Skocz do zawartości

[E46] Centralny zamek - NAPRAWA (przekaźniki)


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie może za co odpowiedzialny jest przekaźnik zaznaczony na zdjęciu niżej ? gdy zatrzęsę modułem to słychać jak w tym przekaźniku latają luźno jakieś blaszki .... dodatkowo mam problem z drzwiami kierowcy bo nie chcą się odkluczać, który to będzie przekaźnik ?

 

http://img20.imageshack.us/img20/697/dsc2255i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

znalazłem już który jest od czego

 

http://www.bmwgm5.com/GM5_Relay_Fn.jpg

 

a czy w waszych przekaźnikach też coś dzwoni gry ruszacie modułem ?

 

u mnie tez cos lata w srodku, ale szyby dzialaja normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no i niestety wymiana przekaźników u mnie nic nie dała nadal jest taka sytuacja że drzwi kierowcy za kluczają się ale od kluczyć juz nie chcą ... gdy siedzę w środku i z kluczyka zamknę to ciągnąc za klamkę nie idzie otworzyć jednak gdy od klucze to pomimo ze "grzybek" się nie podnosi to od środka idzie drzwi otworzyć czyli wychodzi na to że sygnał dochodzi, czy to znaczy ze muszę wymienić zamek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec wydaje mi sie ze zamki beda te same sprawdz na realoem,jaki jest dla samochodow z kierownica po prawej a jaki z kierownica po lewej i bedzie wiadomo
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. panowie mam dość nietypowy problem z centralnym. Rok temu centralny raz działał raz nie wiec wymieniłem przekazniki. Po tej wymianie wszystko było ok.

 

W tym roku zdarzało mi się ze alarm sam się włączał na parkingu przed pracą, więc zamiast z pilota, otwierałem/zamykałem auto manualnie kluczykiem (poprostu zamykałem manualnie zeby nie uzbrajać alarmu).

 

Po tym otwieranie z pilota przestało działać, kluczyk rozkodował się i nie moge go z powrotem zakodować. Myslałem ze moze to znowu przekazniki i je po raz kolejny wymieniłem ale nie pomogło, bateria w kluczyku jest ok (sprawdzana miernikiem). Z reszta mam drugi kluczyk i jest tak samo.

 

Otwieranie z wewnatrz z przycisku działa bez zarzutu i tak samo było przed wymianą przekazników.

 

Dodatkowo wczoraj INPA pokazała bład 15 power on reset w EWS.

 

Czy ktos wie czym to moze byc spowodowane bo juz Mi rece opadają?

 

P.S. Czytałem ze czasem trzeba jechac do elektromechanika zeby "sparował kluczyk z EWS" bo sie rozkodowują. Moze gdzies trzeba styki przeczyscic? albo jakis odbiornik padł i nie łapie sygnału z kluczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. panowie mam dość nietypowy problem z centralnym. Rok temu centralny raz działał raz nie wiec wymieniłem przekazniki. Po tej wymianie wszystko było ok.

 

W tym roku zdarzało mi się ze alarm sam się włączał na parkingu przed pracą, więc zamiast z pilota, otwierałem/zamykałem auto manualnie kluczykiem (poprostu zamykałem manualnie zeby nie uzbrajać alarmu).

 

Po tym otwieranie z pilota przestało działać, kluczyk rozkodował się i nie moge go z powrotem zakodować. Myslałem ze moze to znowu przekazniki i je po raz kolejny wymieniłem ale nie pomogło, bateria w kluczyku jest ok (sprawdzana miernikiem). Z reszta mam drugi kluczyk i jest tak samo.

 

Otwieranie z wewnatrz z przycisku działa bez zarzutu i tak samo było przed wymianą przekazników.

 

Dodatkowo wczoraj INPA pokazała bład 15 power on reset w EWS.

 

Czy ktos wie czym to moze byc spowodowane bo juz Mi rece opadają?

 

P.S. Czytałem ze czasem trzeba jechac do elektromechanika zeby "sparował kluczyk z EWS" bo sie rozkodowują. Moze gdzies trzeba styki przeczyscic? albo jakis odbiornik padł i nie łapie sygnału z kluczyka ?

Głupie pytanie ale - bezpieczniki wszystkie sprawne?

 

Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka

 

Bezpieczniki sprawdzałem i "raczej" tak, tylko czy jest jakis bezpiecznik odpowiadający za to co opisałem, za samego pilota? Wyczytałem gdzies ze jeszcze jest z tyłu jakis wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są ok, sprawdzałem miernikiem, wczoraj nawet wymieniłem baterie w kluczyku, myślę czy nie kupić lusterka wstecznego i sprawdzić po podmianie bo chyba tam jest odbiornik centralnego zamka??:

http://allegro.pl/bmw-e46-lusterko-wewnetrzne-wsteczne-i2591545892.html

Jak sprawdzic zasilanie przy module komfortu skoro tam sa 3 kosci ? Powoli juz koncza mi sie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik jest w tylnym lewym słupku, w lusterku jest tylko dioda alarmu. Gdzieś na forum jest porada jak sprawdzić odbiornik :-)

 

Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka

 

MASZ MOZE FOTO JAK ON WYGLADA W KOMBI?

Czy to jest ten wzmacniacz antenowy bo posiadam identyczny:

http://allegro.pl/bmw-e46-wzmacniacz-antenowy-antena-8377817-lodzkie-i2646380025.html

 

Czy to czesc nr 6 z tego rysunku ?

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47N/RHD/N/2001/september/browse/audio_navigation_electronic_systems/antenna_diversity/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. panowie mam dość nietypowy problem z centralnym. Rok temu centralny raz działał raz nie wiec wymieniłem przekazniki. Po tej wymianie wszystko było ok.

 

W tym roku zdarzało mi się ze alarm sam się włączał na parkingu przed pracą, więc zamiast z pilota, otwierałem/zamykałem auto manualnie kluczykiem (poprostu zamykałem manualnie zeby nie uzbrajać alarmu).

 

Po tym otwieranie z pilota przestało działać, kluczyk rozkodował się i nie moge go z powrotem zakodować. Myslałem ze moze to znowu przekazniki i je po raz kolejny wymieniłem ale nie pomogło, bateria w kluczyku jest ok (sprawdzana miernikiem). Z reszta mam drugi kluczyk i jest tak samo.

 

Otwieranie z wewnatrz z przycisku działa bez zarzutu i tak samo było przed wymianą przekazników.

 

Dodatkowo wczoraj INPA pokazała bład 15 power on reset w EWS.

 

Czy ktos wie czym to moze byc spowodowane bo juz Mi rece opadają?

 

P.S. Czytałem ze czasem trzeba jechac do elektromechanika zeby "sparował kluczyk z EWS" bo sie rozkodowują. Moze gdzies trzeba styki przeczyscic? albo jakis odbiornik padł i nie łapie sygnału z kluczyka ?

Głupie pytanie ale - bezpieczniki wszystkie sprawne?

 

Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka

 

Bezpieczniki sprawdzałem i "raczej" tak, tylko czy jest jakis bezpiecznik odpowiadający za to co opisałem, za samego pilota? Wyczytałem gdzies ze jeszcze jest z tyłu jakis wzmacniacz.

 

 

odgrzeje kotleta :) Czy ktos wie co moze u Mnie być nie tak lub co padło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jeśli chodzi wam o Siłownik do zamka centralnego to w ASO sobie go cenia zobaczie sobie ile madzie gniazd sa np w serii 3 e36 3 i 6 wtyk na allegro uzywany ale dobry ok 40 do 100 zł max Pozdrawiam jest to proste tylko trzeba sie wziaść za to z głowa.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie gdy ktoś ma problem z centralnym zamkiem, a mianowicie wymiana przekazników nie pomogła i zamykanie/otwieranie nie działa z pilota ! ! ! Polecam ten temat z forum:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=145398&p=1029766&hilit=wzmacniacz+fzv#p1029766

 

Dotyczy on wymiany wzmacniacza EWS/FZV w BMW e46 Touring który jest odpowiedzialny za odbiór sygnału z pilota/kluczyka. Ten sam wzmacniacz wystepuje w wersji Sedan ale wyglada inaczej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tomek0503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

tomek0503 - zrobiłes i działa Ci centralny z pilota?

 

pytam , bo zrobiłem wszystko (nowe przekaźniki , wzmacniacz antenowy ) i nic .

 

Czytałem ,że mozna jeszcze akumulatorek wymienić ale nie wiem czy to cos da.

 

Napisz czy wszystko Ci działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

tomek0503 - zrobiłes i działa Ci centralny z pilota?

 

pytam , bo zrobiłem wszystko (nowe przekaźniki , wzmacniacz antenowy ) i nic .

 

Czytałem ,że mozna jeszcze akumulatorek wymienić ale nie wiem czy to cos da.

 

Napisz czy wszystko Ci działa

 

Ja przekaźniki już wymieniałem raz i teraz drugi raz bo myślałem ze to one znowu zawodzą, baterie w pilocie tez wymieniłem, jak widać darmo to zrobiłem.

Jak przyjdzie wzmacniacz to dam znać, powinien być chyba jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł wzmacniacz antenowy, wymieniłem i po zakodowaniu kluczyka wszystko działa ! :D

 

Witam.

 

tomek0503 - zrobiłes i działa Ci centralny z pilota?

 

pytam , bo zrobiłem wszystko (nowe przekaźniki , wzmacniacz antenowy ) i nic .

 

Czytałem ,że mozna jeszcze akumulatorek wymienić ale nie wiem czy to cos da.

 

Napisz czy wszystko Ci działa

 

Ja przekaźniki już wymieniałem raz i teraz drugi raz bo myślałem ze to one znowu zawodzą, baterie w pilocie tez wymieniłem, jak widać darmo to zrobiłem.

Jak przyjdzie wzmacniacz to dam znać, powinien być chyba jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem jak w temacie. Czasem wszystko działa poprawnie, otwieram auto z pilota i podnosi wszystkie zamki. Otwieranie klapy bagaznika z pilota działa zawsze poprawnie. A raz na kilka dni nie da się otworzyć auta z pilota. Zapala się światełko w kabinie, ale nie otwiera zamków. Po około godzinie czasu znowu wszystko zaczyna działać. Da się otworzyć tylko drzwi kierowcy z kluczyka i pasażer musi wsiadać przez drzwi kierowcy na swoje miejsce :P Głupio troche to wygląda pod supermarketem :mrgreen: Najciekawsze jest to, że jeśli wsiadziemy do środka i zamkniemy auto z pilota (zamykanie działa zawsze) to nie da się otworzyć auta ani z zewnątrz, ani z wewnątrz. Trzeba otworzyć szybę i mechanicznie otworzyć auto kluczykiem :P

 

Mechanik powiedział mi że zamek kierowcy jest głównym - sterującym zamkiem dla reszty i powinno pomóc nasmarowanie go. Może ciężko chodzić, zacinać się czasem i dlatego nie otwiera czasem auta. Czytając ten temat stwierdzam, że jest to raczej wina tych przekaźników. Mam aż 4 szyby elektryczne więc koszt naprawy spory, nie wiem który by wymienić. Wypadałoby już wszystkie 4. Co doradzicie w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam. podpowie mi ktoś który przekaźnik odpowiada za tylną lewą szybę? po przelutowaniu przekaźników przestała się zamykać tylna lewa szyba. Wiem, że tylne szyby to przekaźniki środkowe (mniejsze) tylko który odpowiada za lewą szybę? górny czy dolny? zna ktoś odpowiedź na to pytanie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.