Skocz do zawartości

Ile pali 528 Bo złyszałem ze mało


Kuba1980

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupilem e39 i mi pali

na miescie 13l przy spokojniejszej jezdzie, a przy troszke energiczniejszej 16l (piratem drogowym nie jestem dlatego nie wypowiadam sie ile moze spalic na maxa)

na trasie 8,5l przy ekonomicznej (dodam ze bardzo ekonom.) a 11l przy szybszej (ale jesli chcesz to z łatwością spalisz więcej)

 

co do bezawarynosci to nie chce nic krakać... jestem w trakcie "testów"

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem e39 i mi pali

na miescie 13l przy spokojniejszej jezdzie, a przy troszke energiczniejszej 16l (piratem drogowym nie jestem dlatego nie wypowiadam sie ile moze spalic na maxa)

na trasie 8,5l przy ekonomicznej (dodam ze bardzo ekonom.) a 11l przy szybszej (ale jesli chcesz to z łatwością spalisz więcej)

 

co do bezawarynosci to nie chce nic krakać... jestem w trakcie "testów"

pozdr

Mam automat. Miasto spokojna jazda 16-18 l.

Trasa czasami 10,5 ale ostatnio 12. Najnizej przy bardzo spokojnej jezdzie zszedlem do 9 l/100.

 

Ps. To sa wskazania komputera benzynowego!!! Gazu +20%

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no własnie, wiec po co inni ściemniaja że 528 pali tyle co 520, mi gazu w miesice pali 12. a benzyny do litra mniej, trasa gazu do 9-10, benzyny do litra mniej - 8-9l/100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528i touring - automat.

Mi spala 16 litrów na trasie mieszanej. Jak sie pociśnie to nawet potrafi ponad 20 litrów spalić. Nie wieżę jak ktoś pisze że jego e39 2.8 w mieście spala 12 litrów bo chce mi się z tego śmiać.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mnie spala 14 l/100 km lpg ale jazda mieszana, trasa 180 km/h miasto 50-80 km/h

 

ale potrafi tez mniej i wiecej

Jadac do Krakowa z Gliwic o godzinie 5 rano i z powrotem caly czas 200 km/h spalanie 16 l/100 km LPG

 

Jezdzac ekonomicznie do 120 po drogach krajowych glownie zszedlem na 10-11 l/100 LPG

 

Generalnie wszystko zalezy od nogi i kazda pojemnosc jak ja bedziesz gonil to swoje spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
niedawno kupilem e39 i mi pali

na miescie 13l przy spokojniejszej jezdzie, a przy troszke energiczniejszej 16l (piratem drogowym nie jestem dlatego nie wypowiadam sie ile moze spalic na maxa)

na trasie 8,5l przy ekonomicznej (dodam ze bardzo ekonom.) a 11l przy szybszej (ale jesli chcesz to z łatwością spalisz więcej)

 

co do bezawarynosci to nie chce nic krakać... jestem w trakcie "testów"

pozdr

Mam automat. Miasto spokojna jazda 16-18 l.

Trasa czasami 10,5 ale ostatnio 12. Najnizej przy bardzo spokojnej jezdzie zszedlem do 9 l/100.

 

Ps. To sa wskazania komputera benzynowego!!! Gazu +20%

 

 

No nie wiem jak spokojnie jezdzisz że Ci pali 16-18 ja jezdziłem 3 lata i nigdy powyżej 13 nie wziął i to przy jedzie powiedzmy sobie takiej jak to przystało na BMW oczywiście wskazania komputera tak pokazywały. W trasie, na zachodnich autostradach, gdzie samochód spędzał większość czasu przy 200-220 10,5-11l/100km, Obroty silnik aponiżej 4tys. :cool2:

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528i touring - automat.

Mi spala 16 litrów na trasie mieszanej. Jak sie pociśnie to nawet potrafi ponad 20 litrów spalić. Nie wieżę jak ktoś pisze że jego e39 2.8 w mieście spala 12 litrów bo chce mi się z tego śmiać.

 

Zapraszam na pokaz kolego :) NIGDY, NIGDY!!!! powyżej 13 nie spala. Kwestia operowania umiejętnie gazem, też mam w tiptronicu i śmiać mi się chce jak widze takie posty że pali 16 czy 20!! :P

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Moja w trasie pali do 11l LPG zależy od nogi i trasy. W trasie 1500km w tym 1000km autostrada i prędkość do ok 170 km/h reszta polska droga krajowa prędkość do 110 spalanie 9l LPG. Na trasie tylko w Polsce ze średnią nogą ok 10l LPG przy cięższej nodze do 11l.

 

W mieście mało jeżdże ale jak już się zdarzy to prze raczej ostrej jeździe spala do 14l.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Benzyna:

Miasto: 14-14.5

Trasa: 9.5-10

Gaz:

Miasto: 16.5-18 (rozregulowana jest)

Trasa. 11-12

 

Dodam ze w automacie. Jedno co mozna powiedziec to zdecydowana roznica spalania w miescie i w trasie. W mniejszych silnikach tego sie tak nie odczuje a tutaj nawet 4-5 litrow.

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, moja 528i z 2000r. manual, przebieg 165000 km., pali latem około 10,5-11L miasto a trasa około 8-10L. A czasem śmigam nią, nie wiem jak to się dzieje że kolegom pali aż tyle... moja nigdy tyle nie połknęła... no chyba że jadąc 250km/h...

 

Pozdrawiam

jarmaj69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega niski7 to klarownie i prawdziwie opisał "mnie spala 14 l/100 km lpg ale jazda mieszana, trasa 180 km/h miasto 50-80 km/h

 

ale potrafi tez mniej i wiecej

Jadac do Krakowa z Gliwic o godzinie 5 rano i z powrotem caly czas 200 km/h spalanie 16 l/100 km LPG

 

Jezdzac ekonomicznie do 120 po drogach krajowych glownie zszedlem na 10-11 l/100 LPG

 

Generalnie wszystko zalezy od nogi i kazda pojemnosc jak ja bedziesz gonil to swoje spali" :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasujemy komputer spalania i sredniej predkosci, wtedy wyniki beda bardziej wiarygodne, przynajmniej jezeli chodzi o miasto - inaczej spali auto w korkach inaczej jadac plynnie. A najwiecej spali automat w duzych korkach.

Przy ustawieniu 'D' i wcisnietym hamulcu ayto pali jakies 2,3-2,5 l/godz. Przy ustawieniu 'P' - 1,5-1,7. Poddejrzewam, ze manual przy wcisnietym sprzegle spala tyle co na luzie, wiec dlugie postoje w korkach nie maja takiego wplywu.

Gdzies juz pisalem, ze ja 'miasto' robie ze srednimi predkosciami 25-28 km/h, a Wy?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
528i touring - automat.

Mi spala 16 litrów na trasie mieszanej. Jak sie pociśnie to nawet potrafi ponad 20 litrów spalić. Nie wieżę jak ktoś pisze że jego e39 2.8 w mieście spala 12 litrów bo chce mi się z tego śmiać.

 

Zapraszam na pokaz kolego :) NIGDY, NIGDY!!!! powyżej 13 nie spala. Kwestia operowania umiejętnie gazem, też mam w tiptronicu i śmiać mi się chce jak widze takie posty że pali 16 czy 20!! :P

 

 

13l to może palić ale w trasie. Nie patrz na kompa. Zatankuj do pełna przejedź 100 - 200 km i ponownie zatankuj do pełna.

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j__a__r__o wnioskuje z tego , że masz dziurawy zbiornik lub nie wiesz kiedy się naciska pedeł przyspieszenia a kiedy go odpuszcze-technika jazdy to bardzo istotny element jeżeli chodzi o spalanie.Dlaczego chce Ci się śmiać :?: silnik silnikowi nie równy i kierowca kierowcy również. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j__a__r__o wnioskuje z tego , że masz dziurawy zbiornik lub nie wiesz kiedy się naciska pedeł przyspieszenia a kiedy go odpuszcze-technika jazdy to bardzo istotny element jeżeli chodzi o spalanie.Dlaczego chce Ci się śmiać :?: silnik silnikowi nie równy i kierowca kierowcy również. :duh:

 

A ja wnioskuję że twoje e39 to wersja hybrydowa :twisted2:

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich ostatnich regulacji gazu i obserwacji po trasie Gliwice -> Krasnobrod nasuwa sie jeden wniosek:

- spalanie na tej trasie (450 km) wynioslo mi 11,62 LPG/100 km

- jezdzac tam po okolicy (dystanse po 40-50 km) wynioslo 12,05 LPG/100 km

- jezdza tylko po Gliwicach i to nie w porze nocnej tylko korki, predkosc ogolnie max 50 km/h bo wiecej sie nie da spalanie ok 14 LPG/100 km

 

Fakt faktem zmienilem ostatnio wtryski LPG i wyregulowalem sam instalacje pod dyktando kolegi, i na prawde jest super.

 

Wiec wydaje mi sie ze jak ktos jezdzi po miescie metoda but w podlodze, i co swiatla to gaz, hamulec, gaz, hamulec to jest szansa spalic 16 l / 100 km ale to na prawde trzeba chciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.