Skocz do zawartości

Bocian z rana i po rozgrzaniu


Strusiu_320i

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem M50 2.0 bez vanosa

zalany był mineralem i po 2 miesiacach eksploatacji po rozgrzaniu zaczął klekotać jak diesel. dzisiaj wymieniłem olej na półsyntetyk ale dalej klekocze tylko ciszej. Poprzedni właściciel jeździł dwie wymiany na mineralnym dlatego zdecydowałem się na powrot do półsyntetyku. Czy dobrze zrobiłem ??? Czy te klekotanie to zawory, popychaze????

I jakie będą skutki nie naprawiania tego??? sypnie mi sie coś czy będzie tylko chałasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusiu_320i napisał:

pyt 1:

Czy dobrze zrobiłem ???

Raczej lepiej by było zostać przy mineralnym.A ile masz przejechane??

pyt 2:

Czy te klekotanie to zawory, popychaze????

I jakie będą skutki nie naprawiania tego??? sypnie mi sie coś czy będzie tylko chałasować?

Raczej zawory Ci klekoczą,a co do naprawy to może nie tak szybko bo ja bym zalał spowrotem mineral on jest gęstszy niż półsyntetyk i wtedy ci to "cykanie" powinien wyciszyć :nienie: A wczesniej jak chodził cicho??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 200tys przejechane

a po wymianie na polsyntetyk ucichlo stukanie

No i przy półsyntetyku pozostań. Ci co doradzają minerał na dzwoniące popychacze nie się popukają w głowę bo nie tędy droga - im żadszy olej tym lepiej dla hydroregulatorów.

Minerał do polonezów, maluchów i żuków!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko stukają przy zapalaniu i to przez moment ale jak jest zimny to jeszcze niema tak żle ale jak na ciepłym to tp bym tego tak niezostawił ,pojeżdzij i zobacz czy te stuki będą się nasilać jęzeli tak to szklanki do wymiany bo potem móże być gożej silnik może pracować jak stara maszyna do szycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych autach potrafią szklanki postukać jak jest zimno i auto postoi kilka dni,tak jak pisałem jak te stuki są sekundę lub dwie zaraz po odpaleniu to niema się czym przejmować jak jest zimny,jaki olej zalałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrola 10w40

 

Jak odpalam to przez 2s slychac i cichnie. ale jak sie nagrzeje to zaczyna cicho cykać, na mineralu głośno stukało. Na syntetyku jest duzo ciszej, myslalem ze bedzie efekt odwrotny, bo syntetyk jest zadszy, a tu okazalo sie ze jest ciszej. :) chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrola 10w40

 

Jak odpalam to przez 2s slychac i cichnie. ale jak sie nagrzeje to zaczyna cicho cykać, na mineralu głośno stukało. Na syntetyku jest duzo ciszej, myslalem ze bedzie efekt odwrotny, bo syntetyk jest zadszy, a tu okazalo sie ze jest ciszej. :) chyba dobrze?

 

Masz prawdopodobnie brudny olej i po zmianie na świezy hydraulika w silniku ucichła ale nie dla tego ze to połsyntetyk, dodatkowo oleje z grupy 10W40 są rzadsze w niskich temp niz taki 15W40. Olej Castrol 10W40 nie jest olejem półsyntetycznym, jest to olej tzw. hydrocrack , czyli ulepszony mineralny. Castrol nie ma w swojej ofercie półsyntetyka, w ofercie mają mineralne i syntetyczne, syntetyczne mają tylko 0W30 i 10W60. Proponuje zmienić olej na prawdziwy półsyntetyczny np. Mobil S 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o takim ceramizerze na stronie ceramizer.pl

Kolega to wlał do silnika i przestał mu olej brać...

Stosował ktoś może to na szklanki?

 

byl nawet test tego ceramizera w tvn

na youtube masz film i wszystkiego sie dowiesz

 

ps specjalnie nie podalem nazwy tego specyfiku ktory kupilem zeby nie robic jakiejs niby reklamy przed uzyciem.

w piatek lub sobote napisze co z tego wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zostań przy tym półsyntetyku i się nie stresuj za dużo. Zobacz jedynie , jak już ktoś pisał wcześniej czy nie zrobił się brudny , jeśli tak to wymień go ponownie. O tym ceramizerze to zapomnij, że wogle takie coś istnieje.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dunaj2, z czystym sumieniem ci mogę powiedzieć że te ceramizery naprawdę zabezpieczają silnik.Stosuje to już 2 lata i jest efekt.Raz ściągana głowica bo uszczelkę wywaliło i wszystko bez rysek,czyste gładzie,to jak na przebieg 200tys to chyba dobrze.I kupuje od tego gościa co link podałeś.

A na marginesie do swojego M40 leje olej BP Visco 3000 i jestem zadowolony,po wymianach nawet barwy nie zmienia :)

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dunaj2, z czystym sumieniem ci mogę powiedzieć że te ceramizery naprawdę zabezpieczają silnik.Stosuje to już 2 lata i jest efekt.Raz ściągana głowica bo uszczelkę wywaliło i wszystko bez rysek,czyste gładzie,to jak na przebieg 200tys to chyba dobrze.I kupuje od tego gościa co link podałeś.

A na marginesie do swojego M40 leje olej BP Visco 3000 i jestem zadowolony,po wymianach nawet barwy nie zmienia :)

a ja podawalem link gdzies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro powiem bo dzisiaj dopiero wlalem i jutro beda (albo nie) efekty. dzisiaj jest 13 i nie chce zapeszac :D

 

EDIT

o efektach napisze dopiero we wtorek lub srode bo nie bede mial kiedy jezdzic samochodem zeby ten dodatek sie porozlazil po silniku

Edytowane przez dunaj2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN Turbo pokazywali i testowali dwa specyfiki: ceramizer i modyfikator.

Co do ceramizera to pokazywali test który zorganizował producent i ponoć przejechali bez oleju Hondą Civic 500km. Później w innym programie klubowicze z forum jakiegoś Forda kupili Skodę Favorit, sprawdzili moc na hamowni przed i po użyciu ceramizera – po użyciu była mniejsza a po spuszczeniu oleju przejechali 20km do zatarcia.

Później pokazywali modyfikator wleli do jakiegoś TDI, na hamowni wyszło że moc wrosła i porawiła się kultura pracy. Później wzieli jakieś dwa stare Merce ze złomu do jednego zaleli modyfikator, spuścili z obu olej i ten z modyfikatorem pracował dłużej.

Sam jestem ciekaw czy te specyfiki działają czy z tym cudownym działaniem to tylko bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moge napisac bo wszystko mam juz sprawdzone

kupilem HYDRO STÖSSEL ADDITIV firmy LIQUI MOLY

od tego sprzedajacego z allegro

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1455341

i

zaraz po wlaniu silnik chodzil na wolnych obrotach ok 3-5 min

w niedziele z rana milo mnie zaskoczylo to ze po odpaleniu klepanie bylo slychac niecala sekunde takze jakis plus, zrobilem niecale 100km auto do garazu i czekanie przez noc na to co bedzie dzisiaj kiedy to juz dobrze wszystko sie rozprowadzilo.

Odpalami (i tu ten moment przez ktory nie moglem zasnac :lol:)

wszystko wrocilo do normy czyli klepie przez 5s i cisza.

Wniosek jest taki ze przy wymianie oleju bede mial 0,3 litra wiecej do zlania :D i nie kupilem sobie duzej pizzy bo wydalem na to, ale jestem bogatszy o jakies tam nowe doswiadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.