Skocz do zawartości

czsami szarpie czasami nie


Bny

Rekomendowane odpowiedzi

otóż przy ruszaniu czasami szarpie jak puszczam normalnie sprzegło jak trzymam i pomału puszczam tak że auto samo rusza bez gazu to nia szarpie. dodam że czasami tak sie dzieje a czasami nie, wiem ktoś moze co to może być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, ale wyłącznie na zimnym, przy jezdzie na niskich obrotach i ruszaniu. Cieknie mi pompa wtryskowa, własnie umowilem sie na uszczelnianie, czy to moze byc przyczyna szarpania autem na zimnym silniku przy ruszaniu ? Edytowane przez uroboric_tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie "zle ustawiona" ? i o jakie czujniki chodzi konkretnie ? bede wdzieczny za pomoc, dodam tez, ze na niskich biegach mam wrazenie, ze przelozenia sa bardzo krotkie, na 1-ce i 2-ce auto przyspiesza tylko do 2000 obr. a wyzej przestaje przyspieszac i silnik wyje jakby mial z 3500 obr. co z tym fantem zrobic , co jest nie tak z moja skrzynią ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
w jakim sensie "zle ustawiona" ? i o jakie czujniki chodzi konkretnie ? bede wdzieczny za pomoc, dodam tez, ze na niskich biegach mam wrazenie, ze przelozenia sa bardzo krotkie, na 1-ce i 2-ce auto przyspiesza tylko do 2000 obr. a wyzej przestaje przyspieszac i silnik wyje jakby mial z 3500 obr. co z tym fantem zrobic , co jest nie tak z moja skrzynią ?

 

To typowy objaw konczacego sie sprzegla.

 

Co do szarpania mam to u siebie rowniez w e36. Ale wydaje mi sie ze to efekt stylu jazdy jezeli odpuszczam sprzeglo powoli to wsio jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwus, sugerujesz, że po prostu ślizga mi się na sprzęgle ? No to wracam do punktu wyjścia, bo to było moje pierwsze podejrzenie, później mylałem, ze to przez cieknącą pompę wtryskową. A jeśli chodzi o to szarpanie - to na pewno nie wynik stylu jazdy, dzieje sie tak tylko w mojej 3-ce w innych autach, ktorymi mialem okazje jezdzic (525 i 325) nigdy nie mialem tego problemu, poza tym dzieje sie tak wylacznie na zimnym aucie a i to nie zawsze bo czasem ladnie chodzi nawet na zimnym, jak sie rozgrzeje juz ten problem w ogole nie wystepuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no slizganie slizganiem a szarpanie szarpaniem - u mnie sie nie slizga, choc troszke juz wysoko zaczyna brac ale wydaje mi sie ze jeszcze smialo by pojezdzilo... a lekie poszarpywanie jakby w okolicach tylnego mostu wystepuje tylko na zimnym silniku zwlaszcza w momencie zmiany z 1 na 2 bieg lub jak ruszam z 2ki.. szczerze powiedziawszy nie mam pojecia co to jest bo jak sie lekko nagrzeje objaw znika i auto smiga super mimo- a daje mu popalic czesto..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż przy ruszaniu czasami szarpie jak puszczam normalnie sprzegło jak trzymam i pomału puszczam tak że auto samo rusza bez gazu to nia szarpie. dodam że czasami tak sie dzieje a czasami nie, wiem ktoś moze co to może być ?

 

mialem ten sam problem! po wyczyszczeniu egr problem zniknal! najlepiej go zaslepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nerwus, sugerujesz, że po prostu ślizga mi się na sprzęgle ? No to wracam do punktu wyjścia, bo to było moje pierwsze podejrzenie, później mylałem, ze to przez cieknącą pompę wtryskową. A jeśli chodzi o to szarpanie - to na pewno nie wynik stylu jazdy, dzieje sie tak tylko w mojej 3-ce w innych autach, ktorymi mialem okazje jezdzic (525 i 325) nigdy nie mialem tego problemu, poza tym dzieje sie tak wylacznie na zimnym aucie a i to nie zawsze bo czasem ladnie chodzi nawet na zimnym, jak sie rozgrzeje juz ten problem w ogole nie wystepuje.

 

chyba to samo mam, tak jakby kultura pracy silnika zależała od pogody :shock: może wilgotność powietrza ma coś z tym wspólnego??

 

mialem ten sam problem! po wyczyszczeniu egr problem zniknal! najlepiej go zaslepic

 

a co to takiego to edr kolego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż przy ruszaniu czasami szarpie jak puszczam normalnie sprzegło jak trzymam i pomału puszczam tak że auto samo rusza bez gazu to nia szarpie. dodam że czasami tak sie dzieje a czasami nie, wiem ktoś moze co to może być ?

 

 

witam miałem dokładnie to samo w 1.8i ale u mnie przyczyna była zupełnie inna mianowicie przyczyna była pęknieta guma łacząca przepływke z kolektorem poprostu łapało lewe powietrze a szarpanie było na zimnym jak i na ciepłym silniku moze zerknij i tam czasami te pekniecia nie sa wcale widoczne....

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

a co to takiego to edr kolego :?:

 

chyba sie pospieszylem z tym postem bo dopiero teraz zobaczylem ze masz benz a egr tyczy sie diesla. pozdr

P.S. jest to zawor recyrkulacji spalin

cos jak hamulec górski w ciężarówkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nerwus, sugerujesz, że po prostu ślizga mi się na sprzęgle ? No to wracam do punktu wyjścia, bo to było moje pierwsze podejrzenie, później mylałem, ze to przez cieknącą pompę wtryskową. A jeśli chodzi o to szarpanie - to na pewno nie wynik stylu jazdy, dzieje sie tak tylko w mojej 3-ce w innych autach, ktorymi mialem okazje jezdzic (525 i 325) nigdy nie mialem tego problemu, poza tym dzieje sie tak wylacznie na zimnym aucie a i to nie zawsze bo czasem ladnie chodzi nawet na zimnym, jak sie rozgrzeje juz ten problem w ogole nie wystepuje.

 

chyba to samo mam, tak jakby kultura pracy silnika zależała od pogody :shock: może wilgotność powietrza ma coś z tym wspólnego??

 

Saku, bingo :cool2: zauważyłem,że uzależnione jest to rzeczywiście od wilgotności powietrza, wtedy na zimym silniku szarpie, po rozgrzaniu i przejechaniu kilku kilometrów znika, wychodzi, ze jakaś część jest "uczulona" na wilgoć, a po rozgrzaniu silnika po prostu wysycha jakieś pomysły która ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie sprzegla ( nowe sachsa ) i lacznika walu ( ten gumowy elemnt) takze wystepuje szarpanie i nie wiem jak to naprawic ;/, prosze podeslijcie jakies pomysly , u mnie szczegolnie na wstecznym jak sie rusza bez gazu strasznie szrapie w okolicu walu ?? i czasami jak sie przezyca z 1 na 2 ;/ pomozcie :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem popatrzyc co tam na '3' słychac, ja mam 5-ę,525i miałem problemy ze sprzęgłem,skrzywił mi mechan tarcze [nową] przy wkładaniu,w ogóle cięzko biegi wchodziły,z tym szarpaniem ja czasem miałem problemy w upalne lato,wymieniłem płyn i siłownik,gumy w moście [poduszki],do wymiany łączniki mostu, i moze łącznik gumowy z wałem po nitce do kłębka-ponoć wszystko moze byc przyczyną takich szarpań, poza tym podpora może tez robic takie coś-pzdr- :arrow: ...
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dokładnie mam to samo ale dosłownie przez chwilke.. na zimnym..a jak dam ostro po garach to tylko za pierwszym razem tak szarpie..jest to dziwne i sprawia wrazenie jakby chwilowo byl luz jakis na dyfrze albo wale napedowym.. generalnie gdzies w przeniesieniu napedu - napewno nie robi tego silnik..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.