Skocz do zawartości

Dlaczego tak jest że BMW są najlepsze??


Thomson1

Rekomendowane odpowiedzi

na dzien dzisiejszy smialo moge powiedziec ze zostane z bmw bardzo bardzo dlugo :) i niebede sie tu rozwodzil nad tym ze jakies tam auto ma 10 koni wiecej czy mniej ze ma wiekszy lub mniejszy moment ale sa dlamnie istotniejsze rzeczy... czesto pokunuje trase WROCLAW-OXFORD (1500km) kiedys latalem e34 teraz latam e46 za kazdym razem dojezdzajac do celu ztwierdzamy z zona ze szybko zlecialo i w sumie to mozna by jeszcze raz taka trase walnac!!! no i chyba to jest w tych autach najlepsze :modlitwa: podrozujac innymi autami po 2godzinach mam dosc i nikt nieprzekona mnie 10 koniami wiecej czy momentem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na dzien dzisiejszy smialo moge powiedziec ze zostane z bmw bardzo bardzo dlugo :) i niebede sie tu rozwodzil nad tym ze jakies tam auto ma 10 koni wiecej czy mniej ze ma wiekszy lub mniejszy moment ale sa dlamnie istotniejsze rzeczy... czesto pokunuje trase WROCLAW-OXFORD (1500km) kiedys latalem e34 teraz latam e46 za kazdym razem dojezdzajac do celu ztwierdzamy z zona ze szybko zlecialo i w sumie to mozna by jeszcze raz taka trase walnac!!! no i chyba to jest w tych autach najlepsze :modlitwa: podrozujac innymi autami po 2godzinach mam dosc i nikt nieprzekona mnie 10 koniami wiecej czy momentem.

 

pozdrawiam

 

Nie chodzi o moc czy moment, ktos pytal tutaj o parametry, wiec je przytoczylem. Poza tym S2 w takiej konfiguracji jest dosyc "ekstremalnym" autkiem i nie do polykania kilometrow, tylko innych aut :) . Natomiast jesli rozpatrujesz swoje 330i w kategoriach komfortu, to nie bym nie twierdzil, ze auto jest niewygodne, daleki jestem od tego, ale nie traktujmy go jak komfortowa fure na dlugie dystanse bo daleko mu do takich. Tak mozna powiedziec o 7-ce, moze 5-ce czy X5 ale jest naprawde wiele aut oferujacych komfort z polki o wiele wyzszej niz 330i.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc czy moment, ktos pytal tutaj o parametry, wiec je przytoczylem. Poza tym S2 w takiej konfiguracji jest dosyc "ekstremalnym" autkiem i nie do polykania kilometrow, tylko innych aut :) . Natomiast jesli rozpatrujesz swoje 330i w kategoriach komfortu, to nie bym nie twierdzil, ze auto jest niewygodne, daleki jestem od tego, ale nie traktujmy go jak komfortowa fure na dlugie dystanse bo daleko mu do takich. Tak mozna powiedziec o 7-ce, moze 5-ce czy X5 ale jest naprawde wiele aut oferujacych komfort z polki o wiele wyzszej niz 330i.

 

Fan s2 widze ,

 

ja wczesniej miałem e36 318i i bardzo dobrze wspominam to autko , pomimo tego że miało dość niefrasobliwego poprzedniego właściciela i była chyba z każdej strony bita co po roku czasu wyszły wszyskie zaprawki :) niefrasobliwe bo na samym poczatku odkryłem a raczej poczułem że zaoszczędził na przewodzie paliwowym i kupił ogrodowy bo uważał ze się nadaje :) i to zaróno do silnika jak i od baku wymienił :) i jeszcze pare różnych wynalazków w aucie znalazłem ale systematycznie sobie wszysko robiłem i naprawde autko później wogóle mi się nie psuło , dodam że te naprawy wbrew róznym opinią wclae mnie majątek nie kosztowały a wiele rzeczy sam sobie robiłem , coś takiego jest w tych atach że ci się poprawia humor po przejażdzce , jakoś innymi autami tego nie doświadczam a trzeba zaznaczyć że 1,8 jakoś powalające osiągi nie miało

 

no ale że blacha była fatalna to musiałem się rozstać z autkiem i mocno zastanawiałem się nad A4 i BMW własnie , wybrałem BMW e46 bo jest ich mało ,A4 jest od groma , po za tym to jednak BMW - jeździłem audi i nie powiem fajne autko ale jednak wole BMW, nie wiem czemu :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to niezależni eksperci motoryzacyjni? Czy ktoś przeglądał testy jakiegokolwiek BMW E36 np. w AUTO BILD lub AUTO International z początku lat 90'tych. Fani Fiata i Alfy Romeo mogą być rozczarowani. Po przeczytaniu testu BMW 850i vs Ferrari 348 fani Ferrari również. No, ale to tylko eksperci, a każdy ma swoje zdanie. Jeden woli córkę, a drugi teściową :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to niezależni eksperci motoryzacyjni? Czy ktoś przeglądał testy jakiegokolwiek BMW E36 np. w AUTO BILD lub AUTO International z początku lat 90'tych. Fani Fiata i Alfy Romeo mogą być rozczarowani. Po przeczytaniu testu BMW 850i vs Ferrari 348 fani Ferrari również. No, ale to tylko eksperci, a każdy ma swoje zdanie. Jeden woli córkę, a drugi teściową :)

 

No jesli ktos porownuje BMW 850 i Ferrari 348, to brak mi slow. Przeciez to dwa zupelnie inne z charakteru i oblicza samochody. Dla mnie totalnie nietrafione porownanie.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Audi i luksusie to tylko A8 , niestety BMW nowa 7 to porażka , kupując takie auto wymaga się by miało jakiś wygląd , stare kanciaste 7 do dzisiaj przykuwają oko , widać je i są to świetne auta , nowe 7 - beznadzieja zero wyglądu , charakteru , gdyby nie znaczek BMW pewnie bym pomyślał że to jakiś koreańczyk tak samo jak mi się linia nie podoba noewj 3 sedan - tył koszmarny , nie wiem czemy świateł i tyłu nie wzieli z cupety , nielubie cupe ale pewnie ze względu na beznadziejny sedan kupił bym cupe z tego też wzgledu kupił e46 po lifcie ponieważ są bardzo ładne i wcale ich nie widuje dużo :) , nowe A8 - przepiękne a osiagi te auta mają porównywalne

 

nie wiem co spece marketingowi zrobili ale napewno im sprzedaż siadła

 

możecie się śmiać lub nie ale kupując auto musi mi się ono podobać , druga sprawa to prowadzenie auta i jak się generalnie w nim czujesz , BMW zawsze bedzie autkiem z charakterem sportowym i dla młodych ludzi ale nie powiem nowe linie Audi naprawde spora konkurencja , co do osiagów to jest to mniej wiecej to samo, można się kłócić i porównywac auta ale wychodzi zawsze podobnie

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E36 w latach 90 nie miała żadnej konkurencji przypomnijcie sobie co jeżdziło w tych latach po polskich drogach i nietylko gdyby to był kiepski model to BMW nie produkowało by go przez 8 lat prawie w niezmienionej formie z drobnym liftingiemw 96r,widzieliście NOWY MODEL M3 bije na łeb AUDI S4 wyglądem silnikiem,poprostu wszystkim i jeszcze jedno każdy jeżdzi autem takim jakim chce i na jakie go stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E36 w latach 90 nie miała żadnej konkurencji przypomnijcie sobie co jeżdziło w tych latach po polskich drogach i nietylko gdyby to był kiepski model to BMW nie produkowało by go przez 8 lat prawie w niezmienionej formie z drobnym liftingiemw 96r,widzieliście NOWY MODEL M3 bije na łeb AUDI S4 wyglądem silnikiem,poprostu wszystkim i jeszcze jedno każdy jeżdzi autem takim jakim chce i na jakie go stać.

 

M3 porownaj nie do S4 tylko do RS4 a to juz inna kategoria. No i wlasciwie od preferencji kierowcy zalezy owa "lepszosc". Chcesz palic gume i latac bokami kupujesz M, chcesz grzac jak po szynach w kazdych warunkach, kupujesz RS. No gdzies z boku patrzy jeszcze AMG :)

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie moim zdaniem w tym segmencie klasowy, jak i cenowym BMW E36 jest jednym z lepszych modeli, jeste jeszcze Mercedes W124 Diesel który również jest świetnym autkiem...

 

BMW szanuje za podejście techniczne do aut, a nie jak inne marki ekonomiczne... Jak to rozumieć??

 

Projektanci fiata robią tak... "Panie Kowalski... Tu usuniemy gniazdo zapalniczki, hamulce damy na bębnie no i damy plastik z recyklingu... Sprzeda się kupe aut i będziemy happy"

 

Projektonci bmw robią tak... "Panie Szturmfirer :twisted2: ... Tu wstawimy gniazdko zapalniczki bo klient może sobie chceć zapalić... w bagażniku... :norty: Hamulce damy tarcze wentylowane zyskamy tym na testach... Plastik?? Hmm panie Hans?? Jaki plastik... dajemy wysokiej klasy wykładzine i do tego gwarancje..."

 

Sumarycznie auto wychodzi drożej ale dostajemy za tą kasę produkt wysokiej klasy, a nie kupę okrojoną w fazie projektowania, aby zmniejszyć koszta... Kto jest innego zdania, niech idzie do fiata i zobaczy jakie wyposażenie dostaniemy do nowej Pandy... (brak zapalniczki (opcja), brak jej gniazda (opcja), brak popielniczki (opcja), brak tunelu z tworzywa pod ręcznym (opcja)... Śmiech na sali :norty:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod wypowiedzią Mikiego w 100% dlatego kocham BMW raz że radość z jazdy i wszytsko pod ręką jakby kotśstworzyłauto tylko i wyłącznie dla mnie konsola skierowana do mnie to jest auto dla mnie dla kierowcy nie dla pasażerów w żadnym innym aucie się tego nie czuje ( pomijam Ferrari Lambo itp )

 

A \E-36 nie miało równych w latach swej produkcji silniki z najnowszymi technologiami ( nawet 1,6 osiągało 100KM czyli wyniki podobne dla konkurencji dzisiejszej ) do tego cudowne R6 z 24V bezkonkurencyjny silnik na rynku w tamtych czasach jedyny minus to test zderzeniowy ale w tej klasie w tamtych latach to standard

 

W mojej 7er nic nie skrzypi nie wydaje dziwnych dźwięków ama 20 lat a teraz kupmy sobie 20 letniego forda nawet scorpio ( flagowy model tamtych czasów ) tandeta od góry do dołu

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już o nowych mowa to ostatnio czytałem że silnik w 335d jest na takim poziomie że konkurencji się nawet nie śniło o tym , dzieli ich przepaść

 

 

Co racja to racja ojciec ma x6 35d i to jest szok poprostu(7,8 s do 100 przy wadze auta jakos 2200kg) a dzwiek tego silnika kosmos a to przecież diesel jedyne odniesienie jakie mam to jeździłem range roverami (sport i zwykły) tam jest chyba silnik 3.6 na biturbo diesel i powiem wam Muły w porównaniu do BMW ale z koleji tam to masa tych autek je muli zwykły range wazy chyba 2800kg ... sport jest lżejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest innego zdania, niech idzie do fiata i zobaczy jakie wyposażenie dostaniemy do nowej Pandy... (brak zapalniczki (opcja), brak jej gniazda (opcja), brak popielniczki (opcja), brak tunelu z tworzywa pod ręcznym (opcja)... Śmiech na sali :norty:

W Mercu E-klasie w211 popielniczka też jest jako opcja ;)

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A \E-36 nie miało równych w latach swej produkcji silniki z najnowszymi technologiami ( nawet 1,6 osiągało 100KM czyli wyniki podobne dla konkurencji dzisiejszej )

 

No to polecam postudiowac takie auta jak Golf Mk I Gti 1.6 110 KM, rocznik 1981, Audi 80 GLS 1.6 110 KM rocznik 1981. To sa czasy E36 minus jakies 10 lat. Ojciec mial takie Audi w polowie lat 80-tych i w owczesnych polskich realiach nie bylo na naszych drogach konkurencji, pomijajac oczywiscie jakies jednostkowe unikaty.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak s2power ale auta które podałeś to sportowe rzadkie wersje tymczasem ja mówię o zwykłych wersjach 316 to najsłabszy zwykły model w latach 198- też były sportowe BMW o mocahc większytch od golfów :)

 

Chodzi o fakt zobacz jaką moc miały Audi w latach 1990-1995 mniej więcej z silnika 1,6 średnio 75KM ford opel to samo jak weszło 16V to monedo miało 90KM nadal 10 mniej :)

 

Silniki R6 24V nie miały równych ani w mercedesie ani w audi Audi 2,6 maiło 155KM a BMW 525 192KM pewna różnica :)

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak s2power ale auta które podałeś to sportowe rzadkie wersje tymczasem ja mówię o zwykłych wersjach 316 to najsłabszy zwykły model w latach 198- też były sportowe BMW o mocahc większytch od golfów :)

 

Chodzi o fakt zobacz jaką moc miały Audi w latach 1990-1995 mniej więcej z silnika 1,6 średnio 75KM ford opel to samo jak weszło 16V to monedo miało 90KM nadal 10 mniej :)

 

Silniki R6 24V nie miały równych ani w mercedesie ani w audi Audi 2,6 maiło 155KM a BMW 525 192KM pewna różnica :)

 

Alez to bylo zwykle Audi 80. Co do innych silnikow to byl w B4 1.6 100 KM, co do Opla to Kadet GSI 16V 150 KM, lekka buda, fruwal w porownaniu do 2.0 BMW, pomijajac, ze nigdy bym go nie chcial :). Co do V6 Audi, B4 2.8 174 KM i chodzil rowniutko z 325 192 KM. Katalogowe pol sekundy to mozna sobie przy jezdzie darowac.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A \E-36 nie miało równych w latach swej produkcji silniki z najnowszymi technologiami ( nawet 1,6 osiągało 100KM czyli wyniki podobne dla konkurencji dzisiejszej )

 

No to polecam postudiowac takie auta jak Golf Mk I Gti 1.6 110 KM, rocznik 1981, Audi 80 GLS 1.6 110 KM rocznik 1981. To sa czasy E36 minus jakies 10 lat. Ojciec mial takie Audi w polowie lat 80-tych i w owczesnych polskich realiach nie bylo na naszych drogach konkurencji, pomijajac oczywiscie jakies jednostkowe unikaty.

 

Ja polecam porównać listę dodatkowego wyposażenia BMW E21 niekoniecznie 323i do Golfa Mk I może być nawet rocznik 81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A \E-36 nie miało równych w latach swej produkcji silniki z najnowszymi technologiami ( nawet 1,6 osiągało 100KM czyli wyniki podobne dla konkurencji dzisiejszej )

 

No to polecam postudiowac takie auta jak Golf Mk I Gti 1.6 110 KM, rocznik 1981, Audi 80 GLS 1.6 110 KM rocznik 1981. To sa czasy E36 minus jakies 10 lat. Ojciec mial takie Audi w polowie lat 80-tych i w owczesnych polskich realiach nie bylo na naszych drogach konkurencji, pomijajac oczywiscie jakies jednostkowe unikaty.

 

Ja polecam porównać listę dodatkowego wyposażenia BMW E21 niekoniecznie 323i do Golfa Mk I może być nawet rocznik 81.

 

Moze najpierw nalezy porownac ceny tych aut?? Troche realizmu prosze. Podalem ich przyklady bo ktos wspomnial o "bezkonkurencyjnosci" silnika 1.6 made by BMW.

No Limits With S2 Power

Audi S2 Coupe 414 KM 560 Nm, BMW 650i 367 KM 490 Nm, BMW HP4 193 KM 112 Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.