Skocz do zawartości

320d częstotliwość wymiany oleju


Daro34

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kolego nie będzie żadnych problemów. Ja olej wymieniam przy około 14-15 tyś km. Kwestia podejścia indywidualnego.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej możesz otrzymać komunikaty typu "oil serwis" , ale to jest tylko informacja dla Ciebie... Przy wymianie oleju należy to wpisać w komputer inaczej komunikat nie zniknie... Chodź kiedyś słyszałem że komputer może odciąć Ci zapłon (będzie myślał że olej nie zmieniony) zabezpieczenie silnika - i staniesz na środku drogi :norty:

“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”

ś.p. Ayrton Senna da Silva


http://bmwteamkrakow.pl/galeria/albums/userpics/11064/m3gt~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju należy to wpisać w komputer inaczej komunikat nie zniknie... :norty:

 

Zawsze trzeba wpisywac w komputer? czyli ole trzeba wymieniac w aso czy na zwyklej stacji tez mi wpisza w kompa?

 

przy okazji ile kosztuje wymiana oleju - sama robocizna i jaki olej polecacie? (dopiero co kupilem 320d i czeka mnie pierwsza wymiana oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO lub w każdym innym serwisie wyposażonym w odpowiedni komputer... Muszą zrobić Ci reset kontrolki, potem znowu się odezwą automatycznie za kilkanaście tys. kilometrów, nie wiem jaka tam wartość jest ustawiona. BMW w ten sposób dba o swoje silniki... Oczywiście możesz nie słuchać tych komunikatów i jeździć aż silnik sam padnie :nienie:

“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”

ś.p. Ayrton Senna da Silva


http://bmwteamkrakow.pl/galeria/albums/userpics/11064/m3gt~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji ile kosztuje wymiana oleju - sama robocizna i jaki olej polecacie? (dopiero co kupilem 320d i czeka mnie pierwsza wymiana oleju)

 

Ja polecam Castrol edge sport 0W40 , co do wymiany to sama wymiana to kilka złotych w dowolnym serwisie... Ale jak chcesz się pozbyć komunikatu to muszą mieć kompa... Aha ! Obowiązkowo przy wymianie oleju musisz wymienić filtr oleju... polecam MANN ale może być też najprostszy Filtrona.... Koszt kilkadziesiąt złotych :cool2:

“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”

ś.p. Ayrton Senna da Silva


http://bmwteamkrakow.pl/galeria/albums/userpics/11064/m3gt~0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Castrol Edge raczej do silników benzynowych. Ja bym wlał Castrol Magnatek 5W40

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO lub w każdym innym serwisie wyposażonym w odpowiedni komputer... Muszą zrobić Ci reset kontrolki, potem znowu się odezwą automatycznie za kilkanaście tys. kilometrów, nie wiem jaka tam wartość jest ustawiona. BMW w ten sposób dba o swoje silniki... Oczywiście możesz nie słuchać tych komunikatów i jeździć aż silnik sam padnie :nienie:

LOL

 

Oilservice skasujesz samemu, dokładniej mówiąc - sprawisz, aby zaczął liczyć kilometry od nowa (zależy, od 15tyś km lub 22tyś km) w dół.

Poszukaj na forum, jest temat o kasowaniu inspekcji i oilservice.

Oczywiście nie musisz czekać z wymianą oleju, aż komp zliczy z tych 22tyś km do zera. Osobiście wymieniam olej częściej niż co 15tyś km i wtedy "kasuję" inspekcję (rozpoczyna liczyc od nowa).

 

Co do Castrol EDGE 0W40 - jak najbardziej mozna go lać do silników wysokoprężnych.

Osobiście do 320d leję Motul X-clean 5W40, ale gdyby nie Motul, zalałbym pewnie Mobil 5W30 ESP Formula.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO lub w każdym innym serwisie wyposażonym w odpowiedni komputer... Muszą zrobić Ci reset kontrolki, potem znowu się odezwą automatycznie za kilkanaście tys. kilometrów, nie wiem jaka tam wartość jest ustawiona. BMW w ten sposób dba o swoje silniki... Oczywiście możesz nie słuchać tych komunikatów i jeździć aż silnik sam padnie :nienie:

komp ma jakiś algorytm liczący km i ilość odpaleń;

dlatego różne są przebiegi od wyminy do wymiany na kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.