Skocz do zawartości

320d kontrolka zuzycia klocków hamulcowych


davidof25

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam mały problem nie wiem czy już to było przerabiane bo nie znalazłem. Codzi mi o to że zapaliła mi sie kontrola o zurzyciu hamulców , klocki zostały wymienione kontrolka zgasła po ok. dniu kontrolka zapaliła sie na dłuższy czas po czym zgasła ponownie, po krótkim czasie znów sie zapaliła i się świeci pare już dni. Sprawdziłem czujnik z przodu i z tyłu i wszystko sie wydaje sprawne, czy trzeba jechać na komputer skasować ten błąd za każdą wymianą klocków czy jesyt jakiś inny sposób. POZDRAWUIAM WSZYSTKICH :hand: Edytowane przez davidof25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na czujnik, lepiej wymienić oba będzie po kłopocie, może któryś być już przetarty.A co do kasowania błędu to różnie to jest jednym kontrolka gaśnie po zmianie czujnika, ja musiałem odłączyć aku na 10 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na początek spróbuje odłączyć ako na te 10 min i zobaczymy co sie bedzie działo bo hjak za pierwszym razem przed wymianą klocków sie kontrolka zapaliła to zaraz były wymieniane to wątpie żeby się przetarł.

Dzieki za szybką odpowiedz !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też świeci się cały czs. Wymieniłem klocki i obydwa czujniki i świeci nadal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy ja mam też ten sam przypadek.Niby wszystko ok a kontrolka na desce świeci.Morze jest jakieś obejście tych czujników.Gzie by to szło jakoś zmostkować żeby komputer je widział i w tedy kontrolka powinna zgasnąć.Wtedy byśmy morze szybciej doszli który czujnik jest walnięty.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można łatwo zmostkować, we wtyczce pod nadkolemtam gdzie się podłancza czujnik wkładasz wygięty w kształt litery "u" spinacz biurowy. Jeszcze niekupiłem czujnika a kontrolka mnie drażniła to ją w ten sposób zgasiłem. Odrazu nie zgasła ale samochód trochę postał i w końcu zgasła. Może coś z tymi wtyczkami jest nie tak że nie kontaktują dobrze, to by się przydało sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem klocki i się okazało, że stary oryginalny czujnik BMW rozpadł się na 2 części i jest nie do użycia. Kupiłem nowy - podróbe. Nawet dwa. Założyłem pierwszy, wszystko poskładałem - świeci kontrolka - coś nie tak z czujnikiem. Drugi - to samo. Co się okazało? Chińskie milimetry są inne niż nasze i bolce które są we wtyczce były przesunięte. Nie trafiły w otworki i się wygięły. Kupiłem inny czujnik i teraz ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem klocki i się okazało, że stary oryginalny czujnik BMW rozpadł się na 2 części i jest nie do użycia.

Ale ten czujnik po zaświeceniu się kontrolki zawsze jest do wymiany, przeciera się w nim przewód powstaje przerwa w układzie elektrycznym i zapala się kontrolka, a czujnik jest odrazu do wymiany, bo z przetartym nic nie zrobisz (oczywiście to nic nietyczy się polaków, polak wszystko potrafi naprawić :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem klocki i się okazało, że stary oryginalny czujnik BMW rozpadł się na 2 części i jest nie do użycia.

Ale ten czujnik po zaświeceniu się kontrolki zawsze jest do wymiany, przeciera się w nim przewód powstaje przerwa w układzie elektrycznym i zapala się kontrolka, a czujnik jest odrazu do wymiany, bo z przetartym nic nie zrobisz (oczywiście to nic nietyczy się polaków, polak wszystko potrafi naprawić :) )

 

A kto mówi, że się zaświeciła. Wymieniałem klocki bo jeden był mocno zużyty (akurat z prawej strony w wyniku niedbałości poprzedniego właściciela), a kontrolka nie świeciła. Czujnik się rozpadł na 2 części i nawet gdyby sie klocki zdarły do zera to i tak by się nie zaświeciło. Dlatego czasem zaglądanie na kontrolke może być zgubne. Warto do czasu do czasu skontrolować organoleptycznie. W każdym razie założyłem nowy czujnik i wtedy.... zapaliła się kontrolka. Drugi to samo. Mówie co za dziadostwo - i przypadkiem patrze a tam nóżki powyginane - czemu - bo jak je wyprostowałem i porównałem z oryginałem to są w innym miejscu. Dlatego piszę, żeby obejrzeć wtyk czujnika, bo koledzy szukają po kablach a to może być miedzy innymi i ta przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Obejrzyjcie dokładnie sam czujnik i kabel do niego idący włącznie z kostką. Można odłączyć od kostki, zrobić mostek i zobaczyć czy kontrolka zagaśnie. Będzie wiadomo czy szukać na odcinku kostka-czujnik, czy kostka-kontrolka.

Kontrolke "kasujemy" poprzez wciśnięcie pedału hamulca i przytrzymaniu przez kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też swieci kontrolka czy zwarcie pinów we wtyczce zastąpi czujnik pozdrawiam

najlepiej wyjmij wszystkie zaróweczki w desce rozdzielczej i nic ci sie nie bedzie swiecilo! te od recznego, dlugich, czy nawet rezerwy paliwa... masakra! :mad2:

i kup później takie auto ze wszystkim zmostkowanym, nawet rezystorami w miejscu airbagów... a przy wypadku... ehhh :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też swieci kontrolka czy zwarcie pinów we wtyczce zastąpi czujnik pozdrawiam

najlepiej wyjmij wszystkie zaróweczki w desce rozdzielczej i nic ci sie nie bedzie swiecilo! te od recznego, dlugich, czy nawet rezerwy paliwa... masakra! :mad2:

i kup później takie auto ze wszystkim zmostkowanym, nawet rezystorami w miejscu airbagów... a przy wypadku... ehhh :

Wymieniłem tarcze klocki i czujniki przód i tył i nadal świeci poprostu chciałem wiedzieć jak sprawdzić czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedynie jak go mozesz sprawdzic to czy nie jest przetarty albo przerwany a co do kontrolki to wl zapłon w pozycji 1 tak zeby sie zapaliły kontrolki wciskasz pedał hamulca na jakies 30 s i kontrolka gasnie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wl zapłon w pozycji 1 tak zeby sie zapaliły kontrolki wciskasz pedał hamulca na jakies 30 s i kontrolka gasnie

zrobiłeś tak?

do autora tematu: popraw nazwę tematu, a konkretnie słowo "zurzycia" na "zużycia"!!!

autora tematu dawno juz nie ma.ale blad poprawilem bo strasznie klul w oczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wl zapłon w pozycji 1 tak zeby sie zapaliły kontrolki wciskasz pedał hamulca na jakies 30 s i kontrolka gasnie

zrobiłeś tak?

 

Tak zrobiłem tak i mi zgasła

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też swieci kontrolka czy zwarcie pinów we wtyczce zastąpi czujnik pozdrawiam

najlepiej wyjmij wszystkie zaróweczki w desce rozdzielczej i nic ci sie nie bedzie swiecilo! te od recznego, dlugich, czy nawet rezerwy paliwa... masakra! :mad2:

i kup później takie auto ze wszystkim zmostkowanym, nawet rezystorami w miejscu airbagów... a przy wypadku... ehhh :mad2:

 

popieram calkowicie - czujniki i kontrolki sa po to, zeby o czyms informowac, a nie zeby je mostkowac. :duh:

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
witam mam ten sam problem z kontrolką z tym ze sprawdzałem już wszystkie sposoby mostkowałem piny a kontrolka dalej swieci :shock: macie jeszcze jakis pomysl jak zgasic to bo szlak mnie trafi klocki sa nowe czujnik tez kontrolka swieci nawet po zmostkowaniu wszystkich pinów!!! o co chodzi?hellp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.