Skocz do zawartości

Czy warto inwestować w dobre żarówki H1 ???


YoungGigolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zastanawiam się czy warto zainwestować dobre żarówki H1 ???

Zasadniczo światło ze standardowej żarówki H1 (za ok. 5zł) jest żółte i na małe natężenie. Chcę poprawić widoczność w nocy, bez zmiany lamp. Na rynku konkurują ze sobą dwie firmy:

1.Osram np. Silverstar +50%, lub NIGHT BREAKER;

2.Philipsy np. BlueVision, NightVision, X-treme Power, Nightguide

Oglądałem testy tych żarówek i są całkiem zadowalające.

Lecz zastanawiam się, które z wymienionych modeli, dają na prawe białe światło o dużym natężeniu, oraz jak wygląda ich żywotność ?

Chcę poprawić widoczność na drodze, a nie się lansować podróbką xenonów ;-)

Jakie są Wasze sugestie ?

Z góry dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie od dwóch miesięcy Philips Night Guide 3 in 1,światło zdecydowanie bardziej białe od standardowych H1,lepiej oświetlają drogę,ale generalnie bez wielkiej rewolucji....jeśli nie szkoda Ci wydać 80 złotych,to możesz je kupić,ja się skusiłem i jestem średnio zadowolony.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem jakies HIDy bo chcialem sprawdzic czy faktycznie lepiej swieca i musze przyznac ze daja lepsze swiatlo, jezdzilem na zwyklych zarowkach ale te co teraz mam sa o niebo lepsze, zwlaszcza jak jezdze duzo w nocy

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega YoungGigolo pisał, że nie chce jakiś podróbek xenonów. Ja bym kupił tak jak Maxv Bosch. Mi się wydaję, że nie opłaca się kupować żarówek za 80 zł skoro dają tylko troche lepsze światło a żywotność jest krótka. Najważniejsze mieć czyste klosze :cool2:

Moje auto.................................

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=727088#727088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to przerabiałem , myłem lampy czyściłem , żarówki mocniejsze kupiłem i jak marny efekt był tak był , nadal nic nie widziałem

 

kupiłem Xenony Hidy i zadowolony , zupełnie inna jakoś oświetlenia ,

 

wszysko inne to strata czasu i pieniędzy , hidy obenie za grosze mozna kupić a montaż trwa 15 minut - tyle czasu zakłądałem w swojej starej e36 , nie bedziesz żałował :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z was zakładając hidy nawet ich dobrze nie ustawi, oślepiając później 'normalnych' użytkowników drogi ;)

 

ja po kazdej wymianie zarowek jade na ustawienie swiatel :) a tym bardziej jesli lampy wykrecam bo cos robie :)

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz soczewki to kup xenony z allegro za 150-200 zł, barwa światła 4300 świecą na biało-niebiesko ale bardziej w strone białego

 

mam soczewki i zastanawiam sie nad xenonami wlasnie, ale to dopiero w ostatniej fazie robienia mojej beemki. bo to juz kosmetyka bedzie :)

gdy pedzisz 270km/h to co widzisz przed soba to juz historia

Moja Kochanka - BMW 316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z was zakładając hidy nawet ich dobrze nie ustawi, oślepiając później 'normalnych' użytkowników drogi ;)

 

zaraz po założeniu xenonów pojechałem na stacje diagnostyczną na ustawienie świateł , gwarantuje ci że nikogo nie oślepiałem

 

jak przy każdej zmianie świateł trzeba je prawidłowo ustawić , czy to są Hidy czy normalne żarówki

 

xenony to naprawde dobra żecz , nie dość że jaśniej i dalej ci świecą to dodatko bardzo dobrze oświetlają pobocze ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) xenony to naprawde dobra żecz , nie dość że jaśniej i dalej ci świecą to dodatko bardzo dobrze oświetlają pobocze ,

 

Wiem bo takowe posiadam. Z tym że fabryczne a nie jakieś chińskie podróbki ;) Wiem jaka jest kolosalna różnica między ksenonem a zwykłymi lampami, szczególnie na trasie w nocy ale widziałem już tyle tych hidów, że nigdy się do nich nie przekonam. Po prostu większość ludzi oślepia tym innych i uważam, że drogówka powinna się za nich wziąć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z was zakładając hidy nawet ich dobrze nie ustawi, oślepiając później 'normalnych' użytkowników drogi ;)

 

zaraz po założeniu xenonów pojechałem na stacje diagnostyczną na ustawienie świateł , gwarantuje ci że nikogo nie oślepiałem

 

jak przy każdej zmianie świateł trzeba je prawidłowo ustawić , czy to są Hidy czy normalne żarówki

 

xenony to naprawde dobra żecz , nie dość że jaśniej i dalej ci świecą to dodatko bardzo dobrze oświetlają pobocze ,

 

Masz oryginalne xenony na soczewkach, czy HIDy włożone w zwykłe lampy?

 

PS. Wracałem w piątek w nocy jedynką i narzekałem na moje xenony (soczewki w ori lampach), choć czyściłem ostatnio soczewki, ale nie ich lustra... Muszę podjechać na ustawienie świateł, bo świecą chyba zbyt na pobocze...

PS2. jest straszna różnica na niekorzyćś podczas jazdy w nocy na ciemnym asfalcie w porównaniu do tego "jasnego" :roll:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak chwalą HIDy, ale zastanawiam się właśnie, czy one za bardzo nie będą oślepiały innych kierowców. Ja mam lampy z soczewkami. Lecz w oryginalnym xenonie jest auto poziomowanie oraz spryskiwacz na klosze. Bez tych rzeczy na bank można oślepiać innych, np. przy podjazdach na wzniesienie. Właśnie wtedy najbardziej walą po oczach. A bez spryskiwaczy dosyć szybko tracą na mocy. Bo niewielkie zabrudzenie na kloszu powoduje absorpcję, załamanie oraz odbicie światłą z żarówki xenona.

A co na to powie pan diagnosta na stacji przeglądu technicznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie doradzcie co lepiej kupic? osram coolblue za 30zl czy hidy udajace ksenony za 25zl?

Nie wydawaj ani grosza na żarówki reklamowane jako HIDy, Xenony, Xenon efekt etc. Szkoda kasy, a w nocy "dzięki" barwionej na niebiesko bańce nic nie widać :evil: Miałem przez chwilę i wyrzuciłem do kosza.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osram coolblue, lub philips bluevision tez twoim zdaniem nadaje sie do kosza, czy mozna kupic?

 

mnie osobiscie bardziej takie osramy przekonuja niz jakies hidy ktore kojarza mi sie z chinskim tuningiem :)

 

chcialbym zakupic dobre zarowki hb4, hb3 do swojego compacta zeby ladnie droge oswietlaly, najlepiej na bialo. nie chce inwestowac w reflektory depo itp., poniewaz wydaje mi sie ze orginalne sa calkiem ladne.

 

ktos ma doswiadczenia z dobrym oswietleniem w e36 na orginalnych reflektorach? z gory dzieki:)

Edytowane przez ustrYk
"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a osram coolblue tez twoim zdaniem nadaje sie do kosza, czy mozna kupic?

 

mnie osobiscie bardziej takie osramy przekonuja niz jakies hidy ktore kojarza mi sie z chinskim tuningiem :)

 

chcialbym zakupic dobre zarowki hb4, hb3 do swojego compacta zeby ladnie droge oswietlaly, najlepiej na bialo. nie chce inwestowac w reflektory depo itp., poniewaz wydaje mi sie ze orginalne sa calkiem ladne.

Wiele osób chwali Philipsy GT150, sam nie stosowałem, więc nie mam zdania. A jak nie GT150 , to coś z Osram +30 lub +50%, najlepiej, żeby bańka była biała, nie pomalowana na niebiesko.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz oryginalne xenony na soczewkach, czy HIDy włożone w zwykłe lampy?

 

PS. Wracałem w piątek w nocy jedynką i narzekałem na moje xenony (soczewki w ori lampach), choć czyściłem ostatnio soczewki, ale nie ich lustra... Muszę podjechać na ustawienie świateł, bo świecą chyba zbyt na pobocze...

PS2. jest straszna różnica na niekorzyćś podczas jazdy w nocy na ciemnym asfalcie w porównaniu do tego "jasnego" :roll:

 

w e36 miałem Hidy i byłem naprawde bardzo z nich zadowolony , teraz mam orginalne xenony samopoziomujące ze spryskiwaczami , ale świecą zdecydowanie gorzej od Hidów , przygladałem się lampom i szkło a raczej plastik jest dość matowy i zabrudzony wiec bedzie mnie czekało polerowanie i czyszczenie lamp

 

nie jestem zadowolony z tych orginalnych xenonów świecą na poziomie normalnych lamp

 

zgadzam sie nie kupujcie tych ala xenonów , to słabo świeci , wygląda też kiepsko , lepsza już zwykła żarówka

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w e36 miałem Hidy i byłem naprawde bardzo z nich zadowolony , teraz mam orginalne xenony samopoziomujące ze spryskiwaczami , ale świecą zdecydowanie gorzej od Hidów , przygladałem się lampom i szkło a raczej plastik jest dość matowy i zabrudzony wiec bedzie mnie czekało polerowanie i czyszczenie lamp

 

nie jestem zadowolony z tych orginalnych xenonów świecą na poziomie normalnych lamp

 

zgadzam sie nie kupujcie tych ala xenonów , to słabo świeci , wygląda też kiepsko , lepsza już zwykła żarówka

 

no dobrze a te Hidy to nie sa a'la xenony?

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że najbardziej opłacalne przy soczewkach, jest nie inwestowanie w jakieś HIDy, żarówki udające ksenony itp. bo po primo: bez zestawu poziomującego i spryskiwaczy oślepisz tych z przeciwka, po secundo :D te żarówki udające ksenony plus niewiadomo-ile niszczą odbłyśnik (w drastycznych przypadkach mogą go stopić). Najrozsądniejszym pomysłem według mnie, sam noszę się z tym zamiarem, jest oddanie lamp do renowacji (jest kilka ofert na alledrogo). W porównaniu do tych kosmicznych żarówek nie jest to takie strasznie drogie (ok.80 zł za sztukę), a efekt długotrwały. Czytałem opinie o tym zabiegu osób które restaurowały swoje MB W114 i piszą że efekt na prawdę świetny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.