Skocz do zawartości

Bezsens-pewnie post bedzie usuniety albo zamkniety Pilne


Lego

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no ładnie... ale się porobiło na Tym forum... :P

 

Jak to zgrabnie powiedział Santex: "podpinam się pod to recami i nagami"

Tak!! ja również myślę, że zaraówno normali samochodowi porąbańcy jak i BeeMkoWi maniacy muszą od czasu do czasu się pośmiać czy pogadać "od rzeczy" - i to nie tylko w barze przy browarku... :twisted2:

Jak ja mam Wam moi mili wrzucić dowcip, jak tu za rogiem Admin z pałą czeka...(no może z tą pałą to przegiąłem :wink: ) :?:

Jak można pominąć te obelżywe dla nas fotki "tjuningowców"?? Nie da się... prawie każdy chce się wypowiedzieć i pośmiać.

 

Poza tym, napisaliście post (chyba Sebast - nie chce mi się spr), że to już prawie 1000 uzytkowników forum...

Wspaniale!! :mrgreen: Ale zaraz :hand: Przecież to forum jest dla nas... dla tych wszystkich ludzi, którzy chcą się kontaktować, poznawać, wymieniać poglądami.

Jeśli tak, to moglibyśmy sobie (w najgorszym administratorskim wypadku) zakupić miejsce na serwerze(i dysk)... tyle osób.... :duh:

 

Jedni pomyślą: tak, niby tylko składka po 2zł (lub kilka) ale Jasiek nie dał i korzysta.

 

I dobrze. Wiadomo, że nie jesteśmy windykatorami i nie każdy zapłaci, ale czy warto mieć do kogoś żal o 2 złocisze?? :doh:

 

Panowie, zacznijmy szukać rozwiązania tej sprawy "na forum", a nie tylko się skarżyć i prowadzić spekulacje.... :norty:

Edytowane przez Prezes_

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santex dokładnie.Sam pamietam jak kilka miesiecy temu zawieszony był "kurnik" bo serwer padl i wlasnie byla zorganizowana taka akcja sqladania sie na nowy serwer pod groźba ograniczenia ilości uzytkowników. Ta droga ziarnko do ziarnka dzieki userom admin zakasował (wg oficjalnych informacji) ok 20 koła papieru :P .No nowy zajefajny serwer wystarczy a moze nawet i na wspolne klubowe BMW :P :lol:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to admin troche nas lekcewazy

wczoraj rozmawialismy sobie z adminem na gg po tym jak wyrzucil moj topic "Co za badziewie, ale wiocha itp czyli Gagi BMW", ktory mial dotyczyc takich humoresek jak np zajefajne dywaniki w nowej pionie http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15317&item=4525456676&rd=1

ponoc nie ma miejsca na to a poza tym nie jest smieszne

 

uwazam, ze znalazloby sie pare osob, ktorych to przynajmniej rozwesela

wiec popieram zrzutke i chetnie cos doloze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym myślę, że znalazłby się jeden może kilku forumowiczów, którzy nie są znudzeni kolejnym wątkiem, jakie migają im się codziennie. Wiadomo jest do tego opcja :search: , ale może ktoś tam własnie spędził mnmnóstwo czasu i wystarczy go posłuchać, albo chociażby zlać, ale nie usuwać.

Jestem jak najbardziej za

BMW - najlepsza metoda na łagodzenie wewnętrznej natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie się dorzuce bo podoba mi się to forum i mam nadzieje że znajdzie się jeszcze wielu chętnych bo każdy grosz się liczy. Pamiętajcie że im nas więcej będzie tym mnij to będzie każdego kosztowało.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... opcja :search:

Pffff... forum polskie, polskojezyczne, a emotikony jakies obce. Duzo lepiej wygladaloby np. http://mklub.net/szukaj.gif**

Poza tym coraz czesciej na niniejszym forum dochodzi do "mocniejszej" wymiany zdan, a zatem przydaloby sie jeszcze np. http://mklub.net/bujajsie.gif**

 

P.S. Sorki, ze nie animowane ale naprawde nie mam czasu zajmowac sie duperelami :) A stworzenie tych - jednoklatkowych - zajelo mi 30 sekund. Oczywiscie zrobilem to dla przykladu dolaczajac pytanie, czy nikt nigdy nie wpadl na pomysl spolszczenia najczesciej uzywanych emotikonow? W koncu coniektorzy na tym forum uzywaja ich kilkadziesiat razy dziennie :twisted2:

 

** - © 2005 by saintman - wszystkie prawa zastrzezone

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł Saintman, bardzo dobry...

 

heheh, my tu sobie gadu gadu, a admin przyjdzie i topic skasuje :P

oby nie, bo myśl OT jest naprawdę godna rozważenia. :clap:

mamy już 40zł (lub 80zl - zalezy po ile zbieramy), dawajcie dalej :mrgreen:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem zrobić zrzutę na dysk ????

Nie wydaje mi sie, zeby tu chodzilo o dysk. A jezeli tak, to bardzo chcialbym znac takiego providera, ktoremu dostarcze dysk 160GB i ona da mi 160GB przestrzeni na WWW na szybkim laczu :) Cena za 1GB w przypadku przestrzeni pod serwer wirtualny niewiele ma wspolmego z cenami HDD.

 

P.S. Jak bardzo chcecie to nawet dzisiaj odpale Wam forum "Na Luzie" :) Bedziecie mogli wyżywac sie tam do woli. Mam troche wolnego miejsca na szybkim serwerze wiec nie ma problemu.

Edytowane przez saintman

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Ostatni post na temat OT (link http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2943&highlight=ot) sam zakladelem ladny kawalek czasu temu. Wtedy wiekszosc glosow byla na NIE, widze, ze sytuacja na forum sie poprawia. W tej chwili malo sie udzielam, bo na szczescie z fura nic sie nie dzieje i o nic nie musze sie pytac, a o bzdetach pogadac nie mozna :( Oczywiscie moge teraz pomagac innym, ale po to wchodzic na forum poprostu czasem mi sie niechce. Wszystko moim zdaniem zmienilby OT. A tak swoja droga, forum jest oficjalnym FORUM BMW, czy tak bogata firma jak BMW nie jest w stanie dowinansowac klubu? Przeciez wkoncu maja reklame. Gadanie o kosztach jest poprostu smieszne! Gdyby to bylo forum 10 letnich fanow klockow lego to co innego, ale FORUM BMW ?? :shock: jak dlamnie cos niewyobrazalnego. W razie czego tez sie pisze na skladke.

 

Do admina: troche wiecej luzu koles, jak narazie to zachowujesz sie jak jakas wyrocznia, albo kat i mam wrazenie jakbys nie byl NASZEJ stronie, a wkoncu laczy nas wspolna pasja.

 

Panowie! Trzymajcie sie ramy to sie nie posramy!!!

W BMW Blisko Masz Wszędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to ja też sie oferuje, ale jeśli do serwerka to musi byc dysk SCSI a tu ceny deko wyższe 30GB chyba ok 600pln ale i tak 30GB na text to jakieś 2 lata pisania praktycznie bez ograniczeń.

Mimo wszystko zrobić coś z tym trzeba ponieważ forumowicze odczówają taką potrzebę, a prawda jest taka że jeśli powidzmy 3/4 ludzi domaga się zmian, a ich prośby sa odrzucane to poprostu będziemy się wykruszać, owszem w nasze miejsce przyjdą nowi, ale z czasem tez odczują różnego rodzaju potrzeby i jeśli nie zostaną spełnione to kółko się zamyka, niestety warunki na forach są jak prawa rynku, produkt który nie spełnia oczekiwań klientów jest nie do sprzedania. Myślę że w tej chwili nie ma co bić piany ale ja bym radził się dogłębniej zastanowić nad tym problemem, dajmy szansę adminowi niech przeanalizuje za i przeciw, za dużo zostało powiedziane i za duzo osób jest za wprowadzeniem "luźnego działu", aby te prośby zignorować.Może sie to poprostu źle skończyć dla tego forum i to nie jest groźba tylko selekcja naturalna.

Napewno dojdziemy do konsensusu sprawy.

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi byc SCSI. Nowe dyski SATA dorownuja juz predkosciami. Pozatym za 200 zl mozna spokojnie kupic dysk SCSI 20 giga co w zupelnosci wystarczy na OT.

Nie wiem jaki jest serwerek, ale może nie obsługiwać SATA. Co do SCSI właśnie sprawdziłem ceny w Action Seagate 36GB kosztuje 489pln netto w hurcie :(, ale wkońcu zwykły twardy też może być

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzac po ostatnim tygodniu z niecierpliwoscia czekam na temat "o ktorej porze prawdziwy fan bmw oddaje stolec"...

 

moim zdaniem admin dobrze robi, ze zamyka i kasuje te tematy.

 

jelsi chodzi o OT

Ostatni post na temat OT (link http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2943&highlight=ot) sam zakladelem ladny kawalek czasu temu.

podzielam zdanie z pierwszych 2 odpowiedzi GR...

 

 

ale a propos tego co wy mowicie o hostingu... po pierwsze nie kupuje sie dysku, bo to nie jest komputerek u admina w mieszkaniu, tylko placi sie providerowi za konto... i zrozumcie, ze po dlugim czasie istnienia publicznie dostepnego i popularnego serwisu tematycznego baza potrafi spokojnie urosnac do kilkudziesieciu mega albo i wiecej i to przy samym tekscie...

dlatego nie wymagajcie aby klub finansowal gadanie o pierdolach, zwlaszcza ze zapewne takiego typu podforum szybko sie rozrosnie (zwlaszcza patrzac na ostatnie dni jak zaczely wbijac tu osoby nie majace nic wspolnego z samochodami tylko chcace porobic zamieszania).. jesli ktos odczuwa niezwykla potrzebe, aby zlecialo sie tu cale gimnazjum chcace popytac co robi fan bmw jak sie nudzi to http://phpbb.com , http://punbb.org .. zalozcie forum i have fun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale a propos tego co wy mowicie o hostingu... po pierwsze nie kupuje sie dysku, bo to nie jest komputerek u admina w mieszkaniu, tylko placi sie providerowi za konto... i zrozumcie, ze po dlugim czasie istnienia publicznie dostepnego i popularnego serwisu tematycznego baza potrafi spokojnie urosnac do kilkudziesieciu mega albo i wiecej i to przy samym tekscie...

 

Wiem co to jest hosting, a czemu serwer nie może stać w domu, być może w tym przypadku tak nie jest, nie sprawdzałem na jakim serwerze jest to forum.

 

dlatego nie wymagajcie aby klub finansowal gadanie o [bAD], zwlaszcza ze zapewne takiego typu podforum szybko sie rozrosnie (zwlaszcza patrzac na ostatnie dni jak zaczely wbijac tu osoby nie majace nic wspolnego z samochodami tylko chcace porobic zamieszania).. jesli ktos odczuwa niezwykla potrzebe, aby zlecialo sie tu cale gimnazjum chcace popytac co robi fan bmw jak sie nudzi to http://phpbb.com , http://punbb.org .. zalozcie forum i have fun...

 

dlatego zaproponowałem taki pomysł http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?p=43948#43948 Wystarczy dosłownie 10MB przeznaczyć na taki dział a będzie można pisać przez 2miesiące do bólu a jeśli zabraknie miejsca, to stare posty automatycznie do śmietnika, tak jak jest na newsach nowe wypierają stare.

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, moze wiesz, wyjasnilem ogolnie do ogolu... gdyby serwer stal w domu to napewno gigabajty by nie byly problemem, bo w tej chwili dysk 2gb to sie kurzy u mnie w szafie, a na 2gb to mozna gadac o pierdolach pewnie kilka lat...

po prostu rozumiem powody jakimi sie admin kieruje nie chcac uruchamiac dzialu malo wnoszacego do tematyki, za to zajmujacego miejsce i generujacego transfer..

poza tym tak wlasciwie to nie mowimy o przestrzeni dyskowej serwera, tylko bazy danych a to roznica..

Edytowane przez zalew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Admina w 100% ale zdaje sobie sprawe że "rozwścieczonego tłumu" nie powstrzymasz, jednostki można tępić ale nie miliony, :lol: :wink: dlatego trzeba dojść do jakiegoś porozumienia, niech Admin się wypowie bo pomiędzy sobą to my tu tak możemy do białego rana i i tak nic nie ustalimy a miejsce na serwerze sie kurczy...

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego musi być hyde park, na każdym szanującym sie forum jest, a rozwiązaniem na to aby nie zabierało to miejsca na serwerze proponujew takim hyde parku lub OT z automatu kasować posty które mają więcej niż np. 2 miesiące i wtedy problem z głowy, lub odraniczenie do 300 postów jeśli zostanie przekroczone nowy post automatycznie kasuje najstarszy i wtedy jest przydzielone określone miejsce na serweże i jest zawsze takie same.

 

Może sie tym naraże ale ostatnio czuję się trochę ubezwłasnowolniony na tym forum, znam zasade że admin ma zawsze racje i się z nim nie dyskutuje, ale jest też taka zasada że to nie admin twoży forum tylko jego urzytkownicy i jeśli produkt nie spełnia oczekiwań większości to klijęci zaczynaja zmieniać firmę, dlatego musimy z adminem znaleźć jakić złoty środek

 

No dobra - mój kamyczek też wrzucę :D

Przychylam się do postu Kiokio, który mówi o dziale OT, a w którym jest np ograniczenie postów do 2-3 miesięcy. Jeżeli chodzi o jakąś składkę na hosting to oczywiscie się deklaruję.

Edytowane przez Elwis

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za OT, bo przecież nie można cały czas czytać o jednym i tym samym, że temu sie zepsuło to a drugiemu tamto. Czasami w sieci znajduje sie tak interesujące rzeczy, że można byłoby sie nimi podzielić z forumowiczami, zapytać ich o zdanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... opcja :search:

Pffff... forum polskie, polskojezyczne, a emotikony jakies obce. Duzo lepiej wygladaloby np. http://mklub.net/szukaj.gif**

Poza tym coraz czesciej na niniejszym forum dochodzi do "mocniejszej" wymiany zdan, a zatem przydaloby sie jeszcze np. http://mklub.net/bujajsie.gif**

 

P.S. Sorki, ze nie animowane ale naprawde nie mam czasu zajmowac sie duperelami :) A stworzenie tych - jednoklatkowych - zajelo mi 30 sekund. Oczywiscie zrobilem to dla przykladu dolaczajac pytanie, czy nikt nigdy nie wpadl na pomysl spolszczenia najczesciej uzywanych emotikonow? W koncu coniektorzy na tym forum uzywaja ich kilkadziesiat razy dziennie :twisted2:

 

** - © 2005 by saintman - wszystkie prawa zastrzezone

Nie ma żadnego problemu, aby dołączyć nowe emoikonki. Prześlij takie ładne emoikonki Adminowi i jeżeli uzna, że są OK, to je umieści, a jak jesteś taki wprawny, to je zanimuj i dopracuj, będą ciekawsze, bo jest bardzo szeroki i tekst słabo czytalny (oczywiście bez urazy :))

Te ikonki co są obecnie zamieszczone (w tym :search:), to gdzieś w 60% przesłane przeze mnie Adminowi i jak "starsi" bywalce pamiętają zostały dodane jakiś czas temu ... (ale sie pochwaliłem ;))

Jestem pewien, że problem z miejscem na forum, to napewno nie jest problem małego dysku.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem zrobić zrzutę na dysk ????

Nie wydaje mi sie, zeby tu chodzilo o dysk. A jezeli tak, to bardzo chcialbym znac takiego providera, ktoremu dostarcze dysk 160GB i ona da mi 160GB przestrzeni na WWW na szybkim laczu :) Cena za 1GB w przypadku przestrzeni pod serwer wirtualny niewiele ma wspolmego z cenami HDD.

 

P.S. Jak bardzo chcecie to nawet dzisiaj odpale Wam forum "Na Luzie" :) Bedziecie mogli wyżywac sie tam do woli. Mam troche wolnego miejsca na szybkim serwerze wiec nie ma problemu.

 

 

Saintman ;) Mało znajomych studentów masz ;) ... Na akademickich serwerach, swiasz browara adminowi, dajesz dysk ;) I masz serwerek na cholernie szybkim łączu .. tam ma teraz stanąć mój serwer , zrzutye z kumplami zrobilismy wlasnie na 160 GB ... ino dysk dzien po kupieniu sie posypał ;) Poszedłna gwarancje .... Ja tam bede mial coś 40 GB .... ok, jak o to chodzi, udostepniam 10 GB o pieprzeniu ;) >.. ino dysk wróci .... Serwer na "TEKACH" wrocłąwskich ;)

Wejdź i nakarm głodne dziecko ! => http://www.pajacyk.pl/

E-mail => http://tinyurl.com/6qvjz

Skype => callto://santex997/

tel.kom.: +48 880 445 818

--

http://ot.mklub.net - Ciemna Strona Forum BMW Klubu Polska :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Najciekawsze jest to, że najdosadniej Adminowi wrzucają na plecy w miarę nowo zarejestrowani... :?

 

Dział Hyde Park.. Ja nadal twierdzę, że będzie to mega śmietnik z beznadziejnymi zdjęciami BMW po "tuningu", buraczanymi dowcipami i masą linków do Allegro. Do tego będzie stek wyzwisk i naśmiewania się z innych aut, lub co gorsza ich właścicieli...

 

Do tego, jeśli to ma być prawdziwy HP, to bez moderowania, prawda ?

To w takim razie mamy sobie pozwolić na teksty "popieprzyć" itp. np. santexa, który coś mi się zdaje robi to teraz prowokacyjnie i złośliwie wiedząc, że tu się tego nie toleruje ?

To co w takim razie z szumnym ZMIENIAMY WIZERUNEK MARKI - WSZYSCY ? Ja nie mowię, że od razu trzeba być sztywniakiem, ale...

 

Ale z drugiej strony - czemu nie ? Tyle, że z pewnymi zasadmi.

Np. nadal obowiązuje język i kultura.

Myślę, że można zrobić taki dział na próbę. Admin, co Ty na to ?

Pomysł kioko jest chyba OK - zwłaszcza na próbę. Tak działa przecież giełda :arrow: starsze posty się kasują same.

A jak panowie zaczną przeginać to podziękujemy i tyle.

 

Podoba się też regulamin ktoregoś z innych forum - o nie piętnowaniu nowych. Może da się jakoś zaadoptować ?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No to się narobiło. Zostawić Was na parę godzin samych...

 

 

Najpierw trochę samemu od siebie.

 

Działu OT nie ma z kilku powodów. Niektóre z nich już na tym forum kilkukrotnie się przewijały:

 

1) ograniczone miejsce na dysku - serwer nie stoi u mnie w domu, tylko jest u providera. Chcecie kupić dysk na OT. I co ja z nim zrobię? Pójdę z nim do providera i powiem: "tu jest dysk 60GB, wepnijcie go w jakiś serwer bo potrzbujemy miejsca"? Obawiam się że wtedy usłuszę w odpowiedzi że oczywiście mogą nam przyznać na swoich dyskach tyle miejsca ile potrzebujemy ale to kosztuje tyle i tyle...

 

2) skarbnica wiedzy o BMW - taki cel przyświecał nam podczas uruchamiania tego forum. Chodziło (i nadal o to chodzi) aby każdy w miarę szybko mógł uzyskać dobrą i jak najbardziej fachową radę nt swojego samochodu.

 

3) ilość osób i postów - rośnie w dużym tempie. 7 miesięcy temu (po półtora roku funkcjonowania forum) było zarejestrowanych 1000 osób. Dziś jest to już 2100 osób. Rok temu dziennie pojawiało się średnio 27 postów. Dziś jest to 51. Zdaję sobie sprawę że tempo zapisywania się nowych osób i pisania postów nie będzie rosło tak w nieskończoność, ale chyba można założyć że za rok będziemy mieli 3500 forumowiczów i 80-100 postów dziennie. Zakładając że nie będzie działu OT. Jak taki dział się pojawi to ilość postów wzrośnie jeszcze bardziej.

 

4) administrowanie forum - w nawiązaniu do pkt.3. Aby utrzymać pewien poziom kultury ktoś te wszystkie posty musi (i będzie musiał) czytać. Niezależnie od tego czy go dany temat interesuje czy nie. Teraz robię to ja i pomaga mi GR. I już teraz zajmuje mi to codziennie sporo czasu. A za rok jak będzie pojawiało się 80 postów dziennie też będę musiał to robić. Pamiętajcie, że moja praca w Klubie (jako admina forum i strony www oraz członka Zarządu) jest społeczna. Nie dostaję za to kasy, poświęcam swój prywatny czas i szczerze powiedziawszy spędzanie codziennie 2 godzin na przejrzenie wszystkich postów nie jest łatwe. A jeśli powstanie dział OT to będę musiał poświęcić na to jeszcze więcej czasu.

 

5) zapychanie wyszukiwarki. Używając wyszukiwarki powodujemy wzrost rozmiaru bazy. Tak zrobione jest to forum. Jeśli pojawi się dział OT to każde użycie wyszukiwarki będzie powodowało dorzucenie do bazy kolejnych niepotrzebnych kB. Oczywiście ktoś może powiedzieć że w wyszukiwarce jest możliwość przeszukania tylko jednego działu z pominięciem działu OT. Racja. Ale bez urazy - duża część z Was nie potrafi nawet zedytować własnego postu to co dopiero mówić o jakimś bardziej skomplikowanym użyciu wyszukiwarki. Pomijam tu tych którzy umieją się wyszukiwarką posłużyć ale chcąc znaleźć coś szybko po prostu zapomną zaznaczyć że nie chcą przeszkoiwać działu OT.

 

6) po wyszukaniu otrzymamy śmietnik - po użyciu wyszukiwarki (jeśli nie "odchaczymy" działu OT co będzie nagminne) otrzymamy całą masę zupełnie nieinteresujących nas wątków przez które będziemy musieli się przebić. Obawiam się że to spowoduje jeszcze większą niż dotychczas niechęć z korzystania z wyszukiwarki. Bo nikumu nie będzie się chciało przejrzeć 200 tematów skoro tak naprawdę może 40 będzie na interesujący go temat.

 

7) darmowe forum - pamiętajcie też, że jakby nie patrzeć to jest to darmowe forum. BMW Klub Polska je stworzył i udostępnił wszystkim za darmo. A darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

 

8 ) działy OT w internecie - popatrzcie jaki poziom reprezentują. My chcieliśmy stworzyć forum inne, bardziej rzeczowe, gdzie fan marki BMW może poczytać o BMW i czegoś ciekawego się o nim dowiedzieć. Stworzenie działu OT upodobni nasze forum do innych. A czy o to nam chodzi? Co nam to da?

 

 

 

A teraz bezpośrednie odpowiedzi na Wasze pytania i zarzuty.

 

Bezsens połowa postów na tym forum jest zamykana lub kasowana
Jak to policzyłeś? Bo wg mnie na prawie 39 tysięcy postów napisanych przez ostatnie dwa lata skasowanych lub zamkniętych zostało może ze 100 (choć nie wiem czy nie przesadziłem z tą liczbą).

 

CZemu nie można porozmawiać tu o róznych innych pierdołach,motoryzacji itp.Czemu posiadacze BMW nie mogą wiedzieć np czego ich koledzy suchają.
Bo to nie jest forum o pierodołach ani o gustach muzycznych tylko o BMW.

 

Kocham te samochody i nie lubie jak ktoś ma BMW to jest panem swiata.
A tego akurat nie rozumiem. Że niby to o mnie było?

 

Faktycznie czasem się zdarza, że admin się zbytnio angażuje, a forum momentami wygląda jakby panowała tu "jedyna słuszna ideologia" (np. temat o przeróbkach),
Gdybym się tak nie angażował to już dawno zrobiłby się tu śmietnik tak jak na innych forach. I masz rację że panuje tu "jedynie słuszna ideologia". Każdy jakąś reprezentuje. My jako BMW Klub Polska właśnie taką (np. w kwestii przeróbek). I albo to Ci odpowiada i w związku z tym bywasz na tym forum i ew. zapisujesz się do Klubu, albo Ci to nie odpowiada i idziesz gdzieś indziej.

 

Czasem czlowiek potrzebuje popieprzyć od rzeczy
Tylko dlaczego na naszym forum? Ja Wam nie bronię pieprzyć od rzeczy, ale nie chcę tego na własnym podwórku.

 

Dlatego musi być hyde park, na każdym szanującym sie forum jest
Wniosek z tego taki że nasze forum nie należy do grupy szanujących się for dyskusyjnych w internecie. Widać odpowiedni poziom kultury i, nazwijmy to, fachowości to za mało żebyć być szanowanym forum...

 

Faktem jest również, że wiele dość ciekawych wątków w ostatnich dniach "wsiąkło"
Jakie? Wykasowałem wątek nt "jakie wypadki mieliście" oraz ze zdjęciami zmasakrowanych wiejskim tuningiem BMW. Czy to były takie ciekawe wątki które zasługiwały na szczególną uwagę?

 

Wystarczyło zamknąć, napisać na końcu uzasadnienie a po jakimś czasie wykasować. Ważne jednak aby każdy przeczytał dlaczego dany wątek był "nie keke" i wziął to pod uwagę na przyszłość.
Robiłem to wielokrotnie. GR również. Ale ile można? Ciągle piszemy to samo: poszukaj, nie śmieć, nie przeklinaj, zmniejsz zdjęcie w profilu, pisz poprawnie tytuły, itd... Cierpliwość kiedyś się kończy.

 

Aktualnie zastanawiam się nad każdym dopisywaniem i zaczyna mi się coraz mnie chcieć pisać bo nie wiem czy admin zaraz tego nie skasuje.
Żartujesz, prawda? Kiedy skasowałem jakiś Twój wątek? Akurat Ty należysz do tej grupy osób które piszą z sensem, więc nie wiem skąd wysnułeś taki wniosek...

 

moim skromnym zdaniem to admin troche nas lekcewazy
Człowieku, jesteś na forum od 2 miesięcy, napisałeś 19 postów i twierdzisz że ja lekceważę forumowiczów. W jaki sposób? W taki że nie pozwalam na zaśmiecanie forum? A nie pomyślałeś że może właśnie staram się nie lekceważyć wszystkich tych którzy z tego forum chcą mieć jak największy pożytek?

 

Wiadomo jest do tego opcja :search: , ale może ktoś tam własnie spędził mnmnóstwo czasu i wystarczy go posłuchać, albo chociażby zlać, ale nie usuwać.
Powiedz mi Onaro jak dużo wątków usunąłem przez ponad 2 lata istnienia forum? Nie wiesz? Może dlatego że jesteś na forum od 10 dni? Cieszy mnie ogromnie że się zapisałeś, że się udzielasz, że chcesz korzystać z forum, ale proszę Cię nie krytykuj mnie za coś o czym nie masz pojęcia.

 

Pffff... forum polskie, polskojezyczne, a emotikony jakies obce.
Podeślij polskojęzyczne to wrzucę na forum.

 

A tak swoja droga, forum jest oficjalnym FORUM BMW, czy tak bogata firma jak BMW nie jest w stanie dowinansowac klubu?
A niby dlaczego firma BMW miałaby to robić? W dzisiejszych czasach naprawdę trudno dostać coś za nic. Jaki interes wg Ciebie ma firma BMW żeby finansować komuś miejsce na serwerze na pisanie głupot?

 

Do admina: troche wiecej luzu koles, jak narazie to zachowujesz sie jak jakas wyrocznia, albo kat i mam wrazenie jakbys nie byl NASZEJ stronie, a wkoncu laczy nas wspolna pasja.
Zachowuję się jak wyrocznia, bo na każdym forum admin jest wyrocznią. A co do pasji: moją pasją jest m.in. BMW i dlatego jestem na tym forum. Jakbym chciał pogadać o gotowaniu to poszukam forum o gotowaniu. Jak chcę pogadać o muzyce to idę na forum o muzyce.

 

 

Pomysł na rozwiązanie problemu.

 

Nieukrywam że najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłoby założenie działu OT poza tym forum. Saintman zdaje się proponował udostępnienie miejsca na swoim serwerze. Ja natomiast na naszym forum zrobiłbym link do tego forum OT. Plusy takiego rozwiązania:

- nie miałbym wpływu na to co się w tym dziale pisze, więc ja uniknąłbym oskarżeń o bezpodstawne usuwanie wątków, a Wy mielibyście całkowitą swobodę wypowiedzi (chyba że admin tamtego forum zacznie robić porządek)

- nie musiałbym czytać wszystkiego co się tam pojawia co zaoszczędzi mi mnóstwo czasu i pracy

- na naszym forum tematy OT nie będą zabierały cennego miejsca

- jeśli się okaże że śmietnik jest tam okrutny i dział ten jest nie do zaakceptowania to po prostu usunę linka z naszego forum, ale forum OT nadal będzie istniało i będziecie mogli z niego bez przeszkód korzystać.

 

Co Wy na to? Saintman - zajmniesz się tym?

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.