Skocz do zawartości

Akcyza od 19 lipca!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A wartość rynkowa E46 330 z 2004 roku to 45-50kzl? Skąd takie dane?
Byłem u znajomego z PZU i to jest orientacyjna wartośc plus/minus 1000 zł według wyceny PZU.Troche też się zdziwiłem :mrgreen: .Wpisał wiek auta 4 lata,przebieg koiłoa 120 tyś,Xenony,srony i t d,bez nawigacji i wyszło mu 48 tyś za auto z 2004 roku,więc chyba nie ma tragedii.

 

To się nie zdziw jak policzą Ci dużo drożej. :duh: TO jest najbardziej porąbane i wbrew logice ale tabele ubezpieczyciela do wypłat odszkodowań np. totalnie zaniżają wartość, a np. te tabele w skarbówkach które naliczaja 2% są wyższe. W 2007 roku E46 330 z 2000 roku skarbówka w/g ich tabel wyceniała pomiędzy 42-48kzł. Więc ta wycena PZU to jakaś magia chyba, że dotyczyła wyceny do odszkodowania, a nie ubezpieczenia AC. Podejrzewam, że celnik będzie miał te "droższe" tabele, nie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie na chłopski rozum: Kupuje 330i E46 z 2004r za jakieś 13.000 Euro.Na umowie mam 3000 Euro.Ile zaplacę akcyzy?390 Euro?Czy (wartośc rynkowa 45-50 tyś PLN)13%z 45-50 tyś?

 

Mnie rzeczoznawca urzędu celnego powiedział tak: wartość PL (45-50k w tym przypadku) minus akcyza (-13% czyli powiedzmy 5500 PLN), minus vat (-22% czyli ok 10000 PLN), minus koszta dojazdu czy jakos tak do pl (-8%, czyli ok 3500 PLN). Łącznie odliczasz 40% z 50k czyli dajmy na to 20k, płacisz 13% od 30k PLN czyli 3900 PLN.

 

Ale to tylko oszczędność raptem 2600 zł, sądziem ze więcej $ zaoszczędzi się :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chore z tą akcyzą. Ale taki eurotax trochę fałszuje. Szczególnie przy marakach premium. W E60, które jest w domu samych dodatków jest na 110k zł. A eurotax tego nie uwzględnia, albo w niewielkim stopniu.

No i ciekawe jak bedzie z prawie nowymi autami.

Ostanio szukałem E92 w dieslu. I nalazłem dwie identyczne

320d m-pakiet 2007r. Jedna u dealera w Niemczech, druga w Bawarii w Warszawie.

Różnica w cenia kosmiczna.

Niemcy 8 tkm przebieg pierwsze rejestracja 03.2008 38500Euro po przeliczeniu na złotówki po sprawadzeniu 132 tys złotych. Samochód dostępny na fakturę, a jak się ma NIP-em europujeski nie ma wtedy problemu.

 

Polska 15 tkm przebieg 15 tkm pierwsza rejestracja 01.2008r 164900zł

 

Samochód w Niemczech prawie 20% taniej

Oba mają identyczne wyposażenie. A potem celnik powie na granicy, że wg eurotaxu jest warty tyle a tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore z tą akcyzą. Ale taki eurotax trochę fałszuje. Szczególnie przy marakach premium. W E60, które jest w domu samych dodatków jest na 110k zł. A eurotax tego nie uwzględnia, albo w niewielkim stopniu.

No i ciekawe jak bedzie z prawie nowymi autami.

Ostanio szukałem E92 w dieslu. I nalazłem dwie identyczne

320d m-pakiet 2007r. Jedna u dealera w Niemczech, druga w Bawarii w Warszawie.

Różnica w cenia kosmiczna.

Niemcy 8 tkm przebieg pierwsze rejestracja 03.2008 38500Euro po przeliczeniu na złotówki po sprawadzeniu 132 tys złotych. Samochód dostępny na fakturę, a jak się ma NIP-em europujeski nie ma wtedy problemu.

 

Polska 15 tkm przebieg 15 tkm pierwsza rejestracja 01.2008r 164900zł

 

Samochód w Niemczech prawie 20% taniej

Oba mają identyczne wyposażenie. A potem celnik powie na granicy, że wg eurotaxu jest warty tyle a tyle

 

 

A co daje ci euro NIP... zapłacisz netto, ale w PL trzeba zaplacic 22% vatu, już lepiej kupic brutto z 19% vat'em w DE i potem to wciagnąc w ewidencje firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co postepowania urzedu ma twoje pokrewienstwo z bratem??
To,że brat bratu może sprzedać za 1000E np.bo są dobrymi bracmi....

 

Nie ma znaczenia, tutaj musi i tak złodziejom zapłacić cene od wartości pl, JEŚLI się czepią.

 

Ja dziś popłaciłem wszystko i jestem szcześliwy. Ze 144k PLN zszedłem na 86k jako podstawa do akcyzy. Zawsze to coś, niemniej jednak szkoda mi tej kasy ogromnie bo znam co najmniej setke sposobów na przyjemniejsze jej wydanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co postepowania urzedu ma twoje pokrewienstwo z bratem??
To,że brat bratu może sprzedać za 1000E np.bo są dobrymi bracmi....
Teraz to niema znaczenia zadnego, moze mu nawet za 1euro sprzedac a akcyze i tak z tabeli zaplaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dziś popłaciłem wszystko i jestem szcześliwy. Ze 144k PLN zszedłem na 86k jako podstawa do akcyzy. Zawsze to coś, niemniej jednak szkoda mi tej kasy ogromnie bo znam co najmniej setke sposobów na przyjemniejsze jej wydanie...

 

Każdemu szkoda ale chciałeś 1000E wpisać na fakture? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś popłaciłem wszystko i jestem szcześliwy. Ze 144k PLN zszedłem na 86k jako podstawa do akcyzy. Zawsze to coś, niemniej jednak szkoda mi tej kasy ogromnie bo znam co najmniej setke sposobów na przyjemniejsze jej wydanie...

 

Każdemu szkoda ale chciałeś 1000E wpisać na fakture? :duh:

 

 

 

a co takiego jakby napisal 1000 euro - to i tak jest bezprawne wyludzanie pieniedzy przez urzedy od sprowadzajacych

 

mi udalo sie oplacic akcyze 18 lipca i na rachunku wpisalem sobie legalnie 50 EUR celnik nawet o nic nie zapytal zaplacilem 5 ZŁOTY akcyzy (e36 2,0 1995) - chcesz powiedziec ze zrobilem zle ?ze powinienem wpisac tyle ile dalem?

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mam pojecia, co kolega chce powiedziec czy udowodnić.

 

Akcyza to złodziejstwo i tyle. A rozdzielanie jej na 13 i 3 procent zaleznie od pojemnośći to już totalna głupota w wykonaniu rządzących. Z resztą to nie głupota tylko gra pod dealerów nowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mi udalo sie oplacic akcyze 18 lipca i na rachunku wpisalem sobie legalnie 50 EUR celnik nawet o nic nie zapytal zaplacilem 5 ZŁOTY akcyzy (e36 2,0 1995) - chcesz powiedziec ze zrobilem zle ?ze powinienem wpisac tyle ile dalem?

 

Przepis jest taki, że mogłeś sobie zapłacić od ceny faktycznego zakupu ale że wszyscy tak jak i Ty kręcili ile mogli i pisali sobie co im się podobało stała się rzecz normalna. Ukrócili proceder i teraz dostaną po dupie wszyscy i ci co kombinowali i ci co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrócili proceder i teraz dostaną po dupie wszyscy i ci co kombinowali i ci co nie.

 

kolego chcesz powiedziec ze kombinowalem ? moze rzeczywiscie autko kupilem od ciotki (wujka) ktora sprzedala mi za taka kwote bo bylo jej niepotrzebne, i jak mam niby udowodnic teraz po 19 lipca naszym szanownym celnikom ze tak rzeczywiscie bylo.

 

 

zalozmy masz dziadka w niemczech daje ci 2 letnia siodemke i uwazasz ze jest ok ze od auta ktore dostales masz zaplacic haracz - jesli bedziesz probowal udowodnic ze rzeczywiscie auto dostales mamy nazywac cie kombinatorem i cwaniakiem :?:

 

P.S. nie chce nikogo urazic

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Rodzinka z DE miała mi kupić 2007 730d, za 35k eur, dostepne tylko dla pracowników BMW. Ciekawe jaką kwotę by mi od niej śmieszni celnicy policzyli...

 

To jest właśnie złodziejstwo. Nie ważne ile masz na fakturze, oni i tak mają to w dupie i podadzą Ci swój cennik, bo z zalożenia to TY jesteś złodziejem i oszustem bo masz mniejszą kwotę niż oni sądzą że ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fra byłaby z BMW jak rozumiem i można w razie czego spokojnie iść do sądu i dodatkowo żądać odszkodowania za stratę czasu, dygotki wujka i spazmy ciotki związane z informacjami o posądzeniu siostrzeńca przez organa o złodziejstwo i oszustwo. Jak by natrafiło na parę osób pisujących na forum to oni by nie popuścili urzędowi.
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fra byłaby z BMW jak rozumiem i można w razie czego spokojnie iść do sądu i dodatkowo żądać odszkodowania za stratę czasu, dygotki wujka i spazmy ciotki związane z informacjami o posądzeniu siostrzeńca przez organa o złodziejstwo i oszustwo. Jak by natrafiło na parę osób pisujących na forum to oni by nie popuścili urzędowi.

 

Ale co to zmienia, skoro pan celnik powie Ci ze placisz od wartosci w Polsce i wysyla rzeczoznawce. Dla niego Twoja cena jest zanizona i nie wazne ze kupiles od mamy, taty wujka czy kolegi - przywali Ci cene katalogową Polską bo tak mu sie podoba.

 

Ja mam oryginalną fakturę zakupu, wszystko sie zgadza, ale oni twierdzą że auto jest warte więcej i nie puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporwadzanie samochodow z zagranicy i handel nimi sie ucywilizuje. Jezeli ktos sprowadza samochod za 2000e i wpisuje na umowie 50e to az sie prosi o weryfikacje. Bo nie zostanie jakos ograbiony przez panstwo jezeli zaplaci 200-300zl akcyzy. To juz jest niestety bimbanie sobie z prawa. Ogolenie brak szacunku do prawa i zycia wedlug jakis spolecznie okreslonych zasad odpowiada tez za to jak wyglada zycie w Polsce. Jak juz wczesniej w tym watku pisalem ze rozroznienie wysokosci stawki akcyzy jest sprzeczne z prawem i trzeba z tym walczyc, ale w sadach a nie poprzez łamanie prawa. 3% akcyzy uwazam za niewygorowana stawke. Akcyza mozna uwazac za takie same zlodziejstwo jak PIT, CIT, VAT... Jezeli tak to zrezygnujmy z nich tylko ciekawe jak dlugo bedziemy sie cieszyc naszymi samochodami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ukrócili proceder i teraz dostaną po dupie wszyscy i ci co kombinowali i ci co nie.

 

kolego chcesz powiedziec ze kombinowalem ? moze rzeczywiscie autko kupilem od ciotki (wujka) ktora sprzedala mi za taka kwote bo bylo jej niepotrzebne, i jak mam niby udowodnic teraz po 19 lipca naszym szanownym celnikom ze tak rzeczywiscie bylo.

 

Rozumiesza co czytasz? Ja napisałem to co uważam bez ukierunkowań personalnych, Ty się sam wpasuj do odpowiedniej grupy bo wymieniłem OBIE. Ale to właśnie przez wszystkich kombinatorów i jawnie w .... grających teraz płacisz obojętnie czy kupiłeś czy dostałeś od wujka/babci/cioci.

 

To jest właśnie złodziejstwo. Nie ważne ile masz na fakturze, oni i tak mają to w dupie i podadzą Ci swój cennik, bo z zalożenia to TY jesteś złodziejem i oszustem bo masz mniejszą kwotę niż oni sądzą że ma być.

 

Mogę w ciemno powiedzieć, że 99/100 deklaracji sprzed tej obecnej ustawy to były oszustwa, włącznie z tym, lewymi umowami pisanymi na wydumanych poprzednich właścicieli. Trzeba być chyba upośledzonym, żeby tego nie widzieć. Obecna ustawa to właśnie tego skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o 13%, 3% chętnie zapłacę.
Zodiac zaplac i wnieś sprawe do sądu. Powołaj sie ze ten zapis jest bariera w wolnych handlu wewnatrz wspolnotowym poniewaz faworyzuje produkty wytworzone w Polsce. W Polsce z tego co wiem nie produkuje sie samochodow osobowych z silnikami pow. 2L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie złodziejstwo. Nie ważne ile masz na fakturze, oni i tak mają to w dupie i podadzą Ci swój cennik, bo z zalożenia to TY jesteś złodziejem i oszustem bo masz mniejszą kwotę niż oni sądzą że ma być.

 

Mogę w ciemno powiedzieć, że 99/100 deklaracji sprzed tej obecnej ustawy to były oszustwa, włącznie z tym, lewymi umowami pisanymi na wydumanych poprzednich właścicieli. Trzeba być chyba upośledzonym, żeby tego nie widzieć. Obecna ustawa to właśnie tego skutek.

 

Powiem Ci szczerze, ze mnie to lata koło ptaka. Jakkolwiek akcyza była czy nie była płacona, jest to podatek bzdurny i bzdurnie nakładany. Jedni płacą 500 PLN a drudzy 5500, bo mają przykładowo o pol litra większy silnik. I tak dalej i tak dalej, akcyza to coś ZUPEŁNIE innego niż podatki. Akcyze płace już w paliwie, a opłata przy ściąganiu auta z zagranicy to nic innego jak wykradanie dodatkowje kasy z mojej kieszeni, bo kupiłem auto za granicą, a nie w Polsce. Niby wolny rynek, ale faktycznie g. prawda.

 

 

Ja mowie o 13%, 3% chętnie zapłacę.
Zodiac zaplac i wnieś sprawe do sądu. Powołaj sie ze ten zapis jest bariera w wolnych handlu wewnatrz wspolnotowym poniewaz faworyzuje produkty wytworzone w Polsce. W Polsce z tego co wiem nie produkuje sie samochodow osobowych z silnikami pow. 2L.

 

Nie wypada tego zostawić tak po prostu. Na razie robie mały research co można w tej sprawie zrobić. W każdym bądź razie ja sobie tą kase od nich odzyskam, w ten czy inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale co to zmienia, skoro pan celnik powie Ci ze placisz od wartosci w Polsce i wysyla rzeczoznawce. Dla niego Twoja cena jest zanizona i nie wazne ze kupiles od mamy, taty wujka czy kolegi - przywali Ci cene katalogową Polską bo tak mu sie podoba.

 

Ja mam oryginalną fakturę zakupu, wszystko sie zgadza, ale oni twierdzą że auto jest warte więcej i nie puszczają.

 

Zodiac, nie do konca masz racje - sprawa jest w Twoim przypadku bardzo prosta i wg. mnie na poziomie UC do dogadania

 

Ustawa o podatku akcyzowym

 

Art. 82a. 1. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży na terytorium kraju albo nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.

2. W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.

3. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego lub biegłych ponosi podatnik.

4. Średnią wartością rynkową samochodu osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium kraju samochodu osobowego tej samej marki, modelu, rocznika oraz - jeżeli jest to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo samochód osobowy.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.