Skocz do zawartości

spalanie 525tds???


bartek_DL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poszukaj troche jest na forum o spalaniu klekotów by BMW :wink:

A co do 6l...no może to jest wykonalne,w trasie,w nocy do 90km\h spalanie jest zależne od wielu warunków,ale oczywiście średnie spalanie TDS oscyluje grubo ponad te 6l :mrgreen:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam e 39 ztym silnikiem i jest to jak najbardziej mozliwe, pod warunkiem, ze masz wszystko ok z silnikiem i dobrze ustawiona dawke paliwa na pompie wtryskowej. Jezeli nie ma gor i droga jest czysta, tzn. nie musisz hamowac to spokojnie przy ok 120km/h powinno spalac 6-6.5l.

Tak jest u mnie, przed ustawieniem dawki palilo mi 1.5-2l wiecej. W danych producenta jest podawanie podobnie. Nie nalezy zapomniec, ze tds moze spokojnie spalic nawet 15l.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem TDSa by w katowicach palił mniej niż 10 l.

na trasie katowice-gdansk-katowice wyszło mi 7,8 l/100km i to przy spokojnej jezdzie bo taki był ruch że więcej niż 100km/h się nie dało a średnia wyszła nie z komputera tylko zrobione kilometry i lane paliwo

tak więc może palić 6 litrów ale wtedy musi się nazywać AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienajgorzej! Co do mojego a zaznaczam ze to TD 2.5 rok 94r. nie ustawiona dawka i kulejaca pompa. To wychodzi nastepujaco:

 

Miasto jak jezdze bardzo spokojnie to chyba 10 l spokojnie jak nie spokojnie to tak kolo 13 - 14l

 

Trasa Polska - Gdynia Holandia Amsterdam z 5 chlopami i bagaze 300 kg na autostradach glownie przy predkosci okolo 170-200 palil mi jakies 10l na 100 co uwazam za cholernie przyzwoite z tym ze nie jezdzilem caly czas z gazem w podlodze tylko rozbujalem i dociskalem by sie ladnie toczyl kola 205/15r - opor toczenia maly :]

 

co do naszych tras to tez kolo 10 ale jak na autostradzie jezdzilem powolutku to oscylowal kolo 8 z b duzym obciazeniem.

 

Mysle wiec ze tds wiadomo lepszy silnik i mniej pali potrafil by spalic 6l ale to naprawde musial by byc nowy i b dobrze ustawiony silniczek Jazda w nocy do 90 km na pasie startowym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał za nia 13.900 i cena do negocjacji ale blacharsko był troszke podupadły tzn gdzie niegdzie brała go rdza i lekko wgniecony przedni lewy błotnik a rdza tu i tam kilka takich miejsc wiec jesli nawet chciałby za nia 12.000 to myśle zeby sie nie opłacało choc silnik był elegancki...ładni cykał tylko ta blacharka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostanio zrobiłem 950km na baku ropy(85l) i to jeszcze nie byla rezerwa, na pokładzie 2 osoby pełny bak i bagaze (wyjazd nad morze),do Poznania czysto za Poznaniem naon stop w koru wyprzedzanie i hamowanie i tak do samego Szczecinka. Natomiast raz udało mi sie zrobic okolo 770km na 60l. z 4 osobami na pokładzie. dodam ze mam automat, natomiat jazda po miescie okolo 10l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, panowie, to ja nie wiem co mam powiedzieć. Bo ja też mam TDSa, i to w automacie z tym ze automat 6 biegowy, no i spalanie na trasie ok.6,5 litra, jazda średnio ok 110 km/h, miasta nie sprawdzałem, a średnie, jak jeżdze do pracy codziennie 20 km, wychodzi 8 l/100km. I to jest wiarogodny wynik, bo inaczej nie byłoby mnie stać jeździć nim codzień do pracy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 biegów :?: to takiesą.... mój tds na trasie 8-10 miasto 10-12 (automat na sporcie prawie zawsze) zreszta jest inny temat o spalaniu a tds nie lubi zamulania i 6 l jest niemożliwe w Polsce. Więcej bys się namęczył niż jest to warte

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie znam sie na automatach,ale wiem czym jeżdze.

Jeśli skrzynia sie uzbraja na D, to automatycznie wskakuje bieg nr1. ( bo po puszczeniu hamulca na luzie samochód nie pojedzie :) ), przy ok 25 km/h włącza sie bieg 2, przy ok 35 km/h włącza sie bieg 3, przy 50 km/h włacza sie bieg 4, przy ok. 80 km/h włącza sie bieg 5, no i przy 90 km/h włacza sie nadbieg ( dla mnie bieg nr 6) - proste?? mam nadzieje hihihihih

PS - w oryginalnej instr. do BMW jest wzmianka o skrzyni automatycznej z nadbiegiem, podałbym bliższe dane, ale książka została w samochodzie a samochód stoi u mechaniora bo sie niestety spsuł :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tds touring 93' i srednie spalanie miasto 9,2 - 10 ltr. , trasa 6-7 ltr.

nie rozumiem tylko co znaczy przy spokojnej jezdzie

ja mam swoj okreslony styl jazdy od lat , nie za szybko nie za wolno i jakos jezdze i nawet nie mysle o katowaniu tds'a bo mogloby to sie skonczyc przykra niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam tds w e 34 kombi przebieg pękło 300 tys ostatnio robiłem traskę z Siedlec do frankfurtu nad menem ok 1250 km. w jedną stronę , auto załadowane roboli na pole wiozłem do helmuta sredni wynik 6,1 litra a prędkośc ok 120 tylko delikatnie z gazem szczęka mi opadła i mówie sobie jak będę wracał na pusto to sobie pofolguję i zobaczę ile pali przy 160 - 180 i ostry but przy przyspieszaniu wyszło dokładnie 8 literków więc nie jest tak żle , dodam że skrzynia manual.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie znam sie na automatach,ale wiem czym jeżdze.

Jeśli skrzynia sie uzbraja na D, to automatycznie wskakuje bieg nr1. ( bo po puszczeniu hamulca na luzie samochód nie pojedzie :) ), przy ok 25 km/h włącza sie bieg 2, przy ok 35 km/h włącza sie bieg 3, przy 50 km/h włacza sie bieg 4, przy ok. 80 km/h włącza sie bieg 5, no i przy 90 km/h włacza sie nadbieg ( dla mnie bieg nr 6) - proste?? mam nadzieje hihihihih

PS - w oryginalnej instr. do BMW jest wzmianka o skrzyni automatycznej z nadbiegiem, podałbym bliższe dane, ale książka została w samochodzie a samochód stoi u mechaniora bo sie niestety spsuł :mad2:

 

Kurde niezłe rewelacje piszesz :cool2: a taj poważnie lock-up to żaden 6ty bieg :duh: bo to nie jest przełożenie,skrzynia(a raczej konwenter)jest spinany na sztywno,służy to do jazdy ze stałą prędkością w celu zmniejszenia konsumpcji paliwa :cool2:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E39 TDS '98 pali w miescie przy w miare dynamicznej jezdzie (bez katowania silnika) 8,7-9,1l. W zasadzie wiecej mi nie spalila. Z drugiej strony starajac sie jechac w miescie spokojnie ciezko jest zejsc ponizej 8,5l. Spalanie wyliczone na podstawie tankowania do pelna na tej samej stacji (min 50l).

Na trasie przy jezdzie w granicach 130-140km/h spalil mi ok 7,5l, a jazda ok 160-180, to 8,5l.

Wiec mysle, ze jak na auto o tej masie, to nie jest tak zle.

 

Teraz na probe nalalem Vpower Diesel (w przekonaniu ze oczywiscie nic to nie da) i staram sie jezdzic spokojnie (caly czas miasto). Zobaczymy jak wylicze realne spalanie przy nastepnym tankowanium, ale jak narazie wynik wg komputera jest bardzo mily dla oka - 7,4l (przewaznie komputer od obliczen myli sie max 0,2l/100km u mnie).

 

Zobaczymy.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNIE UDAŁO SIĘ ZROBIĆ W TYM ROKU 730 KM ZA 170 ZŁ, TJ. JAKIEŚ 45 L ON, A W ZASADZIE MOGĘ POWIEDZIEĆ , ŻE NIE JEST W DOBREJ KONDYCJI, BO RAZ MA KOPA, RAZ NIE, TRZEPIE NIM NA WOLNYCH OBROTACH ;) ITP. JAZDA NA TRASIE Z PRĘDKOŚCIĄ 90-130 DAJE SPALANIE W GRANICACH 6 L . DLA PORÓWNANIA TOURINGIEM 2.0 VANOS PRZY PODOBNEJ JEŹDZIE PRZEJECHAŁEM 490 KM ZA 200 ZŁ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kupiłem sobie jakieś 2 miesiące temu e39 525tds Touring rok 1997. Nie udało mi się po mieście zejść poniżej 10l. Nie wiem jak wy to robicie :? Chyba, że mówicie o chwilowym spalaniu . W trasie z Jeleniej Góry do Wrocławia uzyskałem wg komputera 7 l/100, przy prędkości ok 120 - 140 km/h. Byłem w ASO i wszystko z komputerem i wtryskami jest ok ! Więc albo ja nie umiem jeździć kolejną moją beemką, albo za bardzo bujacie ! Chciałbym tylko usłyszeć przepis na to jak zejść po mieście poniżej 10l ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam e 39 ztym silnikiem i jest to jak najbardziej mozliwe, pod warunkiem, ze masz wszystko ok z silnikiem i dobrze ustawiona dawke paliwa na pompie wtryskowej. Jezeli nie ma gor i droga jest czysta, tzn. nie musisz hamowac to spokojnie przy ok 120km/h powinno spalac 6-6.5l.

Tak jest u mnie, przed ustawieniem dawki palilo mi 1.5-2l wiecej. W danych producenta jest podawanie podobnie. Nie nalezy zapomniec, ze tds moze spokojnie spalic nawet 15l.

 

a gdzie trza sie udac zeby sprawdzili czy wszystko z tym podawaniem paliwa wszystko ok (pompa, wtryski, etc)? w sensie tylko aso w zwyklym warsztacie tez da rade?

jaki moze byc koszt takowej operacji

pzdr

dennis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.