Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest sam sensor deszczu to aic.prg , jak sensor deszczu i czujnik światła to rls_ds2.prg:

 

mam oba te pliki w c:/ediabas/ecu - mimo to nie dziala. jakis pomysl ?

 

tool32

 

jeszcze sie tym nie bawilem i niewiem jak to uzywac

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego o czym ty piszesz ,podajesz link do szrotu , to strach podłączać do auta a o możliwościach w porównaniu do Inpa to jak rower Ukraina do BMW e60

Wyskoczyłeś z tym śmieciem nie powiem jak kto . :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ads to nailepszy interfejs , szkoda że nie we wtyku OBD2 , po dodaniu przejściówki na 20 pin mamy obsługę od 90 do 2007 jednak wymaga fizycznego Portu .Ale ciekawe czy nie oszustwo bo na allegro są w opisach ADS a interfejs z kablem USB banda oszustów i debili co naciągaja ludzi :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wyhamuj trochę kolego z językiem tutaj rozmawiamy o INPA a nie o sprzedawcach z Allegro.

 

sad_madman do aut z opisu musisz mieć "pełny" ADS i komputer z RS232, choć powoli ICOM z C kablem zaczyna doganiać cenowo ADS + komputer z RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam problem z INPĄ u mnie na kompie. Zakupiłem sobie kabel z zamiarem podpięcia się pod moją E46 04' ,lecz mam problem z oprogramowaniem. Mój system to Windows 7 64 bit i Windows 8 64 bit. Sciągałem już wiele wersji INPA ale na Windows 7 wyskakuje błąd podaczs instalacji drugej części, więc wszystko odinstalowałem.

W związku z tym do kolegów mam parę pytań. Czy jest INPA pod Windows 8 64 bit?

Jak nie to proszę o rady i linki aktualne oraz instrukcje instalacji pod Win 7 64 w 100% działające.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam :mrgreen:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam problem z INPĄ u mnie na kompie. Zakupiłem sobie kabel z zamiarem podpięcia się pod moją E46 04' ,lecz mam problem z oprogramowaniem. Mój system to Windows 7 64 bit i Windows 8 64 bit. Sciągałem już wiele wersji INPA ale na Windows 7 wyskakuje błąd podaczs instalacji drugej części, więc wszystko odinstalowałem.

W związku z tym do kolegów mam parę pytań. Czy jest INPA pod Windows 8 64 bit?

Jak nie to proszę o rady i linki aktualne oraz instrukcje instalacji pod Win 7 64 w 100% działające.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam :mrgreen:

 

Pisalem o tym na stronie 155.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=223979#p1663671

Edytowane przez rzecik

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecik robiłem to już 2 razy, według Twoich instrukcji wcześniej ale nie działa INPA. Windows mam 64 bit nie 32.

Ktoś pomoże konkretniej?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecik robiłem to już 2 razy, według Twoich instrukcji wcześniej ale nie działa INPA. Windows mam 64 bit nie 32.

Ktoś pomoże konkretniej?

 

konkretniej sie nie da, wiec jak nie wiesz co i jak to zapytaj.

 

napewno cos zle robisz, bo ja pomagalem 2 kolegom na forum i dziala u nich na win 7 64

 

a skad masz moja instrukcje ? nigdzie na forum nie zamieszczalem instrukcji, a tylko ogolnie co i jak zrobilem na stronie 155.

Edytowane przez rzecik

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a dlaczego ja mam win7 i zainstalowałem inpe pierwszą lepszą, tak jakbym instalował prosty program. zainstalowałem sterowniki, potem inpe, zmieniłem com i chodzi.

mam tą inpe na płycie. jak ktoś powie jak ją udostępnić to chętnie.

 

zaznaczam że jestem szympansem jeśli chodzi o komputery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inpa chodzi jako tako, tzn, sprawdzic bledy czy skasowac je, ale na ile jest wiarygodna to nie wiem, ale wiem ze sprawdzilem kilka inpa i chodza na win7, ale np nie moge sie polaczyc z moim czujnikiem deszczu, a na xp nie mam takiego problemu, poza tym czy poza inpa cos ci chodzi ? np : ncsexpert, winkpf, tool32 ? bo jak sprawdzalem ncs to tylko wersja 4.0.1 chodzi, te starsze nie chcialy.

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie, w koncu jestem w posiadaniu inpy na win XP ..

 

włącza mi się inpa ładnie wszystko ...e46 320d 2002 poczym wybieram silniki m47 new ..i version do not match malfunction possible i sie nie łączy..

 

wchodze do e46 325i m54 ..wyskakuje .version do not match malfunction possible ..ale wchodzi dalej w menu...

 

 

cos zle zrobiłem podczas instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiolem dzis auto aby skasowac serwis po wymianie oleju :

 

http://www.bmtechnic.co.uk/tutorials/Inpa-E46-SII-Reset/Inpa-ServiceReset-7.png

 

ale niestety nie moglem skasowac, nie dziala ta instrukcja.

 

wie ktos moze o co chodzi ?

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo !!!!

Jak wskaźnik serwisu stoi wysoko to nie można skasować , i o to chodzi

można wykonać kodowanie i będzie zrobiony serwis ale też nie zawsze .

Jak do serwisu pozostało niewiele lub przejechany wtedy pozwoli Inpa to zrobić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo !!!!

Jak wskaźnik serwisu stoi wysoko to nie można skasować , i o to chodzi

można wykonać kodowanie i będzie zrobiony serwis ale też nie zawsze .

Jak do serwisu pozostało niewiele lub przejechany wtedy pozwoli Inpa to zrobić :cool2:

 

o widzisz o tym nie wiedzialem :mad2: WIELKIE DZIEKI ZA INFO :cool2:

 

ale skasowalem serwis w zegarach recznie :)

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam od niedawna Inpe EA-90X oraz kabel D-CAN. Inpę postawiłem sobie na maszynie wirtualnej z Win_XP, aby nie zakłócać starszej wersji, którą mam normalnie pod Win_7 i którą dotychczas diagnozowałem auta do 2007r. Nowa Inpa działa poprawnie, wykrywa E46 320d tak jak starsza wersja (wykrywa zapłon itd). Celem zakupu nowego kabla była diagnoza aut po 2007r. z motorami N47, N57 ... Niestety po instalacji okazało się, że N47 nie mam w ogóle na liście po wybraniu 1er, 3er E9x, 5er E6x. Dopisałem więc silnik ręcznie w plikach: E87.ENG, E87.GER (dla 1er) znajdujących się w C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT linijkę ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 for N47, wg instrukcji jednak ostatnio chciałem zdiagnozować E82 123d 204PS i po wybraniu DDE 7 for N47 niestety nie udało mi się skomunikować z silnikiem.

 

Teraz moje pytanie, czy pliki DDE7N47 oraz dde7n47.ipo znajdujące się w C:\EC-APPS\INPA\SGDAT nie obsługują N47S (N47D20B)? Czy powinienem jeszcze coś wykonać aby mi to ruszyło?

 

Liczę na pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.