Skocz do zawartości

SN3

Zarejestrowani
  • Postów

    592
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SN3

  1. W Auto Fus mają sposób na rozwiązanie tego kłopotu, oparcie po naprawie normalnie zamyka się i otwiera przy tym sama krata nie hałasuje i nie niszczy tylnych boczków...
  2. Silnik - Elf Excellium LDX 5W40 Skrzynia - Elf Elfmatic D2 Wspomaganie - Elf Elfmatic D2 Hamulce - Elf Frelub DOT5.1 Chłodzenie - Elf Glacelf Tylny most - OE ASO
  3. ...moim zdaniem jest to koło pasowe wału korbowego (czyli napęd osprzętu silnika)...
  4. SN3

    skrzypiący pedał sprzęgła

    ...u mnie była to plastikowa podpora łapy sprzęgła która poprostu pękła na pół. Oczywiście w pierwszej kolejności zabrałem się za tulejki przy pedałach ale bez oczekiwanego rezultatu.
  5. Zastanawiałem się nad nimi ale każdy ze znajomych który ich używa ma z nimi kłopoty, więc zaryzykowałem polskiego producenta w cenie pozwalającej na częstsze wymiany (moje po ok. 17 tyś są zużyte), ze względu na możliwe pęknięcia lub uszkodzenia innego typu (wystąpiły jedynie pęknięcia w okolicach wierceń). ...a tu niespodzianka - wytrzymują i znoszą bardzo dużo co w porównaniu z ceną stawia je przed produktami Zimmerman (przynajmniej z mojego punktu widzenia). Jak już pisałem dla poprawienia właściwości układu hamulcowego ważne są klocki i płyn hamulcowy, tarcze pełnią w zestawie rolę drugoplanową (ogólnie każda strata powierzchni pracy tarczy hamulcowej czyli rowek lub otwór obniża skuteczność, ale i zwiększają wydajność układu w określonych warunkach). Dlatego warto zainwestować w odpowiednie dla użytkownika klocki hamulcowe których cena zwykle przekracza wartość produktu OE w ASO. Oczywiście jak już ktoś zauważył cały ten wydatek nie ma sensu jeśli opony pojazdu nie dają rady... (4 opony :twisted: , chyba że chodzi o motocykl lub rower), tu nie warto oszczędzać...
  6. ...my tu chyba rozmawiamy o zestawach o podwyższonej wydajności (a nie do sportu), które nie wymagają rozgrzewania?? warto dodać że temperatura obniża wydajność układu hamulcowego (w cywilnych zestawach / produktach) - więc to rozgrzewanie tarcz raczej nie wpływa korzystnie... Ja zdecydowałem się na produkt tego typu ze względu na spadek wydajności układu hamulcowego podczas eksploatacji (na seryjnym rozwiązaniu OE BMW kilka razy musiałem wspomagać hamowanie hamulcem ręcznym i redukcją przełożeń ponieważ zabrakło hamulca?!). Na zamontowanym zestawie sprawdzałem zachowanie na trasie z ok 230-240 układ pracował z ABS do zatrzymania natomiast hamulec nie wpadał w podłogę (na zestawie EBC RS). Po mieście różnica polega na tym że dłużej można nadużywać hamulca, a kiedy wydajność spada pod wpływem temperatury wystarczy przejechać kilkaset metrów aby wszystko wróciło do (prawie), normy. Różnica między okładzinami klocków polega na dużej wydajności przy użyciu mniejszej siły niż byłaby wymagana w rozwiązaniu seryjnym - inni użytkownicy ferodo DS również to zauważyli... Oczywiście koszta są znaczne, ale za to wrażenia bezcenne :cool2: ...z tym porównaniem do spojlera to przesada - można wywnioskować poprostu że nigdy nie eksploatowałeś (głównie), klocków tego typu i co za tym idzie nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeśli chodzi o opony to oczywiście racja, dlatego warto wybrać odpowiednie dla swoich wymagań i zamontować je na wszystkich felgach ponieważ auto hamuje czterema kołami :twisted: Wracając do tematu: ...Zimmerman Sport faktycznie nie są żadną rewelacją, poprostu szkoda pieniędzy. EBC Green - nie używałem, ale biorąc pod uwagę EBC Red... lipa podobna jak z tarczami, niestety lepsze Ferodo DS są o ok. 100 droższe od EBC...Wracają do Mikody - stosunek ceny do jakości wygląda naprawdę nieźle.
  7. Z oponami - prawda ...z resztą się nie zgodzę... Różnica w skuteczności układu hamulcowego jest już zauważalna po wymienie płynu hamulcowego, oczywiście jeśli ktoś zwraca na to uwagę. Znaczną poprawę skuteczności układu hamulcowego właściwie uzyskasz po wymianie samych klocków hamulcowych. Tarcze "perforowane", z jednej strony obniżają wydajność, z drugiej zaś wpływają na skrócenie drogi hamowania / zatrzymania pojazdu - wszystko jest związane z warunkami eksploatacji.
  8. Tarcze które zamieściłem w poście kosztują ok 210 zł/kpl (286 mm E36 przód nr.kat.Mikoda.: 0423), są wykonane jak na foto jedynie ilość nacięć i wierceń zależy od welkości tarczy (dla E36 będzie to 5 rzędów - prawdopodobnie). Mikoda prowadzi sklep internetowy www.mikoda.pl ...jutro zamawiam pierwsze komplety :cool2:
  9. ...u mnie piszczą w parkingowym ruchu w temp otoczenia powyżej 20 stopni, oczywiście po jeździe (chyba że wracam spokojnie).
  10. Niedługo mam zamiar znowu wymienić tarcze hamulcowe, i zastanawiam się nad Mikoda GT Series http://img81.imageshack.us/img81/6937/gtred01ws4.jpg Cena przystępna (2 szt w cenie 1 szt zimmerman sport), a jakość sprawdzona...
  11. Jeśli chodzi Ci o skrócenie drogi hamowania to jedynymi godnymi polecenia klockami są Ferrodo DS Performance (dawne DS2000), oczywiście jest to podstawa - jeśli używasz hamulcy w sposób bardziej ekstremalny wybierz DS2500. Oba zestawy nie wymagają rozgrzewania więc mogą być stosowane "na codzień". Jeśli chodzi o tarcze - z własnego doświadczenia nie polecam tych wierconych "na wylot", ponieważ pękają przy ostrzejszym traktowaniu...niestety nawet zimmerman sport. ...wszystko zależy od wymagań użytkownika (lans, cena czy wydajność). Na początek warto poprostu wymienić płyn hamulcowy na DOT5.1 Sam używam zestawu Mikoda (zamówienie indywidualne), + DS2000 przód i tył. Na początku wybrałem klocki EBC RedStuff ale to wielka pomyłka, niewielka różnica w porównaniu z seryjnymi okładzinami oraz mała żywotność (zrobiłem ok 6000 km przód i 14000 tył, podczas gdy na przednich DS mam już ok 7 tyś i pozostało ok 50%). Jedyny plus EBC RS to niewielkie pylenie.
  12. Na pewno temat jest do głębszej weryfikacji...
  13. Grubość zależy od różnicy wysokości nominalnej głowicy, a wysokości po planowaniu. Jeśli głowica była planowana po raz pierwszy to powinna być zamontowana uszczelka o wym nominalnym + wartość planowania.
  14. 40/40 - do jakiego to samochodu, E36? ...tył będzie siedział niżej niż przód i to znacznie ? Wydaje mi się że jeśli masz E36 to ten kompetentny gość polecił ci sprężyny od E30 :mad2:
  15. Ups! ...będzie grubo... Jeśli podczas kręcenia rozrusznikiem koło pasowe na wale głównym obraca się a rozrząd nie jest napędzany...na waszym miejscu był nie próbował obracać silnikiem ponieważ zwiększa to możliwość dalszych uszkodzeń. Myślę że skończy się to naprawą silnika :duh: ...pasek wcale nie musi być zerwany, może poprostu brakować na nim zębów lub jest nieprawidłowo naciągnięnty.
  16. Jeśli była planowana głowica to po takiej operacji trzeba zamontować wyższą uszczelkę głowicy (ciężko taką dostać). W silniku z zapłonem samoczynnym opuszczenie głowicy (planowanie), wiąże się ze wzrostem stopnia sprężania i co za tym idzie zwiększenia temperatury pracy silnika. Efekt takiej niefachowej naprawy to szybsze nagrzewanie silnika, wyższa temp spalania czego powodem jest np.: uszkodzenie uszczelki pod głowicą, zaworu, itp...
  17. 1) tuleja met-gum wachaczy przednich wymienione na tuleje poliuretanowe PowerFlex 2) zewnętrzne seryjne sworznie z tulejami met-gum wymienione (niedawno), na sztywne sworznie Meyle HD (bez tulej). 3) drążek stabilizatora przód 25mm (M-Sport) tył 22mm (Eibach). i to nie było ostatnie słowo...
  18. ...jeśli zdecydujesz się na orginalne felgi BMW, nie będziesz się musiał martwić o dziury - prędzej poleci zawieszenie niż uszkodzisz (pogniesz), koła.
  19. Na początek do E36 jest zalecana opona o szerokości 235 z profilem 40, 45 będzie (takie jest moje zdanie i tak twierdzi tabliczka na słupku), za wysoka... ...sam wymieniałem u siebie z 215 na 235 (kpl 4 szt), właściwie jedyne co raz przeszkadza a czasem jest korzystne to większy opór kierownicy. Jeśli chodzi o osiągi, furka spokojnie i bez problemu przekracza "dwójkę", natomiast nie sprawdzałem V-max (na poprzednim kpl. pojechała do końca) - silnik M50B25 Van... + Virus? :roll: ? - blokada? :roll: ? Koleiny faktycznie wymagają zwiększonej uwagi, ale można tę niedogodność poprawić przez wyeliminowanie gumowych połączeń elementów zawieszenia :cool2: ...u mnie pomogło w obu pojazdach, pojazd oczywiście reaguje na wzdłużne nierówności ale nie tak agresywnie i w znacznym stopniu jest zwiększona kontrola nad torem jazdy 1) oczywiście będą straty w osiągach 2) wzrośnie spalanie 3) obniżenie komfortu prowadzenia ...ale są i plusy :cool2:
  20. Cały opis wygląda logicznie i prawdopodobnie pozwoli na "wypłukanie", oleju z konwertera, ale prościej będzie wykonać zwykłą wymianę kilkakrotnie (między wymianami przebiegi np.: 2 tyś - 5 tyś km) :roll:
  21. Ciężko powiedzieć jak zostanie "opuszczone" lub "podniesione" nadwozie ponieważ w ofercie brak jest opisu parametrów. Natomiast jeśli masz założone felgi które wystają z błotników to znaczy że są nieodpowiednie do Twojego pojazdu i może się okazać że po obniżeniu zawieszenia ulegnie zniszczeniu opona lub błotnik (zwłaszcza tył). :mad2:
  22. ...właśnie zamontowałem nowe sworznie meyle HD (bez tych nieszczęsnych gum), wszystko wróciło do normy - żadnego bicia od 100 do 190 :mrgreen: duży ruch... Teraz jedyne gumowe elementy w przednim zawieszeniu to tulejki łączników stabilizatora przedniego (ale już niedługo :norty: )... Po "usztywnieniu" sworzni furka prowadzi się jeszcze lepiej niż na nowych seryjnych :cool2:
  23. SN3

    Zawieszenie H&R pytanie

    29824-1 jest do pojazdów produkowanych między 12/90-06/92 i są koloru czerwonego 29824-2 do pojazdów produkowanych między 22.06/92-98 bez oznaczenia o kolorze (pewnie niebieski)
  24. ...z tego powodu ja wszystkie gumowe elementy zawieszenia zamieniam na poliuretan PowerFlex-a, a teraz przyszedł czas na te nieszczęsne sworznie wachaczy
  25. Hmm... po pierwsze - szewc w podartych butach chodzi (to żaden argument) po drugie - wszystko zależy od wartości ew niedowagi lub jej rozkładu po trzy - u mnie chyba jest to samo (choć może nie w tak wielkim stopniu), i ma to (być może), związek z tulejami met-gum zewnętrznych sworzni wachaczy przednich, ponieważ mam z nimi problem i właśnie doszedłem do wniosku że faktycznie to pojawiło się wraz z pierwszymi ich uszkodzeniami. ...u mnie wygląda to następująco: niewielkie wibracje które pojawiają się między 110-120, oraz ich brak lub osłabienie podczas hamowania także w tym przedziale prędkości. W dzisiejszych realiach podczas jazdy po trasie ta prędkość to oczywiście wartość przejściowa więc mi tak bardzo to nie przeszkadzało ale za tydzień wymieniam te przeguby na stałe Meyle HD - wtedy się przekonamy o słuszności teorii :cool2: Przynajmniej jestem dobrej myśli :worried:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.