Skocz do zawartości

[E46] Centralny zamek - NAPRAWA (przekaźniki)


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

witam,też mam problem z centralnym,zamyka sie zawsze ale nie zawsze się otwiera.niema reguly kiedy sie otworzy ; :cry: z kluczyka tylko mogę otworzyć drzwi kierowcy. zakupiłem już przekaźniki gdyż poczytałem trochę postów i jutro będzie wymiana mam nadzieje że to w module i przekaźnikach tkwi problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przekaźniki wlutowane no ale elektronik musiał mi ścieżki przerwać bo drzwi od kierowcy się nie zamykają z pilota i z panelu środkowego.otwierają się jak je zamknę ręcznie.i światło wewnątrz z przodu raz się zapali a raz nie;/ jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły to czekam na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźniki wlutowane no ale elektronik musiał mi ścieżki przerwać bo drzwi od kierowcy się nie zamykają z pilota i z panelu środkowego.otwierają się jak je zamknę ręcznie.i światło wewnątrz z przodu raz się zapali a raz nie;/ jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły to czekam na nie.

 

Najlepszym pomysłem w takiej sytuacji jest kupić nowy moduł.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźniki wlutowane no ale elektronik musiał mi ścieżki przerwać bo drzwi od kierowcy się nie zamykają z pilota i z panelu środkowego.otwierają się jak je zamknę ręcznie.i światło wewnątrz z przodu raz się zapali a raz nie;/ jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły to czekam na nie.

 

Najlepszym pomysłem w takiej sytuacji jest kupić nowy moduł.

 

Pozdrawiam

 

nom tak tylko że moduł nowy trzeba jeszcze przypisać...same kupno tego nie rozwiąże :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam ja mam problemik z centralnym , nie działa zamykanie i otwieranie z kluczyka w zamku z pilota także nie w środku z konsoli ok .Z pilota także nie ale myślę że po zaprogramowaniu będzie działał pytanko czy zacznie działać z zamka? i znalazłam 1 wolną wtyczkę taką z 2 grubymi bolcami koło schowka czy to może jest coś od zamków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam 1 wolną wtyczkę taką z 2 grubymi bolcami koło schowka czy to może jest coś od zamków?

To raczej na pewno nie jest od zamka. Jedyne co przychodzi mi na myśl, to że jest to gniazdko ładowania latarki.

 

Spróbuj zaprogramować kluczyki - opis jest na forum, jeśli to nie pomoże, to na 99% masz problem z przekaźnikami.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Avess sprawdź kluczyk --- kluczyk.Po prostu kluczyk.Drugi co dorabiałem tańszym kosztem to gościu , używkę wcisnął ze zużytym akumulatorkiem.Wymieniony na nowy i śmiga.A mój oryginalny klucz miał micro-styki urwane i dlatego jak w niego pukałem to zaskakiwał.Dobra rada sprawdzić kluczyk.

Oto namiar na dobrego fachowca co mi pomógł:

Alarm Serwis

Adres: Gromadzka 29, 61-655 Poznań Telefon: (61) 826-02-65

Powołaj się na Michała od czarnej E46

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rozwiązałem swój problem z centralnym zamkiem.Otóż otwierały się tylko dzwi od strony kierowcy,wcześniej w czasie upałów lub zimna dopiero za 10-15 razem.Postanowiłem wymontować moduł i spróbować dostać sie do słynnych przekażników.Rozciołem delikatnie góre obudowy i przeczyściłem styki papierem wodnym (P600),po czym spryskałem je płynem do lepszego przewodzenia (stosowany w elektronice do czyszczenia).Przekażniki zaizolowałem i wszystko hula jak ta lala.1h roboty.POZDRO.
BMW do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem z tymi przekaznikami to chyba norma w e46, ale jak widzimy, troche umiejetnosci manualnych i mozna to samemu naprawic. Mi zajelo to ok 2 godzin, nie chcialem czegos wiecej zapsuc. Przekazniki zamowilem z tego samego sklepu co w linku, przyslali nowe, wiec bylo ok.

Usmialem sie przy tym, bo podczas mojego starcia z przeznikiem...wyrwalem chyba ta sama sciezke, i musialem poprowadzic przewod niemal ze identycznie jak na jednym ze zdjec.

W kazdym razie, smiga wszystko juz ponad rok...wiec odpukac w niemalowane i zyczyc szczescia innym ktorzy podejma sie tej naprawy.

Dzieki za ten watek na tym forum, bo naprawde mi pomogl.

Pozdrawiam.

Daniel

e46 323i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

podobnie jak moi poprzednicy mam problem z centralnym zamkiem, ale zakupiłem juz przekaźniki i zaczynam naprawę, jednak nie o to chciałem się zapytac. Chodzi mi o mozliwość otwierania drzwi od wewnatrz tzn z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy natomiast pozostałe nie reagują, nawet od środka nie mam możliwości ich otwarcia (otwierając za klamkę). czy jest jakaś możliwość odblokowania pozostałych drzwi, gdyz moja zona dostaje juz szału jak musi wsiadać przez drzwi kierowcy :) a i na przyszłość byłoby mniej kłopotów.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba niczego wylutowywac.. Sciac ostrym nozykiem samą gore przekaźników (same miejsca gdzie są styki) , potem od góry mozna czyścić. Już pół roku spokój. Zawsze działa. Poprzednio byla loteria nawet przycisk od srodka nie działał czasami..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem nowe "NOWE" przekazniki tu jest link niestety ebay i tylko ameryka http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290453855609&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT gosc mi wyslal do UK,wymienilem,jestem elektronikiem po szkole,grzebalem zawsze troche w elektr. ale bez skutku.Dalej to samo otwieranie spoko,ale jak zamykam to zamyka tylko do polowy(tzn.zamki i nie wiem jak to nazwac te bolczyki do zamykania ,nawet jak zamykam z kluczyka i zamka w drzwiach kierowcy) dalej mozna otworzyc drzwi z kluczyka i alarmem ale nie zamyka,kupilem uzywany gm5 ale to porazka kolejne 250 zl w bloto.nie mam juz sily i checi walczyc z tym-porazka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może jest to wina bezpośrednio zamków w drzwiach. Możesz wybrać do warsztatu i niech może włożą drugi moduł na sprawdzenie, jak patrzyłem takie moduły na allegro drogo nie chodzą. Niestety nie zawsze się człowiek w trafi to co jest zepsute.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wymieniłem w mojej E46 z 2000roku, i powiem tak, zamki działają z kluczyka i z pilota, wiec super przedtem z pilota w ogóle a z kluczyka tylko drzwi kierowcy, więc ta procedura się udała dzięki temu forum natomiast wszystko poskładałem i lewe drzwi przednie jak i tylne po otworzeniu świecą i sygnalizują na liczniku(takie autko tam jest), natomiast prawe tylne jak i przenie nie dają znaku dodam że lampka w podsufitce się świeci po ich otwarciu ale nie świeci na liczniku, co może być przyczyną??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Podepnę się pod temat.

A mianowicie, mam ten sam problem. Centralny zamyka ale nie otwiera. Przekaźniki już zamówiłem, więc powinno być ok. Moje pytanie dotyczy sterowania otwieraniem i zamykaniem. Czy któs mógłby wytłumaczyc opisać jak są skonstruowane zamki.

Jak pisałem, auto mogę zamknąć ale otworzyć już nie. NIe otwiera z pilota, nie otwiera z kluczyka, nawet po opuszczeniu szyb nie można otworzyć drzwi klamką wewnętrzną.

Dodam że z bagażnikiem nei ma problemu. Moduł wymontowałem i są tam 2 przekaźniki, zastanawiam się czy jedne nie obsługuje centralny, a drugi bagażnik.

pozro

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

U mnie jest taki problem iż nie moge otwierać ani zamykac (z zamykaniem jest mniej problemów) drzwi ani z centralnego ani z panelu srodkowego. Szczególnie jest to dotkliwe w upalne dni gdy auto stoi na słoncu - wowczas otworze go tylko od strony kierowcy i siara straszna jak akurat ktos ma jechac ze mną. muszę odpalic bunie wlaczyc klime poczekac az "ostygnie" i po jakims czasie zalapuje... jak raz zalapie to juz jest ok.

 

Na alledrogo znalazłem cos takiego :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1236300975

 

Zapytalem sprzedającego czy na focie jest licytowany przedmiot :

 

Odpowiedz:

witam,

tak, jest to licytowany przedmiot. zaminnik siemensa

Pozdrawiam.

 

Co o tym sądzicie ? Ogólnie to na wczesniejszych zdjeciach to bylo widac ze to TYCO albo SIEMENS a tu tylko MADE IN CHINA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w sklepie internetowym polecanym przez autora tematu, a nie będziesz miał problemów i na pewno kasy nie utopisz.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.