Skocz do zawartości

kontrolka oleju zapala się na pomaranczowo chwilowo


Mike68

Rekomendowane odpowiedzi

witam , dziwny objaw mam od kilku dni , zawsze po odpaleniu auta na kilka sekund zaświeci się kontrolka oleju na pomaranczowo / żółto / i nie ważne czy silnik rozgrzany czy nie , ale tylko jak odpalam , potem gaśnie , czyżby czujnik ? olej jest OK

 

Skoro poziom oleju jest OK - to wygląda na czujnik oleju. Teraz jest zimno - może przypchał się jakimś syfem z oleju lub odmawia posłuszeństwa ze względu na trudne warunki pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem objaw, że w czasie jazdy zapalała mi się kontrolka oleju na pomarańczowo po wyłšczeniu i ponownym uruchomieniu wszystko było cacy po przejechaniu 5 10 km problem powracał przyczynš tego było zbyt niski poziom oleju. BMW lubi mieć dokładnš iloć oleju nawet przy minimalnym braku. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, chwile po odpaleniu zaswieci się na kilka sekund zółta konrolka. Byłem na komputerze i wyskoczył błąd czujnika poziomu oleju. Mechanik mówił, ze mógł się zabrudzić. Poziom oleju mam wzorowy, chyba poczekam i przy nastepnej wymianie obejrzymy ten czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem w zeszlym roku, dalem 250 w sklepie powiazanym z bmw/niby oryginal/, 430 tyle wola salon...

 

jak chesz ten tanszy to w watku tudm'a masz nawet podany nr katalogowy

" 5. Czujnik poziomu oleju MEYLE P/N:12 61 7 508 003 – 245zł, " cytat na zasadzie kopiuj wklej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem w zeszlym roku, dalem 250 w sklepie powiazanym z bmw/niby oryginal/, 430 tyle wola salon...

 

jak chesz ten tanszy to w watku tudm'a masz nawet podany nr katalogowy

" 5. Czujnik poziomu oleju MEYLE P/N:12 61 7 508 003 – 245zł, " cytat na zasadzie kopiuj wklej :D

Dzięki, przyda się ale jak coś będę robił to marzec/kwiecien bo tak mi wymiana oleju wyjdzie więc przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez robilem przy wymianie oleju latem zeszlego roku, ale co ciekawe... czytalem ostatnio forum zagraniczne i tam wymieniali czujnik bez spuszczania oleju, zawsze myslalem ze jak sie go odkreci to olej wyleci a tu nic !!

no nie , nie ma potrzeby spuszczania oleju , ja tak napisałem bo wolę to zrobić razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
witam , dziwny objaw mam od kilku dni , zawsze po odpaleniu auta na kilka sekund zaświeci się kontrolka oleju na pomaranczowo / żółto / i nie ważne czy silnik rozgrzany czy nie , ale tylko jak odpalam , potem gaśnie , czyżby czujnik ? olej jest OK

 

Miałem to samo po wymianie czujnika na Meyle jest ok. Instrukcja wymiany ze zdjeciami w linku z podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , dziwny objaw mam od kilku dni , zawsze po odpaleniu auta na kilka sekund zaświeci się kontrolka oleju na pomaranczowo / żółto / i nie ważne czy silnik rozgrzany czy nie , ale tylko jak odpalam , potem gaśnie , czyżby czujnik ? olej jest OK

 

Miałem to samo po wymianie czujnika na Meyle jest ok. Instrukcja wymiany ze zdjeciami w linku z podpisu.

TUDM a jaka cena ? bo Febi 283zl wydaje mi się zbyt wysoko , gdzie można dostać czujnik byle do piątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu E46 świrują te czujniki i zapalają się na pomarańczowo. U mnie też się zapala czasami mimo dobrego stanu oleju w poprzedniej BMW też tak miałem. Ja się tym nie przejmuje, szkoda kasy na czujnik :mrgreen:
BMW było jest i będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu E46 świrują te czujniki i zapalają się na pomarańczowo. U mnie też się zapala czasami mimo dobrego stanu oleju w poprzedniej BMW też tak miałem. Ja się tym nie przejmuje, szkoda kasy na czujnik :mrgreen:

No tak słyszałem ale jak to powiedzieć nowemu właścicielowi auta ?? o to mi chodzi najbardziej , wiadomo że jak ja bym coś takiego zobaczył u niego to by mi dało do myslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam , dziwny objaw mam od kilku dni , zawsze po odpaleniu auta na kilka sekund zaświeci się kontrolka oleju na pomaranczowo / żółto / i nie ważne czy silnik rozgrzany czy nie , ale tylko jak odpalam , potem gaśnie , czyżby czujnik ? olej jest OK

 

Miałem to samo po wymianie czujnika na Meyle jest ok. Instrukcja wymiany ze zdjeciami w linku z podpisu.

TUDM a jaka cena ? bo Febi 283zl wydaje mi się zbyt wysoko , gdzie można dostać czujnik byle do piątku ?

 

245zł Meyle w zwykłym sklepie powinno byc na drugi dzień.

 

Drugi raz pisze tego postaci oby teraz zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będziesz sprzedawał to zmienisz czujnik :mrgreen: Widze, że BM-ka z Olkusza to tak jak ja.

no tak , ale nie przez duże 'L' :D mam ją jeszcze do soboty ale róznie może być

 

Mike do soboty?!

Co z audio?

 

I najważniejsze pytanie co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.