Skocz do zawartości

e39 Benzyna czy TDS??


pilich1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zakupić e39 96-97 rok ale mam dylemat,

Czy wybrać 520i albo 523i czy może 525 TDS.

Proszę jakieś porównanie tych silników, albo raczej tak na szybko co przemawia na + dla danego silnika:)

To będzie moje pierwsze BMW marzenie...:)

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupiłem dwa dni temu E39 (choć to 540i :)) ale przyznam że jeśli miałbym się decydować na zakup auta z mniejszym silnikiem to 520i nie brałbym pod uwagę - te 150KM to trochę za mało jak na takie auto. 523i jest nowszym silnikiem, nie dość że o większej mocy to o zdecydowanie większym momencie obrotowym (520i - 190NM, 523i -245NM). Sądzę nawet że jeżdząc normalnie (nie do 'dechy') spali nawet mniej niż 520i. Poza tym, jeśli nie planujesz robić z niego 'zapalniczki' to z 523i nie powinieneś mieć problemów :cool2: .

 

Oczywiście 528i jest jeszcze fajniejszy... ale tym tokiem rozumowania dojdziemy zaraz do M5, a nie o to chodzi (cena) . :D

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam 520 i jako właściciel doradzam 523.

520 nie jest totalnym mułem ale po pewnym czasie stwierdzisz , że chcesz więcej.

 

TDS - a bym nie dotykał.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak trafisz dobrego TDSa to bierz.Bardzo wdzięczny silnik.Miałem taką E39 i bardzo miło wspominam a wiele tysiączków razem przejechaliśmy.. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mialbym cos dodac w tych trzech silnikach to co do diesli niemam zdania tylko to co slysze od uzytkownikow i prawie wszyscy narzekaja na tds,jezdzilem wieloma bmkami w benzynie ostatnia byla 523i jezdzilem nia niemal 5 lat i bylem zadowolony,zwlaszcza jesli chodzi o ekonomie to chyba najoszczedniejszy motor w 5tce,odradzam 2litry ,jest mulowaty jak ktos napisal pali wiecej,to zamaly silnik dla takiego auta,szczerze polecam 523ioczywiscie nie slepo kazdy silnik moze byc zajechany a bhmy maja zazwyczaj duze przebiegi(oprucz tych w polskich i nietylko polskich komisach)ale jak trafisz z pewnego zdodla to kupuj 523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady.

TDSa na pewno odpuszczę bo skąd wziąć takiego w dobrym stanie z nie za duzym przebiegiem heh...:D

Wiec będę szukał benzyniaka.

Dałem ogłoszenie w dziale KUPIE, może ma ktoś coś wartego uwagi na sprzedaż albo zna kogoś kto ma...?? ;)

 

No i czekam na opinie od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgadzam się z przedmówcami, że najlepiej benzyne i osobiście polecam 2.8

silnik. :)

PS.: Tutaj podsyłam link do mojego ogłoszenia, bo właśnie chcę

sprzedać swoje 528:

 

http://otomoto.pl/bmw-528-m-pakiet-C7544590.html

 

Pooglądaj sobie, w razie pytań pisz lub dzwon ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tds jest najgorszy, pada wszystko po kolei, wtrysk, turbo, sprzęgło z dwumasą, klimatyzacja, pompa, no wszystko tylko kupisz i płaczesz nad nim od razu nawet nie dojedziesz do domu

 

ale za to beznyna

 

jest bezawaryjna, silnik nie do zajeżdżenia, mało pali zwłaszcza w mieście, przebiegi które robi beznyna są nie osiągalne dla tds-a, zdrowa Pb robi po 400tys km bez ruszania uszczelek, nie ma nigdy problemów z odpaleniem

 

 

:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Jesteś na forum od wczoraj i po paru postach wiesz już wszystko o TDs-ie

 

Tak trzymać kupuj benzyne

 

 

P.S przepraszam ale się zdenerwowałem

 

i jeśli kiedykolwiek beznyne to jak kolega kaczyxp bo co za różnica 5l na + czy - a tym wiem, że jade :cool2:

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do TDSa kolego ale powiedz jakie ma realne szanse na znalezienie takiego w dobrym stanie ( igła w stogu siana) choć i w tych pieniądzach z benzyniakiem będzie trzeba dobrze szukać. Także to nie jakies tam mszczenie się na TdSie ale prawda jest taka że lepiej go sobie odpuścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tds jest najgorszy, pada wszystko po kolei, wtrysk, turbo, sprzęgło z dwumasą, klimatyzacja, pompa, no wszystko tylko kupisz i płaczesz nad nim od razu nawet nie dojedziesz do domu

 

ale za to beznyna

 

jest bezawaryjna, silnik nie do zajeżdżenia, mało pali zwłaszcza w mieście, przebiegi które robi beznyna są nie osiągalne dla tds-a, zdrowa Pb robi po 400tys km bez ruszania uszczelek, nie ma nigdy problemów z odpaleniem

 

 

:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Jesteś na forum od wczoraj i po paru postach wiesz już wszystko o TDs-ie

 

Tak trzymać kupuj benzyne

 

 

P.S przepraszam ale się zdenerwowałem

 

i jeśli kiedykolwiek beznyne to jak kolega kaczyxp bo co za różnica 5l na + czy - a tym wiem, że jade :cool2:

 

Niezle , to samo mozna powiedziec o Benzynce a nawet benzynki nie dolatuja takich przebiegow jak TDS , rozpadaj sie w polowie drogi to tyle na temat zalet silnikow benzynowych.

Gdybym stal przed wyborem 528 vs 525tds udokumentowane i prawdziwe przebiegi rzedu 200tkm zdecydowanie wybral bym TDS , ponadto wtryski ??? hmmm wadliwy z czasem jest wtrysk sterujacy , w service Bosch daja rade to zrobic lub wymienic w moim bylym tds wymienili jakas tam uszczelke i chulal jak nowy , reszta wtryskow jest praktycznie bezawaryjna , no ale jak ktos leje olej opalowy to pozniej ma takie a nie inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do TDSa kolego ale powiedz jakie ma realne szanse na znalezienie takiego w dobrym stanie ( igła w stogu siana) choć i w tych pieniądzach z benzyniakiem będzie trzeba dobrze szukać. Także to nie jakies tam mszczenie się na TdSie ale prawda jest taka że lepiej go sobie odpuścić.

 

 

ani ja nie mszczę się na benzynach, tylko panuje coś takiego na forum, że jak się zepsuje TDS to jest najgorszy i nie można naprawić*

 

*naprawić=porządny mechanik+oryginalna część

 

TYLKO TEN CO NAPISAł POST Z PROBLEMEM MA PEWNIE 18LAT, POżYCZYł OD TATY AUTO I Z TDS-A ROBIł PRZEZ Pół ROKU NA WSI M5 :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

 

Przyznaje, że szanse są za benzyną ale mówi się o nich tak jakby sie nie psuły a to nie prawda

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego...mało wiesz o benzynach.Kumpla 535 88r ma blisko 815tyś km i dalej cicho silnik pracuje.Ja też nic nie mam do tds-a (ogólnie diesli nie lubie) ale jak miałbym brać diesla w bmw to tylko 3.0d(jeśli mówimy o e39).Dużym minusem tds-a jest głośna praca silnika i to właśnie jak dla mnie go skreśla na starcie.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
no kolego...mało wiesz o benzynach.Kumpla 535 88r ma blisko 815tyś km i dalej cicho silnik pracuje.Ja też nic nie mam do tds-a (ogólnie diesli nie lubie) ale jak miałbym brać diesla w bmw to tylko 3.0d(jeśli mówimy o e39).Dużym minusem tds-a jest głośna praca silnika i to właśnie jak dla mnie go skreśla na starcie.

 

Jaka głośna praca??Miałeś kiedyś TDSa??Dobrego oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał e36 325TDS-a i teraz ma E39 też tds-a.Jak przyjeżdża do mnie to już w bramie go słychać a bramę od domu mam ok 150m

Może właśnie dlatego mam kiepskie zdanie o TDS-ie bo jeszcze nigdy się z dobrym sie spotkałem

 

P.S-Daniello320i-podoba mi się Twój opis pod profilem :cool2:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.