Skocz do zawartości

[e46] jakie amorki do m pakiet


misiek e39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Amortyzatory do sportowego zawieszenia mają trochę inną charakterystykę tłumienia drgań,różnica najogólniej mówiąc między zwykłymi seryjnymi amortyzatorami a amortyzatorami o sportowej charakterystyce jest taka,jak miedzy zwykłymi sprężynami,a sprężynami sportowymi.Jedne są bardziej miękkie od drugich...i tyle.Jeśli chcesz wstawić normalne amortyzatory do sportowego zawieszenia,to bez problemu możesz to zrobić.Ja na przykład mam u siebie m-sport suspension,a założyłem amortyzatory Bilstein B4 i jest OK.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświerzę trochę... Czytając wątek rozumiem, że mogę założyć bilsteiny B4 do zawieszenia M-technik w mojej E36?

Moim zdaniem powinny się dobrze zachowywać, szczególnie, że dedykowane do M sa B6, a B6 są twardsze od B4.

Ogólnie zawieszenie m-technik jest dosyć sztywne, więc powinienem uzyskać pewien kompromis między twardością i choć małym komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o twardość, moze raczej dopasowanie charakterystyki, co zakres pracy, długość skoku, w stosunku do "krótszej" sprężyny.

B4 jest standardowy amortyzatorem, i zalozenie go do niższego auta moze spowodować dobijanie tłoczyskiem, albo szybsze zużycie , spowodowane innym zakresem pracy...

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam koledzy. Potrzebuję waszej pomocy. Mam do wymiany tylne amortyzatory i sprężyny w mojej e46 2.0D 150km 2001r Numer podwozia WBAAS71020CJ30959. Mam zawieszenie ze znaczkami m/// a w danych technicznych mam wpisane S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS czyli sportowe dostosowanie podwozia. Zawsze myślałem że to zawieszenie m-pakiet ale gdy poczytałem trochę o tych zawieszeniach to wychodzi żę zawieszenie m-pakiet a sportowe dostosowanie podwozia to całkowicie odmienne zawieszenie. Jakie ja mam kupić amortyzatory i sprężyny żeby było dobrze? Z góry wielkie dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam, chciałbym odświeżyć temat, właśnie mi zaczynawyciekać przedni amor, po nr VIN wyskakuje mi takie info S226A Sports suspension settings (SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG) **OPTION** Chcę wymienić oczywiście parę na uwadze mam amorki gazowo olejowe SACHS lub KYB, ale nie mam pewności czy będzie pasować zwykły amortyzator przykładowo ze strony poniżej http://www.autodoc.pl/sachs/1228897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No przecież pisze na tej aukcji ,że do aut z zawieszeniem standardowym ,a tobie jest potrzebny do zawieszenia M technik.

Odezwij się do panów z reklamy na górze , na pewno coś wspólnie dobierzecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, bo kiedyś pewnie mi się przyda, czy amortyzatory m-pakietowe (czyli np. Sachs Adventage, Bilstein B8 lub Koni Sport) są takie same do coupe jak do sedana? Chodzi mi o to, czy może się tak zdarzyć, że po kupnie amorków okaże się, że kupiłem wersję do sedana a nie do coupe? Zakładam, że są to te same amortyzatory, ale wolę mieć pewność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem SACHS do M PAKIET ok 550 zł za kpl.

 

Niestety do ceny 550zł daleka droga, właśnie uzyskałem odpowiedzi z dwóch sklepów.

1) 882zł komplet SACHS z osłonami + wysyłka

2) 729zł komplet SACHS z osłonami + wysyłka

 

Rafi możesz powiedzieć gdzie udało ci się kupić w takiej cenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam wątpliwość odnośnie oryginalności amortyzatorów Sachs. Zamówiłem za pośrednictwem internetu mają wszystkie informacje, nr części, producent itd są zawarte jedynie na naklejce, na której jest wklejony również hologram (ale wiadomo w chinach można różne naklejki kupić) . NIe powinno na nich być żadnego loga grawerowanego, wytłoczonego ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niedawno zakładałem, ale nawet nie zwróciłem uwagi :oops: mam jeszcze inny komplet do drugiego auta to obadam sprawę i dam znać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakładałem, ale nawet nie zwróciłem uwagi :oops: mam jeszcze inny komplet do drugiego auta to obadam sprawę i dam znać.

 

jeśli da radę to z góry dzięki, bo jakoś mi podpada brak jakiego kolwiek wytłoczonego znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Naklejka z hologramem i wypalony numer, logo brak.

http://images.tinypic.pl/i/00867/3y1qkgcwdik0.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00867/pk54olmnaeki.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.