Skocz do zawartości

filtr powietrza knechta


karolass

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow, wymieniłem dzisiaj olej i filtr oleju knechta, zamówiłem sobie również filtr powietrza firmy knecht, i moje pytanie pierwsze dotyczy własnie jego... powinienem je zadac w sumie wczesniej ale czy dobrze zrobilem kupując filtr powietrza firmy knecht... to podobno b.dobra firma i montują je oryginalnie w autach, nie wiem w sumie jakie oryginalne filtry wklada do e39 BMW i ile kosztują, filtr knechta kosztuje mnie 47zł

 

a drugie moje pytanie to jak z filtrem paliwa? ile kosztuje oryginalny, jakiej jest firmy i czy są jakies dobre zamienniki tansze od oryginalu ktore tez warto kupic.... i co jeszcze mozna bylo by zrobic jak juz wymieniam sobie takie rzeczy ;) świece fajki itd wymienialem juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bmw takze zamawia filtry u knechta przynajmniej napewno te do 39! Swoja droga te oryginalne Knechata są według mnie o wiele lepiej zrobione niż te ze znaczkiem BMW , przykład zobacz filtr kabinowy ze znaczkiem Knecht i porównaj go z tym ze znaczkiem BMW. Zrobiłeś bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie troche mnie uspokoiliscie, a z tym filtrem paliwa;>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniając filtry w swojej E39 tez wybralem wszystkie filtry Knecht, kupowałem u znajomego co prowadzi sklep i roznica miedzy innymi zamiennikami wynosila okolo 6 zl na sztuce(f. powietrza i olejowy) za paliwowy placilem cos okolo 200 zl
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie co za filtr paliwa 200zł to orżneli was z galantem,dobry markowy kosztuje ok. 60-70zł Mann w sklepie.

 

.. do późniejszych wersji E39 filtr paliwa posiada inną konstrukcję i dlatego jest 2 x droższy, nikt nikogo tu nie oszukał :?

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wiecie co za filtr paliwa 200zł to orżneli was z galantem,dobry markowy kosztuje ok. 60-70zł Mann w sklepie.

 

.. do późniejszych wersji E39 filtr paliwa posiada inną konstrukcję i dlatego jest 2 x droższy, nikt nikogo tu nie oszukał :?

Dokładnie, filtr ten różni się w wersjach przed i poliftowych. Sklep u mnie w mieście 3 razy mi zły przywoził, w końcu zamówiłem u Stones1, on wiedział jaki ma być. Ten przedliftowy kosztuje kilkadziesiąt złotych, poliftowy kilkaset. Poliftowy ma dwa króćce z każdej strony, a przedliftowy po jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o filtry a zwłaszcza powietrza to nie ma wiekszej róznicy czy to będzie mann, knecht czy też filtron, obecnie wszystkie te trzy marki robią dobre filtry naprawde i szkoda czasu na rozważania który lepszy bo to nie ma znaczenia, ważne aby był świezy i co jakiś czxas zmieniać. Wobec powyższego niniejsza dyskusja nie ma większego sensu, jak napisałem wyzej wszystkie te trzy marki 9 dołączam do nich również filtrona) są dobre. Co innego jakby dyskutować o innych częsciach eksploatacyjnych, które mwją znacznie wiekszy wpływ na prawidłową jazdę np wahacze, wszelkiego rodzaju uszczelki opony itp czyli rzeczy które lepiej kupic dobre jakosci. Między powyższymi filtrami nie ma praktycznie żadnej znaczacej róznicy, nie odczujecie tego w ogóle. Ja mam Manna wczesniej mialem filtorna i zadnej roznicy nie widze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do filtrów powierza sie zgodzę ale ostatnio wymieniłem olej i włożyłem filtrona bo innych nie bylo na stanie i mi bardzo późno gasło ciśnienie oleju :? założyłem knecht-a i gaśnie już jak kręcę rozrusznikiem...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem obie te czesci, jedna wczoraj druga dzisiaj rano, co do filtra powietrza nie mialem pewnosci co do knechta wiec zapytalem, kto pyta nie bładzi....a apropo moze powiesz cos o filtrze paliwa bo tez o to pytalem... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.