Skocz do zawartości

pytanie o opony


Lejdon

Rekomendowane odpowiedzi

mam zalozone opony 215\50 R16 troszke kiepsko to wyglada no moglo by byc lepiej wiec pytam czy szersze opony moge zalozyc na moje felgi czy felgi maja tez rozne szerokosci i zeby miec szersze opony musze kupic ine felgi ? a ogolnie jakie polecacie rozmiary opon i felg do 320d touring ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaką szerokośc mają felgi które masz teraz :?: Wtedy będzie można powiedziec jakie opony możesz włozyc min i max.

Po drugie moim zdaniem do 320d nie warto zakładac szerszych gum jak 205. Nawet do 150KM.

Więc jak kolega powyżej polecam 205/55/16 lub 205/50/17.

Jęsli masz wersję po lifcie to 15' mogą nie wejśc.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polske polecam 205/55r16 natomiast 225/50r16 zdecydowanie nie - no chyba, ze będziesz jeździł po idealnych drogach albo powoli z szczególnym uwzględnieniem kolein.

dziwi mnie tylko jak do takiego auta inzynier bmw mogł fabrycznie zakładać opony o szerokosci 225 plus szyby z tyłu na korbki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie

 

http://images31.fotosik.pl/375/4f5465818ce22a3cmed.jpg

 

http://images42.fotosik.pl/17/849587b94184bfabmed.jpg

 

przemilczmy Niemiecki system umieszczania odwaznikow na zewnetrznej- kompozycyjnej.

 

225/50R16 ET 46

osobiscie ta szerokosc nie powoduje u mnie negatywnych odczuc podczas prowadzenia, kiedy sa na aucie nie wygladaja tez jakos szeroko-masywnie "szpanersko". Jednak wydaje mi sie , ze kola nie wypelniaja dobrze przestrzeni kół.

Co mi polecacie? Jaki rozmiar opon na te 16stki. mi chodzi najbardziej na tym aby wyskosc opony byla jak nawieksza ( w e36 mialem 205/60R15) duzy balon dawal lepszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt 225 wygladaja o wiele lepiej od 205, 205 wygladaja jakby byly troche za waskie do blotnikow/225 ladniej wypelniaja "dziury" na kola.

 

na zime mam 205 a na lato 225 wg fabrycznej tabelki. ale ja mam ten komfort, ze jezdzę po niemieckich drogach :D

na jazde po polskich drogach nie odwazylbym sie zakladac 225 - zbyt niebezpiecznie.

aha- balon o szerokosci 225 lepiej chroni felge przed krawęznikami - tyle go wystaje poza rant, ze jest cieżko zarysować fele!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt 225 wygladaja o wiele lepiej od 205, 205 wygladaja jakby byly troche za waskie do blotnikow/225 ladniej wypelniaja "dziury" na kola.

 

na zime mam 205 a na lato 225 wg fabrycznej tabelki. ale ja mam ten komfort, ze jezdzę po niemieckich drogach :D

na jazde po polskich drogach nie odwazylbym sie zakladac 225 - zbyt niebezpiecznie.

aha- balon o szerokosci 225 lepiej chroni felge przed krawęznikami - tyle go wystaje poza rant, ze jest cieżko zarysować fele!!

 

225x45x17 ładnie wygląda , ale na feldze 8J koniecznie a opona z rantem , ale to tylko wygląd dlatego moje wystawiłem na aukcje a ja wracam wiosną na oryginalne 16 z 205x55x16 , na nasze poligony to w sam raz a jak ma być już lans to 18'' ew 19'' i 245x35 lub przy 19'' na 30 :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, kupiłem na tył Good Year F1 (nowe) 235/45 R17 i nie wiem jakie na przód kupić (chodzi o szerokość bo marka i wzór bieznika bedzie ten sam). Tak myślałem o 215/45 R17 ale nie wiem czy nie lepiej 225/45 R17... Moze ktos mi doradzi...

 

To zależy co chcesz osiągnąć. Wiadomo, że 225 będzie lepiej wyglądało. Ale 215 dają lepszy komfort jazdy. Ja bym proponował 215, ale zrobisz jak uważasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie proponuje jak proponuje :wink: http://felgenkatalog.auto-treff.com/ (chyba że chodzi Ci o E46 to się zgodzę) polecam tą stronkę, są na niej wszystkie oryginalne modele alufelg do BMW i z info jakie opony na nie założyć można, bardzo fajna stronka :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.