Skocz do zawartości

Kto ma pierwszeństwo ?


GR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście ,że sytuacja jest jaknajbardziej prawdopodobna z drogą dwukierunkową (a nie jak na rysunku POLICJI). A ja sie wogóle dziwie że w tym temacie są jakiekolwiek dyskusje. Zasłaniam palcami znaki (bo są swiatła) i jade (czerwony pierwszy). Taka sytuacja może być chociażby podczas objazdów i droga niegdyś dociążona i z pierszeństwem stała się mniej uczęszczana i na czas nazwijmy to remontów załozyli sygnalizacje by drogę podpożadkowaną a teraz obciążoną udrożnić ( w ciągu dnia np.). Jak niebiescy się jescze nad tym zastanawaiją to ja już się poddaje.

ALe dobrze że ten post zaistniał, coniektórzy mogą odświeżyć sobie pamieć i powspominać (niekoniecznie mile) egzaminatorów :P

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu".

Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony.

Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski.

To na tyle.

 

PS.

I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)

BMW drugą kobietą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu".

Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony.

Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski.

To na tyle.

 

PS.

I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)

 

To chyba czeski błąd.

Mówisz że też czasem się mylisz i pierszeństwo na niebieski, a przecież tak twierdziłeś od początku.

Z tej odpowiedzi to już wychodzą totalne braki ze znajomości Kodeksu.

Ale jak mówiłem... czeski błąd... wierzę w to. I mam nadzieję, że moja wiara nie zostanie zawiedziona :wink: .

 

P.S. niebieski jest na górze, czerwony na dole to tak, gdybym był daltonistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu".

Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony.

Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski.

To na tyle.

 

PS.

I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)

no nareszcie ktos utwierdził mnie w moim przekonaniu.

Że sama policja nie zna kodeksu.

Edytowane przez Jarekson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu".

Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony.

Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski.

To na tyle.

 

PS.

I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)

 

Jesooo ... jeśli nie ściemniasz i rzeczywiście pracujesz w Polucji, to chroń nas panie boże ... a ja coraz bardziej jestem przekonany., że polucja prezentujue poziom zblizony do straży wiesjkiej ...

 

Strzelają, biorą w łapę, i do tego nie znają elementarnych zasad PoRD

Wejdź i nakarm głodne dziecko ! => http://www.pajacyk.pl/

E-mail => http://tinyurl.com/6qvjz

Skype => callto://santex997/

tel.kom.: +48 880 445 818

--

http://ot.mklub.net - Ciemna Strona Forum BMW Klubu Polska :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu".

Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony.

Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski.

To na tyle.

 

PS.

I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)

 

Jesooo ... jeśli nie ściemniasz i rzeczywiście pracujesz w Polucji, to chroń nas panie boże ... a ja coraz bardziej jestem przekonany., że polucja prezentujue poziom zblizony do straży wiesjkiej ...

 

Strzelają, biorą w łapę, i do tego nie znają elementarnych zasad PoRD

 

 

I dziwic sie , ze tyle kolizji trafia do sądów grodzkich ... Nie dziwie sie, ze uczestnicy kolizji drogowych nie zgadzaja sie z mandatami ...

 

Koncze temat, bo jesli podejsc do tego watku a zwlaszcza wypowiedzi polucji na powaznie , to można zejść na zawał ....

Wejdź i nakarm głodne dziecko ! => http://www.pajacyk.pl/

E-mail => http://tinyurl.com/6qvjz

Skype => callto://santex997/

tel.kom.: +48 880 445 818

--

http://ot.mklub.net - Ciemna Strona Forum BMW Klubu Polska :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czeski błąd.

 

Ja słyszałem o czeskim filmie, a nie błędzie. Poza tym szkolenia jeśli chodzi o RD "jako takiego" nie odbyłem. Tylko kurs podstawowy.

Druga sprawa to taka, że ja się kształcę w pionie kryminalistycznym, a nie drogowym.

W WRD można wyliczyć dwa rodzaje jednostek (tego normalnym rzutem oka nie widać):

Jedna zajmuje się sprawami wypadków (kolizji) i zdarzeń drgowocych + poboczne sprawy tego tematu, zaś drugi to pomair prędkości + poboczne sprawy z tym związane.

Ja w 90% jestem związany z tym 2, bo w pewnien sposób ma swoje odzwierciedlenie w pionie kryminalistycznym.

BMW drugą kobietą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych dyskusjach (5 min.) w firmie doszliśmy do "celu".

Jeżeli sygnalizacja nie działa to pierwszeństwo ma samochód czerwony.

Zaś jeżeli działa sygnalizacja to pierwszeństwo ma niebieski.

To na tyle.

 

PS.

I ja się czasem mylę. Idę się zagłębić w Kodeks Ruchu Drogowego ;-)

 

Stary prosze Cię zweryfikuj swoją odpowiedz jasno bo ja juz nic nie wiem przy nie działających światłach puszczasz pierwszego czerwonego?? daj spokuj przeciez jak nie działa sygnalizacja to nie ma się nad czym zastanawiać główną drogą porusza się niebieski i w stosunku do czerwonego nie ma znaczenia w która stronę pojedzie zawsze ma pierwszeństwo niebieski JAK NIE DZIAŁAJĄ ŚWIATŁA!!

 

Poza tym to skrzyżowanie powinno być przeorganizowane bo tak się zastanawiałem to głupio jest łączyć drogę z pierwszeństwem do drogi podpożądkowanej no ale jeśli już tak jest to światła to regulują nawet jak droga podpożądkowana byłaby nieutwardzona u mnie w firmie większość mówi że czerwony pierwszy

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czeski błąd.

 

Ja słyszałem o czeskim filmie, a nie błędzie. Poza tym szkolenia jeśli chodzi o RD "jako takiego" nie odbyłem. Tylko kurs podstawowy.

Druga sprawa to taka, że ja się kształcę w pionie kryminalistycznym, a nie drogowym.

 

 

Ale o czym ty mówisz ?

Mnie nie interesuje już twoje podejście do omawianego przypadku jako np funkcjonariusza wuerde , ale jako kierowcy , dodatkowo policjanta ... jedziesz radiowozem (niebieskim bądź cywilnym) i ładujesz się w kogoś na takiej krzyżówce ... a potem są akcje, że policyjaq wrabia poprawnie jadącego kierowcę w różne dziwne sprawy ... chocby jedna glosna sprawa ...

 

 

Nie chodzi tez juz o sama nazwe POLICJA , i czy szkolili cie z PoRD czy nie .. chodzi o to => KTO CI DAL PRAWO JAZDY ??? Jako przecietny uzyszkodnik drog publicznych stwarzasz na nich zagrozenie ... tym bardziej jako polucjant, ...

Wejdź i nakarm głodne dziecko ! => http://www.pajacyk.pl/

E-mail => http://tinyurl.com/6qvjz

Skype => callto://santex997/

tel.kom.: +48 880 445 818

--

http://ot.mklub.net - Ciemna Strona Forum BMW Klubu Polska :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało sie tutaj udzielam,raczej czytam aby jak najwięcej dowiedzieć się o BMW...ale jak przeczytałem odpowiedź POLICJI na pytanie do rysunku to mnie krew zalała,nie chciał bym sie z Tobą spotkać na drodze.I z tego co wiem to jest stan wiedzy większości funkcjonariuszy drogówki w polsce.To nie są puste słowa,spraktykowałem to na własnej skórze,od 91 do 00 jeździłem ciężarówką po polsce.To co wy czasami wymyślacie podczas kontroli...Jezu!Makabra!Najlepiej Wam wychodzi trik z suszarką i z tarczą tacho.Wybaczcie za ton tego postu ale nie wytrzymałem,gdybym miał władze to 70% ludzi z drogówki bym usunął. :evil:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym jednak bez uogólnień bo w policji jak w każdym innym fachu są partacze i są wirtuozi...

To że forumowicz jest policjantem i nie wiedział co się ma dziać na skrzyżowaniu to bardzo źle, ale nie oznacza, że należy się na nim uwieszać za wsystkie grzechy policji.

Bo zaczynam się obawiać, że jako programista dostanę zaraz od niektórych za informatyzację ZUS-u :twisted: ... a jako kierowca BMW dowiem się że dresem jestem. :shock:

Poza tym nie każdy policjant musi się znać na kodeksie RD bo może z drogówką nie mieć nic wspólnego (lub w ogóle nie mieć prawa jazdy). Ja też w życiu parę razy usłyszałem, że do d... ze mnie informatyk skoro na Excelu się nie znam :wink:

 

Acha - i nie mówcie, że wazeliniarz jestem... bo się jeszcze przejmę :lol:

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o czeskim filmie, a nie błędzie

 

o kurcze, ja bym poprostu powiedział ze to czeski błąd i koniec tematu, wszyscy by oddychnęłli w spokoju, a ty dalej ciagniesz ten błąd i twierdzisz że szkolenia nie przeszedłeś :!: :!: :!: . Zabardzo sie nie udzielam bo mieszkam w Gliwicach :? i moge mieć problemy :bokser: . Pozdrawiam wszystkich policjantów w Gliwicach. :roll: :wink:

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Piszę jeszcze raz w temacie - ostatni raz - :idea: pierszeństwo ma czerwony :idea: i tyle.

Jeszcze raz pozdrawiam niebieskich :twisted:

 

Wyjaśnienie:

powiedzmy że mamy skrzyzowanie dróg równorzędne.

Kto ma pierszenstwo - :idea: ten po prawej co to go z okna naszego autka widać :idea: - tu pozdrawiam tych co mi z lewej się co chwilę pakują pod koła :twisted:

I na takim skrzyzowniu sa światła :roll:

To kto ma wtedy pierszeństo :?:

 

:arrow: :idea: wtedy jedzie się tak jak pokazuja światła czyli na zielonym jest pierszenstwo przeważnie na wprost, a jeżeli drogi aut się skrzyżują to pierszenstwo ma wtedy ten co po prawej stronie naszego okna w autku jest czyli czerwony w opisywanym przypadku :idea:

 

Ten przykład jest tak prosty jak p....... :wink: Szkoda na to czasu.

 

Pozdrawaim Wszystkich - Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto, widzę dość często Twoje auto na os. Sikornik ... metallicowa piątka combi z przyciemnianymi szybami. Radzę usunąc folię z przednich bocznych szyb ... są więcej niż 25% przyciemnione ... mogą się doczepić niebiescy. To tylko rada ;-) Chyba się spotkamy kiedyś na drodzę.

Ps.

Problemy ?

Jakie ? Nic nie rozumiem.

 

Ps2.

Odnośnie pierwszeństwa czytajcie moje poprzednie 2 posty. Nie będę komentował tego. Najlepiej napiszcie maila do róźnych komend i zobaczycie, że każda da wam inną odpowiedź. Jestem przekonany w

100%.

 

Ps3.

Ja zamiast przechodzić szkolenie 8 miesieczne to przeszedłem 2 tygodniowe. To wina tych z 01. Ja mam już od przyszłego roku zaklepany pion kryminalny, więc drogówka za jakiś czas będzie bezemnie. Ja pisałem, że nie lubię pacować w WRD.

BMW drugą kobietą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto, widzę dość często Twoje auto na os. Sikornik ... metallicowa piątka combi ...

Jako Policjant powinienes wiedziec, ze takich informacji lepiej nie udzielac na ogolno dostepnym forum. Ja bym sie wkur...zyl gryby ktos napisal na jakiej ulicy stoi moja furka.

 

Ps.

Problemy ?

Jakie ? Nic nie rozumiem.

Cos malo kumaty jestes...

 

Ps2.

Odnośnie pierwszeństwa czytajcie moje poprzednie 2 posty. Nie będę komentował tego. Najlepiej napiszcie maila do róźnych komend i zobaczycie, że każda da wam inną odpowiedź. Jestem przekonany w

100%.

Heh.. no comments

 

Ps3.

Ja zamiast przechodzić szkolenie 8 miesieczne to przeszedłem 2 tygodniowe. To wina tych z 01. Ja mam już od przyszłego roku zaklepany pion kryminalny, więc drogówka za jakiś czas będzie bezemnie. Ja pisałem, że nie lubię pacować w WRD.

To nie zmienia faktu, ze jako kierowca powinienes wiedziec, ktory samochod ma pierwszenstwo.

W BMW Blisko Masz Wszędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz "POLICJA" lepiej było zmienić se profil , każdy , kto teraz czyta , to wytyka cie palcami "ze jak to policja , ze straż wiejska itp, Nikt nie ma szacunku , nawet ja ale nie pokazuje tego publicznie. Za każdym razem co kolwiek napiszesz i znajdą w twej wypowiedzi jakiś błąd lub jakąś niezgodność , może sie to zkończyść krytyką . Takie to już jest życie POLICJI . :wink: 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felix 200 zeta to sporo przeplaciłes. :D . jaki honor felix :?: za 1200 zeta ci ludzie pracuja, to na co ma im to starczyc na waciki?? a poza tym dla kogo oni pracuja :?: dla tych debili z góry co ich i nas maja daleko i gleboko w dupie.

niech biora jak najwiecej. przynajmniej nie mam punktów .

pozdro.

ps. a ten o nicku policja to pewnie policja, ale jeszcze chodzi do podstawówki. bo kto normalny by soebie zrobił nick policja :?:

e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.