Skocz do zawartości

330i i ubytki oleju


ropucha.aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mój 330i zużywa ok. 1,5 na 10 000 km. Jazda zróżnicowana. Głównie autostrada, ze średnimi prędkościami często przekraczającymi dozwolone 130 :wink: . W mieście od czasu do czasu dynamiczne starty.

 

Producent niby dopuszcza ubytki rzędu 0,7l na 1000 km, choć nie wyobrażam sobie takiego zużycia przy normalnej eksploatacji.

 

Jakie są Wasze doświadczenia jeżeli chodzi o ubytki oleju w silnikach M54?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!

mam 330i kombi od ok pol roku. oleju bierze ok 0,5l /1000km. jest zalany castrolem edge 0w30, a dolewam castrol slx 0w30. a czy moze ktos wytlumaczyc co to jest ten separator oleju, do czego służy i który to numerek na tym rysunku? bo byc moze powinienem u mnie to wymienic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale trochę wiąże się z tematem, a chodzi o bagnet oleju. Zrobiłem 2000 km i nic nie ubyło oleju, ale zastanawiam się dlaczego bagnet oleju tak ciężko wchodzi w szczelinę? Tak ma być, czy coś nie tages?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz jaki kształt ma ta rurką w ktora wchodzi :) Tez sie zastanawiałem dlaczego tak ciezko wchodzi, pomimo ze silnik inny.... okazało sie ze wygina sie on w srodku dosc znacznie, moze w 330 jest tak samo ?

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz jaki kształt ma ta rurką w ktora wchodzi :) Tez sie zastanawiałem dlaczego tak ciezko wchodzi, pomimo ze silnik inny.... okazało sie ze wygina sie on w srodku dosc znacznie, moze w 330 jest tak samo ?

 

Faktycznie rurka się wygina, nie zwróciłem na to uwagi :duh: Dopiero poznaje ten silnik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zużycie zerowe,aż sam się dziwię,a dostaje po dupie aż miło.z tym,że zawsze dobrze najpierw go rozgrzeję.olej Castrol 0W40 EDGE SPORT ale zastanawiam się nad przejściem na 5W40, dlatego,że silnik robi się powoli coraz glośniejszy:(

mam z tym zajebisty dylemat...

Edytowane przez coolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zużycie zerowe,aż sam się dziwię,a dostaje po dupie aż miło.z tym,że zawsze dobrze najpierw go rozgrzeję.olej Castrol 0W40 EDGE SPORT ale zastanawiam się na przejście na 5W40, dlatego,że silnik robi się powoli coraz glośniejszy:(

mam z tym [bAD] dylemat...

 

Nie wiem czy na 5W40 będzie taki cichszy-może to nie silnik głośniejszy jest tylko zrobiły Ci się jakieś małe nieszczelności na wylocie spalin w którymś miejscu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zużycie zerowe,aż sam się dziwię,a dostaje po dupie aż miło.z tym,że zawsze dobrze najpierw go rozgrzeję.olej Castrol 0W40 EDGE SPORT ale zastanawiam się na przejście na 5W40, dlatego,że silnik robi się powoli coraz glośniejszy:(

mam z tym [bAD] dylemat...

 

Nie wiem czy na 5W40 będzie taki cichszy-może to nie silnik głośniejszy jest tylko zrobiły Ci się jakieś małe nieszczelności na wylocie spalin w którymś miejscu? :)

 

tak też stwierdził mój mechanior,że na kolektorze wydechowym są przedmuchy.

ale ja nie o tym,nie chodzi mi o to ,ze silnik hałasuje tylko jego podzespoły.przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnik głośny robi się przy 150 - 160 km/h, ale w testach gazetowych też jest o tym mowa i raczej nie w superlatywach :shock:

 

ale tak jak pisałem to nie o to mi biega.glośne robią się podzespoły silnika przy normalnej pracy na biegu jałowym,nawet jak dodaję gazu to wszystko cichnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dolacze i zadam pytanie

330 Ci 2002 rok

w 4 miesiace przejechalem 7000 km,polowe z tego niestety po miescie.

Mialem poziom oleju na maxa.zaswiecila mi sie kontrolka ,sprawdzilem stan minimum.

Dolalem 1,5 litra ,mam znowu maxa

Pyt1. jaka jest roznica miedzy max a min? 1,5 litra? bo tak by wychodzilo z tego co wlalem

Pyt2. i jezeli to jest rzeczywiscie 1,5 litra czy zuzycie na 7000 km jest normalne czy trzeba zaczac sie martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij gumę za przepływomierzem i sprawdź czy jest olej w przepustnicy. Jeśli jest sucho to nie jest wina separatora.

 

Nic to nie da. Olej z separatora (odmy) jest zasysany bezpośrednio do kolektora ssącego.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM11&mospid=47537&btnr=11_2194&hg=11&fg=15

Rurka 3 łączy się z kolektorem za przepustnicą.

Aby ograniczyczyć konsumpcję oleju należałoby wymienić separtor -130 zł w ASO (tam jest membrana gumowa i pewnie stwardniała i przy okazji cały separator pewnie zasyfiony nagarem )

Wymienić olej na 5W50 np Mobil1 ma niską odparowalność.

Zużyciu oleju sprzyja szybka jazda autostradowa i puszczanie nogi z gazu przy wysokich obrotach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dolacze i zadam pytanie

330 Ci 2002 rok

w 4 miesiace przejechalem 7000 km,polowe z tego niestety po miescie.

Mialem poziom oleju na maxa.zaswiecila mi sie kontrolka ,sprawdzilem stan minimum.

Dolalem 1,5 litra ,mam znowu maxa

Pyt1. jaka jest roznica miedzy max a min? 1,5 litra? bo tak by wychodzilo z tego co wlalem

Pyt2. i jezeli to jest rzeczywiscie 1,5 litra czy zuzycie na 7000 km jest normalne czy trzeba zaczac sie martwic?

 

Hmmmm w takich typu 1,6 1,8L piszą wszyscy że niby ok 1L, Ty masz większy silnik i nie wiem czy może ciut więcej nie jest.

Ja bym się jeszcze nie martwił takim zużyciem oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dolacze i zadam pytanie

330 Ci 2002 rok

w 4 miesiace przejechalem 7000 km,polowe z tego niestety po miescie.

Mialem poziom oleju na maxa.zaswiecila mi sie kontrolka ,sprawdzilem stan minimum.

Dolalem 1,5 litra ,mam znowu maxa

Pyt1. jaka jest roznica miedzy max a min? 1,5 litra? bo tak by wychodzilo z tego co wlalem

Pyt2. i jezeli to jest rzeczywiscie 1,5 litra czy zuzycie na 7000 km jest normalne czy trzeba zaczac sie martwic?

 

Miedzy min a max na miarce to 1L oleju tak mówi instrukcja obsługi, wiec zużycie nie jest jakieś tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.