Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja tez wczoraj wykonalem zwrot do viakena bo tak samo nie dzialalo mi tak jak powinno. zamowilem sobie teraz z autodiag.pl

 

z viakena mi nie zadzialalo, z audtodiaga predzej bedzie.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam interfejs od Carsofta działa z Inpa ale w modelach po 96 roku. :cool2:
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie i nie sfajcze auta ;)

 

I jak - ruszyło coś z interfejsem ?

Autko całe ?

 

Dla zainteresowanych projekt ukonczyony z pelnym sukcesem. ADS smiga i lata (prawie 2 miechy sie grzebalem w wolnym czasie).

Pod linkiem screen i zdjecia ADS w akcji (prototyp)

http://rapidshare.com/files/123634907/ADS.rar.html

 

P.S.

Rozwazam sprzedaz kitow=czesci+plytka oraz gotowych zestawow w rozsadnej cenie. Jak cos to prosze o kontak na priv.

rOBSOnX za watek na forum masz znizke na zakup po czesciach :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zainstalowalem inpa z powyzszego linku ale nie odpala sie pelne menu tzn brak wyboru modelu auta, nie mozna zrobic testowania, co trzeba zmienic aby ta wersja inpy ruszyla poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zainstalowalem inpa z powyzszego linku ale nie odpala sie pelne menu tzn brak wyboru modelu auta, nie mozna zrobic testowania, co trzeba zmienic aby ta wersja inpy ruszyla poprawnie

 

Coś musiało ci się źle zainstalować skoro nie ma wyboru auta.

Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zerknijcie na zawartosc pliku C:\INPA\CFGDAT\INPA.ini i plik C:\INPA\CFGDAT\STARTUS.IPO lub C:\INPA\CFGDAT\STARTGER.IPO tam sa podstawione wpisy pod klawisze czyli to co pojawia sie po zaladowaniu inpy. Jak starujesz INPA tzn jak skrot uruchamiasz/aplikacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zainstalowalem inpa z powyzszego linku ale nie odpala sie pelne menu tzn brak wyboru modelu auta, nie mozna zrobic testowania, co trzeba zmienic aby ta wersja inpy ruszyla poprawnie

 

Coś musiało ci się źle zainstalować skoro nie ma wyboru auta.

ok dzieki juz dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupilem interfejs do inpy z autodiagu i przejsciowke na okragle zlacze i nie ma tej informacji o zaplonie. rozebralem ta przejsciowke i sam bede sie bawil zeby to zrobic tak wiec mam pytanko jedno. z jakim pinem w obd mam polaczyc L line i Reset wychodzace z okraglej wtyczki?

 

pytam nawszelki wypadek gdyby stala sie draka i porozwalalbym kabelki bo ta wtyczka jest zalana cala i na wszelki wypadek wole zapytac od razu jak potem w trakcie roboty przerywac

 

dziekuje za wszelka pmoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Moze kogos zainteresuje. Tak wyglada moja INPA po malej zabawie z skryptami :)

 

http://images23.fotosik.pl/233/e2f7ee6c2e2632a1m.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/233/cdd4a7110204e29am.jpg

 

Wystarczy podmienic pliki katalogu C:\INPA\CFGDAT na link (skrypt jest przygotowany dla wersji w jezyku angielskim).

Edytowane przez nerwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim złączu ADS brakuje pinu nr. 15 "L-Line", rozkręciłem wtyczke i w ogóle brakuje żółtego kabla. Podejrzewam że przez brak tego pinu nie działa mi INPA. Dziwne jest to że CARSOFT działa.

 

Czy ktoś ma podobną sytuację że brakuje mu pinu 15, a mimo to działa INPA?? i jak działa to na jakim kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

W moim złączu ADS brakuje pinu nr. 15 "L-Line", rozkręciłem wtyczke i w ogóle brakuje żółtego kabla. Podejrzewam że przez brak tego pinu nie działa mi INPA. Dziwne jest to że CARSOFT działa.

 

Czy ktoś ma podobną sytuację że brakuje mu pinu 15, a mimo to działa INPA?? i jak działa to na jakim kablu?

 

Zalacz swoj C:\EDIABAS\Bin\EDIABAS.INI plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Zalacz swoj C:\EDIABAS\Bin\EDIABAS.INI plik

u mnie tak wygląda:

 

[Configuration]

EcuPath =C:\EDIABAS\ECU

SimulationPath =C:\EDIABAS\SIMULATION

TracePath =C:\EDIABAS\TRACE

TraceSize = 32767

ApiTrace =0

IfhTrace =0

SystemTraceSys = 0

SystemTraceBip = 0

SystemTraceIfh = 0

SystemTraceNet = 0

BipDebugLevel = 0

UbattHandling = 0

IgnitionHandling = 0

TaskPriority = 0

SystemResults = 1

RetryComm = 1

Simulation = 0

Interface = ADS

Installation : \EDIABAS\HARDWARE\ADS\ADS32\ADSSETUP

[TCP]

RemoteHost =OPPS

Port = 3000

TimeoutConnect = 2000

TimeoutReceive = 2000

TimeoutFunction = 10000

[XEDIC]

EdicApiPath= C:\EDIABAS\EDIC\EIDBSS

EdicInterfaceNo= 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jaki masz interfejs. Zakladam ze raczej jakas forme OBD interfejsu skoro podlaczasz sie do Carsofta. W watku masz paczke z ustawieniami do OBD wykorzystaj ja. Zmien ustawienia zmiennej interface na Interface = STD:OBD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz interfejs. Zakladam ze raczej jakas forme OBD interfejsu skoro podlaczasz sie do Carsofta. W watku masz paczke z ustawieniami do OBD wykorzystaj ja. Zmien ustawienia zmiennej interface na Interface = STD:OBD

 

Mam interfejs VIAKENa i port rs232 na karcie PCMCIA, podłańczam pod ADS bo złącza OBD w samochodzie nie posiadam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a9bf2353b7d7961.html

Podobno interfejs ten powinien chodzić z INPA. Zakładam ze soft nie działa przez brak wyprowadzonego pinu "L-line" w złączu ADS. Czy jest mozliwość wyprowadzenia tej linii z jakiejś wiązki kabli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK interfejsy Viaken i Autodiag nie dzialaja z INPA wiec ktory dziala ? Chcialbym wreszcie kupic to co nalezy :)

 

Taki mam i działa

http://autodiag.pl/index.php?p106,interfejs-do-bmw-obd2-inpa-ediabas

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
OK interfejsy Viaken i Autodiag nie dzialaja z INPA wiec ktory dziala ? Chcialbym wreszcie kupic to co nalezy :)

 

Taki mam i działa

http://autodiag.pl/index.php?p106,interfejs-do-bmw-obd2-inpa-ediabas

 

Ale pewnie tylko z autami powyzej 98r czyli jest zgody z OBD2 interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.