Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Forumowiczów.

poczytałem wszystkie posty i w związku z tym mam już kompletny mętlik w głowie :roll:

posiadam MK4 z softem bodaj v31 - widok 3D.

Czy mam rozumieć, że mogę zapomnieć o polskim języku i lektorze w navi bez uprzedniego "cudowania" tzn. szukania jakiegoś starego softu i wgrywania go by mieć polski język ???

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
szymbr: nie napiszę, że tak jest zawsze ale u mnie tak to właśnie wyglądało, wgrywałem chyba z 5 różnych przeróbek bo ja potrzebuję PL zamiast FR tak żeby było PL,EN,DE i nie udało się podmienić języka wgrywając v31 na v31.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

poczytałem wszystkie posty i w związku z tym mam już kompletny mętlik w głowie :roll:

posiadam MK4 z softem bodaj v31 - widok 3D.

Czy mam rozumieć, że mogę zapomnieć o polskim języku i lektorze w navi bez uprzedniego "cudowania" tzn. szukania jakiegoś starego softu i wgrywania go by mieć polski język ???

Miałem podobny problem z podmianą softu v30 na V30 i z tego co gdzieś wyczytałem są dwie możliwości:

1) musisz wgrać inną wersję softu, niż masz akualnie i dopiero potem aktualizować;

2) w kórymś z plików jest zapisany numer wersji i trzeba go zmienić;

 

...ja potrzebuję PL zamiast FR tak żeby było PL,EN,DE i nie udało się podmienić języka wgrywając v31 na v31.

 

Mam przerobiny język francuski na polski + polskie znaki w sofcie v30. Jeżeli jesteście zainteresowani to proszę pisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wgrywac starszego, mozna zmienic wersje ( co jest zrobione na moim obrazie ) na np. wyzerowana i zawsze sie wgra.

 

Wersja jest w plikach lng_rel.tbl i sw_rel.tbl

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy dziś cały dzień cudowałem z czytnikiem MK3 w E39. Wgrałem kilkanaście razy różne softy. Po wgraniu któregokolwiek z softów ze spolszczeniem pojawia mi się napis proszę włoży płytę CD z oprogramowaniem. Jak włożę tą ze spolszczeniem od początku zaczyna abgrejtowac soft po czym wyskakują napisy po angielsku, że Abgrejt jest udany klikam OK przy wyjętej płytce z napędu restartuje sie system i znowu komunikat po polsku o włożeniu płyty CD z oprogramowaniem. Co mogę robic źle?. Po włożeniu którejś wersji softu wyskoczył napis z prośbą o podanie Key CD lub softu v17. Po wyłączeniu kluczyka od początku ta sama sytuacja z komunikatem po polsku z prośbą o włożenie płyty z oprogramowaniem. Nie wiem co z tym zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskoczy napis o włożenie płyty to chyba logiczne że trzeba wsadzić :) Bez różnicy co czy Key CD lub soft v17. Jak sobie poczyta ową płytę uruchomi się po polsku. Później wkładasz do czytnika mape i wszystko śmiga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się i wszystko wystartowało. Problem tkwił w płycie CD Key którą nagrałem trzeci raz i dopiero ta wersja została przeczytana. Każdą z płyt nagrywałem na innym nosniku i dopiero Verbatim jest OK. Testowałem dziś mapę i pojechałem inaczej niż ona chciała po czym wyskoczył napis "poprawna nawigacja nie jest możliwa" i nie chce to diabelstwo zniknąc. Czy może ktoś podpowie co z tym zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hohowski, a tak z ciekawosci - jaka wersje Ci sie udalo wgrac (jaki jezyk zmieniales)?

Czyzbys zmienial wloski na polski? Moze udostepnisz kolegom na forum? Napewno znajdzie sie tu spora grupa kolegow ktora Cie ladnie poprosi o taka pomoc i napewno jeszcze ladniej podziekuje :)

 

Pozdro,

Ochen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mnie już powoli brakuje pomysłów jak zmiksować płyte z v31 co by zmieniło mi napisy na PL, podmienia bez problemu audio pod każdym z języków w navi /GB,DE,F/ ale nie potrafie podmienić literek na polskie. Zmiany robie w katalogu V_2\RR\0101\BMWC01S\APP_SW w pliku navboot. :cry2: Docelowo ma być zamiast F -> PL

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny język był angielski, ale to nie ma znaczenia dla mnie ponieważ mam program INPA i interfejs ADS. Za jego pomocą można wykasowac istniejące oprogramowanie i wgrac dowolne inne można tez przy jego pomocy zmienic język. Jesli ktoś pochodzi z okolic Kościana to chętnie pomogę gratisowo. Dziś jestem ze sprzętem w oklicy Bukowna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wgrałem mapę i soft PL, wszystko ładnie działa,

było troche nerwów, bo przy wgrywaniu softu wyskoczył komunikat, żeby włożyć płytę CD-Key lub V17, znalazłem ten plik na forum ale nie mogłem tego nagrać, dopiero na płycie CD-R Sony się udało, płyty EMTEC, Verbatim nie były widoczne dla czytnika GPS.

Oczywiście prędość zapisu x4 w ImgBurn.

 

osd dziękuje za udostępnienie hasła :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Navtweak pierwszy wiersz 0/0 musi być zmieniony z F na PL i wtedy w Menu będzie napis PL. Jest to tylko przetłumaczenie komputera a nie całej mapy. Po włożeniu płytki z mapą system cały czas będzie się odwoływał do mapy F i jej zależnym POI. Częstym przypadkiem jest usuwanie języków z mapy aby zmieściło się na jednym krążku 4,7G. Należy uważać, który język się tłumaczy w firmware a który usuwa z płyty gdyż system będzie wybierał mapę F. To oznacza, że po usunięciu mapy F nie będzie POI lub będą napisy po francusku. Dlatego należałoby też spolszczyć mapę z F na PL. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest spolszczenie navi z GB na PL i pozostawienie mapy z GB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i przepraszam za moje pytanie, ale mam BMW E60 do którego chodzą mapy Proffesional, chciałem zapodać mapę 2009.1 włożyłem płytkę do DVD wyłączyłem i po 5 min włączyłem i błąd, musiałem znowu zapodać 2008.1, myslałem że zaktualizuję soft, nagrałem płytkę NAV_SW v32 na CD włożyłem do czytnika DVD ale kompletnie nic się nae dzieje.

Proszę o poradę co i jak zapodać aby działało bede bardzo wdzięczny.

moja navi wygląda tak: (nie wiem jaka to jest)

http://images47.fotosik.pl/121/58084182acf12760m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Osobno nie ma softu do Professional. Jest z każdym nowym wydaniem mapy na płycie. Zawsze po włożeniu nowej wersji do czytnika następuje aktualizacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.