Skocz do zawartości

Szerokie opony a wycie wewnątrz samochodu...


msk_m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy samochodów z szerokimi oponami, a może i nie tylko :)

Ja mam na lato felgi z oponami 225/45 R17. Jak na nich jeździłem to wewnątrz samochodu bardzo słychać było wycie... Początkowo myślałem, że to most coś niedomaga... Może oleju brakuje czy inna jakaś usterka.

Nawet umówiłem się już na poniedziałek z mechanikiem żeby zobaczył co się dzieje. Ale wczoraj zmieniłem koła na zimowe i wycie ustało.

I teraz pytanie do Was. Czy u Was też tak słychać takie wycie?

http://img253.imageshack.us/img253/2586/bokxk5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na nich jeździłem to wewnątrz samochodu bardzo słychać było wycie.... Czy u Was też tak słychać takie wycie?

 

Sprawdz opony czy nie masz wyzabkowanych opon, tzn "pomacaj" reka bieznik i sprawdz czy nie chaczy sie bierznik przy wrabkach podobnych do blyskawic, no wiesz te krotkie naciecia. Dokladniej powinienes slyszec buczenie przy wyzabkowanych oponach. Jesli tak sie stalo z gumami to proponuje zapalic laka a jak to nie pomoze to kupno nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy masz te letnie opony, bo jak masz Michały to normalka. Ja mam założone 4 nowe letnie Michelin E3A i są strasznie głośne. Ale dostałem je za darmo od mojej kochanej firmy więc nie wybrzydzam .

No jakto, słyszałem że Michałki są jedne z lepszych, jeśli nie naj.

Może to nie wina opon albo ci jakieś stare dali aby się pozbyć :norty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiny dzielimy na symetruczne asymetryczne . kierunkowe . NAjglosniejsze to symetryczne kierunkowe . Szumia podczas jazdy a najcichsze asymetryczne .Im wiecej rowkow jak continental sport 2 to opona cichsza lecz mniej stabilna . to tylko przyklad . wtedy samochod myszkuje . rozmiar najlepiej spisuje sie 205/55/16 we36 komfort i brak reakcji na koleiny skok na 225 po katastrofa . tylko wyglad nic pozatym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem 225 przod i tyl 235 na 17" wszystkie fakt konczyly sie i szumialy

teraz mam 205/55/16 letnie kierunkowe i jest ok ladnie wygladaja prowadza sie tez ok

 

%5B387%3A480%5Dhttp%3A//www.auto-shina.com/img/autoshina/BRAVURIS_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piszecie o wyciu opon i podają rozmiary powyżej 225x coś x tam. A ja mam zimówki 195 x 65 x 15 i wyją jak diabli. :dance: Ale są już do wyrzucenia. Jeszcze ta zima i szykuję się na nówki :cry2: Na letnich tego nie mam :) Na szczęście :D

 

opiny dzielimy na symetruczne asymetryczne . kierunkowe . NAjglosniejsze to symetryczne kierunkowe . Szumia podczas jazdy a najcichsze asymetryczne .Im wiecej rowkow jak continental sport 2 to opona cichsza lecz mniej stabilna . to tylko przyklad . wtedy samochod myszkuje . rozmiar najlepiej spisuje sie 205/55/16 we36 komfort i brak reakcji na koleiny skok na 225 po katastrofa . tylko wyglad nic pozatym .

 

Fajnie to opisałeś. Wiedziałem o rodzajach opon i wogle. Ale o tych rowkach i stabilności już nie. Miałem kiedyś continentale (chyba nawet te co wymieniasz) ale 205x15 i latałem po szosie jak jasna :mad2: A większe dodanie gazu i byłu czasami nawet fajnie (tak,tak nawet m40 potrafi zaskoczyć ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam letnie firestone kierunkowe 205 15" i chociaz jeździ sie na tym świetnie i dobrze sie trzymaja na rozgrzanym asfalcie jak i w deszczu to jednak hałasują dosc mocno, na tyle mocno, ze zimowe dunlopy są o wiele cichsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.