Skocz do zawartości

Woda w aucie :(


xronin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki problem :( że po wiekszych opadach deszczu na wykładzinie podłogowej od strony pasażera gromadzi się woda :cry2: . Najprawdopodobniej zaczyna płynąć od połowy dłg. progu /między gumowa uszczelką a plastikową nakładką progu po str wew./, następnie spływa ona po tej plastikowej nakładce wewnetrznego progu /w miejscu gdzie łączy się ta nakładka z tym wew plastikiem słupka przedniego - tą szczelinką/, aż w końcu na wykładzine i do prawego rogu. Na zilustrowanie tego stanu rzeczy zmieszczam linki do zdjęć:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61951d49035837bb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2ffe2e1ab2fa3bc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8a6bce9d038a5a3.html

 

Czy ktoś może wie co moze być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak temu zaradzić. Może ktos się juz spotkał z takim problemem i wie jak go usunąć. Czy boczki drzwi /jakaś folia w drzwiach, pianka pod boczkiem?/ moga mieć z tym coś wspólnego??

Jestem drugim właścicielem auta /sprowadzona z Italii, nie była bita/ i nie wiem co tam bylo robione.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byl podobny temat, ale dotyczyl E36.

 

Moj znajomy mial Passata b5 i niemalze identyczna sytuacje. Bo kazdym deszczu woda w aucie na dywaniku pasazera. Okazalo sie po dlugich wizytach u roznych mechanikow, ze Passat ma gdzies w tym miejscu jakis odplyw wody, ktory jest zapchany, stad gromadzi sie woda.

 

Jak wyglada sytuacja w E46 nie wiem, moze jest cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam podobny problem okazało się ze odklejona była właśnie pianka w drzwiach po podklejeniu jej problem znikł do klejenia polecam klej do szyb

 

Ja mam zaś pod kołem zapasowym / touring / , myślę że to przez kabel jaki idzie od anteny CB a może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jedna myśl po problemie ze swoją bunią, bita !!! mam pod podłogą kałużę, podłoga przetropiała że paluszkiem mogę ją skubać od strony pasażera, zobacz podłogę na 80 % myślę że masz podobną sytuacje

 

Ps. to miejsce tylko mokre jest czy cała podłoga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jedna myśl po problemie ze swoją bunią, bita !!! mam pod podłogą kałużę, podłoga przetropiała że paluszkiem mogę ją skubać od strony pasażera, zobacz podłogę na 80 % myślę że masz podobną sytuacje

 

Ps. to miejsce tylko mokre jest czy cała podłoga??

 

Nie wiem do kogo kolega pisze ale chyba nie do mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jedna myśl po problemie ze swoją bunią, bita !!! mam pod podłogą kałużę, podłoga przetropiała że paluszkiem mogę ją skubać od strony pasażera, zobacz podłogę na 80 % myślę że masz podobną sytuacje

 

Ps. to miejsce tylko mokre jest czy cała podłoga??

 

Napewno nie przez podłogę. Tylko to miejsce jest mokre a woda wlewa się po progu /jest taki charakterystyczny zaciek/.

Chyba będe musiał zajrzeć pod ten nieszczęsny boczek. Od czegoś trzeba zacząć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napewno nie przez podłogę. Tylko to miejsce jest mokre a woda wlewa się po progu /jest taki charakterystyczny zaciek/.

Chyba będe musiał zajrzeć pod ten nieszczęsny boczek. Od czegoś trzeba zacząć. :(

 

Otwórz dzwi i na spodzie od dołu powinny być otwory, zobacz czy je masz, przecież woda z szyb gdzieś musi uciekać jak się dostaje do środka. Może masz już w drzwiach akwarium, stań na suchym i powachluj dobrze drzwiami, jest szansa że jeszcze coś wypłynie. To wszystko przy założeniu, że woda dostaje się przez drzwi ale może dostawać się równie dobrze po uszczelce od dachu i ściekać w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolego nie trac czasu - na 99% to odklejona pianka ktora "zamyka" otwory technologiczne w drzwiach. Miałem dokladnie to samo u siebie, wpływało w ten sam sposob. Z szyby plynie woda rowniez po tej piance, jesli jest ona niedokladnie przyklejona to po boczku wpływa do kabiny. Sciagnij boczek i bedzie wszystko jasne. Demontaz boczku to prosta sprawa - wyciagnij zaslepke w podlokietniku pasazera (u kierowcy w tym miejscu jest sterowanie el. lusterkami) delikatnie ja podwazajac. Tam bedzie srubka. Sciagnij ozdobna listwe - ona siedzi na zatrzaskach, podwaz od strony zamka, a nie od strony klami wewnetrznej. Tam beda dwie srubki. Pozniej musisz zdjac 2 zaslepki od spodu podlokietnika pasazera i tam rowniez beda dwie srubki. To tyle z odkrecania, teraz musisz delikatnie "odrywac" boczek, zeby wyskoczył z z zatrzaskow ktore go dodatkowo trzymaja.

 

Jak juz sciagniesz boczek to sprawdz dodatkowo odpływy od ktorych pisal BaX - bodajze 2 dziurki na dnie drzwi.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze u mnie jest mokrawo przy podnozku... :/

 

mialem pogniecione te drzwi i to moze przez to... :/

 

ale mam tez pytanie bo mam relingi dachowe ( te otwory do mocowania relingow)

 

i czy one maja odpowradzenie wody ? cos jak na zasadzie szyber dachu w e36

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.