Skocz do zawartości

Odma?????????


lukrew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odbieram wczoraj auto z serwisu BMW w Niemczech po wymianie pompy paliwa. Przy okazji pytam ile kosztuje do mojego autka filtr odmy i czy trzeba go kupować wraz z obudową. Pan wpisuje numer VIN do kompa i szuka, po czym mówi: to benzyna? no to macie jeden problem mniej bo tu się tego nie wymienia! Pytam czy na pewno, szybka rozmowa z mechanikiem i potwierdzenie, że na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jest to część eksploatacyjna jak filtr paliwa czy powietrza który się wymienia na takiej zasadzie ale jak najbardziej jest to element który jest wymienny jeżeli się popsuje. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to część eksploatacyjna jak filtr paliwa czy powietrza który się wymienia na takiej zasadzie ale jak najbardziej jest to element który jest wymienny jeżeli się popsuje. :mrgreen:

 

Heh - ale to i tak całkowicie zmienia postać rzeczy - będę się tym martwić, jak się popsuje. Tylko czegoś tu nie rozumiem: jeżeli chcę to kupić w serwisie BMW, a oni wchodzą na kompa i mówią, że do mojego auta czegoś takiego nie ma, więc o co kaman :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AV51&mospid=47644&btnr=11_2194&hg=11&fg=15

 

Czyli rozumiem, że wymienia się po prostu przewód odpowietrzający i tyle. Filtry są w dieslach. Jeżeli osoba, która zajmuje się obsługą klienta w BMW, odpowiada mi na pytanie dotyczące odmy, że w benzynie nie ma filtru odmy no to można w sumie się z tym zgodzić, ale raczej nie powinna mówić, że w tym przypadku odmy się nie wymienia, tylko że właśnie wymienia się ten przewód

 

Czy teraz dobrze rozumuję :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tymi odmami jest? czy należy ją po jakimś przebiegu wymienić czy trzeba czekać aż zaczną się problemy. Interesuje mnie odma w silnikach benzynowych N42. Zaniepokoiła mnie sprawa odmy bo rozbierałem na części M52 z którą właściciel nie miał zadnych problemów aż w pewnym momencie silnik zaczął lać olejem a przyczyną był wypchnięty uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaX - dziękuje za pomoc oraz cierpliwość :roll:

 

Żeby wszystko poskładać sobie do kupy, zadzwoniłam dzisiaj do innego serwisu BMW, a tam mi również powiedziano, iż w benzynie odmy się nie wymienia.

Oczywiście, jest zawór odpowietrzający skrzynię korbową, ale działa to na innej zasadzie niż filtr odmy w dieslu. Do silnika benzynowego nie przedostaje się taka ilość zanieczyszczonego powietrza jak w dieslu by trzeba było go odpowietrzać.

Czyli plus minus usłyszałam to samo co w serwisie BMW w Niemczech (tam ten zwrot "w silniku" musiałam zrozumieć w innym kontekście :oops: )

 

Zawór jest częścią wymienną, więc tak jak BaX wyżej wspomniał można go wymienić. Jeżeli ktoś widzi taką potrzebę nic nie stoi na przeszkodzie.

 

A każdy uczyni jak będzie uważał :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Szukam i nie moge znaleźć informacji o tym od którego momentu stosowano już plastikowe separatory. Myślę,ze w 320d E90 (163KM -2006r) mam juz ten nowszy, ale proszę o potwierdzenie jeśli ktoś jest tego pewny. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szukam i nie moge znaleźć informacji o tym od którego momentu stosowano już plastikowe separatory. Myślę,ze w 320d E90 (163KM -2006r) mam juz ten nowszy, ale proszę o potwierdzenie jeśli ktoś jest tego pewny. Z góry dzięki

 

Plastikowy separator był już w E46 czyli u Ciebie na 100% jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki. W takim razie nie będę zaglądał do separatora. Jutro wymieniam olej i filtry. Zamówiłem komplet mannowskich i oryginalny niemiecki olej 0w30 castrola SLX(mam niestety DPF więc szukałem ze specykikacją BMW LL04). Napisze po jakimś czasie jak się to sprawdziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! Wczoraj wymieniłem filterek odmy ale zauważyłem, że mój stary filterek był bosha ten już plastikowy (ktoś musiał wymieniać) a słyszałem że da się go czyścić tylko czym? Bo był normalnie cały w oleju i na pewno nic już nie działał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Całość. To tylko kilka PLN więcej.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.