Skocz do zawartości

E60 z USA - sprawdzony pośrednik?


stinger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Co prawda jeszcze niedawno myślałem niezbyt pochlebnie o autach europejskich na rynek amerykański. Jednak wydaje się, że E60 jest w tym wpadku wyjątkiem (mało różnic). Z tego co wiem (oprócz lamp) są drobne różnice w wyposażeniu (ale minimalne, typu brak konektora zapalniczki pod nogami pasażera.

 

Przy okazji chciałbym przeprosić mmwmm - miałeś rację pisząć kiedyś o małych różnicach.

 

Tak czy inaczej. Chyba bym spróbował E60 z USA (ale pierw dla kogoś z rodziny - będzie królikiem doświadczalnym ;) ). Znacie jakichś dobrych, sprawdzonych pośredników, którzy pomogliby w ściągnięciu auta z US?

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

rozumiem, ze sprawdzales kwestie roznic w e60 pomiedzy wersja usa i europejska... kiedys zadalem pytanie na ten temat na bardziej ogolnym forum i nie otrzymalem wiarygodnych informacji...

 

to co najbardziej mnie interesuje, to to, czy w razie awarii, aso jest w stanie podlaczyc sie pod kompa e60 i zczytac/kasowac bledy, bez koniecznosci wymiany kompa?

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kolega co pracuje w BMW w Katowicach kiedyś wspominał,że nie wszystko po podpięciu można uzyskać,trzeba by się popytac ludzi z servisu oni zapewne będą wiarygodni...pzdr. :arrow: .
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już była na ten temat cała dyskusja raz. Wszystko jest w pełni kompatybilne i wszystko da się zestroić, podłączyć itd itd itd.. :)

 

Zajmuję się sprowadzaniem aut z USA więc zapraszam na priv jak byś miał ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by się popytac ludzi z servisu oni zapewne będą wiarygodni...pzdr. :arrow: .

 

Tere-fere z tą wiarygodnością :mrgreen:... Tu chodzi o prawdziwe, doświadczenie konkretnego człowieka i jego zaangażowanie w to co robi, a nie o wiarygodność... W przeciwnym razie możesz się rozczarować... W serwisie pracują tacy sami ludzie jak Ty i ja i pozostali Koledzy na forum tyle, że dane im było naprawiać nasze beje :norty:, a nie co innego... Ty jakbyś to przerobił byłbyś lepszym specem od niejednego "speca" z ASO...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kolega co pracuje w BMW w Katowicach kiedyś wspominał,że nie wszystko po podpięciu można uzyskać,trzeba by się popytac ludzi z servisu oni zapewne będą wiarygodni...pzdr. :arrow: .

 

Autka sprowadzone ze stanów posiadają również gwarancję w EU, a sprzęt diagnostyczny BMW zdiagnozuje każde wyprodukowane autko marki BMW gdziekolwiek zostało wyprodukowane. Bujdy typu nie da się tego auta zdiagnozować bo jest z USA to tylko brak umiejętności poszczególnych ASO, lub też zbyt stare oprogramowanie (pewnie nie chce im się wydawać kasy na aktualizację oprogramowania). Czego nie zrobią w ASO to zmiana programu np. świateł by świeciły tak jak się należy w EU, czy też by radio odbierało nasze europejskie częstotliwości, ale to też jest do zrobienia tylko z trochę innym sprzętem niż posiadają w ASO.

Jak byś potrzebował przeprogramowania tych żeczy to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio ściągnął E90 z USA i jak naraize nie miał problemów, fakt tylko że on w ASO nie serwisuje jej tylko u jakiegoś znajomwego .... w aucie nie ma navi więc może nie powinien mieć problemów.

Nie wiem czy gdybym zakupił w USA np. nową E60 na full wypasie to czy nie miałbym tu problemów z elektryką itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary w milach. Z zewnątrz krawędzie lamp przednich przy błotniku w USA mają pomarańczowe tło.

 

Pod warunkiem że bezwypadkowa :] Zegary zdaje się można wymienić...

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Autka sprowadzone ze stanów posiadają również gwarancję w EU

 

jestes tego pewien? nie wydaje mi sie to prawda, a juz z pewnoscia taka gwarancja nie bedzie respektowana w PL

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do Inchcape i Bawaria Motors. Oba ASO zeznały to samo - czyli:

 

- Gwarancja z USA obowiązuje również w Europie. Wyjątkiem są niektóre elektroniczne rzeczy, które są inne w US - mogą się podjąć ich naprawy ale nie biorą odpowiedzialności za ewentualne problemy.

- Z serwisowaniem nie ma problemu. Nie można jednak upgrade'ować softu.

 

Dodatkowo dowiedziałem się, że nie trzeba zmieniać lamp (wg gościa z Bawarii trzeba tylko coś tam w nich przestawić).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no to super, bo w usa mozna z tego co widzialem kupic e60 z 4-letnia gwarancja producenta

 

jak to sie ma do gwarancji, jaka mozna kupic w DE do samochodu uzywanego (Euro Plus, czy cóś)? czy to nie jest gwarancja producenta?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie ma do gwarancji, jaka mozna kupic w DE do samochodu uzywanego (Euro Plus, czy cóś)? czy to nie jest gwarancja producenta?

 

Sugeruję zadzwonić do kilku ASO i zapytać a później napisać czego się dowiedziałeś :)

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzwonic to oczywiscie mozna, bardziej zalezy mi na wypowiedziach osob, ktore faktycznie probowaly wyegzekwowac naprawe gwarancyjna w aso pl na samochodzie z usa... z tego co czytalem na tym forum, to byly przypadki, ze w celu samego zdiagnozowania ustarki, aso pl skasowalo slono za wymiane kompa (bo byly jakies niezgodnosci z programem, z ktorego korzysta aso pl - sprawa dotyczyla nowej 6) + skasowalo za naprawe

 

ogolnie jestem sceptyczny, a juz z pewnoscia jestem sceptyczny, w stosunku do tego co sie mowi w aso

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi gwarancjami z UE i USA jest tak jak z politykami.Obiecuja a potem zalezy jak pasuje

hej

 

Z tym, że oni nic z tego nie mają. Powiem więcej. Gdyby powiedzieli "nie naprawimy auta, nie będzie gwarancji itd" klient zdecydowałby się może na kupno auta nowego/używanego u nich.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W Volvo, a ten temat przerabiałem, kiedyś gwarancja obejmowała zakres amerykański czyli 4 lata. Obecnie poszli po rozum do głowy i jest taka jak w Europie czyli 2 lata. Nie ma żadnych problemów z naprawami bo kompy są te same itd i nie chce mi się wierzyć w bzdury, że muszą wymieniać komputer czy coś w BMW. Pewnie kogoś naciągnęli po prostu i tyle.

 

Z tym, że oni nic z tego nie mają. Powiem więcej. Gdyby powiedzieli "nie naprawimy auta, nie będzie gwarancji itd" klient zdecydowałby się może na kupno auta nowego/używanego u nich.

 

W jakim sensie nic z tego nie mają? Serwis ma kasę zawsze, czy robi coś na gwarancji czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że mówiąc "nie serwisujemy" mogą przekonać klienta do kupna fury u nich.
A ile oni zarabija na sprzedazy samochodu? Niewiem jak w BMW, ale jak robilem praktyki w salonie innej marki to ich marza byla ok 1500zl a jak samochod stal to i straty byly bo wszystko w kredycie maja. Zato najwieksza kase trzepia na serwisie i czy robia na gwaracji czy nie to i tak zarabiaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak.. ale nie wszystkie marki mają takie śmieszne marże na używanych, a na pewno nie dealerzy tak drogich aut jak BMW. Po drugie, czasami naprawa jest jakaś drobna i nie ma z tego wielkich pieniędzy. Części do BMW są generalnie tanie więc i tu nie trzepią aż takich pieniędzy. Zresztą oni mówią te swoje banialuki zanim człowiek zdecyduje się na zakup więc radzą wziąć coś od nich z placu a nie z USA. A czasami to po prostu ludzka zazdrość i zawziętość..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.