Skocz do zawartości

520d spalanie


kloss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moj nawet w mrozie nie pali wiecej jak 7.8 w jezdzie miejskiej. Na trasie Londyn - Birmingham przy predkosciach pomiedzy 130-140 km/h (tempomat) komputer pokazal 5.8l.

Spalanie 12 litrow to o wiele za duzo jak na moj gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 520d 163 km manual, ostatnio w trasie Katowice-Warszawa miałem spalanie 4,8 , w mieście przy dynamicznej jeździe najwiecej było 8,4 l ale myśle że jak ktoś często gasi i uruchamia + mega korek+klima to do 10-11 l może dojść co moim zdaniem przy takiej masie i gabarytach pojazdu i tak jest świetnym wynikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy 12l na 520d to stanowczo za wiele. W niedziele wróciłem z gór gdzie codziennie pokonywaliśmy z czterema osobami na pokładzie, kufrem na dachu załadowanym po brzegi ok 15 km stromych podjazdów na drugim biegu głównie- przez tydzień, temperatura -20 do -27 rankiem i nie wyszło więcej niż 11,5 l średnia z trasy i górki 9l, podczas trasy nie było mulenia 130 -140 km/h, przy jeździe po mieście Łódź, Pabianice (wiadomo miast miastu nie równe ) przy obecnych temperaturach nigdy nie wychodzi więcej niż 9l, silnik się nie dogrzewa, 3km do pracy z powrotem, wypad na zakupy, gdzieś z dzieciakami, ale tylko jak pojawia się jakś trasa spalanie diametralnie spada, nie wspominając temperatur wiosenno-letnich to 7 nie przekracza, sprawdzone podczas tankowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 to mega-spalanie. Ja mam miedzy 38-44 mpg. Czyli miedzy 6,4 a 5,3 l/100km. Na trasie srednio 5-5,5 l/100km. Dodam ze noge mam ciezką. Staram sie ecodriving uprawiac czyli miedzy 1500-2500 szybkie przyspieszanie i zmiana biegu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mieszkający w UK podają dziwne prędkości z którymi się poruszają :norty: Dozwolone jest 115km/h a i tak wszyscy jeżdżą wolniej chyba że po 22ej :duh: :mrgreen: Przy prędkościach do 120km/h te auta tak palą :cool2:A jak stoicie w korku od Northampton do Luton albo z Birmingham na północ to też tak mało palą na 100km? :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to standardowa tendencja do przesadzania. ;) Ktoś pisze, że jechał w trasie, non stop 130-140 km/h a tak naprawdę jego średnia to 90-100 km/h a te 140 to może 5% całej trasy. Ilu było tu takich co podawali, że ich 530d pali 7-8 litrów przy 180 km/h to już ciężko zliczyć. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mieszkający w UK podają dziwne prędkości z którymi się poruszają :norty: Dozwolone jest 115km/h a i tak wszyscy jeżdżą wolniej chyba że po 22ej :duh: :mrgreen: Przy prędkościach do 120km/h te auta tak palą :cool2:A jak stoicie w korku od Northampton do Luton albo z Birmingham na północ to też tak mało palą na 100km? :norty:

 

Northampton- Brixworth ;) właśnie wróciłem średnio 7.8/100km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mieszkający w UK podają dziwne prędkości z którymi się poruszają :norty: Dozwolone jest 115km/h a i tak wszyscy jeżdżą wolniej chyba że po 22ej :duh: :mrgreen: Przy prędkościach do 120km/h te auta tak palą :cool2:A jak stoicie w korku od Northampton do Luton albo z Birmingham na północ to też tak mało palą na 100km? :norty:

 

Northampton- Brixworth ;) właśnie wróciłem średnio 7.8/100km ;)

Jasne,o 21ej taki wynik to normalka ale o godz 16-17ej i w piątek to duużo więcej :lol: W Polsce też mi tyle spala ale po za miastem.No i ten dystans :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, dużo jeżdżę i zawsze komputer mam ustawiony na średnie spalanie. Korki, trasa, Londyn, Birmingham, Northampton i nigdy nie zauważyłem aby moja Bunia osiągnęła 10l/100 km ;) Tyle w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem termostaty (glowny GATES, EGR BEHR), spalanie z 8.3 zeszlo do 7.5, przy mojej jezdzie, samochod 88-90 lapie po ok 7-8km na mrozie -12 stopni. Gdzie wczesniej mialem max 65 stopni. Napewno EGR nie trzymal. Mozliwe ze to jeszcze nie miarodajne spalanie, zrobilem dopiero 20km po resecie komputera ale wczesniej mialem na pewno wiecej. W poniedzialek wymieniam swiece zarowe na BERU, chcialem od razu ale brakowalo nowych uszczelek pod kolektor, ktory trzeba zdjac do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 525d na trasie Edinburg - Birmingham (okolo 400 km) przy sredniej predkosci 120 pali 7.6 l/100km. Miasto troche gorzej okolo 11l/100km przy dynamiczej jezdzie. Ale jak na 520d - 12l/100km to troche sporawo. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również za dużo Ci pali. U mnie przy 8 letnim aucie i 3 litrach (automat) w W-wie nigdy nie przekroczyłem 14L, było to kiedy był remont jakiegoś skrzyżowania i odcinek 15km, który normalnie jadę w 20min przejechałem w 1.5h. Przy normalnych korkach, bez mrozu pali 12L.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pochwaliłem się z tym spalaniem, 8.3 wyszło z tankowania pod korek (520dA E60 150KM, wymienione termostaty) dojazd do pracy 15KM w tym 2KM miasto, średnio 100km//h przy mrozach -5 - 15, dziś próbowałem przepalać DPF na trasie (poprzedni właściciel w Wawie tylko jeździł). Trzeba się chyba do tego przyzwyczaić ;]

 

Nabiłem powietrza na 2.0 przód i 2.4 tył (wcześniej brakowało ok 0.4 +reset w komputerze bo wyskoczył błąd) , rozgrzałem silnik i przejechałem na 3ce przy 3tys obr 10km, później przegoniłem szybciej na autostradzie próbując przepalić DPF. Do tego zrobiła się dodatnia temperatura dworze. Zatankowałem pod korek znów i wyskoczyło 1070KM Range (wcześniej miałem ok 800 przy tankowaniu) Przy następnym tankowaniu dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Miałem dwie 520d jedna z silnikiem 163KM czyli M47N2 i drugą 177KM czyli N47.

Ta ze starym silnikiem paliła mi średni ok. 1,5L więcej niż ta z N47.Nowsza zużywała 6L średnio

a w mieście czyli w 3-city max. średnio 8,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.