Skocz do zawartości

Czym polerowac lakier i jak pozbyc sie drobnych rys.


Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi coraz lepsza pogada...a co za tym idzie trzeba auto doprowadzic po ziemie do stanu normalnego użytkowania. Pytanie...forumowicze...czym najlepiej doprowadzic lakier do ladnego połysku...czym pozbyc sie zmatowienia i drobnych zarysowań (od gałęzi, piasku) prosze o porady-najlepiej z podaniem nazw specyfików i okresleniem ich skutecznosci i przyblizonej ceny.

Z góry dziekuje.

 

PS mam czarny lakier.

 

Prosze takze podpowiedz czym wyczyscic jasna skora w aucie - nie jest zniszczona tylko zabrudzona normalnym uzytkowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jak robie u siebie:

 

- dokładnie myje auto

- wycieram do sucha

- pasta lekkościerna Farecla G3

- polerka mechaniczna z gąbką do nakłądania pasty (3100obr/min) trzeba uwazać żeby nie przedobczyć i w jednym miejscu za długo nie trzymać

- polerka z gąbką do polerowania (taki baranek,miękki)

- czasem, dodatkowo wosk koloryzujący lub jakaś politura etc. recznie nakładam i maszynowo poleruje, lakier błysk

 

Jednak trzeba uważać, żeby nie "przypalić" lakieru i należy to robić nie więcej niż 2 razy do roku, pozdrawiam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że z tą politura i woskiem koloryzującym to postepuj bezwzględnie dokładnie z instrukcją użytkowania, tj. nie używaj tego w pełnym słońcu bo z czarnej sie biaława zrobi twoja furka :) a co do skóry to nie pamietam nazwy ale są specjalne, dobre, niedrogie specyfiki koszt do 30 zł :) Edytowane przez seba320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, i z tym przedobrzeniem polerowania trzeba uwazac.

 

Jesli nie robiles tego nigdy to zapytaj lakiernika, najlepiej jakby Ci pokazal, tam trzeba jeszcze woda moczyc. A dokladnie tak jak mowi MaRio-sKaTe

 

Pasta G3

 

Pasta G3...?? gdzie kupic jaka cena??

A co do tych urządzeń do polerowania.... czy aby napewno...słyszalem ze lepiej jest polerowac recznie...te mechaniczne robia takie "kółka" i rysują....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, i z tym przedobrzeniem polerowania trzeba uwazac.

 

Jesli nie robiles tego nigdy to zapytaj lakiernika, najlepiej jakby Ci pokazal, tam trzeba jeszcze woda moczyc. A dokladnie tak jak mowi MaRio-sKaTe

 

Pasta G3

 

Pasta G3...?? gdzie kupic jaka cena??

A co do tych urządzeń do polerowania.... czy aby napewno...słyszalem ze lepiej jest polerowac recznie...te mechaniczne robia takie "kółka" i rysują....??

 

 

 

Jak nie wiesz gdzie szukac to sprawdz na allegro.pl

 

Jesli chodzi o polerke jesli nie przyciskasz mocno do samochodu niema mozliwosci zeby byly jakies ryski no i warunek nr1.

 

Gąbka do polerki niemoze byc starym kapciem...

 

Znajomy ma Passata B5 FL i pojechal na myjnie automatyczna (BP) Szczotki tak porysowaly samochod ze nawet najlepsza polerka nie pomogłą...

 

Wiec przestroga radze sprawdzac po kazdym wyjechaniu z automatycznej myjki

 

Teraz dostanie od ubezpieczali okolo 3tys zł za to zajscie :) Nowy lakier musi polozyc

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerke to kupiłem w Realu za 79zł, uchwyt na ręce, kółko, silnik elektryczy i 2 nakładki na kółko. Paste dostałem, a właściwie dawno dawno temu znajomy ojca ją przywiózł z Niemiec, taka puszka 4kg :D Powiedz w sklepie, że chcesz lekkościerną paste do lakieru G3... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerke to kupiłem w Realu za 79zł, uchwyt na ręce, kółko, silnik elektryczy i 2 nakładki na kółko. Paste dostałem, a właściwie dawno dawno temu znajomy ojca ją przywiózł z Niemiec, taka puszka 4kg :D Powiedz w sklepie, że chcesz lekkościerną paste do lakieru G3... ;)

 

własnie widzialem wczoraj w makro taka polerka elekryczna... jakas promocja na to byla za 60 zeta warto zainwestowac?? w skład kompletu wchodziły chyba 3 nakładki no i urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, nawet jak wytrzyma jedno polerowanie to pomysl ze fachowiec wezmie od Ciebie za to 400zl. A Ty dasz 60+30-100 (w zaleznosci jakie pasty dobierzesz)+swoj bezcenny czas i masz to samo :) Jesli jestes z krakowa bo masz wpisane poludnie to ja kupilem na ojcowskiej 9 w przedstawicielstwie firmy hartrim paste poleska i mleczko za 30zl, gratis dali mi srodek do czyszczenia wnetrza (rewelacyjny, podsufitka czysta jak z fabryki). Polerowalem mala polerka samochodowa o obrotach moze 200 na minute dlatego efekt jeszcze nie jest lusto ale lakier i tak odzyl az milo popatrzec i nie musialem sie martwic ze zagotuje lakier. Wszystkie male rysy zniknely i lakier nabral takiej glebi i polysku, jeszcze dokupie wosk i dokoncze dziela przy kolejnym myciu samochodu :) Lepsza polerka na tych pastach napewno dojdziesz do idealnego stanu. Odrazu mowie poswiec na to sporo czasu. Ja liczylem ze w 4 godziny sie wyrobie, zeszlo mi 8-9 godzin ciaglej pracy ale warto :) Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz inwestowac w polerke i paste G3 to calkiem niezly efekt daje metoda tardycyjna czyli najpierw gabeczka i pasta tempo a potem miekka szmatka i polerujemy :) ale osobiscie uwazam ze jezeli chcesz zrobic autko na tip top to pasta G3 i polerka daje naprawde super efekt :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka polerka z hipermarketow to sie nadaje...

 

one nie maja czesto zakresu regulacji obrotow...

 

a to podstawa !

 

mozna pracowac taka tania polerka ale trzeba starsznie uwazac... zeby gdzies na kantach nie przypalic lakieru albo go zetrzec...

 

dlatego lepiej dolozyc te kilka zloty i kupic jakas porzadna z regulacja predkosci wtedy mozna smialo samemu powoli uczyc sie...

 

ja zawsze robie tak...

 

myje - wjezdzam do garazu wycieram do sucha

 

lepiej nie robic tego na zew. bo jeden wiatr i cale mycie bedzie do d...

 

nakladam recznie i poleruje recznie automaxem...

 

pozniej idze na to autopolitura - ta w czerwonej butelece...

 

i na to opcjonalnie wosk z sehlla...

 

po takim polerowaniu nawet po deszczu kiedu auto wyschnie nie bedzie plam i brudu wszytsko splywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć kozak efekt i na długo to zrób tak:

 

Myjesz auto normalnie, polerujesz fareclą G3 ( drobnoziarnista ). Po polerowaniu NIE MOŻNA zostawiac gołego lakieru. Trzeba nanieśc warstwe ochronną w postaci pasty lub wosku. Pasta to kupa. Prawdziwy efekt jest najtrudniejszy do osiagnięcia, a najtrudniej poleruje się woskiem. Kiedyś próbowałem ręcznie to sie czułem jakbym z siłowni wyszedł. Kup wosk samochodwy w puszce. Wosk kładziesz na słoncu najlepiej jak jest ciepło w samo południe i takie klimaty. Rozprowadzasz po całym aucie i czekasz z pół godzinki. Auto przestawiasz w cień / do garażu / czekasz do wieczora, bierzesz polerke i jedziesz po wosku. Efekt jest fenomenalny. Polerowanie Fareclą polecam raczej rzadko, gdyż to jednak pasta ścierna. Ale wosk to minimum raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem srodek w spray'u - pianka firmy Forch do czyszczenia skóry. Srodek jest niezły. Moja rada - poczekaj na cieple dni jak sie skora w słoncu rozgrzeje bo lepiej wtedy dziala.

 

Odnośnie polerowania to miesiac temu w poradniku Auto Swiata był o tym obszerny artykuł.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oryginalne środki BMW, a mianowicie:

- do skóry,mleczko które konserwuje i przywraca naturalne właściwości skóry,koszt w ASO ( Katowice) 90 pln

- do lakieru,mleczko do polerowania,super efekt,mało pracy,koszt 40 pln,testowałem ostatnio jest cool( na czarnym lakierze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ten preparat do polerowania o którym wspominasz to jest to?

 

http://www.bmw-shop.pl/go/_info/?id=1952

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry preparat do mycia i konserwacji skóry to TURTLE WAX PREMIUM LEATHER (ten w zielonej butelce).

W sumie to mam czarną, a nie jasną skórę, ale po przejechaniu tym środkiem, tapicerka wygląda świeżo, jest bardziej miękka i parę lekkich przetarć poznikało.

Najtaniej znalazłem go na allegro: http://allegro.pl/item348961476_turtle_wax_preparat_do_konserwacji_skory_od_ss.html

 

---

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że czasem lepiej fachowcowi zapłacić i mieć zrobione naprawdę dobrze, nisz przeciąć lub przepalić lakier i potem pluć sobie w brodę. Często lakierowanie jednego elementu kosztuje tyle co polerowanie całego auta.

Na polerowaniu się trochę znam, zajmowałem się tym spory czas w renomowanych serwisach i uwierzcie mi panowie nie jest to takie łatwe jak by się wydawało.

Dodam jeszcze że produkty tego typu:

http://moto.allegro.pl/item349097998_polerka_okazja.html

nie nadają się do polerowania, tylko raczej do nakładania wosku.

 

Ze spokojnym sumieniem mogę polecić firmę mojego serdecznego kolegi Maćka, która zajmuje się polerowaniem BARDZO profesjonalnie.

http://www.klinikapolysku.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jak robie u siebie:

 

- dokładnie myje auto

- wycieram do sucha

- pasta lekkościerna Farecla G3

- polerka mechaniczna z gąbką do nakłądania pasty (3100obr/min) trzeba uwazać żeby nie przedobczyć i w jednym miejscu za długo nie trzymać

- polerka z gąbką do polerowania (taki baranek,miękki)

- czasem, dodatkowo wosk koloryzujący lub jakaś politura etc. recznie nakładam i maszynowo poleruje, lakier błysk

 

Jednak trzeba uważać, żeby nie "przypalić" lakieru i należy to robić nie więcej niż 2 razy do roku, pozdrawiam... ;)

Nic ująć nic dodać-kolega ma rację co widać na fotkach białe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.