Skocz do zawartości

Akcyza od 19 lipca!!!


Rekomendowane odpowiedzi

A co zrobią jak kupię przypuśćmy 5 E60 za 20k Euro, a mój rzeczoznawca wyceni mi na ok.8k z powodu braku silnika skrzyni navi lamp. Przecież to są rzeczy które mogę kupić i założyć w ciągu tygodnia. Więc zanim oni powołają swojego to moje auto będzie już sprawne.
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WITAM!!!!!

Ja też przywiozłem BMW 530d KOMBI 2000r. i też nie wiem od jakiej wartości policzą mi akcyze. Na umowie mam 1200euro i napisałem że padł tiptronic i servo, ale pewnie bez opini rzeczoznawcy policzą po swojemu i czy wogóle opinie rzeczoznawcy wezmą pod uwagę.

Czy ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić i jaka jest wartość BMW według tej "złodziejskiej urzędniczej księgi"

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

 

Watpie by przeszlo ta umowa, teraz z znajomym placilismy w bytomiu w UC akcyze na vw passata rok 2004 na umowie napisalismy 7000eur-ale oczywiscie taki madrala celnik nie dal wiary zakupu i od razu wyskoczyl z ta swoja "tabelka":Znajomy nie mial nerwow i czasu by sie klocic o 200-500zl ale mysle ze 7000eur to byla realna kwota. Brak slow!!!

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem na umowie tez 7000 euro za bmw 318i kombi 2001r i pani w celnym to podwazyla ale akcyza mi sie roznila nie cale 50 zl wiec nie warto nerwów.

 

A co do pomyslu kolegi z silnikiem i skrzynia to chyba znow by zalezalo od dociekliwosci urzednikow bo albo machneli by reka albo by chcieli jakies rachunki za silnik, skrzynie robocizne itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też jestem ciekaw czy urzędnicy podważają opinie rzeczoznawców którzy na naszą korzyść obniżają wartość pojazdu.Na forum ktos pisał że takie coś przechodzi ale może to był pojedynczy przypadek albo nagłe zaćmienie celnika.

 

Jak w końcu zdecyduje się na zrobienie akcyzy to dam znać co z tego wyszło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobią jak kupię przypuśćmy 5 E60 za 20k Euro, a mój rzeczoznawca wyceni mi na ok.8k z powodu braku silnika skrzyni navi lamp. Przecież to są rzeczy które mogę kupić i założyć w ciągu tygodnia. Więc zanim oni powołają swojego to moje auto będzie już sprawne.

Bedzie to skladak :mrgreen:

 

A tak na poważnie: to co tu wypisujecie to czysta głupota , i każdy wie co jest 5 , jedyna pożądana opcja to Opinia Rzeczoznawcy z Kraju z którego Auto zostało sprowadzone, gdyż Kraj zakupu jako jedyny jest wiarygodny co do ceny rynkowej , w takim przypadku wartość rzeczoznawcy przeważnie jest większa jak cena zakupu, ale jeżeli Auto miało przygody to wartość jest nawet pomniejszana do 45% ceny rynkowej. Akcyza 13,6% jest na Cwaniakow* 1-100 euro, wykształconemu i uczciwemu nabywcy przysługuje prawo odwołania sie od decyzji UC i uwzględnienie wartości wyliczonej poprzez Rzeczoznawce z kraju zakupu,w tym przypadku nie widzę problemu by taka opinia została podważona !!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troche z innej beczki czy w naszym kochanym kraju nadal funcjonuje takie cos jak podwojna akcyza??

 

Jesli tak to kogo obowiazuje, czy ja jako osoba prywatna zaplace akcyze sprzedam auto przed jego rejestacja bede musial jeszcze raz zaplacici akcyze?? jesli tak to jak sie ta druga akcyze sie oblicza?

 

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym:

Art. 80 Akcyzie podlegają samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

2. Podatnikami akcyzy od samochodów są:

 

1) podmioty dokonujące każdej sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju;

2) importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego.

 

3. Obowiązek podatkowy w akcyzie od samochodów powstaje:

 

1) w przypadku sprzedaży - z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak niż w terminie 7 dni, licząc od dnia wydania wyrobu;

 

2) w przypadku importu - z dniem powstania długu celnego w rozumieniu przepisów prawa celnego;

 

3) w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego - z chwilą nabycia prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel, nie później jednak niż z chwilą jego rejestracji na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

 

Czyli jeśli sprowadzisz auto musisz za nie zapłacić akcyzę - potem gdy sprzedaż je przed pierwszą rejestracją w kraju ponownie powinieneś zapłacić akcyzę (lecz tutaj wartość pojazdu obniża się o stawkę pierwszej zapłaconej akcyzy).

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz wynika ze musze zaplacic. a jak to jest w praktyce jak nie zaplace to co?? albo jak to wyjdzie ze nie zaplacilem ??

 

a wiec oblicza sie tak ze sprzedam auto za x zł - zaplacona akcyza = nowa kwota od ktorej zaplace akcyze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie w tym gorącym temacie :

 

Jak teraz w takim razie wygląda kwestia sprowadzenia auta ze Szwajcarii ????

 

Ludzie szukający wyższych wersji silnikowych mają tam spory wybór, a i na wyposażeniu Szwajcarzy nie oszczędzają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec oblicza sie tak ze sprzedam auto za x zł - zaplacona akcyza = nowa kwota od ktorej zaplace akcyze

Np:

Kupujesz auto z silnikiem do 2,0 za powiedzmy 10000zł z EU. Płacisz od tego akcyzę 3,1% czyli 310zł. Sprzedajesz następnie auto przed rejestracją w Polsce za powiedzmy 6000zł :

6000-310= 5690zł i od tego płacisz akcyzę wartości 3,1% czyli 176,4zł

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie w tym gorącym temacie :

 

Jak teraz w takim razie wygląda kwestia sprowadzenia auta ze Szwajcarii ????

 

Z tego co ja się orientuję to pomimo, że Szwajcaria niejest członkiem EU to jednak niektóre przepisy z unii mają tutaj zastosowanie.

Sprowadzając auto ze szwajcarii płacisz podatek VAT oraz akcyzę. Auto możesz sobie odprawić w każdym karju należacym do EU, gdzie stawki podatku VAT na samochody są mniejsze niż w Polsce 22% (np w DE 19%).

Potem tak samo jak każde inne auto z krajów EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobią jak kupię przypuśćmy 5 E60 za 20k Euro, a mój rzeczoznawca wyceni mi na ok.8k z powodu braku silnika skrzyni navi lamp. Przecież to są rzeczy które mogę kupić i założyć w ciągu tygodnia. Więc zanim oni powołają swojego to moje auto będzie już sprawne.

 

Wczoraj byl u mnie rzeczoznawca i powiedzial, ze jesli wyceni mi auto ponizej 65% wartosci z tabelki z ktorej korzystaja celnicy to minister srodowiska uzna to za odpad i kaze Ci to bezwarunkowo odeslac na swoj koszt do kraju gdzie kupiles pojazd. Nie mozesz go zezlomowac w polsce ani rozebrac na czesci. Tak mi powiedzial rzeczoznawca :roll: Oczywiscie to 65% dotyczy aut uszkodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po rozmowie telefonicznej z zaprzyjaznionym zakladem posrednictwa kredytowo/ubezpieczeniowego.

 

Wyliczyli mi wartosc mojej E34 540iA rok 1995 przebieg 161tys. bez skor

na 9800,-

 

Nie wiem czy to ju po zmianie, czy nie i czy jest nizej, czy wyzej.

 

Zastanawia mnie jednak ile teraz wpisac bo podobno lekkie odchylki moga byc???

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją e38 z silnikiem 2.8 z 1998r. wycenili mi na 28000zł i od tej kwoty płaciłem akcyzę, pomimo, iż auto w RFN kosztowało mnie 5200Euro. Akcyza wyniosła 2700zł

 

No to coś sie tutaj nie zgadza.

Od pojemności powyżej 2,0L stawka akcyzy na auta z UE wynosi 13,6%

Od kwoty 28000zł - 13,6% wynosi 3808zł a ty piszesz, iz zapłaciłeś 2700zł. Gdzu tutaj ściema???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak w wielkim skrócie: (28,000 - 30%) x 13,6% = około 2700 zł

 

Taki jest system obliczania akcyzy.

 

możesz w dwóch-trzech zdaniach napisać jak obliczyć tą akcyzę?

kupiłem e46 330d z 2000 roku. Na umowie mam wpisane 6600 euro - to ile w końcu zapłacę tej akcyzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w wielkim skrócie: (28,000 - 30%) x 13,6% = około 2700 zł

 

Taki jest system obliczania akcyzy.

 

możesz w dwóch-trzech zdaniach napisać jak obliczyć tą akcyzę?

kupiłem e46 330d z 2000 roku. Na umowie mam wpisane 6600 euro - to ile w końcu zapłacę tej akcyzy??

Nie ważne ile masz na umowie, ważna jest cena wg. Eurotaxu.

Pomniejsz cenę rynkową o 30% i od tej ceny policz 13,6%.

Jakbyś liczył od tych 6600 to:

6600-1980=4620

4620*13,6%=628,32

628,32*3,31 =2080,52zł

Do zapłaty 2080,52zł akcyzy od ceny 6600Euro.

Tak w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaka jest wartość Eurotax E39 530d touring 01r.

tak uśredniając??

Bo nie wiem teraz za ile szukać auta żeby funduszy na Akcyzę wystarczyło.

A jakby tak po przyjeździe do polski i wpisaniu na umowie kupna żę autko jest niekompletne i zaniżyć kwotę, rozebrać auto, wykręcić drzwi klapę wyjąć fotele, i powołać rzeczoznawcę celników :)

Co wtedy by zrobili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaka jest wartość Eurotax E39 530d touring 01r.

tak uśredniając??

Bo nie wiem teraz za ile szukać auta żeby funduszy na Akcyzę wystarczyło.

A jakby tak po przyjeździe do polski i wpisaniu na umowie kupna żę autko jest niekompletne i zaniżyć kwotę, rozebrać auto, wykręcić drzwi klapę wyjąć fotele, i powołać rzeczoznawcę celników :)

Co wtedy by zrobili??

 

 

Wejdź na jakąś ubezpieczalnie, np. Allianz lub płatnie (sms) 10zł wycena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w wielkim skrócie: (28,000 - 30%) x 13,6% = około 2700 zł

 

Taki jest system obliczania akcyzy.

 

możesz w dwóch-trzech zdaniach napisać jak obliczyć tą akcyzę?

kupiłem e46 330d z 2000 roku. Na umowie mam wpisane 6600 euro - to ile w końcu zapłacę tej akcyzy??

Nie ważne ile masz na umowie, ważna jest cena wg. Eurotaxu.

Pomniejsz cenę rynkową o 30% i od tej ceny policz 13,6%.

Jakbyś liczył od tych 6600 to:

6600-1980=4620

4620*13,6%=628,32

628,32*3,31 =2080,52zł

Do zapłaty 2080,52zł akcyzy od ceny 6600Euro.

Tak w skrócie

 

Popełniłeś błąd. Te 30% masz odjąć od ceny auta w złotówkach a nie w euro. 330d z 2000r stoi załóżmy w cenniku 36tys zł, więc:

36tys - 30% = 25200zł

25200 * 13,6% = 3427zł

Do zapłaty 3427zł akcyzy, w przypadku gdy auto stoi za 36000zł w eurotaxie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.