascicielowi. Nie raz wydawano mi za duza reszte i zawsze gdy to zauwazylem to zglaszalem. Ostatnio babka z Western Union zamiast dac mi 380 zl to dala mi 380 $ , gdybym nie powiedzial jej o tym to bylaby ostro w 'plecy'.

 

Tydzien temu kolezanka zgubila telefon, zaraz byl wylaczony. Czasami trace wiare w ludzi, ale nadal daje kredyt zaufania.

 

Jakis czas temu sprzedalem towar za 1700zl zamiast 2400zl , troche bolalo ale lepiej pomylic sie na 700zl niz kiedys na 7000zl. Nie dzwonilem do kupujacego mowiac ze sie pomylilem, choc na stronie internetowej byla juz nowa cena czyli 2400.

 

Za bledy trzeba placic, a to czy sprzedajacy odstapi od umowy kupna zalezy tylko od jego widzimisie. Gdyby sprzedajacy nie okazal skruchy i robilby ze mnie glupka to raczej wyegzekwowalbym wygrane przedmioty.

Edytowane przez Astro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm renorainers do czego do mnie pijesz??? ja napisałem że poslka to dupny kraj dla przedsiębiroców a ty sie na mnie rzucasz a uznajesz ten sam pogląd to o co chodzi?????? Dobrze weim ile sie zaklada firme w polsce zazwyczaj miesiącami zwłaszcza jak chcesz jeszcze dofinansowaie w UP dostac na ten cel :)

 

Co do wątku uważam, iż jeżeli to Wy pomylibyście się na allegro i to by była Wasza aukcja ciekawe czy wysłalibyście Pawlowi te opony ze strata kilkuset złotych ???

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm renorainers do czego do mnie pijesz??? ja napisałem że poslka to dupny kraj dla przedsiębiroców a ty sie na mnie rzucasz a uznajesz ten sam pogląd to o co chodzi?????? Dobrze weim ile sie zaklada firme w polsce zazwyczaj miesiącami zwłaszcza jak chcesz jeszcze dofinansowaie w UP dostac na ten cel :)

 

Co do wątku uważam, iż jeżeli to Wy pomylibyście się na allegro i to by była Wasza aukcja ciekawe czy wysłalibyście Pawlowi te opony ze strata kilkuset złotych ???

 

Firme załozysz w tydzień :twisted2: jak chcesz dotacje to trzeba poczekać :)

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad porownywanie transakcji handlowej do oddawania zagubionego telefonu? ludzie, to jest HANDEL jak kazdy inny, a nie dobra wola i zabawa w samarytanina.. poki sami do siebie nie nabierzecie szacunku, ze jestescie klientem, to sprzedawcy tez was nie beda szanowac.. to, ze w polsce kultura handlu i traktowanie klienta jest na zenujacym poziomie i poprawia sie w bardzo slabym tempie nawet w punktach uslugowych znanych firm, to po czesci wina samych klientow, bo nie wymagaja nalezytego traktowania i nie zwracaja uwagi kiedy cos jest nie tak.

 

rece opadaja. spojrzcie na lista innych przedmiotow sprzedajacego. to nie jest przypadkowa sprzedaz kogos kto pierwszy raz wszedl na allegro i sie pomylil, to jest handlarz - czyli sprzedawanie opon to jego praca, a ci co kupuja to jego klienci. zadni politycy ani UOKiK nie pomoze jesli ludzie siebie samych nie beda szanowac jako konsumentow. to wasze pieniadze i wasz czas, obie te rzeczy sa cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.