Skocz do zawartości

Który silnik najekonomiczniejszy?


farow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedz mi Szwedu...co ma piernik do wiatraka?

A wiesz chcialem zablysnac na forum :mrgreen:

Wracajac do tematu jak kolega powiedzial przed chwila z dizla 1.8tds to fakt ale co do benzyny to is no moze jeszcze ale jednostka 2.0 naprawde pali wiecej i jest bliske bardzo 2.5 wiec albo z benzyny is albo 2.3 2.5 ale fakt to jest porownywanie spalania do mocy karzdy wie ze 1.6 bedzie najmniej palilale czy to ma sens?

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: 323 oraz 325 mają naprawde bardzo dobre silniki i to raczej nie podlega dyskusji. Sam chętnie w przyszłosci sprawiłbym sobie taki, ale wydaje mi sie, ze cięzko byłoby znalezc kogos, kto zamienilby swoją 320i na IS...moze stosunek mocy do spalania nie jest najkorzystniejszy,ale przeciez w rzędowych 6 nie tylko moc sie liczy...prawda?

 

Jednakze w pełni zgadzam sie z kolegą Szwedu w kwestii 316.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt to jest porownywanie spalania do mocy karzdy wie ze 1.6 bedzie najmniej palilale czy to ma sens?

 

Jednakze w pełni zgadzam sie z kolegą Szwedu w kwestii 316.

 

Nie moge pojąć dlaczego akurat 1.6 jest tak piętnowany, wbrew opini wielu "specjalistow" takie 1.6 do sprawnego przemieszczania sie starcza i radzi sobie calkiem dobrze. Jesli kolega chce miec ekonomicznie to napewno R6 nie bedzie dobrym wyborem. Kazdy powie jak zwykle ze 2.8 pali prawie tyle samo co 1.6, ale to moze jadac caly czas 120 km/h po prostej drodze. Prawda jednak jest taka , że nikt nie kupuje np 2,5 zeby jezdzic jak dziadek na emeryturze i fakt faktem zawsze spali wiecej. Jak sie ma pod 4 literami duzy silnik to rzecz normalna, ze tu sie da na gaz, tam sie da na gaz i spalanie w zyciu nie wyjdzie takie jak w 1.6, ani nawet podobne. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt to jest porownywanie spalania do mocy karzdy wie ze 1.6 bedzie najmniej palilale czy to ma sens?

 

Jednakze w pełni zgadzam sie z kolegą Szwedu w kwestii 316.

 

Nie moge pojąć dlaczego akurat 1.6 jest tak piętnowany, wbrew opini wielu "specjalistow" takie 1.6 do sprawnego przemieszczania sie starcza i radzi sobie calkiem dobrze. Jesli kolega chce miec ekonomicznie to napewno R6 nie bedzie dobrym wyborem. Kazdy powie jak zwykle ze 2.8 pali prawie tyle samo co 1.6, ale to moze jadac caly czas 120 km/h po prostej drodze. Prawda jednak jest taka , że nikt nie kupuje np 2,5 zeby jezdzic jak dziadek na emeryturze i fakt faktem zawsze spali wiecej. Jak sie ma pod 4 literami duzy silnik to rzecz normalna, ze tu sie da na gaz, tam sie da na gaz i spalanie w zyciu nie wyjdzie takie jak w 1.6, ani nawet podobne. :mad2:

 

No i piwo dla pana :dance:

 

Dodam tylko ze ja sugerowalem sie tym iz paliwo to ''maly procent'' kosztow eksplatacji wiec NIBY najlepiej wybrac wlasnie jakies takie 2.3 .. ale fakt faktem najtansze bedzie 1.6 mysle ze tansze od 1.8tds bo tam drorzszeczesci i servis.

1.6 to tani rozrząd ekoniomiczne spalanie i tanie oplaty.

Mysle ze mozna by bylo temat w koncu zakonczyc bo mozna jeszcze wiele tez przedstawic.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak apropo ubezpieczenia za 318i z 1992r w PZU (OC+NW) z pełnymi zniżkami płaciłem ok 730zł, natomiast za 323i z 96r w PTU (OC+NW) płacę 608zł.

Tak wiec widac jak mala jest moja wiedza ;p ale tu chyba ma znaczenie rocznik auta tez.... ja place 730. za 1.8is 94r

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zapłaci za ubezpieczenie posiadacz 325 i 328 ze zniżkami?

 

za swoje 320td compact z 2002r zabulilem na rok 4000 (OC+AC), stolica i 20% znizek.

Spalanie po miescie agresywnej jazdy wynosi 8,7-9l w trasie przy 120km/h okolo 6l. Mierzone na stacji z rachunkiem w reku, bo komp mi sie czesto wiesza i pokazuje 7.1 w cyklu miejskim ;)

Srednio na baku robie 800-850km po miescie (zanim nie zatankuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie OC pomiędzy 1.6 a 2.5 nie jest duża - choć te 200zł rocznie też się liczy - też dużo od ubezpieczyciela zależy i od rocznika. No i oczywiście miejsce zamieszkania. Ostatnio zapłaciłem 560zł za OC+NNW - z tym, że jestem współwłaścicielem (to chyba zwiększa cenę).

 

Różnica spalania pomiędzy 1.6 a 2.5 jest widoczna w zasadzie tylko po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo OC 328 360zł rok TUW + OC 3000zł rok99 coupe

OC 318is 92r 280zł rok TUW

Mieszkam w małej miejscowosci

 

Jesli chodzi o spalanie bo tak tu wszyscy sie wypowiadaja to mam akurat 2 silniki 318is i 328ci i jakios nie widze roznicy w spalaniu w porownaniu z 328, pozatym kultura pracy, cisza w aucie jest bezcenna

 

Po miescie 328 wezmie wiecej, ale wszystko zalezy od techniki jazdy

Po miescie jezdzic spokojnie bo wg. mnie nie ma sie co napalac i szalec bo to nic nie daje, w trasie mozna zejsc ponizej 8 litrow wcale nie oszczedzajac i nie mulac silnika.

Jadac oszczednie i w miare spokojnie bez korkow 2.8 spokojnie wyrobi sie w 7.5L/100km jak ktos nie wierzy to zapraszam. ja tez nie wierzyłem az nie kupiłem 2.8

Ostatnia trasa nowy sacz-krakow 120 km 30 min w korku (remont mostu w Bochni) spalanie 8.0

Fakt, jesli ktos nie ma odpowiedniej techniki (nie mylic z muleniem auta) to im wieksza pojemnosc tym auto wiecej spali, ale wszystkiego mozna sie nauczyc.

 

Wiec tak jak widzicie, nie pisze tego bo ktos mi powiedział, ze jego kumpel ma siostre, ktorej chłopak ma kolege, ktory ma kupic beemke i dowiaduje sie ile te auta palą.

 

Gdybym miał sie pozbyc jednego silnika to 318is odpada choc nie jest taki zły!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna sie wlaczyc do polemiki to uwazam iz:

- nigdy 6 cylindrowy silnik nie bedzie palil mniej jak 4 cylindrowy i konia z rzedem temu kto pokaze mi ze mozna inaczej,

- jesli masz kupic bmw by liczyc spalone litry to szkoda kupowac (wiem bo robilem tak pierwsze 2 miesiace, tankowalem i jezdzilem z helem w bucie by przypadkiem nie wciskac za mocno, teraz to chromole i jezdze jak droga pozwala, a ze zje 14 litrow gazu to co z tego i tak wychodzi taniej niz paliwo),

- nie zgodze sie ze koszty paliwa sa mniejsza czescia wydatkow, a przynajmniej nie bede twierdzil tego z taka stanowczoscia jak inni. Moze w zestawieniu z powazna awaria sa mniejsze ale w normalnej eksploatacji jak wszystko gra sa najbardziej odczuwalne gdyz sa SYSTEMATYCZNE, po prostu musisz zatankowac by jechac,

- podsumowywujac bmw nie jest pojazdem dla ludzi ktorzy chca jezdzic o kropelce i nie chce zabrzmiec jak gbur ale faktycznie lepiej pomyslec nad czyms tanszym w utrzymaniu jak sie chce jezdzic tanio bo to wstydu nie przynosi a podjezdzanie 2,5 litrowym potworem i tankowanie za 20 zl niestety tak... A jesli marzy sie o bmw i nie chce sie innego to kupic zalewac i kochac go bo moze i spali ale ile da radosci to nasze :)

- na koniec ja za ubezpieczenie (316i) placilem 420 zl za OC i NW... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze biorac pod uwage zuzycie paliwa(gazu) najmniej(nie liczac diesli) pali 1.6. Ale przeliczajac pod wzgledem paliwo/moc to chyba najlepsze bedzie m3,a najgorsze 2.0. Jednak zgodze sie w 100 %, ze siara maksymalna podjezdzajac np 325 i tankujac za 20zł. moje 316 pali po miescie 10-11 l gazu, zaraz po kupnie gdy chciałem zobaczyc mozliwosci auta 12l gazu. Na trasie Kraków-Łodź spalił 9l gazu przy srednio 160 km/h Gdy chciałem sprawdzic oszczednosc 9,9 l gazu na miescie. Oczywiscie jazda oszczedna to nie jest utrzymywanie jak najnizszych obrotów. Gdy na 4 lub 5 biegu schodzi sie ponizej 2 tys obr. to spalanie jest duze i dla silnika nie najlepiej. Oczywiscie katowanie silnika na zimno tez głupota pali ze 2 razy wiecej i do tego zużywa sie znacznie szybciej. Dlatego stosuje sie do tekstu który gdzies tutaj przeczytałem gdy nie nagrzeje sie ciecz chłodzaca nie przekraczam 3 tys obrotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się pojechany po całości, otóż dwa dni temu do mojego 2,5 litrowego, jak twierdzicie, "potwora" zatankowałem benzyny za całe 20zł, a tak na marginesie to lepiej zatankować na stacji benzyny za 20zł, niż do nowego Mesia, Audi lub Bmw gazu za 50zł. Ja na szczęście mam wachę za darmo, oby jak najdłużej. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna sie wlaczyc do polemiki to uwazam iz:

- nigdy 6 cylindrowy silnik nie bedzie palil mniej jak 4 cylindrowy i konia z rzedem temu kto pokaze mi ze mozna inaczej,

- jesli masz kupic bmw by liczyc spalone litry to szkoda kupowac (wiem bo robilem tak pierwsze 2 miesiace, tankowalem i jezdzilem z helem w bucie by przypadkiem nie wciskac za mocno, teraz to chromole i jezdze jak droga pozwala, a ze zje 14 litrow gazu to co z tego i tak wychodzi taniej niz paliwo),

- nie zgodze sie ze koszty paliwa sa mniejsza czescia wydatkow, a przynajmniej nie bede twierdzil tego z taka stanowczoscia jak inni. Moze w zestawieniu z powazna awaria sa mniejsze ale w normalnej eksploatacji jak wszystko gra sa najbardziej odczuwalne gdyz sa SYSTEMATYCZNE, po prostu musisz zatankowac by jechac,

- podsumowywujac bmw nie jest pojazdem dla ludzi ktorzy chca jezdzic o kropelce i nie chce zabrzmiec jak gbur ale faktycznie lepiej pomyslec nad czyms tanszym w utrzymaniu jak sie chce jezdzic tanio bo to wstydu nie przynosi a podjezdzanie 2,5 litrowym potworem i tankowanie za 20 zl niestety tak... A jesli marzy sie o bmw i nie chce sie innego to kupic zalewac i kochac go bo moze i spali ale ile da radosci to nasze :)

- na koniec ja za ubezpieczenie (316i) placilem 420 zl za OC i NW... Pozdrawiam!

 

 

Masz 316, miałes inne motory ze tak twierdzisz z tym spalaniem??

Jak dla mnie to pali Ci jak smok, a wlecze sie okropnie (nie przesadzajac)

niech wsiadzie do Twojej 316 4 osoby do mojej 328 4 osoby i jedzmy w trase :) zobaczymy... nie mowiac o tym ze pod gore tira nie wyprzedzisz.

Jesli chodzi o potwora to jest nim 316, juz lepiej wychodzi 318is, moze kiedys to zrozumisz jak sie przełamiesz i kupisz tego "potwora" hehe

 

A tak na marginesie to OC płace 360 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.