Skocz do zawartości

Jakie spalanie w zimę w 320D 136 km?


Valdi204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zapytać ile teraz w okresie zimowym palą wam bety E-46 136km?

Komputer pokazuje około 11 litrów więc postanowiłem zatankować do pełna i po przejechaniu 100 km znowu dotankować i wyszło tak jak pokazuje komputer.Oczywiscie to jazda tylko w mieście.W sezonie letnim miasto pokazywało srednio 6,8l.Teraz zastanawiam sie bo po sprowadzeniu auta i podłaczeniu do komputera mechanik stwierdził ze przepływka nie jest juz w 100% sprawna i jak zacznie wiecej palic i tracic moc to znaczy ze do wymiany czyzby juz padła mi przepływka i to było przyczyna ze tyle pali?Czy pali tyle bo zima i sporo bo po miescie i zsanie?Na mocy na razie nic nie traci. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałem zapytać ile teraz w okresie zimowym palą wam bety E-46 136km?

 

7-8L

 

Teraz zastanawiam sie bo po sprowadzeniu auta i podłaczeniu do komputera mechanik stwierdził ze przepływka nie jest juz w 100% sprawna i jak zacznie wiecej palic i tracic moc to znaczy ze do wymiany czyzby juz padła mi przepływka i to było przyczyna ze tyle pali?Czy pali tyle bo zima i sporo bo po miescie i zsanie?Na mocy na razie nic nie traci. :(

 

Zeby było jasne - "zssanie" czyli ssanie jest w gaznikowym maluchu, w dieslach masz conawyjzej zwiekszoną dawke wtrysku. Przeplywka jesli jest uwalona auto wyraźnie traci moc. Powodem tak duzego spalania mogą byc bardoz krotkie trasy

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie robisz bardzo krótkie trasy, albo ciagle jeżdzisz po mieście.Choć i tak spalanie wydaje mi się zbyt wysokie.

Wczoraj wieczorem przejechałem trasę ok.150 km. Świeżo po tankowaniu i zresetowaniu parametrów typu spalanie i prędkosć. Początkowe spalanie wg.kompa to 11,5 l/100 km, po nagrzaniu silnika spadlo do ok.6 - 6,5 l/100 km (w zależności od prędkości). Takie "uśrednione zimowe spalanie" z tras to ok. 7 l/100 km.

Pozdrawiam.Nitaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jak narazie robie bardzo krotkie trasy i tylko miasto.To moj pierwszy disel wczesniejsze bety miałem w benzynce.Zobaczymy czy w trasie spadnie spalanie jesli nie bede szukał co dalej z tym zrobic.A moze te wysokie minusowe temperatury ustąpią i spalanie spadnie :wink: Bo jak narazie temperaturka miedzy -13 a nawet -15 u mnie he he.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie koledzy jest tak jazda Katowice- Ruda SL do pracy i z powrotem 8 km w obie strony DTŚ reszta miasto i korki jak to w Katowicach normalny tryb jazdy(60-100km/h) spalanie 7,2-7,4 przy obecnych temp panujących na Śląsku sprawdzane kilkakrotne tankując pod korek ,komputer i kalkulator pokazują te same spalanie . Chyba mam coś nie tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie BMW przyprowadziłem z Hanoveru od I właściciela, ale na trasie spaliło prawie 8 litrów niemieckiej ropy a i mocy to nie było za dużo. Pojechałem do bardzo dobrego ( i niestety drogiego ) serwisu Bosha na komputer. Po 2 godzinach to było nie to samo auto. Gościu najpierw kazał mi sie przejechać a dopiero potem mówił o kasie. Zapłaciłem bez targów, warto było.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem zapisać się w kolejkę do dobrego elektryka który w tym tygodniu sprawdzi mi co jest przyczyną tak wysokiego spalania.Zobaczymy podłączy się pod komputer i powinno wykazać co i jak.Pytał o termostat ale jest ok.Kazał narazie odłączyć przepływomierz i zobaczyć czy spalanie spadnie.No zobaczymy.Jeśli spadnie to przepływka a jeśli nie to co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dostawał za dużą dawkę paliwa, której nie był w stanie przepalić. Z tego co pamiętam to było 8 mg a powinno być 4 ale głowy nie dam, bo to było ponad 4 lata temu. W każdym razie kopcił na czarno, dużo palił i nie miał mocy. Po ustawieniu pompy wtryskowej jeździ do dzisiaj u kolegi bez zastrzezeń.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare jak swiat. Z kim nie pogadasz to tanio kupil, w super stanie, mega okazja, ktorej jeszcze nikomu przenigdy nie udalo sie wyrwac... a pali polowe tego co Tobie. Internet tylko to poteguje :mrgreen:

Dziwnym trafem moje auta zawsze pala znacznie wiecej, niz mozna na ulicy uslyszec, na forach wyczytac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.