Skocz do zawartości

E36 vs. E46


u95

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro już ktoś odnowił...

Mogę po pół roku użytkowania e46 powiedzieć, że jest to świetny samochód, dający wiele przyjemności, ale w porównaniu z e36 jeżdżenie nim daje tylko to, że nie jeździ się samochodem jednym z wielu.

Jeśli chodzi o nowoczesność linii to e46 też już nie ma nowoczesnej, to e36 nawiązuje bardziej do nowych trendów. Dla mnie i myślę, że dla większości posiadaczy BMW klasyczność tych samochodów jest ich wielkim atutem.

Co do liftu e46 to w samochodach poliftowych podobają mi się jedynie tylne lampy, przód przedliftowy o wiele bardziej oddaje charakter BMW (podkreślenie przez brewki podwójnych reflektorów i o wiele subtelniejszy zderzak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam , myśle że każdy wie co mu się najlepiej podoba , ale nie wypada krytykować innych ludzi upodobania taki ma , jaki mu sie podoba , też nie zawsze tak jest ,często bariera finansowa uniemożliwia nam zakup takiego auta jakiego byśmy chcieli , i trzeba sie do tego przyznać to nic złego , osobiscie miałem e 30 , e36 , obecnie e 46 2,5l ale maży mi się e90 !!! ze wszystkich tych modeli musze przyznać że e30 zrobiło na mnie największe wrażenie i bezawaryjne było i solidne , lecz na e 90 nie funduszy , także zostane przy e46 które także jest wiernym i dobrym samochodem !!! każde BMW jest niesamowite , piękne na swój sposób !!! i wielki respekt dla ludzi ktorzy jeżdzą BMW i wiedzą co dobre !!!

 

:dance: :dance: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam , myśle że każdy wie co mu się najlepiej podoba , ale nie wypada krytykować innych ludzi upodobania taki ma , jaki mu sie podoba , też nie zawsze tak jest ,często bariera finansowa uniemożliwia nam zakup takiego auta jakiego byśmy chcieli , i trzeba sie do tego przyznać to nic złego , osobiscie miałem e 30 , e36 , obecnie e 46 2,5l ale maży mi się e90 !!! ze wszystkich tych modeli musze przyznać że e30 zrobiło na mnie największe wrażenie i bezawaryjne było i solidne , lecz na e 90 nie funduszy , także zostane przy e46 które także jest wiernym i dobrym samochodem !!! każde BMW jest niesamowite , piękne na swój sposób !!! i wielki respekt dla ludzi ktorzy jeżdzą BMW i wiedzą co dobre !!!

 

:dance: :dance: :dance:

 

 

popieram w 100% kolege . kazdy jezdzi tym no co kogo stac i to jest indywidualna sprawa kazdego nie podlegajaca dyskusji a tym bardziej krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam , myśle że każdy wie co mu się najlepiej podoba , ale nie wypada krytykować innych ludzi upodobania taki ma , jaki mu sie podoba , też nie zawsze tak jest ,często bariera finansowa uniemożliwia nam zakup takiego auta jakiego byśmy chcieli , i trzeba sie do tego przyznać to nic złego , osobiscie miałem e 30 , e36 , obecnie e 46 2,5l ale maży mi się e90 !!! ze wszystkich tych modeli musze przyznać że e30 zrobiło na mnie największe wrażenie i bezawaryjne było i solidne , lecz na e 90 nie funduszy , także zostane przy e46 które także jest wiernym i dobrym samochodem !!! każde BMW jest niesamowite , piękne na swój sposób !!! i wielki respekt dla ludzi ktorzy jeżdzą BMW i wiedzą co dobre !!!

 

:dance: :dance: :dance:

 

 

popieram w 100% kolege . kazdy jezdzi tym no co kogo stac i to jest indywidualna sprawa kazdego nie podlegajaca dyskusji a tym bardziej krytyki

 

Nie wiem co to ma do tematu. Od pół roku szukam e24 z lat 82-86. Czy taki samochód jest tani w zakupie i utrzymaniu? BMW ma to do siebie, że ciągnie z portfela czy jest nowe, czy stare.

Przypominam chodziło o to czy są aż takie różnice w e36 i e46, które usprawiedliwiają różnicę w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze , widze że stanowczych odpowiedzi autor oczekuje , no ale jak można porównać te dwa modele , pare latek miedzy nimi jest no nie , ci ktorzy sie tu udzielaja niestety chwalą to co obecnie mają ! posiadacz e36 zaklina się że za nic na swiecie nieoddałby swej buni ani niezamienił nawet na najnowszy model i tak jest prawie z kazdym , i jak tu przeprowadzic porównanie ?!?! , wygłąd i stylistyka auta jest wyłącznie rzecza gustu , przecierz klinowy wygłąd e36 nie sprawi odrazu że jest lepszym samochodem !!! pod względem technicznym chyba nie trzeba dyskutować że e46 jest lepsze ? producent BMW napewno nie cofa się w rozwoju , tylko się stara ulepszać samochód , nowsza technika to jak nam wiadomo więcej bezpieczeństwa , lepsze własciwośći jezdne , większa moc , mniejsze spalanie , elastycznośc silnika i moża do rana wymieniać kwestje ! zwłaszcza nowe diesle nie mają sobie równych , a jak komuś klekocze to raczej nie spod maski .także zdecydowanie obstawiam e46 , niepodważalnie jest lepszym samochodem , a tak pozatym to po kieszeni znacznie bardziej idzie przy nowszych modelach a nie przy starszych , pomijając jakieś tam antyki , znajomy ma e60 530d , padły mu wtryski paliwa dwie sztuki cena jednego wtrysku 1800 zł razem z kosztami naprawy , znajomy jest na dzień dzisiejszy o około 5000 zł biednieszy .

 

pozdrawiam wszystkich , mam nadzieje że nie uraziłem jakiegoś posiadacza e36 , to nie reguła tylko tak dla przykładu podałem , problem jest ogólnie taki nie ważne czym jezdze , to co mam jest najlepsze !

 

dzięki że mogłem wyrazić swoją opinie :clap: :clap: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Kolego Goldi4321 twoje e46 jest lepsze od e36. Wiadomo nowsze... :D Ale spokojnie się zastanów czy te różnice są znaczące. Najlepiej jakbyś miał okazje porównać obydwa modele podobnie wyposażone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie ma co porównywac e36 do e46,równie dobrze możemy tak samo kłócić sie o e46 i e90,powiem tak jedni wolą e36 m3 pełną zadbaną serie w cenie e46 m43 1,9 ,ale oczywiście mentalnosc mamy taką ze jak gosc z e46 widzi piekne m3 w budzie e36 przed nim (i tak mówi sobie jestem lepszy bo mam nowsze) to nie ma za grosz pojecia że to auto jest droższe niż to jego śmieszne 4 cylidrowe e46,nie ma chyba osób które zamieni auto m3 e36 na 4 cylindrowe e46 tylko dlatego ze ma nowsza bude bo to zupełnie inna rozdział emocji jakie to auto daje,gdybym teraz miał gotowke na e46 sedan R4 to na 100 procent kupiłbym e36 zadbane coupe 3,0 albo 3,2 ,wrażenia jakie to auto daje sa nieopisane a e46 to już pozostałoby tylko w moim prawym lusterku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie ma co porównywac e36 do e46,równie dobrze możemy tak samo kłócić sie o e46 i e90,powiem tak jedni wolą e36 m3 pełną zadbaną serie w cenie e46 m43 1,9 ,ale oczywiście mentalnosc mamy taką ze jak gosc z e46 widzi piekne m3 w budzie e36 przed nim (i tak mówi sobie jestem lepszy bo mam nowsze) to nie ma za grosz pojecia że to auto jest droższe niż to jego śmieszne 4 cylidrowe e46,nie ma chyba osób które zamieni auto m3 e36 na 4 cylindrowe e46 tylko dlatego ze ma nowsza bude bo to zupełnie inna rozdział emocji jakie to auto daje

Porownujesz silniki czy modele ?

Zdecydowana wiekszosc (doroslych ludzi) wybiera jednak nowsze e46 niz stare M3 - emocje i szybkosc dla wiekszosci ludzi nie odgrywaja tak duzej roli- bardziej ekonomia, nowsze auto a nie kilkunastoletnie itd

gdybym teraz miał gotowke na e46 sedan R4 to na 100 procent kupiłbym e36 zadbane coupe 3,0 albo 3,2 ,wrażenia jakie to auto daje sa nieopisane a e46 to już pozostałoby tylko w moim prawym lusterku.
a ja mam teraz pieniadze i kupie w tym roku e46 330i albo e46 M3 a moglym kupic np dwie sztuki e36 M3 ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak dyskusja zaczeła sie od porównania e36 2,0 (gaz) kontra e46 2.0 diesel powiedzmy że moc na podobnym poziomie , no ale widze że nasze e36 już podrosło do M3 !!! a e46 się degraduje do 316i !!! i porównania robią ,przecierz początkowo auta miało być na podobnym poziomie wyposażenia i mocy ,nieuczciwie się to odbywa , jak chcecie e36 M3 porównywać to może z jego następcom e46 M3 !!!bo chyba to miał autor na myśli a nie do e46 316 , zachęcam do dalszej dyskusji !!!

 

:clap: :clap: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E46 jest lepszym samochodem od E36 bo taki miał zamiar producent, inaczej by go nie robił. Silniki w E46 też są lepsze niż te w E36 bo to nowsza generacja. BMW zarzucilo produkcję modelu 328 bo w stosunku do 330 pod każdym względem było nieekonomiczne, tak samo 320 który po zmianie miał 2.2 litra i 25KM więcej, a pozostał dalej modelem 320. Jak by nie patrzeć i porównywać E46 to nowszy model i bazuje na nowszych rozwiązaniach, nie może być samochodem gorszym z założenia. To, że komuś bardziej pasuje E36 to jego subiektywna opinia, natomiast porównywanie E36 i E46 w różnych wersjach silnikowych to w ogóle bez sensu.

 

Jedno co musze stwierdzić porównując E36 i E46, wnętrze w E46 jest dużo delikatniejsze, szybciej 'męczy' się od przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście E46 nie podoba mi się, gdyż jest jakieś takie ogórowate. Orkągłe samochody kojarzą mi sie znową erą aut, w których bardziej liczy się taniośc produkcji niż to, żeby auto było dobre. E36 nie zamieniłbym na E46, ale po E36 chce kupic Z3 ///M. Ja lubie auta z mocną linią, wyrazistą, mające jaja, a nie kawał zaokrąglonego balona. Bez obrazy of kors. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orkągłe samochody kojarzą mi sie znową erą aut, w których bardziej liczy się taniośc produkcji niż to, żeby auto było dobre

 

Cos w tym jest bo mam podobne zdanie, jakos te kanty mialy w sobie to cos. Jakby mi w monachium powiedzieli "zrobimy Panu nowiutki samochod tylko Pan wybierze E36 czy E46" to wzialbym E36 :) A najlepiej jakby mi powiedzieli ze zrobia mi nowiutka E30, ale moze ja skrzywiony jakis jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodziło o takie porównanie:

e46 ma lepsze:

wnętrze:

-wyświetlacz bc i sterowanie w wygodniejszych miejscach,

-większa ilość dostępnych poduszek;

technika:

-lepsza kontrola trakcji,

-podwójny vanos (odrobinę mniejsze spalanie, odrobinę lepsza elastyczność - podobno), ale moim zdaniem nie ma wielkich różnic,

-lepsze diesle,

 

ale

zawieszenie jest prawie takie samo z tym, że w e46 jest droższe,

wnętrze takie samo z wyjątkiem deski i jak BaX napisał z delikatniejszych materiałów w e46,

nadwozia obydwa są ładne (dla mnie e36 ma bardziej sportowe kształty, a e46 bardziej eleganckie), jeśli chodzi o nowoczesność linii to obydwa są już stare z tym, że obecnie w modzie są raczej kanty) ,

 

i najważniejsze cena za samochody z jednego rocznika jest większa za e46 o min. 10000zł. Czy ma to uzasadnienie przy powyższym zestawieniu?

Moim zdaniem nie.

 

I taka mała dygresja. Nie piszcie, że e46 jest lepsze bo jest nowsze i już, to nie ma sensu.

Wiem, że większość posiadaczy e46 myśli, że skoro dali o tyle więcej kasy za e46 to musi być lepsze, a z kolei właściciele e36 mogą dorabiać sobie ideologię dlaczego nie kupili droższego e46, ale skoro już bierzemy udział w dyskusji to starajmy się myśleć obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I taka mała dygresja. Nie piszcie, że e46 jest lepsze bo jest nowsze i już, to nie ma sensu.

 

Jest lepsze choć by z powodów które wymieniłes wyżej. :mrgreen: Ma nowocześniejsze jednostki, mocniejsze i ekonomiczniejsze, systemy DSC, navi itd, itp. To że komuś nieodpowiada wygląd nie znaczy że jest gorsze. Wygląd to kwestia gustu, mechanicznie to nowsza konstrukcja.

 

A mówienie lepsze/gorsze w kontekscie wyglądu to jest bezsens. W takim wypadku może być ładniejsze/brzydsze, a nie lepsze czy gorsze.

 

Wymien coś co świadczy o tym, że E46 jest gorsze nie biorąc pod uwagę wyglądu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka mała dygresja. Nie piszcie, że e46 jest lepsze bo jest nowsze i już, to nie ma sensu.

 

Jest lepsze choć by z powodów które wymieniłes wyżej. :mrgreen: Ma nowocześniejsze jednostki, mocniejsze i ekonomiczniejsze, systemy DSC, navi itd, itp. To że komuś nieodpowiada wygląd nie znaczy że jest gorsze. Wygląd to kwestia gustu, mechanicznie to nowsza konstrukcja.

 

A mówienie lepsze/gorsze w kontekscie wyglądu to jest bezsens. W takim wypadku może być ładniejsze/brzydsze, a nie lepsze czy gorsze.

 

Wymien coś co świadczy o tym, że E46 jest gorsze nie biorąc pod uwagę wyglądu. ;)

 

A gdzie ja napisałem, że e46 jest brzydsze.

Powtarzam technicznie e46 jest lepsze ale relatywnie do kosztów zakupu nie (według mnie).

 

BaX trzeba czytać uważniej a nie się kłucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam e36 z marca 99r kupilem go za cene smiesznie mala w porownaniu z e46 - a graty takie same:) ostatnio mi polecial czujnik abs - ale komunikat byl taki ze jak poczytalem na forum to sprawdzilem jaki mam komputer od trakcji - i tu niespodzianka - trakcja jest od e46.

co do wyposazenia (to jest full procz skor - 4poduszki, trakcja, podgrzewane fotele itp) no i samochod mlodszy niz spory % e46 w polsce:) i to za mniejsze pieniadze:) Pozostaje tylko karoseria. Jak by byla roznica w cenie 2-3 tys to wybralbym e46 a tak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 jest lepszym samochodem od E36 bo taki miał zamiar producent, inaczej by go nie robił. Silniki w E46 też są lepsze niż te w E36 bo to nowsza generacja. BMW zarzucilo produkcję modelu 328 bo w stosunku do 330 pod każdym względem było nieekonomiczne, tak samo 320 który po zmianie miał 2.2 litra i 25KM więcej, a pozostał dalej modelem 320. Jak by nie patrzeć i porównywać E46 to nowszy model i bazuje na nowszych rozwiązaniach, nie może być samochodem gorszym z założenia. To, że komuś bardziej pasuje E36 to jego subiektywna opinia, natomiast porównywanie E36 i E46 w różnych wersjach silnikowych to w ogóle bez sensu.

 

Jedno co musze stwierdzić porównując E36 i E46, wnętrze w E46 jest dużo delikatniejsze, szybciej 'męczy' się od przebiegu.

W związku z tym, że odgrzałem kotleta sprzed pół roku, musze poprzeć kolegę w tej kwestii. Nie ma co porównyać tych dwóch modeli, naet jeśli to trzeba by było posługiwać się wieloma kryteriami oceny, dla niektórych liczy się prękośc a raczej start ze świateł :duh: a dla innych oprócz dynamiki coś więcej tzn wygląd, ekonomia, nowoczesność. Każda seria 3 ,5 7 itp, która wyszła z bawarii jest jedyna w swoim rodzaju i sadze ze nie ma sensu porównywac epok :) nie jest dobre to co dobre, tylko to co kto lubi. Kolega Bax ma śliczne autko, przyznam, oprócz wersji M// to model 330Ci jest chyba najladniejszym coupe, ale to też kwestia gustu. Sam kiedyś myślałem nad E-46 ale przejechałem się zdiagnozowałem wszystko :8) i jednak dla mnie piątka ma w sobie wiecej komfortu, czuje się w niej wygodniej, bezpieczniej i pewniej jakos, ale to też kwestia zapatrywań. ALe jakbym miał kase stałoby w garażu drugie autko - wlasnie E-46 330ci :mrgreen: Sam miałem kiedyś-E36 i to naprawde fajne autko. Aleporównywac dwie "epoki" stylistyczne to nie ma zbytniego sensu. Chyba ze rozmawiamy o tym co się komu podoa, ale wtedy zapewne popłynie lawina komentarzy itp, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A gdzie ja napisałem, że e46 jest brzydsze.

Powtarzam technicznie e46 jest lepsze ale relatywnie do kosztów zakupu nie (według mnie).

 

BaX trzeba czytać uważniej a nie się kłucić.

 

Eeee, nie pisałem konkretnie pod Twoim adresem ale z części postów wynika jasno, że E36 jest lepsze bo bardziej się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze im nowszy model tym jest lepszy, ludzie w BMW to nie idioci i starają się robić coraz lepsze i ladniejsze auta :D

ale oczywiście mentalnosc mamy taką ze jak gosc z e46 widzi piekne m3 w budzie e36 przed nim (i tak mówi sobie jestem lepszy bo mam nowsze)

tak tez powiedzą ludzie którzy nie znają się na historii BMW :P ,jakbys postawil obok siebie te 2 auta i pokazal srodek a nawet sie przejechal to 99% powie ze e46 jest lepsze nowsze ladniejsze itp. :D

 

kazdy by chcial miec lepsze auto niz ma :P

e46 jest jednak troche droższe i prawda jest taka ze nie kazdego na nie stać :P , malo jest postów na forum typu: "co kupic za 10tys bo wiecej nie mam"? :roll:

pozd

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale oczywiście mentalnosc mamy taką ze jak gosc z e46 widzi piekne m3 w budzie e36 przed nim (i tak mówi sobie jestem lepszy bo mam nowsze)

 

Jak to E46 to M3 to dlaczego nie. :norty: Chyba, że ma problemy podobne do Twoich to pewnie jak mija inne BMW od razu rozpatruje czy było lepsze czy gorsze od jego. :duh:

 

BTW: porównać to można dwie różne budy z takimi samymi silnikami, a nie różnymi.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.