Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wszystkich mam pytanie, zalałem auto olejem 10/40 Mobil półsyntetyk(auto sprowadzone nie wiedziałem na jakim facet jeżdził więc mi doradzono wlać półsyntetyk) czy przy następnej wymianie mogę zalać pełnym syntetykiem czy to jest zalecane i będzie miało to wpływ na jakośc pracy silnika i jego szczelnośc itd itp lub dalej zalewać półsyntetykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zalal polsyntetykiem jak sam mowil z powodu braku wiedzy jaki wczesniej byl lany olej do tego silnika. Jak dla mnie dobrze zrobiles, ze zalales teraz polsyntetykiem i wydaje mi sie ze jesli nic sie nie bedzie dziac to przy najstepnej wymianie mozesz smialo lac pelny syntetyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki wogóle polecacie olej (chodzi mi o markę) do silnik 1,9b???

Do benzyny (nie BMW) lałem Mobil1 5W50. Nie ubywało nic a nic, żadnych niepokojących stuków w silniku też nie doświadczyłem.

PS. Może nieumiejętnie czytałem, ale w/w Mobil1 5W50 nie miał specyfikacji BMW LL04 ani LL01

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystkich mam pytanie, zalałem auto olejem 10/40 Mobil półsyntetyk(auto sprowadzone nie wiedziałem na jakim facet jeżdził więc mi doradzono wlać półsyntetyk) czy przy następnej wymianie mogę zalać pełnym syntetykiem czy to jest zalecane i będzie miało to wpływ na jakośc pracy silnika i jego szczelnośc itd itp lub dalej zalewać półsyntetykiem.

 

wylej to badziewie i zalej pełnym syntetykiem, co za orły w tych warsztatach , nadaj żyją w latach 90tych :mad2: obyś doczekał szczęśliwie bez kosztów do nastepnej wymiany ale jak co to turbiny chyba regenerują w okolicach katowic czy bielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki w ogóle polecacie olej (chodzi mi o markę) do silnik 1,9b???

Do benzyny (nie BMW) lałem Mobil1 5W50. Nie ubywało nic a nic, żadnych niepokojących stuków w silniku też nie doświadczyłem.

PS. Może nieumiejętnie czytałem, ale w/w Mobil1 5W50 nie miał specyfikacji BMW LL04 ani LL01

 

Ja leje Mobil1 5W50 i mi nic nie ubywa oleju od zmiany do zmiany :)

A leje taki ponieważ wcześniej właściciel taki zalewał wiec i ja zalewam, a ze nie ubywa oleju to niema sensu kombinować i zmieniać na inny :)

 

No i tu masz racje ze ten olej niema specyfikacji BMW LL01 ani LL04, dlatego zmieniam go co 15tys. km :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.