Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zainstalowałem inpę z trzech różnych źródeł, najpierw nie chciało wcale się uruchomić, ale w końcu po różnych kombinacjach odpaliłem, ale problem dalej...

Tak jakby nie wykrywa mi podłączenia, nic się nie dzieje w menu startowym. Po wejściu w wybrany model i wybraniu opcji z okienka wywala błąd sys-00005, nie mam pojęcia co to może być.

 

Prosiłbym o jakiś sprawdzony link i instrukcję instalacji na win 7 oczywiście

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) jak cos to zdalnie mozemy to postawic ;)

Czlowieku daj spokoj ...na wakacjach jestes ... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakiś sprawdzony link i instrukcję instalacji na win 7 oczywiście

Pozdro.

Ja sprzedaje instrukcję instalacji jak coś :D

 

bez przesady, rozumiem ze na wszystkim ludzie chca zarobic, no ale to juz przesada brac kase za instrukcje ktora jest ogolnie dostepna w sieci za free !!!

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy bele-jaki handel niż złota robota , sprzedaje się to na co jest popyt :cool2:

A na poważnie to ja przynajmniej gwarantuję działanie , a bardzo poważnie to szkoda czasu na coś co się instaluje bez problemu , instrukcja jest w samym programie wystarczy trochę chęci poczytać jak nie to za kasę zainstaluje każdemu INPA pisać i płacić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu się głowić, zacznijcie zawsze od instalacji Standard tools 2.12. Później wystarczy nadpisać INPE, którą ktoś już ma ładnie przygotowaną, razem z folderem EDIABAS i wszystko śmiga aż miło. Piszcie, to podeślę Wam co potrzebne za free.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu się głowić, zacznijcie zawsze od instalacji Standard tools 2.12. Później wystarczy nadpisać INPE, którą ktoś już ma ładnie przygotowaną, razem z folderem EDIABAS i wszystko śmiga aż miło. Piszcie, to podeślę Wam co potrzebne za free.

 

 

Poradzisz coś na mój mały problem, który opisałem kilka postów wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś już Standard tools 2.12?

 

Jeśli już tak to wysyłam Ci na PW link do najnowszej zaktualizowanej INPY, na której działa wszystko.

Wystarczy, że nadpiszesz katalog EDIABAS w C:\EDIABAS z tym który Ci wyślę i wrzucisz INPE do C:\EC-APPS\INPA

 

Oczywiście kabelek musisz mieć dobrze ustawiony COM1 i latency 1.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko zainstalowałem i działa bez problemu, tylko w trakcie podglądania tych dwóch kart tak się dzieje. Poza tym wszystko śmiga.

 

OK, to pobierz to co Ci wysłałem, plus dodaj ten sam parametr dla Twojego silnika w E87.ENG, z ENTRY=".....

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś już Standard tools 2.12?

 

Jeśli już tak to wysyłam Ci na PW link do najnowszej zaktualizowanej INPY, na której działa wszystko.

Wystarczy, że nadpiszesz katalog EDIABAS w C:\EDIABAS z tym który Ci wyślę i wrzucisz INPE do C:\EC-APPS\INPA

 

Oczywiście kabelek musisz mieć dobrze ustawiony COM1 i latency 1.

 

podeslij mi to wszystko jak mozesz, dzieki.

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś już Standard tools 2.12?

 

Jeśli już tak to wysyłam Ci na PW link do najnowszej zaktualizowanej INPY, na której działa wszystko.

Wystarczy, że nadpiszesz katalog EDIABAS w C:\EDIABAS z tym który Ci wyślę i wrzucisz INPE do C:\EC-APPS\INPA

 

Oczywiście kabelek musisz mieć dobrze ustawiony COM1 i latency 1.

Kabel może być na każdym porcie nie tylko 1 .

Patrzymy w system jaki port jest przydzielony , następnie wchodzimy na C:\EDIABAS\Bin\obd.ini edytujemy za pomocą notatnika i widzimy takie coś :

[OBD]

Port=Com8 <------------------- Tu piszemy numer jaki mamy w systemie i zapasujemy

Hardware=OBD

RETRY=ON

 

Żeby się nam nie zmieniał numer portu po podpięciu w USB to:

ściągamy sobie program ze strony FTDI i programujemy mu numer np.12345678 fabrycznie FTDI nie ma numeru , gdy zaprogramujemy numer wówczas bez względu w jakie USB wepniemy zawsze będzie jeden numer Com Port przypisany podczas pierwszej instalacji sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Najpierw zainstaluj to: http://chomikuj.pl/mlodzik1/BMW+Standard+Tools+2.12

 

Następnie pobierz i podmień to zgodnie z instrukcją: http://chomikuj.pl/mlodzik1/INPA+-+for+Fxx+and+Exx+%28Pe*c5*82na+aktualizacja%29

 

Na koniec wejdź w tą ścieżkę: C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT i edytuj plik z nazwą modelu, który Cię interesuje i dopisz sobie "ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 for N47,"

 

Wygląda to tak:

 

[ROOT]

DESCRIPTION=Select E87 V0.97

ENTRY= EXX,Functional jobs,

 

[ROOT_MOTOR]

DESCRIPTION=Engine

ENTRY= D50M47,DDE 5.0 for M47 TÜ,

ENTRY= DDE6M47,DDE 6.0 for M47 TÜ2,

ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 for N47, <-------------- to dopisać

ENTRY=,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.