Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

Moja nagrywarka nie obsluguje takich predkosci. Nastawilem zeby nagrala 2x a i tak wylalil 16x. Nagralem imgburnem soft z linku, lewa kolumna oznaczony jako 2.71 i jak zwykle mk3 polknelo plyte.

 

update: nagrywarka mojej zony nagrala 8x, zobaczymy co bedzie teraz ;)

update2: dalej [BAD], ide zdobyc inne plytki

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wgrałem do MK IV dzięki upszejmości kolegi OSD jego Soft .Działa w 100 % ,podmieniony jest głos i napisy Angielskie .

 

 

Wielkie dzięki jeszcze raz !

 

I jeszcze jedno :

 

 

Hasło tylko u niego !!!!!!

 

Nagrywałem NERO 7 Burning Room ! Płytka TDK !Prędkośc 4 !

Koniecznie wysunąc płytkę z nawigacji przed naciśnieciem ok !

 

Ciekawy jestem po co zaśmiecasz Forum trzema postami raz za razem na jeden temat, i do tego powtarzając to co wiadome.... :naughty:

 

 

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest chyba taki przycisk edytuj czy coś

 

 

Eh jak zawsze nierówność społeczna się szerzy a wy chcieliście zapobiec spekulacją i co jaj mam teraz zrobić z mk3 aby je spolszczyć?

 

Aha zapomniałem napisać, że chodzi mi o e38.

Na allegro masz szeroka game ofert, wystarczy zadzownic, kolega z forum z krakowa tez sie oferuje, wiec w sumie masz malo roboty tylko kwestia telefonu. Wiec juz wiesz co masz zrobic.

 

Nie rozumie twojego dziecinnego podejscia ?? a za co tobie sie nalezy kupa mojej pracy ? mam cie w dowodzie ?

 

Jesli rodzice ci nie powiedzili ze zycie to nie bajka i nie jest zawsze sprawiedliwie to ja ci to mowie, i przestan mnie denerwowac swoimi widzimisiami !

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz szeroka game ofert, wystarczy zadzownic, kolega z forum z krakowa tez sie oferuje, wiec w sumie masz malo roboty tylko kwestia telefonu. Wiec juz wiesz co masz zrobic.

 

Nie rozumie twojego dziecinnego podejscia ?? a za co tobie sie nalezy kupa mojej pracy ? mam cie w dowodzie ?

 

Jesli rodzice ci nie powiedzili ze zycie to nie bajka i nie jest zawsze sprawiedliwie to ja ci to mowie, i przestan mnie denerwowac swoimi widzimisiami !

 

:cool2: :cool2: :cool2:

 

 

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem tego posta napisac, ale napisze.

 

 

Myslalem, ze pierwszy post w tym temacie napisalem po polsku i wiekszosc uzytkownikow nie ma problemow ze zrozuminiem tego jezyka, ale okazuje sie ze testy gimnazjalne uczace czytania ze zrozumieniem to wcale nie glupi pomysl.

Opisze wiec to tu jeszcze jasniej.

 

Tak jak pisalem, soft NIE JEST DLA WSZYSTKICH, czy wiem ze to jest niesprawiedliwe ? wiem, ale nikt nie mowil ze swiat jest sprawiedliwy.

 

 

Tak wiec, w pierwszej kolejnosci, bez problemu soft dostaja odemnie osoby, ktore wniosly cos na forum, pomogly innym itd. Zdaje sobie sprawe ze nie kazdy ma duza wiedze z mechaniki, elektryki, dlatego jesli ktos nawet nie ma takiej wiedzy, a prowadzi sensowne rozmowy na poziomie oczywiscie tez nie robie problemow. Na forum nie rozmawia sie tylko o mechanice itd. wiec wszystko zalezy od was.

 

Tak wiec mozna powiedziec ze jest to swoistego rodzaju nagroda, za starania itd, bo kazdy kto pisze cos sensownego, a nie tylko poucza innych, posiweca swoj czas i czesto wiedze z roznych dziedzin.

 

 

 

Kolejna sprawa jaka zauwazylem to taka ze jedynie uzytkownicy z duzy iloscia postow umia sie zachowac jakos sensownie. Prosba o haslo, daje haslo i w zwrocie mam dziekuje i 0 problemow.

 

Natomiast jakos nowo zarejestrowani to czesto (choc sa wyjatki ) w mojej ocenie niewychowane dzieciaki. Jak dostaje PM: " Nie mam stazu na forum ale daj haslo " to mnie ***** strzela, 0 poszanowania mojej pracy, 0 czytania mojego postu. Zarejestrowal sie ktos 3 dni temu, i od razu wali na PM i pisze wiadomosc i to na dodatek w zadnej formie grzecznosciowej, idz do tesco, zobaczycie co wam dadza jak tak powiecie, mysle ze NIC.

 

I to wlasnie dlatego nie rozdaje softu na prawo i lewo, bo niektorym on sie nie nalezy, szczegolnie tym, ktorzy mysla ze wszystko i wszedzie im sie nalezy tylko za to ze sa. Niestety nie wiem co sie dzieje, ale chyba naprawde marka BMW zaczynaja jezdzic jakies dresy i niedorozwoje. I wlasnie dlatego soft nie jest dla wszystkich.

Rozumie ze wielu uzytkownikow z iloscia postow nawet 0, to powazni ludzie, ktorzy po otrzymaniu hasla nie wrzuca softu na neta, i sa naprawde wartosciowymi ludzmi, ale coz, zycie.

 

 

Nie interesuje mnie ze twoja babcia, dziadek, ciocia maja navi i chca sobie potestowac, ja tez chce sobie potestowac nowe M3, ale jak zagladam przez okno to nie mam na podworku jakos kolejki chetnych ktorzy przyjechali M3.

 

 

Napewno za jakis okres czasu soft bedzie dla wszystkich, ale narazie nie ma o tym mowy. I jak widze posty rozwydrzonych dzieci "a dlaczego ja nie dostalem, ale ja tez chce, no ale dlaczego, ja tez musze dostac" to tez mnie strzela !.

 

 

Zreszta zdaje mi sie ze kolega Jacek udostepnil lektora, na forum nie tylko tym, sa opisy jak zmieniac lektora, text, takze kazdy moze sobie zrobic sam a nie narzekac ze NIE DOSTAL !!.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osd nie denerwuj się tak bo ci żyłka strzeli w tej mądrej główce i co będzie?

 

Wyraziłem tylko swoje zdanie nie denerwuj się tak bo tylko potwierdzasz to że BMW to marka niedorozwojów i dresów.

Edytowane przez Wing_Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osd nie denerwuj się tak bo ci żyłka strzeli w tej mądrej główce i co będzie?

 

Wyraziłem tylko swoje zdanie nie denerwuj się tak bo tylko potwierdzasz to że BMW to marka niedorozwojów i dresów.

 

 

- nie boj sie nic mi nie strzeli

- nie mam o czym z toba rozmawiac na PM, wejdz na allegro tam masz DUZO ofert wgrania softu, albo odezwij sie do kolegi z forum z krakowa, napewno nie bedzie robil problemow,

- napewno tego nie w tej chwili nie rozumiesz i watpie ze zrozumiesz w przyszlosci, bo to pewnie kwestia psychinczna/genetyczna ale nie zachowujesz pewnych norm zachowan ludzi powaznych przez to w moich oczach psujesz wizerunek marki, ciekaw jestem czy w tesco tez sie pzy kasie tak wszystkiego domagasz .

 

Najpierw bezczelnie sie zalisz ze ty nie dostales ( oj biedactwo, myslisz ze sie wzruszylem ? ), potem mnie obrazasz ze glupim sie ustepuje ( widzialem twojego posta przed skasowaniem ) , a teraz jeszcze piszesz do mnie na PM, jak bys byl powazny to zrozumial bys ze to co juz zrobiles wyklucza cie jako powazna osobe i ze mna napewno nie masz o czym rozmawiac. Obrazac to mozesz swoich kolegow, albo rodzine, ja cie nie obrazalem, napisalem jasne zasady do ktorych ty JASNIE PAN i WLADCA ktoremu wszystko sie nalezy nie moze sie dostosowac.

 

Niestety dostaje duzo PM z prosbami jak cos zrobic jak wgrac, czy to ma byc tak czy innaczej, ale jednak staram sie odpisywac, krotko ale jednak, i napewno nie bede wiecej tracil czasu na komentowanie twoich wypowiedzi tu ani na PM.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osd nie denerwuj się tak bo ci żyłka strzeli w tej mądrej główce i co będzie?

 

Wyraziłem tylko swoje zdanie nie denerwuj się tak bo tylko potwierdzasz to że BMW to marka niedorozwojów i dresów.

 

Ta ja tobie odpowiem = nigdy więcej nie dostaniesz na tym Forum żadnej pomocy od nas którzy szanują siebie i swoich Kolegów... :!:

 

 

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Panowie OSD i MACZNIK mam pytanie bo jestem już lekko zdezorientowany :oops:

 

1. Posiadam MK IV.

2. Chciałbym mieć polski język w nawigacji i polskie napisy w komputerze.

 

W związku z lekkim chaosem straciłem się już dokumentnie i nie wiem JAKI soft powinienem zainstalować?

 

Ten http://rs240.rapidshare.com/files/135678948/soft_bmw_iso2.rar który mamy dzięki uprzejmości kolegi OSD?

 

Czy ten, o którym wspomina kolega macznik w tym temacie?

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=88202&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Poza protokołem wielkie :clap: :modlitwa: dla Was obu koledzy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupilem sobie czytnik MK4 i co za tym idzie sprzedaje stary MK3 z wgranym softem od kolegi OSD. Czy obowiazuje jakis zakaz sprzedawania czytnikow z wgranym w/w softem ? Pytam bo dostalem PM dziwnej tresci i nie wiem jak to jest.

 

Czy ktos kto za tydzien/miesiac/rok bedzie chcial sprzedac taki czytnik rowniez dostanie PM czy Polski jezyk wgrany do czytnika jest efektem jego ciezkiej pracy ?

 

Nie sprzedaje hurtowo czytnikow, mam tylko ten jeden i to czysty przypadek, ze sprzedaje go akurat teraz. Pozatym dzieki wgranemu softowu jest atrakcyjniejszym kaskiem dla potencjalnych zainteresowanych.

 

Byly juz podziekowania dla kolegow ktorzy udostepnili soft szerszemu gronu i niestety to juz koniec chlopaki. Rozejdzie sie w swiat i niedlugo bedzie mial go kazdy. Jeszcze raz dziekuje za sofcik i obiecuje, ze nie sprzedaje softu tylko ten jeden czytnik.

 

ps. Jak dostajac haslo dostalem "licencje" na jeden czytnik to moge usunac soft ze swojego MK4 - traktuje to tylko jako kolejny bajer i rownie dobrze rozumiem PL co GB

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Pana Macznika lub OSD.

Mam nawigacje MKIII posiadam rowniez plik z polska lektorka oraz zrobilem sobie tlumaczenie tekstow. Mam do nawigacji wgrany soft w wersji 28 podmiane tekstow zrobilem na sofcie w wersji 31 plik z glosem jest podmieniony w katalogu "LANGMK3\0501\" i teraz moje pytanie.

 

Na forum www.x5world.com znalazlem post w ktorym ktos zmienil lektora i napisy dla mk3 ale napisal ze zeby wgrac firmware z podmienionym lektorem musial zmienic nazwe katalogu z "0501" na "0502" i zmodyfikowac pliki sw i lng. Czy musze tez to zrobic? I gdzie w ogole szukac tych plikow sw i lng bo nie moge ich znalezc chyba pisal to jakos skrotowo.

 

Bardzo prosze Was o pomoc i z gory dziekuje.

Edytowane przez d3xt3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Here is how to do it yourself.

 

All you need is an original CD.

a Hex-editor

Imgburn

NavTweak (see www.x5world.com forum)

and mode2cdmaker see (www.x5world.com forum)

 

use magiciso/ultraiso to extract the CD to disk.

copy language to langMk3 folder

rename this file to gb_f.csf

change Mk3\0116\BMWC01S\lng_rel.tbl file using a hex-editor :

from 06300501langMk3/0501 to 06300502langMk3/0502

change the os-version in sw_rel.tbl using a hex-editor

change folder 0501 name to 0502 in langMk3

use navtweak to edit the usw_load file and change all menus under GB to whatever text you want to have.

use navtweak to replace the splashscreen.

convert everything to MODE 2 using m2cdmgui16 or mode2cdmaker

burn with imgburn. check if format is Mode2/xxxx

 

0116 refers to the hardware version of your nav-computer.

You can use the language file from the MKIV-folder.

 

There are riscs.

1. I've had some people complain that the volume of the voice is lower.

2. It's very difficult to undo this software-upgrade.

 

All this information can be found on the x5-forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj kolego dokladnego linka do tego postu to moze ja zakumam co i jak pozmieniac.

 

Juz wszystko wiem oco chodzi w plikami sw i lng sa to pliki sw_rel.tbl i lng_rel.tbl w pliku sw zmieniamy sobie wersje z prawdziwej na wymyslona przez nas czyli np. z 0630 na 0641 w pliku lng_rel.tbl robimy dokladnie to samo tylko jeszcze zmieniamy 0501 na 0502 zmiany mozna dokonac przy uzyciu np. HexWorkshop dostepnego za darmo na stronie www.hexworkshop.com. Nalezy jeszcze zmienic w folderze langMK3 nazwe folderu 0501 na 0502. Po zmianach tworzymy obraz, ktory oczywiscie nalezy nagrac w trybie MODE2 polecam utworzenie obrazu w UltraISO zapisaniu w postaci .bin i w pliku .cue wpisujemy to:

 

FILE "image.bin" BINARY

TRACK 01 MODE2/2352

INDEX 01 00:00:00

 

I obraz wypalamy przy uzyciu programu ImgBurn i cieszymy sie nawigacja po polsku :)

 

Cala instrukcje otrzymalem dzieki uprzejmosci uzytkownika DiAngelo z forum www.x5world.com (bo tu na forum zeby sie cos dowiedziec to trzeba miec 500 postow) u ktorego pomocy szukal rowniez pan OSD. Rozumiem dlaczego pan OSD nie chcial udostepnic softu dla wszystkich bo sam przetlumaczylem sobie soft i wiem ile potrzeba na to czasu, ale nie rozumiem czemu nie chcial mi pomoc jak go spytalem oto na pw tzn. oco chodzi ze zmiana z 0501 na 0502. No ale mniejsza z tym najwazniejsze ze juz wszyscy wiedza :)

 

link do polskiej lektorki:

http://rapidshare.com/files/138844343/BMW-LektorPL.rar.html

 

link do tlumaczenia wykonanego przeze mnie:

http://rapidshare.com/files/138844538/BMW-TekstPL.rar.html

 

Pliki na koncie premium wiec beda caly czas :) Za nie dlugo udostepnie cale ISO dla wszystkich bez wyjatku no chyba ze ktos jest szczesliwym posiadaczem MKIV to wtedy bedzie musial troche podlubac :)

 

Pozdrawiam.

 

PS. No no Pan OSD na allegro robi konkurencje i za 200zl soft wgrywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pewien problem z softem

 

czytnik MKIV

był/ jest soft v31 bez przeróbek

 

do oryginalnego softu wrzuciłem polskie napisy i lektora kolegi d3xt3r z postu wyżej, zgodnie z instrukcjami kolegi Macznika

 

- napisy do takiej lokalizacji -> V_2 -> RR -> 0101 -> BMWC01S -> app_sw -> NAVBOOT

 

- lektor tu - -> V_2 -> VOICES -> 0506

 

efekt jest taki że lektor faktycznie jest polski a napisy nie, zastanawia mnie tylko to że soft bardzo krótko się wgrywa (w porównaniu z czasem aktualizacji v27 do v31).

może ktoś mi podpowie czy czytnik zaktualizuje soft v31 na v31 z polskimi znakami czy zaktualizować można tylko starszy soft na nowszy ?

 

a może jest błąd w ścieżce w której podmieniam NAVBOOTa bo widziałem że występuje on kilka razy w różnych folderach ?

 

będę wdzięczny za każdą podpowiedź

pzdr

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj kolego dokladnego linka do tego postu to moze ja zakumam co i jak pozmieniac.

 

Juz wszystko wiem oco chodzi w plikami sw i lng sa to pliki sw_rel.tbl i lng_rel.tbl w pliku sw zmieniamy sobie wersje z prawdziwej na wymyslona przez nas czyli np. z 0630 na 0641 w pliku lng_rel.tbl robimy dokladnie to samo tylko jeszcze zmieniamy 0501 na 0502 zmiany mozna dokonac przy uzyciu np. HexWorkshop dostepnego za darmo na stronie www.hexworkshop.com. Nalezy jeszcze zmienic w folderze langMK3 nazwe folderu 0501 na 0502. Po zmianach tworzymy obraz, ktory oczywiscie nalezy nagrac w trybie MODE2 polecam utworzenie obrazu w UltraISO zapisaniu w postaci .bin i w pliku .cue wpisujemy to:

 

FILE "image.bin" BINARY

TRACK 01 MODE2/2352

INDEX 01 00:00:00

 

I obraz wypalamy przy uzyciu programu ImgBurn i cieszymy sie nawigacja po polsku :)

 

Cala instrukcje otrzymalem dzieki uprzejmosci uzytkownika DiAngelo z forum www.x5world.com (bo tu na forum zeby sie cos dowiedziec to trzeba miec 500 postow) u ktorego pomocy szukal rowniez pan OSD. Rozumiem dlaczego pan OSD nie chcial udostepnic softu dla wszystkich bo sam przetlumaczylem sobie soft i wiem ile potrzeba na to czasu, ale nie rozumiem czemu nie chcial mi pomoc jak go spytalem oto na pw tzn. oco chodzi ze zmiana z 0501 na 0502. No ale mniejsza z tym najwazniejsze ze juz wszyscy wiedza :)

 

link do polskiej lektorki:

http://rapidshare.com/files/138844343/BMW-LektorPL.rar.html

 

link do tlumaczenia wykonanego przeze mnie:

http://rapidshare.com/files/138844538/BMW-TekstPL.rar.html

 

Pliki na koncie premium wiec beda caly czas :) Za nie dlugo udostepnie cale ISO dla wszystkich bez wyjatku no chyba ze ktos jest szczesliwym posiadaczem MKIV to wtedy bedzie musial troche podlubac :)

 

Pozdrawiam.

 

PS. No no Pan OSD na allegro robi konkurencje i za 200zl soft wgrywa :)

 

 

Nic ci do tego za ile sprzedaje na allegro. Kto sobie zasluzyl mial za darmo, ty nie miales i jakos nie zaluje ze nie dostales, przynajmniej zrobisz sam. Ale widze ze mentalnosc polaczka musi sie odezwac, jak ja nie mam to ktos tez nie moze miec, albo jak ma to mozna mu dosrac. Wiec powiem grzecznie : zrob co chcesz udostepnij co chcesz, ale od mojej osoby sie ODP******, bo to ze ty nie dostales to nie znaczy ze nie dostal nikt, i to nie jest twoja sprawa. Nie mam cie w dowodzie wiec sory.

 

Nie musze tez odpisywac chyba 5 razy dziennie na PM, nie biorac pod uwage ze na tydzien mialem wakacje i jakos nie mialem specjalnej ochoty procz ogladania forum odpisywac na dziesiatki pm.

 

I jak bys nie byl zlosliwym polaczkiem to zauwazyl bys ze jak moge robic konkurencje za 200, skoro na forum duzo osob dostalo za free. Pomysl 3 razy nastepnym razem.

 

Wiem ze cie skrecilo 3 razy i zgielo w pol, ze musiales sam cos zrobic a nie dostales odemnie, ale niewiele ci pomoze to ze probojesz mnie obrazic na forum. Wiec laskawie czep sie sasiada albo kogos z rodziny a odwal sie od mojej osoby.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.