Skocz do zawartości

odłączenie akumulatora


vitoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio pewien znajomy pomagał mi w czyszczeniu krokowca,moje pytanie brzmi czy muszę teraz zresetować komputer odłączając akumulator, bo tak mi doradził, aby miał prawidłowe obroty. Jeśli tak to odpiąć klemy najpierw + potem - czy odwrotnie i na jak długo mam go odłączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od E39 pisze zeby najpierw odlaczyc - a potem +.

 

Jedyne wyjasnienie jakie mi przychodzi do glowy to takie ze po odpieciu minusa, przy zabawie z plusem nie bedzie plynol duzy prad poprzez zly styk przy odkrecaniu bo nie ma minusa podpietego....

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w bmw,ale faktycznie przy czyszczeniu/wymianie krokowego słyszałem że należy zresetować kompa i zaprogramować go (lub raczej obroty jakby) od nowa ( czyli włącz zapłon,wyłącz,poczekaj aż silnik się nagrzeje...itd).

Z klemami jest różnie,ale częsciej chyba najpierw "-" a potem "+".

osa-ozo


Sprzedam :

Oryginalne tylne lampy BMW e46 do sedana - zewnętrzne i w klape.

Kierunkowskazy przednie e46

Ceny : Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dołączania akumulatora też zawsze wydawało mi się że najpierw powinno się - odłączyć. Choćby dlatego że w przypadku odłączania + pierwszego łatwo potem dotknąć klamrą karoserii lub innej masy.

Więc nie wiem dlaczego w tej instrukcji pierwszy jest + ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w bmw,ale faktycznie przy czyszczeniu/wymianie krokowego słyszałem że należy zresetować kompa i zaprogramować go (lub raczej obroty jakby) od nowa ( czyli włącz zapłon,wyłącz,poczekaj aż silnik się nagrzeje...itd).

Z klemami jest różnie,ale częsciej chyba najpierw "-" a potem "+".

Kolego możesz mi to trochę jaśniej opisać chodzi o ten reset :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teorie wymyślacie.....

Nic nie trzeba resetować, jak winny był zawór wolnych obrotów ( popularny krokowiec ) to po jego wyczyszczeniu ma być wszystko ok. Jeżeli nie jest to usterka jest w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam . wiec w moim przypadku obroty skakały z 500 na 1000 jak i u większości . Odłączyłem akumulator wyczyściłem świece i krokowy nitrem . Samochód odżył obroty równiutkie na 900 do czasu kiedy przełączyłem na gaz a po czasie znowu na benzynę i obroty zaczęły znowu szaleć . Nie wiem czy to dobra teoria ale to tak jak by się coś resetowało po odłączeniu akumulatora a gdy włączam gaz występuje błąd i żeby jechać na benzynie muszę odłączyć na jakiś czas akumulator . Np. w golfie 4 nie można rozłączać akumulatora bo coś tam się rozkodowuje . co o tym myślicie ??? e36 m40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitoc teoretycznie nie jest to konieczne ale możesz mu "mózg" odświeżyć. Zdejmujesz najpierw minus, potem plus (oczywiście kluczyka ma nie być w stacyjce), łączysz ze sobą obie klemy jakimś przewodem i przekręcasz kluczyk na zapłon (na tą przy której świecą się wszystkie kontrolki). Czekasz z 15 minut, wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, rozłączasz klemy, podłączasz najpierw plus potem minus, odpalasz auto, daj mu sobie pochodzić na wolnych obrotach kilka minut, jedziesz i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełączeniu na gaz sterownik "łapie" błędy(zazwyczaj wtryski). ,stąd źle chodzi na benzynie

Po odłączeniu akumulatora błąd się nie skasuje,ale z aktywnego przechodzi na błąd w pamięci.

Wtedy na benzynie zaczyna pracować dobrze.

Rozumie ,że na gazie chodzi dobrze?

 

Najpierw odłączamy klemę minusową.

Edytowane przez maniura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.