Skocz do zawartości

Duze spalanie w miescie 520i 24V


Rutek E-34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem ze na trasie pali 8-9 a w miescie od 16 do 20l na 100/ km. Silnik elegancko pali i chodzi bez zarzutow moze to czesciowo wina kapci przod 235/45 R17, tyl 255/40 R17 ale watpie ze az tyle przez nie. Mam komputer Simensa i troche lipa z podlaczeniem bo kazdy w okolicy ma program na Boscha :( wiec pomozcie cos z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie lacie przywaliles....Ale to by nie bylo takiej roznicy poteznej miedzy Miastem a trasa... Doradzam podjechac na komputerek i diagnoze zrobic...Moze cos wykaze tak trudo spekulowac..>Ale jedno jest pewne napewno Ci za duzo pali w miescie :)...Chyba ze Twoj styl jazdy wyglada jak system 01 jedynkowy :)....1 gaz , 2 gaz , redukcja...1 gaz...2 gaz :) to wtedy do 30 mozesz dobic :)......

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem ze na trasie pali 8-9 a w miescie od 16 do 20l na 100/ km. Silnik elegancko pali i chodzi bez zarzutów moze to czesciowo wina kapci przod 235/45 R17, tyl 255/40 R17 ale watpie ze az tyle przez nie. Mam komputer Simensa i trochę lipa z podłączeniem bo każdy w okolicy ma program na Boscha :( wiec pomóżcie coś z góry dzięki.

 

Ja juz zastanawiałem się czy moje 13 to nie za dużo.

Coś może padło i jeździsz w trybie serwisowym wtedy będzie też spoko chodził ale więcej kotłował, niestety bez komputra nic nie wymyślisz.

Spróbuj podpompować kapcie, nawet trochę ponad limit i zobacz czy coś pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45 , 255/40 ..hmm.. a jakie wg was 17stki najlepiej by bylo wlozyc załóżmy do mojej buni 2,5l (170KM). Bo im te opony szersze to bryka staje sie chyba mniej zrywna. Zastanawialem sie nad 225/45 przód(zeby lzej kółkiem było kręcic) i 235/45 tył... a moze w ogóle 4 x 235/45 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Muszę zgodzić się z Zorka5. Bez kompa nie wymyślisz za wiele (chybił trafił). Możesz sprawdzić gumę za przepływomierzem, jak jest sparciała to możesz mieć problem ze spalaniem, ale nie musisz. Przy tych oponach co masz założone to opory toczenia masz dużo większe niż w standardzie.

 

Druga sprawa to ciśnienie w gumach. Z doświadczenia pamiętam, jak kolega dopompował z 1.2 (nie wiem jak tego nie zauważył) do 2.1 to spalanie spadło o 3 litry/100km. (z 12 na 9 w trasie).

 

Co do wyboru opon, to ja osobiście jako maksymalnym wymiar na polskie drogi uznaję 225 (potem to już koleiny decydują gdzie jedzie auto a nie kierowca), a profil to już w zależności od tego czy liczy Ci się bardziej komfort / wygląd / trakcja. Dla mnie optymalne to 225/55 lato, 205/60 zima.

 

Pozdrawiam

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie lacie przywaliles....Ale to by nie bylo takiej roznicy poteznej miedzy Miastem a trasa... Doradzam podjechac na komputerek i diagnoze zrobic...Moze cos wykaze tak trudo spekulowac..>Ale jedno jest pewne napewno Ci za duzo pali w miescie :)...Chyba ze Twoj styl jazdy wyglada jak system 01 jedynkowy :)....1 gaz , 2 gaz , redukcja...1 gaz...2 gaz :) to wtedy do 30 mozesz dobic :)......

 

 

chyba raczej system DWOJKOWY ....Stop....GAZ-MAX.....Stop....GAZ-MAX

0-brak sygnalu...........1-jest sygnal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem ze na trasie pali 8-9 a w miescie od 16 do 20l na 100/ km. Silnik elegancko pali i chodzi bez zarzutów moze to czesciowo wina kapci przod 235/45 R17, tyl 255/40 R17 ale watpie ze az tyle przez nie. Mam komputer Simensa i trochę lipa z podłączeniem bo każdy w okolicy ma program na Boscha :( wiec pomóżcie coś z góry dzięki.

 

Ja juz zastanawiałem się czy moje 13 to nie za dużo.

Coś może padło i jeździsz w trybie serwisowym wtedy będzie też spoko chodził ale więcej kotłował, niestety bez komputra nic nie wymyślisz.

Spróbuj podpompować kapcie, nawet trochę ponad limit i zobacz czy coś pomorze.

 

no prosze Cie kolego........moje 1.6 przy normalnej jezdzie spokojnie bierze 12.......czym Ty sie przejmujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem ze na trasie pali 8-9 a w miescie od 16 do 20l na 100/ km. Silnik elegancko pali i chodzi bez zarzutów moze to czesciowo wina kapci przod 235/45 R17, tyl 255/40 R17 ale watpie ze az tyle przez nie. Mam komputer Simensa i trochę lipa z podłączeniem bo każdy w okolicy ma program na Boscha :( wiec pomóżcie coś z góry dzięki.

 

Ja juz zastanawiałem się czy moje 13 to nie za dużo.

Coś może padło i jeździsz w trybie serwisowym wtedy będzie też spoko chodził ale więcej kotłował, niestety bez komputra nic nie wymyślisz.

Spróbuj podpompować kapcie, nawet trochę ponad limit i zobacz czy coś pomorze.

 

no prosze Cie kolego........moje 1.6 przy normalnej jezdzie spokojnie bierze 12.......czym Ty sie przejmujesz

 

To masz nienajciekawiej, jeśli Twój M4x pali tyle co M50B20 !!

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba raczej system DWOJKOWY ....Stop....GAZ-MAX.....Stop....GAZ-MAX

0-brak sygnalu...........1-jest sygnal

 

 

No no :D maly blad sie wkradl :D....ale wiadomo o co mi chodzilo....

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z regoly przeciez tak jest, ze BMW ma wieksze zapotrzebowanie na paliwo. Ja to porownuje tak, ze tak u ciebie jak u mnie silnik jest stosunkowo maly do wielkosci auta.Zeby napedzac moja 3 silnikiem 1.6 potrzebuje spalic swoje, chociaz 2.0 ma tych KM ( chyba 50 prawda) wiecej....spalic musi swoje tak czy siak. Kola maja wplyw na to jest to fakt . NIe wiem czy jezdziles tym samochodem na standardowym ogumieniu zeby sobie przypomniec i porownac i ile Ci moglo wzrosnac spalanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie kapcie to ile pompowac zazwyczaj jezdze sam :D a po miescie to ją spokojnie bujam 2,5-3 tys. obr. i staram jezdzic 3, 4 bieg. Na stalowkach (205/65 R15) sprawdze ją w zimie bo ja ją teraz w lecie kupilam na takich kapciach i na stalowkach jeszcze nie jezdzilem. Sprawdze ja na kompie tylko wszyscy maja programik na Boscha a dlaczego ja mam Simensa :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze opony niewymiarowe. Zalecane przy 17" to 235/45, jeżeli jeszcze większe na tył, to 245/40 a nie 255/40, licznik może przekłamywać.

Po drugie takie opony do takiej mocy, to traci sens, samochód jest mniej zrywny i więcej pali.

Po trzecie ćiśnienie w takich oponach to minimum 2,5-2,6 przód i 3,0 tył.

Po czwarte, to podjedź na komputer i zrób diagnozę. Sugeruję sprawdzić sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję sprawdzić sondy lambda.

 

 

Sonda Lambda i pzepływomierz mogą być winowajcami. Niestety nie da sie tego określić organoleptycznie, dlatego nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w szukaniu kogoś, kto potrafi skomunikować wymieniony moduł Siemensa z komputerem. Masz niemały problem,bo najbliższe ASO jest zlokalizowane w województwie mazowieckim.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zmienic styl jazdy i spalanie wroci do normy

 

 

Świetna rada! Napewno autor tematu takiej się spodziewał!

Jakby chciał zmieniać styl jazdy zmieniłby pojazd na Matiza..... :twisted2:

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec po co zadal bez sensu pytanie???

 

 

Nic nie jest bez sensu.

Kolega zadał pytanie,bo ma problem i szuka pomocy. Skoro nie zamierzasz pomóc nie zaśmiecaj wątku.

 

To nie jest zaśmiecanie tylko nabijanie postów bezsensownymi odpowiedziami. Nie dość ze nie pomoże to jeszcze kogoś zdołuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak moje m20b25..ale ja na 15stkach na wiosne juz nie chce jezdzic. Zima spoko..ale potem musze zmienic na cos wiekszego.. moze 16stki nie zamulą az tak, co do 17stek to nie wiem;|

 

czy 16 czy 17 to moim zdaniem nie ma znaczenia, znczenie ma szerokosc opony, wiadomo im szersza tym wiecej $ na paliwko

 

PS umnie jest 17' 2*225/45 + 2*235/45 + obnizone zawieszenie (sportowe sprezyny) ile pali w miescie bede sprawdzal jak wymienie lambde, przeczyszcze przeplywomierz i silniczek krokowy (autko wlasnie u mechanika - wymiana plynow i paru pierdulek). W trasie autko pali mi 8-10 zalezy od stylu jazdy w miescie nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.