Skocz do zawartości

Nowy nabytek do konkretnego remontu :) Prosze o pomoc...


motorzeszow

Rekomendowane odpowiedzi

to ta szabelk z czerwonym uchwytem? bo do silnika jest taka zolta umieszcozna blizej przedniej szyby, jesli chodzi o tą czerwona mniej wiecej w polowie silnika to tam praktycznie brak oleju, ale czy brak oleju w skrzyni moze powodowac to ze auto nie jedzie? zauwazylem to i dobrze ze silneik nie chodzil dlugo.

 

:lol: nie mogę kto Ci powiedział z tym bagnetem? Sprzedawca ? Dobre nawet oleju nie trzeba wlewać do silnika przy sprzedaży

 

 

A teraz tak na poważnie: bagnet czerwony jest od oleju silnikowego. Nie masz oleju SILNIKOWEGO.

 

Żółty jest od skrzyni biegów. Sprawdź sobie jak się sprawdza poziom oleju w skrzyni.

 

Do silnika wchodzi 7,5 litrów oleju (razem z filtrem) uważaj są tam 3 rodzaje filtrów olejowych (swoją drogą mam jeden do sprzedania, ale do ciebie chyba pasować nie będzie). Jak kuzyn ma warsztat to ile idzie oleju powinien wiedzieć (są do tego specjalne katalogi).

 

Paski powymieniaj, napinacze też by pasowało. Sprawdź poziom oleju w NIVO. ( po lewej stronie samochodu przy kielichu pojemnik z kurkiem na górze) Ma być widoczny na pierwszej siatce parę mm nad nią. Jak będzie za dużo to go wyrzuci. Dolewaj odpowiedni olej(poszukaj na forum jaki). Przeczyść sobie świece (albo lepiej od razu kup nowe- też mam 4 szt. do sprzedania :wink: ). Wykręcenie 12 świec trochę zajmie, ale nie przejmuj się drugim razem już krócej.

Jak gaz strzela to albo masz problem z kablami, albo z świecami, albo zawór się jakiś nie domyka i strzela gazem. Jak wymontowujesz gaz, to na początek wykręć mixery. (swoją drogą dziwnie masz ten gaz zamontowany).

 

Co do skrzyni biegów- używanej nie kupuj jak nie możesz się przejechać autem w którym jest ona zamontowana. Jak kupisz taką co leży na magazynie w szrocie to będzie w podobnym stanie jak twoja. Jak chcesz naprawiać to samemu tego raczej nie zrobisz (bardziej kumaci by się nie podjęli- to robią głównie ludzie zajmujący się tylko automatami)

 

Z przodu brakuje jej jednego halogena. Wiadomo auto w takim stanie nie jest bezwypadkowe, ale zobacz, ze lewą lampę od świateł mijania masz bez "uśmieszku" a prawą z nim. Ja bym to jakoś ujednolicił (używana lampa nie jest droga).

 

Spojler wywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Śmieszny ten temat jest i nic więcej . Autorowi współczuje nieświadomości . Jedynie Ci którzy radzą pociąć to na żyletki kumają z czym to sie wszystko je ... potnij dopóki jeszcze nie zacząłeś ładować kasy bo będziesz płakać .
marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny ten temat jest i nic więcej . Autorowi współczuje nieświadomości . Jedynie Ci którzy radzą pociąć to na żyletki kumają z czym to sie wszystko je ... potnij dopóki jeszcze nie zacząłeś ładować kasy bo będziesz płakać .

Niestety czym tamat bardziej się rozwija tym bardziej popieram to co Mehow napisał,, i autor tematu chyba nie świadomy co go czeka,, jeszcze nie zaczął a już kobinuje jak autko chociaż posklejać aby chodziło..

Właścicielowi jednak radze auto na części popchać

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oleju w silniku mam tak niecalem 2 mm przed minimum,

Oleju powinno być między minimum, a maksimum jeżeli tak nie masz to musisz dolać

a w skrzyni jest w ciul, okolo 2 cm ponad maximum :/

na forach internetowych jest coś takiego jak wyszukiwarka, skorzystaj z niej, aby dowiedzieć się jak się sprawdza olej w skrzyni automatycznej.

 

czy jak wleje mu Lotosa mineralnego to bedzie dobry czy do tego silnika jest przeznacozny jakis wyjatkowy olej? silniczek ma 290 tys przebiegu.

 

290tys. to jest przebieg licznikowy- nie mylić z faktycznym przebiegiem :wink:

 

Najpierw powinieneś się zapytać jaki olej był lany do auta (jakiej gęstości i lepkości - marka ma mniejsze znaczenie).

 

Zasadniczo do aut z hydrauliczną regulacją zaworów nie powinno się lać olejów mineralnych (15W40). tyle teoria. W praktyce jeżeli auto bierze olej to nalej mineralnego (Mi jedno auto Lotosa 15W40 brało mniej niż Castrola High Mileage). Jak nie wiesz jaki olej był lany wcześniej, a chcesz zmienić olej to możesz spróbować nalać półsyntetyku jednak jeśli auto będzie konsumowało zbyt dużo go to powinieneś przejść na 15W40.

 

Wiem, że ile ludzi na forum tyle teorii odnośnie stosowania mineralnego oleju, ale osobiście do tego auta nie lałbym nic innego jak nie Lotosa 15W40

 

 

Odnośnie świadomości autora to raczej z mechaniką miał mało wspólnego, ale jak chce niech się porywa na naprawę tego auta.

 

 

Powiedz mi z ciekawości co chcesz zrobić ze skrzynią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
aktualnie doprowadzam silnik do jakiegos stanu, wymienilem filtry powietrza, wywyalilem gaz, zalozylem nowe gumy filtrow powietrza, wtryskiwacze poddawalem czyszczeniu takim plynem ktory dolewa sie do paliwa, wymianilem olej, juz po tym widac poprawe silniczek trzyma jakies 600 obrotow rowno pracuje, nie faluje ani nic podobnego, teraz przymierzam sie do wymiany swiec no i zabieram sie za skrzynie ale czekam jeszcze troche az sie pogoda poprawi bo musze cholowac auto do warsztatu a sniezek posypal i mamy robote z przekladkami opon bo niektorzy juz sobie lato na felgi zalozyli w lutym :) heheh i teraz wracaja do zimowek :P zobaczymy mam juz upatrzona firme ktora sie tym zajmuje w rzeszowie zobacyzmy co powiedza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nowe fotki po lekkiej reanimacji, powoli jakos nabiera ksztaltow, na fotkach jest jeszcze lotka ale juz w sumie jej nie ma, teraz wymieniam swiece, tarcze i klocki z przodu, i mam do porobienia pare zaprawek na drzwiach od wewnetrznych czesci, u dolu.

 

http://www.beemka.rzeszow.pl/i/fff%20008.jpg

http://www.beemka.rzeszow.pl/i/fff%20009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko na fotkach, przeszlo renowacje lakieru bo przez to ze auto wczesniej stalo dlugi okres czasu kolor zrobil sie matowy a alusy wygladaly jak zardzewiale blaszaki, powolutku bedzie doprowadzane do ladnego stanu, ale i tak podziwiam ludzi ktorzy twierdzili ze najlepiej bedzie pociac go na zyletki. Dziekuje im za pomoc i mobilizacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega motorzeszow napisał, że gazu już nie ma. Poza tym muszę przyznać, że na tych fotkach samochód prezentuje się o niebo lepiej :D , nie ma to jak dobra polerka. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gazu sa zamontowane weze do dolotow bo jak je wyciagne to mam dziury w gumach a nigdzie nie moge dostac gum, a z takimi dziurami w dolocie nie bardzo, nie wymontowalem jeszcze wszytkich pierdol bo ciezko na niego znalesc jelenia, jak bedzie jakis kupiec to wymontuje do konca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, tak napisalem ale te ktore zalozylem nie byly oryginalne i totalnie nie pasowaly, byly zle ulozone i nie chcialy ładnie siedziec na wejsciu do puszki filtra powietrza, i je zdjolem i zalozylem stare, jak znajde nowe oryginaly to zaloze, narazie wcale mi nie przeszkadzaja rury od gazu bo auto i tak ma uszkodzona skrzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm narazie to jeszcze nie było jakis konkretnych kosztow, za renowacje lakierku znajomemu lakiernikowi zaplacilem grosze bo 50zł i przeleciał mi autko maszyna do polerki na mokro, no i wyszlo jak wyszło, wogle wczesniej to tak jak by miało inny kolor :) felgi zrobilem sam, troszke monotonna robota ale zeby byly rezultaty trzeba popracowac, wydaje mi si eze calkiem ladnie si eprezentuja, narazie mam tylko wiele w planach, ostatnio sciagnolem ta wiejska lotke i powiem wam ze autko bez niej o wiele lepiej wyglada, ja nie wiem kto to zalozyl, chlop chyba wczesinej jezdzil golfem.... aktualnie jestem w trakcie doboru i zakupu nowych swiec, polecano mi NGK i chyba takie wybiore, czekam na polepszenie sie pogody i zabiore sie takze za wnetrze, skora jest brazowa ale juz powycierana, wiadomo to juz nie sa mlode autka wiec wcale mnie to nie dziwi, bedzie renoskor i troche pracy no i powinny to jakos wyjsc, jak narazie wiele zeczy zakupilem ale jeszcze nie zrobilem, mam juz olej na wymiane ale nie mam jeszcze filtrow bo w sziku u mnie w rzeszowie nie posiadaja takowych wiec musze upolowac na allegro, powiem wam ze w porownaniu z wygladem auta zaraz po zakupie i aktualnie po renowacji to wydaje mi sie ze mam inne autko :) Jesli ktos ma jakeis pytania albo propozycje i na zdjeciach zauwaza cos do zrobienia to bardzo prosze o sugestie, w tym tygodniu zaczynam powoli blacharke, gdyz drzwi od srodka na krawedziach u dolu zaczynaja korodowac, podobnie jak tylne jedno nadkole i tylna klapa od wewnatrz przy krawedzi, zaczynam to robic bo powoli widze ze sie robi rude wole zrobic to za wczasu niz potem jak bede musiał szpachlowac pol auta :) Fotki zalatwie na jutro bo dzisnie mam dostepu do cyfrowki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz jakiś części i nie ma u ciebie dobrego sklepu od BMW to wejdź na http://www.moto-mar.pl mail-> [email protected] a nie będziesz kupował na allegro od jakiegoś buca który sam nie wie co sprzedaje. Prowadzi to mój kumpel w Bydgoszczy i jeśli potrzebujesz jakiś części mechanicznych filtrów itd to tam uderzaj bo wysyła nawet kurierem do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.