Skocz do zawartości

Zmiana glosnikow


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, ponoc mam popalone glosniki po poprzednim wlascicielu... z przodu u kierowcy gra normalniez gwistkami, pasazera tylko gwizdki, z tylu po lewej nie gra zupelnie a prawy pierdzi ;/ Chce pozmieniac glsniki i prosilbym moze od tych co juz to robili o jakies rady, co i jak i w jaki sposob zeby jak najmnije zniszcyzc a nawet wykluczyc to. I jakie glosniki zamontowac, czy sa takie ktore pasuja jak fabryczne? Cos mi sie obeszlo ze Hertz'a bardzo dobrze sie sprawuja.

 

Pozdrawiam ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie hertz-e nie sa seryjne. Ja mialem oryginalnie zamontowane "nokia"

Jak chcesz aby lepiej gralo to wymien radio. Ja wymienilem radio na poczatku i odrazu byla poprawa. A potem wymienilem wszystko co bylo do wymienienia i jedyna wada moze byc brak napisu "made BMW"

U mnie jest to "made Alpine"

Tak jak kolega wyzej napisal do bmw e39 pasuja 13" i za takimi sie rozgladaj. Hertz jest ok.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziex a jezeli chodzi o radyjko to mam na gorze kaseciaka a na dole taki duzy podluzny wyswietlacz....to trzeba te 2 segmenty wywalic i kupic na allegro taka zaslepke z wyjsciem na jedno radio ?? :worried: a jak pozniej z podlaczeniem??kabelki standardowe pasuja pod radio nie seryjne?? macie moze fotke z radiem w tej zaslepce??niestandardowe radio.Jak tak to prosze o foto..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wywalic kaseciaka i wyswietlacz ktory jest na dole zamiast tego montujesz zaslepke w ktora wkladasz inne radio np alpine,kupic musisz jescze kostke iso, koncowka anteny tez jest inna,13tki sa ok ale do czasu zabawa sie zaczyna jak wlozysz 16-tki (ale wtedy musisz przerobic tapicerke) np: jbl gti 608 albo dego ,hertz itp separowane na przod z tylem daj sobie spokoj bo nie warto, sam przod do tego jakis sub i jest o niebo lepiej niz jakiekolwiek stereo ktore montuje fabryka.
czy jestem mądrym i dobrym czlowiekem?zdarza mi sie byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy glosniki polecacie? hertz ? PIONEER czy BLAUPUNKT ? ktore lepsze? chce miec ladny dzwiek, aby po zamontowaniu nie bylo rozczarowania... Edytowane przez makaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy po pierwsze do czego one maja byc podlaczone i jakimi zasobami finansowymi dysponujesz.

Jezeli nie chcesz sie bawic ze wzmacniaczem to spokojnie kupisz nowe 13" w granicach 250zl patrz na dobre firmy, unikaj firm typu boshman itp.

Mozesz kupic pyle, hertz, vibe, itd. Popatrz na allegro. Wazne jest zeby to byl system 2 drozny a nie 3 drozny.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie pod serie , ale z zapasem zeby bylo ;) W tej chwili tylko chce z tylu zmienic bo jakos boje sie ruczac tapicerek. Tam sa 2 czy 3 drozne? a jak sie sprawuja glosniki infinity? Czy nie wymyslac i brac hertz?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest dołożenie głośników niskotonowych do tylnej półki. Jest tam miejsce gdzie fabrycznie podwieszano niskotonówki w M5. Plus 4 głośniki wysokotonowe w fabryczne miejsca w drzwiach. Jak dla mnie lepiej pozostawić fabryczne radyjko choćby tylko z tego powodu, że wizualnie po wymianie na inny odtwarzacz ta zaslepka plastykowa nie jest najladniejsza. Dokładasz wzmacnicz i będzie ok. Co do Infinity to dobre głośniki.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, dzis zajrzalem do srodka znajomego co ma wyciagniete seryjne radyjko i siedzi soniak to... nie tka to wyglada. Wole zmienic glosniki i wzamacnacz dorzucic ;) Mam taki problem dzis zdemontowalem pokrywe maskujaca glosniki z tylu odkrecilem srubki i... tka zostawilem. Raz ze czas mnie gonil a dwa ze za cholere nie wiem jak te glsniki wyciagnac?! Tylna polke chyba trzeba wyciagac tez? Wymienial ktos z tylu te glosniki?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moje pytanie brzmi: jaki rozmiar głośników wyskotonowych wchodzi w drzwi przednie i tylne. Pytam ponieważ na dole w drzwiach mam głośniki a u góry mi brakuje.

 

Drugie moje pytanie: Jakie głośniki wchodzą w sufit z tyłu ponieważ tam mam głośniki ale są walnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie moze czy jest mozliwosc podlaczenia skrzyni basowej(ze wzmacniaczem) do standardowego radia? :doh:

 

Nie ma sensu wrzucac skrzyni do sedana E39. Bagaznik jest tak wytlumiony ze nic nie slychac w srodku za to slycac cie na zewnatrz i wszystko drzyy. Chyba ze zabudujesz glosnik w miejscu na worek na narty, ale to juz duzo duzo wiecej roboty.... Ostatio testowalem u siebie dobry sprzecik wzmacniacz+skrzynka JL Audio i zrezygnowalem. Wyjalem wszystko i wrzucilem do innego autka(kombi):) Ogrinalny subwoofer ktory mam nad tylnia polka gra o wiele wiele lepiej niz ta skrzynia w bagazniku, chyba ze bym jezdzil z otwarym tylnim fotelem:)) Polecam kupic wlasnie taki orginalny subb oczywiscie w dobrym stanie. Nie jest to szczyt jakosci ale gra naprawde wporzadkuu...

Co do hertzow, dobre glosniki ale strasznie pradozerne. Nie polecam podlaczac ich pod samo radioo bo beda graly jak te stare nokiee. Do hertzow musisz miecc dodatkowy wzmacniaczz. Mialem taki zestawik w dawanej E46 i fajnie graly. Polecam wzmacniacz Carpower'a. Firma nie jest droga jak nie masz gotowki ale przynajmniej jej wzmacniacze zachowuja parametry takie jakie opisuje producent! sprawdzalem to kiedys z elektronikiem.. Sa naprawde mocne w stosunku co do ceny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę spojlerów, ultrafiolet i nakladki chromowane na klamki :duh: , osobiscie nie widze w E39 kwestii wywalenia seryjnego radia i wtsawienia zaślepki, po pierwsze dlatego ze wnetrze a raczej drewioenko jest łądnie skomponowane i zgrane, wywalisz radio bedziesz miał wielką czarna dziure zaslepka i jakies radyjko jak to wyglada, w ogóle brak estetyki :duh: ale okej jeden woli matke drugi córkę. Nagłosnienie w E39 rzeczywiście szału nie robi, ale nie przesadzajmy, ze jest aż takie złe. Chyba ze ktoś bawi sie w car audio i tylko po to ma auto to okej. ale po co szpecic wnetrze i wstawiac ajaks zaslepke.

Ktoś w dziale dotyczacym audio tutaj na forum,. wymienił wzmacniacz i glosniki i bylo juz duzo lepiej. Nie wiem czy mozna coś zrobić z radiem aby zostawic to piekne drewniane wykonczenie w spokoju. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś wie, czy po lifcie były jakieś zmiany w audio?

W bagazniku koło czytnika navi mam jakąś obudowę w kształcie radiatora. Czy to nie jest przypadkiem wzmacniacz? Mam dużą navi - o ile ma to znaczenie, a po prawej stronie nad akumulatorem jest woofer (ktorego i tak nie słychać w srodku :duh: )

 

 

Nagłosnienie w E39 rzeczywiście szału nie robi, ale nie przesadzajmy, ze jest aż takie złe.

 

W skodzie mojej matki gra stokroć lepiej. Na jakimś najtanszym radiu i seryjnych glosnikach. BMW powinno się wstydzić za audio w swoich autach... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie gra, ale niestety dobrze wcale :(
Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest dołożenie głośników niskotonowych do tylnej półki. Jest tam miejsce gdzie fabrycznie podwieszano niskotonówki w M5.
W każdym M5 to było, czy to jakaś musiała być specjalna wersja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale srodek z takim radiem dorobionym wygląda badziewnie ale coś za cosmi wystarczy wole oryginalne drewienko ktore idealnie pasuje a nie takie cos

Druga sprawa, że chyba nie ma drugiego auta gdzie trzeba tyle pracy i pieniędzy włożyć aby grało jak trzeba. Jest to cholenie niewygodne a efekt pod względem estetyki pozostawia wiele do zyczenia. Osobiście pozostałem przy kasieciaku i za pomocą FM sender słucham "Kazika" :lol: Pamiętajcie liczą się teksty :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.