Skocz do zawartości

Antyradary - opinie użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz więcej słyszę o antyradarach. Chwilowo zastanawiałem się nad nabyciem takiego urządzenia.

Wiadomo że inwestycja w nie jest coraz trudniejsza. bo skuteczność wysoką mają w stosunku do "suszarek" (łapią je z ok. 2km), których coraz mniej jest obecnie wystawianych, za to dużo jest skrzynek stacjonarnych (które poprzedzane oczywiście są tabliczkami info.), ale policja chętnie korzysta ze skrzynek przenośnych (większa efektywność).

 

Nie chodzi mi o przepisywanie arykułów i dyskusje nt. legalności użytkowania, czy sprawności wychwytywania sygnałów - każdy umie korzystać z google i sobie poczyta.

 

Proszę o opinie osób, które jeżdżą lub jeździły z takimi urządzeniami i jak się sprawują wobec skrzynek stacjonarnych i przenośnych wystawianych w danym monencie przez policję. Czy rzeczywiście ostrzegają na tyle, by zdążyć wyhamować spokojnie i bez narażenia na zdjęcie.

Jak to się ma w praktyce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ktoś chciałby napisać, że nie potrzebuje protezy do jazdy to też ma sobie założyć nowy temat - nawet jeśli lubi tylko stare tematy?

 

Cel tematu dla umiących czytać jest jasno określony,

jeśli nie rozumiesz treści to przeczytaj ponownie, tylko uważnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie antyradarów jest mocno dyskusyjne.

 

- nie ma pewności, że wyłapie nawet suszarkę

- często pika z różnych innych powodów więc nie bardzo wiadomo czy jest to radar czy jakieś zakłócenia.

- w przypadku nowoczesnych urządzeń jest bezradny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ktoś chciałby napisać, że nie potrzebuje protezy do jazdy to też ma sobie założyć nowy temat - nawet jeśli lubi tylko stare tematy?
jak dorosły, dzieciaku, to chyba nie rozwiniesz tego tematu. Czekam na odpowiedź.
Kolego przedszkole pomyliłes z forum. Dawno takiego #%$^ nie widzialem na forum :lol: :lol:

Potem ludzie dziwią sie że w bmw postrzegani są jak debile itp.

...

Proszę o opinie osób, które jeżdżą lub jeździły z takimi urządzeniami i jak się sprawują wobec skrzynek stacjonarnych i przenośnych wystawianych w danym monencie przez policję. Czy rzeczywiście ostrzegają na tyle, by zdążyć wyhamować spokojnie i bez narażenia na zdjęcie.

Jak to się ma w praktyce ??

Ponownie nie kupiłbym antyradaru, jeździłem trochę z tym sprzętem(około 2 lat temu), ostrzegał ale nie zawsze. Tak jak kolega wyżej wspomniał łapie zakłócenia i pika bez powodu.

Moim zdaniem nie warto inwestowac w antyradar (zmieniłem anty na CB i jest git)

 

Pozdrawiam na-piechote oraz Comret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom Pablo75 i Comretowi za odpowiedź w pełni obrazującą problem.

 

Wczoraj rozmawiałem też ze znajomym, który jeździł z antyradarem klasy średniej i jest bardzo zawiedziony jego działaniem. Nie wykrył nawet "suszarki", a policjanci co prawda mu przyrządu nie zabrali, ale mocno się śmiali wręczając mandat za prędkość.

Z kolei dzisiaj spotkałem pana z mercedesa z wbudowanym antyradarem za ok. 1500pln - stwwierdził, że wyłapuje wszystkie urządzenia z transmisją radiową z bramami mechanicznymi włącznie, ale jest za to jak sensor, czyli trzeba się nauczyć rozpoznawać dźwięki, tj. inne są od urządzeń pomiarowych, inne od np. bram i alarmów w budynkach. Również piszczy na działanie telefonów.

 

Czyli stwierdzam, że nie warto kupować tego urządzenia nawet przereklamowanego komentarzami na allegro (???).

bo skoro większość z nich nie radzi sobie nawet z suszarkami (a ponoć te mają wychwytywać z 2 km !), których jest coraz mniej... przy drogach.

 

 

Do szanownych kolegów ADMINÓW:

proszę o wyłapywanie takich dowcipnisi jak PawełH - nie wnoszą nic dla forum, tylko zaśmiecają i próbują stwarzać ferment i spory.

A przecież w regulaminie jest, i z przyzwoitości wypada: pomagać kolegom i koleżankom na forum, służyć radą, prowadzić koleżeńskie dyskusje i rozmowy i tp., a nie obrażać i piętnować innych.

Niech se taki delikwent przeczyta REGULAMIN, bo chyba tego jeszcze nie zrobił, a jeśli nie potrafi znaleść :

http://www.bmw-klub.pl/forum/rules.php - radzę skupić się na pkt. I.9 i I.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak wykrywacz radarów to tylko topowa półka

Jeździełem z:

bel995

bel rx 65

velentine one

 

Oba bele są podobne. Velentine one jest lepszy ale nieco bardziej się wzbudza.

Odnośnie wykrywania.

- Fotoradary stacjonarne w skrzynkach dają na 300 - 500 m

- fotoradary na trójnogu wykrywam z 200-500 m

- fotoradary w tzw "kuble na śmieci" 100 -300m

 

Odkąd jeżdzę z wykrywczem zero mandatów z fotoradarów.

Niestety jak dostaniemy strzał z suszarki bezpośrednio to nie mamy za dużych szans. Ale wystarczy, że gdzieś mierzą nawet 1 - 2km dalej to już mam sygnał. Niestety mnie trafili na zupełnie bocznej mało uczęszczanej drodze.

Edytowane przez Rufio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBNO gdy gość strzela do Ciebie potrzebuje na pomiar 1-2sek a więc gdy w przypadku V1 słysząc ciągły pisk mocno i szybko przyhamujesz papa smerf powinien mieć 'błąd pomiaru'

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TVN turbo było o tym, testowali różne sprzęty i tylko te topowe za ok 3,5 tys zł dawały sobie rade z większych odległości, więc sprzęty z allegro raczej odpadają ;/ chyba że ktoś jest na polibudzie i ma zamiast dwóch palców lutownice od urodzenia to sam może coś wykombinuje ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TVN turbo było o tym, testowali różne sprzęty i tylko te topowe za ok 3,5 tys zł dawały sobie rade z większych odległości, więc sprzęty z allegro raczej odpadają ;/ chyba że ktoś jest na polibudzie i ma zamiast dwóch palców lutownice od urodzenia to sam może coś wykombinuje ;]

 

Co to za antyradary za 3,5 tys zł? Jakieś nazwy?

Myślałem, że Valentine'y są najdroższe na rynku.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valentine to niezły wybór ale ja bym polecił

 

http://www.allegro.pl/item432028491_beltronics_sti_r_nowy_euro_rozdzielny_fvat22_pl.html

 

Będę go miał za kilka dni ale już testowałem w samochodzie kumpla i skuteczność bardzo mi się podobała. Pełne dane będą jak przejadę z nim przynajmniej 2k km.

 

Generalnie antyradary to genialne urządzenia. Korzystam z nich od kilkunastu lat i nikt mnie nie przekona do trzeszczącego CB i kretyńskich tekstów innych użytkowników drogi.

 

Podstawowa zasada przy zakupie - tylko najwyższa półka cenowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam antyradaru na fotoradary + cb-radia na resztę (suszarki, objazdy, wypadki). Skuteczność 100% - 0pkt na koncie :)

 

Co do tej najwyższej półki V1 i STI-R bez wątpienia do niej należą. Zastanawiam się tylko co to za (chyba jeszcze wyższa) półka z radarami za 3,5 tys, które są (jak piszą koledzy) o wiele lepsze niż te z allegro (?).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku to jednak wymierny wskaźnik bo dużo podróżuję samochodem i zawsze miałem "naście" punktów na koncie więc różnicę widać.

Aż boję się myśleć ile zajełaby mi droga Warszawa-Karpacz gdybym jechał zgodnie z przepisami :mad2:

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No mamy taki olbrzymi kraj, że go przejechać wszerz lub wzdłuż trzeba jechać dwa dni. Raz musiałem się dostać do warszawy z nad morza, odległośc nieduża. Byłem szybciej jak pojechałem 100km na lotnisko poczekałem pół godziny na odlot. Zeszło mi to szybciej niż przedzieranie się przez Polskę.

Dlatego mam wykrywacz w każdym samochodzie w domu i mam to w nosie. Mogą nawet milion tych skrzynek zamontować.

Kiedyś nie było tyle ograniczeń i był mniejszy i ruch i było takie założenie że średnią przejazdu przez Polskę mam 90km/h. Np trasę 450km robię 5 godzin. Ale teraz to już jest coraz trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz wykrywacz w każdym samochodzie, w domu i nosie :D:D:D:D:D Pozdrawiam ;)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam antyradar Whistler PRO 58, dałem za niego 580zl, teraz kosztują bodajże coś koło 400zł.

 

Jestem z niego całkiem zadowolony, suszarki wykrywa z bardzo daleka, aktywne fotoradary z takiej odległości że spokonie zdąże wychamować.

 

Bardzo przydatne urządzenie, przynajmniej moge przelatywać koło kurników z normalną predkością, i wiem że jezeli antyradar nie zawył, to kurnik był pusty. Gdyby to urządzonko nie działało to miał bym już chyba z 2000PKT karnych, i sporo więcej mandatów do zapłacenia ;)

jedyną żeczą której trzeba się nauczyć to odróznianie fałszywych alarmów od prawdziwych, niestety urządzenie to wykrywa także wszystkie CPN, supermarkety itp. (drzwi automatyczne na czujke), i jest kilka miejsc w Polsce gdzie antyradar pioprostu wariuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.