Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

czytam i nie widzę za bardzo żeby ktoś polecał warsztat gdzie można usunąć awarie układu chłodzenia??? płyn chłodniczy kapie mi na pedały ...?

 

A chcesz zeby ci wypisli wszystkie awarie czym sie zajmuja mechanicy, jakbym miał to zrobić co naprwaim to 3 dni bede wypisywał

Jedz do Adama z Raszyna jest na forum pod nickiem Anjinsan (mogłem pomylic pisownie :wink: )

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z układem wydechowym, polecam Pana Wojtka Lutomskiego i jego firmę El-Tec z Piastowa.

Dorabiałem u nich dwa katalizatory do mojego e38 i mimo że było to pierwsze V12 w "portfolio" El-Teca, robota została wykonana solidnie i terminowo.

W kilku miejscach trzeba było szukać pewnych niestandardowych rozwiązań, ale jako że Pan Wojtek to fachowiec, przed którym wydechy nie mają żadnych tajemnic efekt końcowy co najmniej odpowiadający moim oczekiwaniom.

 

Ja akurat robiłem katy, ale El-Tec ogarnia kompleksowo temat wydechów.

Link do www:

http://www.el-tec.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos szuka warsztatu ktory bez problemu ogarnie kazdy nawet najciezszy temat mechaniczny to polecam chlopakow z Pruszkowa z firmy TecnoGarage. Od jakiegos czasu serwisuje u nich Impreze Turbo. Ostatnio ogarniali mi nowy nabytek jakim jest E34 m50b25. Usowali wycieki z silnika, dokonali wszelkich pomiarow lacznie z kompresja, ogarneli mi uklad wydechowy oraz zlokalizowali awarie zwiazana z zawieszeniem, troche auto ciagnelo w jedna strone. ceny ok, robota wykonana terminowo i jak zwykle solidnie :cool2:

 

kontakt do nich:

www.tecnogarage.com

tel. 502127426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos szuka warsztatu ktory bez problemu ogarnie kazdy nawet najciezszy temat mechaniczny to polecam chlopakow z Pruszkowa z firmy TecnoGarage. Od jakiegos czasu serwisuje u nich Impreze Turbo. Ostatnio ogarniali mi nowy nabytek jakim jest E34 m50b25. Usowali wycieki z silnika, dokonali wszelkich pomiarow lacznie z kompresja, ogarneli mi uklad wydechowy oraz zlokalizowali awarie zwiazana z zawieszeniem, troche auto ciagnelo w jedna strone. ceny ok, robota wykonana terminowo i jak zwykle solidnie :cool2:

 

kontakt do nich:

http://www.tecnogarage.com

tel. 502127426

 

Maja chlopaki doswiadczenie z BMW? bo z tego co kojarze to hondziaze :)

Z Wiertarka bym do nich pojechał ale czy z BMW tez warto ??

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodi blacharki to oni nie robia. mechanicznie ogarna wszystko co jezdzi po drogach. mozesz do nich leciec spokojnie. ogolne wrazenie pozytywne, warsztat dzwoni do klienta i informuje na bierzaco a nie odwrotnie.

 

m-technic bmw to ufo czy moze ma silniki odrzutowe ze sa inne jak reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników samochodów marki BMW.

Zdecydowałem się na zamieszczenie tej informacji, aby była przestrogą dla wszystkich, którzy szukają warsztatu "specjalizującego " się w naprawach BMW. Ja sam szukałem informacji o warsztatach właśnie na tym forum. Zdecydowałem się sprawdzić warsztat MCARS na ul. Rzemieślników w Warszawie. Warsztat ten jest pozytywnie oceniany przez wielu użytkowników ale po tym co tam zastałem jestem pewny, że wszystkie wpisy są autorstwa właścicieli tego warsztatu i ich pracowników.

 

A teraz krótki opis tego co mi się przytrafiło i powodu dla którego chce Was wszystkich przestrzec przed tym miejscem.

 

Otóż umówiony telefonicznie na prosty zabieg jakim jest wymiana uszczelki i oringu pod podstawą filtra oleju udałem się do zakładu MCARS. Właściciel warsztatu poinformował mnie, iż wszelkie potrzebne części tj. oring wraz z uszczelką są już zakupione w ASO BMW i czekają na montaż. Po przyprowadzeniu do nich mojej e46 coupe umówiony na godzinę 9 czekałem do godziny 15 na wprowadzenie mojego samochodu na podnośnik. Powodem tak długiego oczekiwania okazał się jednak brak uszczelki i oringu. Po wielu godzinach oczekiwania wreszcie mechanicy zabrali sie do pracy. Sama wymiana poszła raczej sprawnie i nie zajęła więcej niż 2h. Wróciłem do domu. Jak tylko dojechałem na miejsce (około 20km) po podniesieniu maski zorientowałem się że wyciek jest jeszcze większy niż przed naprawą. Następnego dnia udałem się do Mcars. Tam po zdjęciu osłon nagle dowiedziałem się, silnik puszcza olej na wszystkich jego łączeniach (olej leci z przodu, spodu, tyłu). Zasugerowano mi abym do uszczelnienia podstawy zabrał się równolegle z uszczelnianiem wszystkich cieknących miejsc. Usłyszałem jednocześnie, że w takim stanie nie bardzo mogę jeździć i należy błyskawicznie dokonać naprawy. Mechanik przyznał się, że powodem wycieku na podstawie filtra jest zainstalowanie innego oringu (od samochodu innej marki). Miałem więc przed sobą perspektywę dużej naprawy jak się dowiedziałem opiewającej na 4 cyfrową sumę. Po kilku dniach zdecydowałem się na ponowną wizytę w zakładzie Mcars i w ramach gwarancji likwidacji wycieku pod filtrem. Po przyjechaniu na miejsce (byłem umówiony na 9, przyjechałem 9:08) dowiedziałem się ze mój samochód nie wjedzie w ciągu najbliższych kilku godzin ponieważ jestem spóźniony i teraz właściciel naprawia inny pojazd. Na miejscu zostałem zmieszany z błotem , podważono reklamację tłumacząc mi że ten wyciek i tek jest najmniejszy i bez sensu że robię to a nie wszystko na raz. Czułem że wywierana jest na mnie presja, doszło do ostrej wymiany zdań i finalnie do kłótni. Po długiej dyskusji wprowadziłem samochód na stanowisko. odstawa oleju została uszczelniona poprawnie. Samochodem jeżdżę już kilka dni po tym zabiegu i okazuje się że silnik jest suchy. Będąc na miejscu słyszałem wiele rozmów również ostrych wymian zdań dotyczących samochodów innych klientów. Serwis ten zrobi wszystko żeby tylko wziąć zlecenie. Pracownicy nie mają podstawowej wiedzy o samochodach BMW. Właściciele jawnie oszukują klientów. Łatają kilkuletnie samochody na przysłowiowe sznurki. Zawyżają ceny na części ( 2x drożej niż w ASO). Jak dla mnie korzystanie z ich usług to istny dramat. Nikomu nie polecam, a wręcz szczerze przestrzegam przed oddaniem swojego BMW w ich ręce.

 

link do strony wyżej opisywanego warsztatu http://www.mcars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro :) tez tam kiedyś miałem jechać, ale jakoś... po samej rozmowie telefonicznej wymieklem, zlewka na maksa. Dobrze ze są takie fora i tylko szkoda, ze nie ma statystyk, ilu klientów traci właściciel takiego serwisu przez podobne podejście do klienta, a następnie jego opinie na forum. Może wtedy zastanowiliby się dwa razy, czy warto tak kręcić...
virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam serwis AUTOREDUTA na Zwycięzców 63, ciekawa alternatywa dla ludzi którzy mają dosyć! autoryzowanych serwisów. Robią wszystko w cenach niższych niż w ASO. Można wybrać pomiędzy częściami oryginalnymi a zamiennikami. Obsługa na wysokim poziomie.

 

Juz byly ciekawe opinie na temat autoreduty i tak ciekawimnie dlaczego ktos sie rejestruje tylko potoby polecic jakis serwis ??

czyzby pracownik, czy sam szefu ? :twisted:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiliście coś kiedyś w milleservice w Konstancinie? mam blisko i zastanawiam się czy do nich nie podjechać na wmianę klocków w 118D

 

Zrob to pod blokiem na lewarku :wink: prosta sprawa i satysfakcja gwarantowana :mrgreen:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również podzielę się opiniami o dwóch warsztatach z którymi miałem do czynienia. Pierwszy to MCars i ten stanowczo odradzam. Pojechałem do nich na sprawdzenie samochodu przed kupnem i niestety dali mocno plamę. Przedniego napędu w ogóle nie sprawdzili, luzy na skrzyni rozdzielczej, luzy na przednich półosiach tego wszystkiego w ogóle nie sprawdzili. Jedyne mankamenty które znaleźli to klocki tarcze i tuleje wahacza. Swoją drogą to nieżle nacinają na częściach, dla przykładu klocki ate 280zł czyli o jakieś 100zł na klockach. Przez ten warsztat włożyłem w świeżo kupiony samochód sporo kasy żeby wszystko naprostować.

 

Polecam natomiast AutoClassic i Pana Adama. Mimo paru drobnych zastrzeżeń jestem z nich bardzo zadowolony. Znają się na rzeczy, ceny ok, atmosfera też świetna. Na częściach zarabiają ale mają w tym umiar więc wszystko w porządku. A dodatkiem są piękne wersje 6-tek które za każdym razem stoją na podwórku i za każdym razem powodują ze żałuję że kupiłem e46.

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec nawiazujac do tematu POLECANE WARSZTATY główny najlepszy PRZASMYCKIEGO 58 PIOTRA EKIPA ROZSYPKA mózg tego bajzlu ODSZEDŁ :cry2: ,i jego kolega ryśek .Nszczescie pan Łukasz ten łysy robi u siebie po godzinach,dysponuje dobrym sprzetem i wie co podobno robi.Znajomy wymieniał u niego wtryski w e39 i jakies pierdoły był bardzo zadowolony.Tak wiec pana piotra trzeba szukac gdzes w Warce bo za dobrym fahura warto pojechac dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztat Pana Adama w Raszynie. Człowiek jest zakręcony stale się śpieszy i dlatego klientów ma delikatnie w d... Przez swoje szybkie diagnozy (na wyczucie) może narazić ewentualnego klienta na nieuzasadnione wydatki. Reasumując w warsztacie przydałoby się sprzątanie i spokojne bez takiego pośpiechu podejmowanie decyzii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam warsztat Jack-Pol na Wiatracznej (prawie na samym końcu, jeszcze za Szaserów na terenie parkingu). Odkąd pamiętam robię tam wszystkie auta (oczywiście bawarki też) i nie mogę złego słowa powiedzieć. Chłopaki znają się na swoim fachu - mechanika, lakier, klima, alarmy etc. Dla przykładu podam cenę alarmu SEO (uznawany przez ubezpieczycieli przy AC - atestowany) z chyba wszelkimi możliwymi dodatkami (ultradźwięki, udar, odcięcie zapłonu, sterowanie centralnym, domykanie szyb etc) wraz z montażem - 520pln. Szczerze polecam ten warsztat :)

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o warsztacie u Barankiewicza w Otwocku podobno znają się na bmw podobno specjalizacja BMW i mają zawsze sporo części używanych i nowych

 

Akurat tego nie znam, ale WOTfock jest stolicą BMW :D Na 10 mieszkańców przypada ok 14 BMW. Ogólnie chłopaki z okolic znają się na rzeczy, ale czy ten warsztat jest godny polecenia nie wiem.

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.