Skocz do zawartości

WIEM JAK ZROBIC 300KM i wiecej w 3.0 dieslu M57.


greg300km

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie to tez nie zrozumiale...

 

ale nie wierze ze M6 nie da sobie rady z 330d...

 

kuzyn kiedys scigal sie e36 z 2.0 i w combi vs 2.5 tdi w a4... czy pasacie...

 

a4 szlo rowno ale kiedy zaczely sie zakrety... i mieszanie biegami nie miala juz szans...

 

diesel za duzo traci na zmianie biegow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję podusic 330d 184 KM--- szła jak dla mnie pięknie. Po tuningu poszłaby pewnie jeszcze lepiej.

Nie wiem czy M6 objechał czy nie ale jak dobrze podkręcił idzie pewnie nieziemsko i myślę ze niepotrzebnie takie gromy rzucacie.... większość z Was pewnie na drodze by wymiótł :-) :-) :-) To chyba zazdrośc przez Was przemawia...:-)

Niemniej jednak dla ostrej jazdy diesla tuningowanego do ekstremum bym nie kupił.... krótkie biegi, masakryczny moment- zabójczy dla sprzęgła...

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założyciel tematu , nawet nie wie jaką moc posiada M6 i notorycznie pisze jakieś bzdury o 509KM :duh: , a może to nie było M6 tylko M6look :wink:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy autor tego tematu pisze prawde, ale jak dla mnie jest to prawdopodobne. Miałem M5 e39 przez pół roku, wrażenia z jazdy niesamowite, ale nie o tym...

Teraz jeden kolega z miasta ma M5 e39 z 2001r a drugi seryjną 530d e60 z 2004r lub 2005r i wiecie co się działo kiedy się zmierzyli? Po starcie szli prawie identycznie. Te 3litrowe diesle są naprawde dobre przy startach. Na dłuższym odcinku M5 rządzi, ale na 400 metrów 530d też jest bardzo dobre. Jeśli autor tematu je dodatkowo podkręcił to bardzo możliwe, że dał rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... jezeli jest odpowiednio przygotowany czyli wzmocniony(caly zakuty, wymienione sprzeglo na mocniejsze) to moze wytrzymywac taka moc... Oczywiscie trzeba pamietac o wzmocnieniu skrzyni oraz calego ukladu napedowego :D koszty takiej przerobki przewyzszaja wartosc samochodu ale to sie wytnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem co by trzeba zrobic w 330d zeby osiągneła 0-100 w katalogowe dla M6 4,6sekundy, skoro fabrycznie ma niecałe 8.

 

Probowali juz na zachodzie: http://antandpete.vault5.com/mag04.htm

 

i zmodzone na 305km/534Nm moze stawac z E46 M3, a do M6 jeszcze daleko. I to w sedanie, a gdzie ciezszy touring... wiec jakis jednostkowy przypadek amatorskiego wyscigu tego nie zmieni.

 

No ale nie neguje choc ton wypowiedzi autora brzmiacy jak u napalonego 15sto latka i brak konkretów do tego skłania. Mam nadzieje ze wykresik w koncu sie pojawi, szczegolnie interesuje mnie ten przyrost NM z 390 na 700 (! :) ),

 

no chyba ze tak długo rzeźbi go w photoshopie :wink:

Edytowane przez Zbir
Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym chętnie zobaczył ten wykres :)

 

A co do wyscigu to musiało byc tam coś nie tak z tą M6 - na youtube jest sporo wyścigów ze startu lotnego M6 vs takie samochody jak Lamborghini Gallardo czy nowe Porsche Turbo. M6 idzie równo albo jest nawet szybsze - dlatego trudno uwierzyć że 330d może być szybsze choćby nie wiem jak podkręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzioałem zdjecie z gazety bodajze motor i widac jak e46 zostawiło m6 na starcie!

ale moim zdaniem kierowca m6 albo sie zagapił albo miał auto w ostrym trybie awaryjnym! no chyba ze nie przestawił w kompie silnika na 507kucy tylko zostawił na 400 to moge sie zgodzic ze e46 miało szanse ale jak było ustawione na 507KM to nawet jakby mu ze startu nie poszło to pozniej by dopadło e46!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady! nie mówimy o bmw z silnikiem 1.6 bo ja najwiecej takich widziałem co im znaczki i wydechy mocy dodawały!

moim zdaniem sama ingerencja w elektronike, zmiana map itp. nie dała by 300KM czy wiecej! pewnie władował tam wieksza turbine i silnik był ostro strojony! bo nawet z 3litrowego diesla ciezko uzyskac tyle KM na samych chipach itp.

ale co nie zmienia faktu ze M6 dostało baty na tym dragu! ale mowie chyba ten ziomus z Mki zapomniał przeprogramowac silnik na full KM! no bo moim zdaniem na ///M6 nie ma bata zeby jakas 3litrowka go odwaliła od tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widać że autora wątku chyba gdzieś wcięło i z wykresiku obecnie nici. Sama dyskusja jest jałowa bez niego więc ZAMYKAM temat. Jak kolega wreszcie będzie go miał to proponuję założyć nowy temat.

:wink:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.