Skocz do zawartości

Dolewnie oleju


ab_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

setka na 1000 km to nie jest zły wynik,

wiadomo ze są silniki które w ogóle nie pobierają,

ale ten literek na 11 tyś km krzywdy nie ma,

obserwuj temat ale się tym nie przejmuj,

 

przykład mam taki z życia że kupili do firmy 5 TDI, z czego 1 pobierał olej w jakieś tam podobnej ilości jak u ciebie nawet chyba zdecydowanie więcej a inne nie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo. Musisz mieć jakiś wyciek. Ubytki w dieslach są normalnością bo leci na turbo itp. ale nie 1 litr na 11 tyś. km :!:

 

Taa, wyciek... :duh:

Jest to zupelnie normalne - zwlaszcza w samochodach jezdzonych szybko po autostradach - rozni producenci maja rozne normy - niektorzy twierdza, ze silnik moze zuzywac nawet 1litr oleju na 1000 km.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie wiem jak w e60, jak w e39 w ciagu 18k km nie zauwazylem ubytku na bagnecie, jezdze tylko poza miastem, dosc szybko, nie powiem, ze po autostradach, bo ich u nas zbyt wiele ich nie ma...

 

w oplu 1l na 1000km to dosc normalny wynik

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
widze panowie ze wszyscy macie tutaj wmiare nowe autka... ja od niedawna mam e34 525 24v i co jakis czas sprawdzam stan oleju. jak kupilem to na bagnecie byl stan, pojezdzilem troche( nie wiem dokladnie ile km zrobilem ale zgasla jedna zielona lampka od wymiany i zostala jeszcze jena zielona :wink: ) sprawdzalem dzis i teraz jest w polowie miedzy minimum a stanem... jest to normalne?? i ilu kilometrą odpowiada jedna zielona lampka na kompie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu kilometrą odpowiada jedna zielona lampka na kompie?

 

Wszystko zależy od stylu jazdy i od długości odcinków. Ja przejechałem 11000 km i świeci się jedna zielona lampka więc u mnie wypada coś koło 2500 km na "lampkę" jeżdżę 70% trasa i 30 % miasto (krótkie odcinki). Dodam, że od zmiany nic nie dolałem oleju a stan minimalnie się zmniejszył.

 

Co do stanu oleju to bym się nie martwił. Sprawdzisz jak zmienisz olej, będziesz wiedział dokładnie po ilu kilometrach ile oleju musiałeś dolać i wtedy albo będziesz się cieszył albo martwił.

 

Pozdrawiam,

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zupelnie normalne - zwlaszcza w samochodach jezdzonych szybko po autostradach - rozni producenci maja rozne normy - niektorzy twierdza, ze silnik moze zuzywac nawet 1litr oleju na 1000 km.

 

Powiem więcej – producent mojego samochodu :) dopuszcza w instrukcji obsługi zużycie oleju na poziomie do 1,5litra na 1000km :) Moje zużycie zamyka się w ilości 0,4-0,6l/1000km. Oprócz tego wyraźnie widzę następujące zależności:

- 0,4-0,6l/1000km – występuje przy większej ilości tras autostradowych, a poza autostradą 0,2-0,3l/1000km (oczywiście większość moich tras to ten pierwszy wariant, bo mieszkam prawie na autostradzie :) )

- oprócz tego, zużycie wzrasta w miarę starzenia się oleju – tzn przez pierwszy 1000km nie znika nic (dosłownie), a potem dochodzi do tego zużycia, które podałem (to też jest kwestia sprawy, której nie ma sensu teraz opisywać – ale być może po następnej wymianie z pewnych względów zmniejszy mi się to zużycie oleju).

 

Tak czy inaczej – piszę o epoce motoryzacji, która większości z Was już nie interesuje, ale proponuję nie popadać w obawy w związku ze zużyciem oleju. Nie wiem, co jest napisane w instrukcji E60, ale do myślenia może raczej skłaniać sytuacja, gdy przez kilka wymian oleju nie znika prawie nic, a po kolejnej ubytek sięgnął 1 lub 2l/1000km.

 

No i jeszcze taka, może ważna i uspokajająca niektórych informacja – w definicji zużycia oleju nie mieści się kwestia wycieków. Czyli, jeżeli producent pisze w instrukcji, że zużycie nie powinno przekraczać 1,5l/1000km – to znaczy, że teoretycznie taki ubytek jest dopuszczalny w wyniku samego procesu spalania w normalnej (choć w różnych warunkach) pracy silnika przy jakiejś tolerancji dokładności wykonania elementów. Ewentualne nieszczelności to odrębna sprawa (mimo, że też ma oczywisty wpływ na dodatkowe ubytki oleju).

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo :lol: wkoncu wyczerpująca odpowiedz. dzieki wielkie :cool2: na innym poscie wyczytalem jeszcze pare ciekawych rzeczy i z tego co napisali rozumiem ze jeśli na wolnych obrotach po dodaniu dość ostro w deche nie leci niebieski dym z rury to jest dobrze;] ps. u mnie nie leci :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz kolego, że jeden zielony kwadracik to tyle i tyle kilometrów, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Lampki gasną srednio co około 2000km, ale w zależności od warunków eksploatacji (długie, krótkie trasy, ostra czy delikatna jazda itd...). I może być to 1000km, ale może być i 2500km.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeżeli tak jest u Ciebie, to oznacza tylko tyle, że coś masz nie tak z samochodem. Znikające zielone punkty są sciśle powiązane z przejechanymi kilometrami, wiesz w jakim celu. U mnie bez względu na styl jazdy, zawsze jest 10000km. Zasięgnij na ten temat informacji u fachowców, i nie pisz,że wprowadzam kogokolwiek w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A resetowałeś oil service w momencie wymiany oleju? Moja wiedza na ten temat wynika z rozmowy w serwisie. Jedynym celem tej wyswietlanej informacji jest przypomnienie o wymianie oleju po przejechaniu 10000km.Bo takie są serwisowe wymagania po zachodniej stronie Odry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens posiadania linijki z "zielonymi lampkami" bez kasowania oilservice przy zmianie oleju? Jest ktoś kto tego nie robi??

 

Zawsze kasuję.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy cykl wymian olei jak i o jego dolewanie.

Wolno nie jeżdżę ale mam krótkie miejskie przebiegi jedynie latem wyjeżdżam systematycznie Między wymianami dolałem 1litr pół syntetyka i to było na koniec sezonu letniego a silnik 2,5TDS przebieg 225600 Oleiservise wskazał po przejechaniu równo 12tyś.

Edytowane przez krzys51w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powaznie? powiedzieli, że to normalne? w nowym samochodzie. Szok.

 

0,36l / 1000 km jest jak najbardziej normalnym wynikiem, takze nie przesadzaj tym szokiem.

 

moze zbyt wiele nie wniose do sprawy, ale robilem 2 wymiany oleju w mojej e39, jedna po 18k druga 20k km (zawsze jeszcze jedna zielona kostka sie palila) - nigdy na bagnecie nie zauwazylem ubytku oleju (nie dolewalem od wymiany do wymiany ani grama), jezdze praktycznie tylko poza miastem, na dluzszych trasach, raczej szybko... przebieg 238k km

 

wybaczcie, ale 3,6l oleju na 10k km w nowej 5 jest dla mnie rowniez szokujacy :D

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.