Skocz do zawartości

uszczelka przedniej szyby do e39


Bmwe39520Gdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam problem dotyczacy uszczelki przedniej szyby w bmw e39 97r a mianowicie jest popekana i szumi przy wiekszej predkosci wiec mysle o wymianie jej na nowa ale nie moge jej znalesc...patrzylem na allegro i nic.czy moze ktos juz mial taki problem?i moze wie ile kosztuje oryginalna>lub podrobka i gdzie np?Pozdrawiam
Tylko BMW !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do serwisu bmw tam napewno mają taką i nie mysle ze koszt jest jakiś wielki to tylko kawałek gumy z cienkini blaszkami w srodku co do wymiany to musisz poczekac na kogoś kto wymieniał to ci opisze sposób
na volta core el can na volta core el lievore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytaj u tych co wklejają bo i tak bez wycięcia szyby i wklejenia się nie obejdzie

Zależy co konretnie kolega ma na myśli po pojęciem "uszczelka". Jeśli chodzi o tą zewnętrzną gumową powłokę, która idzie na około szyby (bo to właśnie najczęściej parcieje i się wykrusza), czyli część nr. 1 na tym rysunku:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD11&mospid=47537&btnr=51_2249&hg=51&fg=05

 

to wcale nie trzeba wyjmować szyby. Wystarczy wyciągnąć starą uszczelkę, poczynając od dołu szyby z każdej strony, potem oczyścić pozostałości kleju i delikatnie wcisnąć na jej miejsce nową. Roboty na pół godziny maks. U siebie to wymieniałem jak tylko kupiłem auto. Uszczelkę kupowałem u dilera za ok. 40 USD. Teraz jeszcze tą przy tylnej szybie by mi się przydało wymienić, bo też się zaczyna sypać.

 

Swoją drogą żenada, że BMW stosuje gumę, która w przeciągu 4 lat parcieje i się wykrusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma co bawic sie w uzywane! tylko aso jesli chodzi o uszczelki nie sa tam wcale takie drogie!!

 

daj znac jak rozwiazales problem

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze nie trzeba wyciagac szyby dzieki Wielkie!wlasnie mi sie wykrusza...i szumi jak sie szybko jedzie noi szyna jest zaparowana wniektorych miejscach

 

Szyby czołowa, tylna i boczne (nie otwierane trójkąciki) są wklejane on hu-hu lat (nie dotyczy aut najniższych klas w autach tańszych marek).

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak poszło z uszczelką przedniej szyby , udało się wymienić (wcisnąć ) bez wycinania szyby ?

Dostałeś speeda po 6 latach speed27 :norty: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwadzasz lekko od dołu na końcy ,przy masce i ciągniesz ,wychodzi jak złoto, potem oczyść sobie dokładnie z brudu błota ,przemyj,nową zacznij tez wpinać od końca mi weszła palcem ,wciskałem jak nie bedzie wchodzić to popychaj ję np raczką śrubokręta,,rączką pamietaj,na rogach ona jest miekka tam ją dobrze dopasuj,ona poprostu na zasadzie zatrzasku wchodzi,tylko na tych rogach uwazaj zeby sie nie podwineła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę zamówić nową uszczelkę i spróbuję się za to zabrać . Moja tylko w jednym miejscu (lewy górny róg) jest sparciała, ale brzydko to wygląda i chcę ją wymienić . Najbardziej obawiam się tego, że przy wyciąganiu starej pęknie szyba , oby tak się nie stało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to z tym sie nie popisali ,masakra, w takiej klasie auta taki badziew,jak i inne plastiki rureczki wężyki,nie na miejscu troszke ale co zrobić aso by upadło inaczej :D

Masz racje , nawet w nowszych modelach gumowe elementy się sypią , normalnie porażka . W mojej rodzinie jest małe Renault Clio z 1996 roku i tam guma uszczelek , czy węży jak nowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Troszkę odświeżę. Wczoraj jechałem o 22 do pracy i było -9st. Cisza, było wszystko ok Teraz rano wróciłem, ale przy 70km/h słyszę wiatr. Temp spadła do -14st. Jest możliwość że uszczelka się zbiegła czy coś? :mrgreen: Bo stało się to z dnia na dzień. Obejrzałem ją i nigdzie się nie ukruszyła, ale było ciemno jeszcze jest trochę lodu i za bardzo nie było widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić, ale to w dzień. Wydaje mi się, że z przodu słychać. Teraz jak mi o bocznych powiedziałeś to przypomniałem sobie, że coś mnie tknęło by zamknąć szybę pasażera a raczej domknąć ją i coś się ruszyło. Później jak już wracałem już dzisiaj też próbowałem, ale wszystko mam w lodzie i nici. Może rzeczywiście lekko jest milimetr otwarta. Ale to się okaże po przymrozkach.

Kilka dni temu padał deszcz o było -3st. Można sobie wyobrazić jak wygląda auto.. Jedna wielka skorupa. Otwieram tylko swoje drzwi i pasażera reszta jest zaspawana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.