Skocz do zawartości

tylne przeciwmgielne - dwa czy jedno?


silver86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi na tylne przeciwmgielne, ale niedawno załączyłem i dlatego mam pytanie. Szukałem w instrukcji ale nie pisze, w e34 są dwa przeciwmgłowe tylne czy tylko jedno w lewej lampie? (bo tak u mnie się świeci).

Z góry thx za odp

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też świeci tylko jedno, a z drugiej strony jest jakby zaślepione i nie ma oprawki na żarówkę (ale chyba są styki, a zaślepienie przystosowane do usunięcia). Dwa lata temu kupiłem sobie dodatkową oprawkę i żarówkę, żeby zaprowadzić światłość także w drugiej lampie, ale jakoś ciągle dotąd nie zabrałem się za to.

 

Ktoś mi kiedyś mówił o tym, że tylko jedna świecąca strona tylnych przeciwmgielnych to kwestia przepisów w DE, ale nie sprawdzałem tego, nie wiem kiedy tak było i nie wiem jak jest teraz.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, roznie to bywa w autach, kiedys tak w corsie mialem, ze swiecilo jedno, ale tam bylo elegancko wszystko wyprowadzone, trzeba bylo wylamac zabezpieczenie tylko i wsadzic zarowke i wszystko hulalo, a teraz w E34 to nie wiem nawet czy jedno czy dwa swieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci poszełęm sam sprawdzic i sie zdziwiłem :P mi zadne nie swieci odgiełem materiał i zobaczyłęm z lewej i prawej strony mam oryginalnie zaslepione to trzeba wyłamać i co potem jak tam kable pociagnac i jakas oprawke trzeba włozyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawet nie sprawdzałem w swojej bmc czy palą dwa czy jedno. Jednakże w swietle kodeksu drogowego jest odpowiedni paragraf który mowi o tym,iz swiatlo przeciwgielne tylne może byc tylko jedno. Dajmy przykład;pala sie dwa przeciwmgielne z tylu to jak ma rozpoznać kierowca jadacy za nami czy to jest światło przeciwmgielne,czy tez swiatła STOPU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ze to chyba zalezy od tego czy ma sie w aucie leflektory z przodu (2 swiatla przeciw mgielne z tylu) brak leflektorow (1 swiatlo przeciw mgielne z tylu) ?

 

mam oryginalne przeciwmgielne z przodu i na razie świeci mi jedno tylne, kiedyś zajrzę jak wygląda druga lampa, w której nie świeci :) obiło mi się o uszy, że teraz we wszystkich nowych autach z tyłu świeca się oba przeciwmgielne. Auto mam w wersji na rynek krajowy (niemiecki)

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ze to chyba zalezy od tego czy ma sie w aucie leflektory z przodu (2 swiatla przeciw mgielne z tylu) brak leflektorow (1 swiatlo przeciw mgielne z tylu) ?

 

mam oryginalne przeciwmgielne z przodu i na razie świeci mi jedno tylne, kiedyś zajrzę jak wygląda druga lampa, w której nie świeci :) obiło mi się o uszy, że teraz we wszystkich nowych autach z tyłu świeca się oba przeciwmgielne. Auto mam w wersji na rynek krajowy (niemiecki)

Auto mam w wersji na rynek krajowy (niemiecki) jak to sprawdziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.