Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie do wieniu, czy może taki używasz i na tej stronie kupowałeś? Czy jest jakiś kontakt ze sprzedającym, nie ma żadnych danych tele adresowych. Jak kupowałeś lub ktoś z klubowiczów kupował u www.AutoDiag.pl niechciał bym dostać kabelka który może nie działać prawidłowo. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź.
BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ta wersja jest okrojona ostro. Proponuje ed2k://|file|BMW.ediabas-6.4.7-inpa-5.0.1.iso|372318208|DC12204E571A6A01EDA630B064E5B1BB|/

 

Po czym wnosisz ze okrojona? bo jesli tylko po roznicy w rozmiarze to wynika ona tylko z tego ze jest to instalka (spakowany katalog ecu ma 35mb po rozpakowaniu 290...)

 

Mialem na mysli ta od kolegi muras73. Nie zerknelem dokladnie bo na e-mule krazy wersja bez cracka.

Wersja z mojego linku startuje domyslnie w niemieckim od kolegi muras73 w angielskim.

 

Czy ktos obecnie uzywa tego. Prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Do wieniu nie wiesz czy będzie to działało w starszych modelach z okrągłym wtykiem? Widziałem maja na stronie www.AutoDiag.pl takową ale nie wiem czy inter fejs jest do starszych modeli przystosowany. Jak macie jakieś informację w tym temacie byłbym wdzięczny. Widziałem na poczatku tematu że na jakiejś rosyjskiej stronie jest taki fejs który obsługuje starsze modele.
BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy możecie podpowiedziec jak poprawnie zainstalowac INPA na komputerze z Win98 ? Oprócz wpisania w autoexec.bat linijki "path = c:\ediabas\bin" i skopiowania ckracka do inpa\bin - co trzeba jeszcze zrobic ?

2. Ponawiam pytanie : czy te programy mogą uszkodzic elektronikę samochodu ? Pytam ,bo zaprogramowałem Carsoftem 6.5 zamykanie drzwi po przekroczeniu 20 km/h i ... raz się zamykają ,a raz nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli złącze OBD to wejść C:\EDIABAS\Hardware\OBD\ i zainstalować obdsetup.exe

 

Jeżeli ADS to: C:\EDIABAS\Hardware\ADS\ADS32 i zainstalować ADSSETUP.EXE

 

Po instalacji oczywiście restart.

 

2. Nie spotkałem takiego przypadku, aczkolwiek w programach diagnostycznych warto się trzy razy zastanowić zanim coś klikniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli złącze OBD to wejść C:\EDIABAS\Hardware\OBD\ i zainstalować obdsetup.exe

 

Jeżeli ADS to: C:\EDIABAS\Hardware\ADS\ADS32 i zainstalować ADSSETUP.EXE

 

Po instalacji oczywiście restart.

 

2. Nie spotkałem takiego przypadku, aczkolwiek w programach diagnostycznych warto się trzy razy zastanowić zanim coś klikniemy.

 

To chyba nie mam pełnej wersji INPA ,bo nie mam katalogu OBD . Przy uruchamianiu wyskakują dwa błędy : "runtime error C:\ediabas\bin\tracex32.exe abnormal program termination" i " directnt.sys kann nicht geoffnet werden" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie-czy INPA pójdzie na fejsie bez jakiego kolwiek innego kabla niż oryginalny,dostarczony do fejsu ?

 

Mam coś takiego

http://moto.allegro.pl/item332877874_interfejs_diagnostyczny_bmw_carsoft_1987_2006.html

 

czy jeżeli wgram INPE i podłacze do auta ten fejs to będzie działać.Moje auto jest z 12- 1997.

 

No i również mam problem z zinstalowaniem INPY .W ścieżce PATH mam cos takiego C:\Program Files\PC Connectivity Solution\;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem rozumiem że tu na końcu7 trzeba dopisać to co podają no i tak robię ale wywala mi błąd że czegoś brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie mam pełnej wersji INPA ,bo nie mam katalogu OBD . Przy uruchamianiu wyskakują dwa błędy : "runtime error C:\ediabas\bin\tracex32.exe abnormal program termination" i " directnt.sys kann nicht geoffnet werden" .

No to spróbujmy to naprawić. TU masz paczuszkę.

Folder OBD rozpakuj do C:\EDIABAS\Hardware z zawartością wiesz co zrobić.

obd.ini EDIABAS.INI do C:\EDIABAS\Bin i masz gotową konfigurację na pełnoprawny port COM1.

 

 

Do piotrek1

 

Testowałem inpe na KKL i owszem działało, lecz niestety nie wszystko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ogolnie biorac jezeli chcecie komunikowac sie z autami <1998 potrzeba ADS.

Do aut mlodszych wystarczy obd i tu wchodzi w gre albo kabel z postow powyzej albo KKL ktory jest sprzedawany na allegro (z malymi modyfikacjami).

Kabel OBD nie bedzie czytal wszystkiego w autach <1998 bo moduly potrzebuja tzw. syganlu wybudzania. Proponuje poczytac spec. do ADS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnośnie interfejsu KKL czy może być na usb do aut z grupy Audi/VW/Seat/Skoda http://www.allegro.pl/item336275748_interfejs_obd_obd2_usb_vag_kkl_vw_audi_seat_skoda.html oczywiście z wtykiem okrągłym do BMW ,czy będzie to w jakiś sposób działało.

Kolego nerwus a można by jakieś linki do poczytania spec. do ADS. ?

Dzięki i zaraz coś poszukam sam odnośnie ADS może znajdę pozdrawiam.

BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Oki dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnośnie interfejsu KKL czy może być na usb do aut z grupy Audi/VW/Seat/Skoda http://www.allegro.pl/item336275748_interfejs_obd_obd2_usb_vag_kkl_vw_audi_seat_skoda.html oczywiście z wtykiem okrągłym do BMW ,czy będzie to w jakiś sposób działało.

Kolego nerwus a można by jakieś linki do poczytania spec. do ADS. ?

Dzięki i zaraz coś poszukam sam odnośnie ADS może znajdę pozdrawiam.

 

http://ecubb.bmwecu.org/board/viewtopic.php?t=56&highlight=ads Tu znajdzie dokumentacje ADS i OBD.

Moze byc na USB ale wydaje mi sie ze nie obejdzie sie bez modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnośnie interfejsu KKL czy może być na usb do aut z grupy Audi/VW/Seat/Skoda http://www.allegro.pl/item336275748_interfejs_obd_obd2_usb_vag_kkl_vw_audi_seat_skoda.html oczywiście z wtykiem okrągłym do BMW ,czy będzie to w jakiś sposób działało.

Kolego nerwus a można by jakieś linki do poczytania spec. do ADS. ?

Dzięki i zaraz coś poszukam sam odnośnie ADS może znajdę pozdrawiam.

 

http://bmwecu.org/adskit/
http://www.bmwecu.org/adskit/cables.html

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to coś wniesie do dyskusji to dodam od siebie:

1. mam interfejs od viaken.pl typowo pod carsoft 6.5 z gotowymi kablami (dwie wtyczki okrągła i prostokątna).

2. używam tej mniejszej INPY (5.02) z linku od murasa (67 MB) działa zarówno w e46 318 '98 gdzie mam złacze okrągłe jak i w e46 320d '01 gdzie mam złącze prostokątne.

3. Przy czym zeby sie połączyć z 320d musze przestawic w ediabas.ini parametr interface z ads na std:obd. Co ciekawe w tej INPIE nie ma katalogu OBD w /hardware a mimo to działa.

4. W 320d nie mam możliwości podpiecia sie do modułu silnika - w dziale ENGINE na liscie nie ma silnika m47... jest tylko M47 new (czyli pewnie 150PS) i po nim sie nie łaczy. Pytanie czy u was tez tak jest?

4. Czy można cos zepsuć? Teoretycznie nie ale ja coś nabroiłem, po zrobieniu RESET ADAPTATION VALUES w e46 318 samochód chodzi nierówno i sie dławi - pisez o tym w osobnym wątku. Rozmawialem z paroma znajomymi mechanikami od beemek i im sie to nie zdarzyło, nie wiedzą czemu u mnie tak sie nawywijało. Tak więc z ta opcją ostroznie, samo zczytywane błedów jest niegroźne.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

3. Przy czym zeby sie połączyć z 320d musze przestawic w ediabas.ini parametr interface z ads na std:obd. Co ciekawe w tej INPIE nie ma katalogu OBD w /hardware a mimo to działa.

 

To tylko automat do konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w INPIe jest opcja aktywacji świateł na system "szwedzki" czyli tak aby gasły po wyjęciu kluczyka a nie zostawały na pozycyjnych :?:
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w INPIe jest opcja aktywacji świateł na system "szwedzki" czyli tak aby gasły po wyjęciu kluczyka a nie zostawały na pozycyjnych :?:

 

W INPIE nie (INPA jest do diagnozy) ale jest w NCS-EXPERT i DIS'ie

 

W DIS'ie w opcji CODING - CAR MEMORY

W NCS - trzeba załączyć opcję

 

Zobacz tu

http://patrz.pl/filmy/ncs

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rOBSOnX na filmiku widać że wpisujesz hasło do aktywacji. Czy jest ono nadawane podczas instalacji softu, czy może to jest jakiś schemat.

 

 

Zobacz to :

"REPXET"

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.